Šta je novo?
Onda 500KB/s nije losa brzina, cim naidju manji fajlovi bice dobro i 100KB/s da ide.
 
Nerazumljivo je, zašto iole kopiraš, premeštaš sa te particije od 400 GB, koja je bila izgubljena? Ili je i dalje izgubljena?

Sve videe koje kačiš, su manje više isti. Ono što treba da razumeš jeste suština.

Laički, možeš posmatrati particije kao akvarijume. Samo u ovom slučaju, ako skloniš staklo akvarijuma (particije), neće se ništa razliti.

Samim tim, ako se vrati staklo na mesto, tačno u milimetar kako je bilo, sve će biti u redu sa particijom, kao da se ništa nije dogodilo. Upravo tome služi TestDisk.

Zato sam i napomenuo, da se mora znati, kako je HDD tačno (bio, pre gubitka particije) podeljen. Kada TestDisk izbaci taj podatak i ako se on slaže, to je to.
 
Poslednja izmena:
Pa zato sto ne mogu preko test diska to obaviti nikako, evo kako mi izadje i to traje bas dugo ocitavanjetestdisk.jpg

Cim otvorim test disk imam samo jednu opciju a to je ceo taj hitachi disk od 500gb, nemam prikazane particije i onda kad idem dalje dodjem do ovog koraka
(primetio sam kad preko Find and Mount ubacim disk D onda mi i njega prikaze test disk D: kao zasebno, cim izadje iz njega samo jedan hard tj ceo taj od 500gb, bez particija podeljenih)
 
Pa zato sto ne mogu preko test diska to obaviti nikako, evo kako mi izadje i to traje bas dugo ocitavanje

attachment.php

Quick Search ipak mora da malo radi. Mislio sam da će brzo, ali ponekad treba malo duže.

Cim otvorim test disk imam samo jednu opciju a to je ceo taj hitachi disk od 500gb,

To je normalno, jer treba prvo izabrati medij na kome ćeš da radiš. Niko nije vidovit, pa ni računarski program.

nemam prikazane particije

Naravno da nemaš, prvo treba da ih nađe.

i onda kad idem dalje dodjem do ovog koraka

To je Quick Search. Posle toga bi trebalo da su izlistane, sudeći prema ovome:

attachment.php


trebalo bi da vidiš ovu zadnju.

Ako se slaže zadnja, ne ideš na Deeper Search, nego na Write.

Sudeći prema upozorenjima, a i koliko se čita, u mogućnosti si da prebaciš podatke, pa onda probaj navedeno.

S druge strane, ako si već vratio sebi sve bitne podatke, i ne moraš. Možeš otići u diskmgmt.msc i napraviti novu particiju od tog (preostalog) prostora na slici.
 
Poslednja izmena:
Jos nesto da dodam,bio sam do drugara i slucajno usao da vidim memoruju.
On na tom laptopu ima 4gb rama a pise mu da koristi samo 256 ?
Kako sad to?...

Skini tu memoriju, lepo očisti kontakte, i pažljivo i čvrsto je vrati nazad u slot ili je ubodi i drugi. Možeš malo i njih da izduvaš.
 
Ok Boki, probace i mem.
Nerazumem samo zbog cega mu ne dozvoljava da pokrene svezu instalaciju windowsa (sa istog USB sa kog je instalirano pre) u biosu vidi taj flash i kada se pokrene sa njega da starta samo crn ekran.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Skini tu memoriju, lepo očisti kontakte, i pažljivo i čvrsto je vrati nazad u slot ili je ubodi i drugi. Možeš malo i njih da izduvaš.
BokiPK ,
Izvadili obe memorije izduvali slotove od mem i mem ,vratili nazad i probali da startamo sistem evo sta je sad ispisao..
f096ac391abb49016ca1235d159b83dc.jpg


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
@sam633
evo sad sam stavio disk na Quick Search, pa cu videti sta ce biti.
za sada je dosao na 48% za 4 sata mozda i jace, ne znam zasto tako sporo, po yt klipovima koliko sam skontao to treba dosta brze
 
Da.

Kad je sve kako treba, tj. kad je HDD podeljen, a da nema grešaka oko toga, ide relativno brzo za Quick Search. Isprobao sad na HDD i SSD, skoro kao na videima. (SSD na par minuta)

Verovatno je stvar u tome, što TestDisk pronalazi određene greške, koje nisam viđao. Tako da je opet možda bolje da samo napraviš novu particiju od preostalog prostora.

Nakon toga proveriš filesystem na svim particijama sa: (CMD kao Admin)
Kod:
chkdsk X: /F /R

gde je X: oznaka mount-ovane particije.
 
BokiPK ,
Izvadili obe memorije izduvali slotove od mem i mem ,vratili nazad i probali da startamo sistem evo sta je sad ispisao....

Koji bre to lap?
Rekao bih da mu isključite u biosu sve što nije neophodno, ali nisam siguran kako ćete to da shvatite :D
Ili bar isključite AMT. Da ne objašnjavam šta je, proguglajte. I bilo šta drugo što je vezano za remote asistenciju.
 
Da.

Kad je sve kako treba, tj. kad je HDD podeljen, a da nema grešaka oko toga, ide relativno brzo za Quick Search. Isprobao sad na HDD i SSD, skoro kao na videima. (SSD na par minuta)

Verovatno je stvar u tome, što TestDisk pronalazi određene greške, koje nisam viđao. Tako da je opet možda bolje da samo napraviš novu particiju od preostalog prostora.

Nakon toga proveriš filesystem na svim particijama sa: (CMD kao Admin)
Kod:
chkdsk X: /F /R

gde je X: oznaka mount-ovane particije.

Evo zavrsilo je posle osam sati, evo sta mi izaslo i to ima jos particija kad idem na dole
testdisk2.jpg

Posle sam nasao tu particiju prepoznao po velicini, onda usao u nju i izaslo mi ovo
testdisk3.jpg
 
Poslednja izmena:
Koji bre to lap?
Rekao bih da mu isključite u biosu sve što nije neophodno, ali nisam siguran kako ćete to da shvatite :D
Ili bar isključite AMT. Da ne objašnjavam šta je, proguglajte. I bilo šta drugo što je vezano za remote asistenciju.
Fujitsu Lifeebook T730

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Pa da...Core™i5 vPro™
Možete slobodno da ukinete iAMT, TPM
BIOS > Advanced > Intel(R) Management Engine Configuration (valjda) > disejbluj sve
I pod
BIOS > Security > TPM (Security Chip) Setting > isto ukini
 
Poslednja izmena:
Evo zavrsilo je posle osam sati, evo sta mi izaslo i to ima jos particija kad idem na dole
attachment.php

Ovde stoji obaveštenje da nešto nije kako treba sa konfiguracijom HDD-a. (dva reda posle Disk /dev/sda)

Posle sam nasao tu particiju prepoznao po velicini, onda usao u nju i izaslo mi ovo
attachment.php

Ovde nema nestale particije. Jedino što se razaznaje ona od 60 GB. Da pojasnim, broj sektora 125837082 pomnožiti sa 512 bajtova, daje 64428585984 bajtova. Podeliti sa 1024, 62918541 kilobajta. Opet delimo sa 1024, 61443 MB i na kraju 60 GB, koliko piše skroz dole, u poslednjem redu.

Jedino preostaje da još jednom pritisneš Enter i vidiš dobijeni raspored. Možeš i postaviti sliku toga, kao konačno potez u svemu ovome. Ako nema ni tu, mislim da Deeper Search nema svrhe. Bez obzira na sliku koju si postavio, ona tokom instalacije OS-a, ima nekih čudnih stvari oko HDD-a.
 
Pa da...Core[emoji769]i5 vPro[emoji769]
Možete slobodno da ukinete iAMT, TPM
BIOS > Advanced > Intel(R) Management Engine Configuration (valjda) > disejbluj sve
I pod
BIOS > Security > TPM (Security Chip) Setting > isto ukini
@BokiPK

Pogasio sam AMT i Remote asistents,
Jedino u security TPM nisam mogao dirati nista. I proradilo konacno. :)
E sad videcu da li radi ok ako ne nova instalacija je najbolje resenje. Da li je bolje da stavim Win 7 home x64 ?
S'obzirom da je lap i ima samo 4gb rama ?
p.s. slika je iz biosa postavke TPM.
8b42b5f84d0ab0c005d5e4456005edd1.jpg


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ne znam sta se vise desava i necu da lupam glavu, prekopirao sam sve sto mi treba, Find and Mount program mi je prikazao tu particiju i sve ono sto sam imao je stajalo onako kako je bilo pre toga, jeste malo sporije kopiranje ali sam odradio, posle sam video na about u programu da pise da je ogranicenje brzine 512kb/s, zato tako i ide, ali obavio sam :)
 
Rešio sam tu sporost :D, ali ću morati verifikovati to. Možda je bolje, da sam te sreće da ne verifikujem. :D

U svakom slučaju, u kolekciji je pored TestDisk-a, koji mi je pomogao dosta puta. :)
 
Pogasio sam AMT i Remote asistents, Jedino u security TPM nisam mogao dirati nista. I proradilo konacno. :)
...Da li je bolje da stavim Win 7 home x64 ? S'obzirom da je lap i ima samo 4gb rama ?

Dobro, TPM nije presudan, ionako je neaktivan.
4GB su sasvim OK, a lično najviše stavljam x64 Home Premium na bilo koji kućni računar sa tom količinom memorije. Pro stavljam u slučaju da je potrebno više mrežnih servisa i nešto od dodatnih podešavanja.
Poredeći zvanične specifikacije svih edicija 7-ce, odavno je utvrđeno da od HP izdanja više nije potrebno, čak ni ozbiljnijim korisnicima u kućnim uslovima. Da ne nabrajam, prosto guglanje ti može dati sve detalje.
 
Dobro, TPM nije presudan, ionako je neaktivan.
4GB su sasvim OK, a lično najviše stavljam x64 Home Premium na bilo koji kućni računar sa tom količinom memorije. Pro stavljam u slučaju da je potrebno više mrežnih servisa i nešto od dodatnih podešavanja.
Poredeći zvanične specifikacije svih edicija 7-ce, odavno je utvrđeno da od HP izdanja više nije potrebno, čak ni ozbiljnijim korisnicima u kućnim uslovima. Da ne nabrajam, prosto guglanje ti može dati sve detalje.
Skinucu hp-x64 verziju i nju instalirati.
Hvala ti BokiPK [emoji1303] na svim savetima pomogao si mi da resim problem,meni totalnim lajiku za ove stvari.
Hvala i ostalima na savetima.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Da se ne iznenadite:

Beginning next month, if you are a Windows 7 customer, you can expect to see a notification appear on your Windows 7 PC. This is a courtesy reminder that you can expect to see a handful of times in 2019. By starting the reminders now, our hope is that you have time to plan and prepare for this transition. These notifications are designed to help provide information only and if you would prefer not to receive them again, you’ll be able to select an option for “do not notify me again,” and we will not send you any further reminders.
 
Зашто ми када на компу не радим ништа неко време (10+ минута) он тако забагује да му треба минут да отвори већ отворен прозор на претраживачу?

Имам отворених неколико табова, док радим прелазак између њих је моменталан, а кад одем у вц или да једем и вратим се, е тад је прелазак између њих вечан. Треба му минут да било шта урадим на табу који је већ отворен, а о преласку на други таб и да не причам. Онда се чује и крчање хард диска. И отварање фолдера је споро. Е онда после минут два све се врати у нормалу.
Комп је релативно стар, али је систем на њему три месеца. Тако је и убрзо после инсталирање система.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Najverovatnije...hard.
Hard disk ode u stanje ...nazovi ga uspavanosti. Pa mu treba vreme da se zalaufa.
Može da bude "potpuno ispravan", ali mehanika se pohabala...
 
Skinuo sam media creation tool, da bi skinuo windows za jedan laptop jer hocu da mu promenem hdd, da stavim sdd.
medjutim kad pokrenem tool, sve prodje, odaberem windows verziju, da hocu da kreiram usb disk i odaberem disk, skine se windows, i kad krene sa onim da valjda kreira usb disk prekine i izbaci error 0x80070005 - 0xA001A.
prvi put sam iskljucio tool, tj ugasio. drugi put se isto desilo ali nisam ugasio tool, vec sam u medjuvremenu pronasao gde je skinuo windows, i prekopirao sam taj windows folder na desktop.
da li mogu da napravim bootabilni usb i da samo prekopiram te fajlove na usb?
 
A jel si pokusao da pokrenes instalaciju iz ISO fajla? U folderu Sources nadji setup.exe i pokreni.
 
Ako imaš iso fajl, napravi flešku pomoću Rufus-a. Ako nešto neće ugasi antivirus, probaj drugu flešku, formatiraj flešku pre kreiranja...
 
@slavisaj

Ako si pronašao taj preuzeti W10 ISO fajl (ako nisi, skini ga ponovo kroz Media Creation Tool - ima opcija da se čekira samo preuzimanje ISO-a), skini program Rufus i on će ti od tog ISO fajla napraviti butabilni USB.

Nemoj gubiti vreme na Media Creation Tool, pošto se često pojavi neka greška koju ne možeš uopšte popraviti. Ja sam nedavno imao sličan problem, i jednostavno sam odustao i prešao na Rufus, koji radi bez greške.
 
Poslednja izmena:
Hvala svima na odgovorima.
Prvo sam isao da mi creation tool kreira usb bootabilni disk, nisam isao da skine iso.
Posle sam ponovo pokrenuo, i skinuo sam iso, i uz pomocu rufusa napravi usb butabilni.

prebacio sam ssd u laptop i instalirao windows. enoga nazad kod komsije, radi bez greske.
morao sam koristiti media creation tool jer samo tako mogu skinuti windows verziju koja se aktivira prilikom instalacije.

kupio sam ssd pny 120gb za 18evra na amazonu.
 
@slavisaj

Super. [emoji41]

Ne znam zašto, ali i meni MCT u poslednje vreme stalno izbacuje neke greške prilikom kreiranja butabilnog USB-a. Izgleda da nešto tu ne funkcioniše kako treba, i to već duže vreme. Na sreću samo skidanje ISO fajla radi ok. Rufus je posle tu da odradi teži deo posla. Svaka čast razvijaču! [emoji106]
 
Nazad
Vrh Dno