Šta je novo?
Ako se obriše url iza png, onda je velika kod mene.
 
Meni ovaj "Simplix" zeznu sve usb portove,posto imam i linux a tamo rade svi
 
kod mene je sve ok na coffee i skylake masini.
 
Simplix ne bi trebalo da ima nikakve veze sa drajverima i hardverom uopšte.
Nisam nikakve probleme imao sa njim do sada na gomili različitih konfi i laptopova.
 
Bas mi je cudno,posle instalacje/update-a (18.5.10) su prestali,sve sam probao i sa drajverima i ostale cake,ne rade.

Dok na linux-u,svih 8 rade.
 
Poslednja izmena:
Moze neko da pomogne oko instalacije Win 7 na SSD?
Kako pravilno i najjednostavnije odraditi taj poslic?
 
Instalira se apsolutno isto kao i na klasičan disk. Jedino bih ga prethodno formatirao nekim od programa novije generacije koji vrše neku nazovi optimizaciju (align, isl...)
Ono što je potrebno nastupa posle toga - keširanje, svap... imaš tutorijale po netu, sada mi se nešto ne kuca na dugačko.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
To mi i jeste problem, ne uspevam u biosu da nadjem to podesavanje, american megatrends 2011 je verzija

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
 
msi i njihovi biosi,cak ni u menjualu nemaju popis svih tabova...pogledaj pod advanced a najbolje bi bilo da slikas i okacis.

edit: ne apdejtuj bios za sad ni po koju cenu,jako je pipavo za msi i njihove h61,evo je jedna koju sam zeznuo u fioci.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima!

Koristim Windows 7 i na njemu Chrome, koji mi pravi dosta problema. Koristim ga više od 6 godina, ali je pre 2 godine počeo da mi zadaje probleme. Iako sam nepismen za tehniku potrudiću se da na najbolji način objasnim problem.

Od pre 2 godine svaka kartica koja mi je bila otvorena u pozadini počinje opet da se očitava kada nakon nekih 5 minuta kliknem na nju. Bilo da je to najobičnija stranica sa vestima ili neka stranica na koju sam logovan (a kada sam logovan dešava mi se često da me i izloguje). Sve ovo nije slučaj do pre 2 godine, Chrome je lepo radio, uvek sam bez problema mogao da se vratim na prethodno otvorenu karticu bez dodatnog očitavanja.

To sam nekako i mogao da podnesem, ali od pre nedelju dana ovaj problem se produbio. Sada kada otvorim novu karticu i dok ne kliknem na nju neće da počne sa očitavanjem. Nekad mi je potrebno čak i 2 puta da kliknem na nju i čekam očitavanje. Ono što me prilično nervira je i to što kad pustim muziku, ona mi pucka dok otvaram stranice, osećaj kao da slušam stare pokvarene ploče, jer mi muzika i zastajkuje.

Trudio sam se da budem što koncizniji, a opet jasan. Tema je obimna, iščitavao sam nešto, ali ništa nisam razumeo.
Unapred hvala svakom na savetu koji bi mogao da mi bude od pomoći.
 
Ako je od neke pomoci, ova ploca je u pitanju
...
Ta generacija ploča mora da ima AHCI, daleko je od praistorije :) Prošetaj kroz sve opcije u BIOS-u, tj one koje se tiču čipseta/kontrolera

...Koristim Windows 7 i na njemu Chrome, koji mi pravi dosta problema...

Pa najpre ovako - nije isti Chrome. U međuvremenu se apdejtovao jedno 67,5 puta, jelte. Ne funkcioniše više na isti način, to sa učitavanjem neaktivnih tabova je "normalno" za njega.
Što se tiče ostalih problema, trebalo bi malo da pročistiš sistem. Ko zna kakvo se đubre sve nataložilo u njemu za tih 6 god. Naročito u kešu brozera, dodaci željeni i neželjeni, itd itd.
 
Poslednja izmena:
@BokiPK hvala ti na odgovoru, sad mi je malo jasnije.
Na koji način mogu da updajtujem Chrome, ja sam mislio da to lap top sam od sebe radi kad god se konektujem.
Upravo sam i probao da pročistim sistem, išao sam clean, pa temporary files, oslobodilo mi se 1 GB na disku, ali problem je i dalje ostao isti. Da li se sistem čisti na drugi način?
 
@BokiPK, uspeo sam da nadjem i podesim, instalirao novi Win i sve je ok, jedino mi se pri podizanju sistema pojavi crni ekran sa izborom dva win 7, da li je moguce da vidi stari windows sa harda na kojem je prethodno bio, koji nije raskacen, a nije ni formatiran?

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
 
Ne mora da vidi taj disk, zapisano je novom. Samo idi ma msconfig > Boot i izbriši pomen za stari win.
 
......Na koji način mogu da updajtujem Chrome, ja sam mislio da to lap top sam od sebe radi kad god se konektujem.
...Da li se sistem čisti na drugi način?...

Ne radi laptop sam od sebe, nego radi Chrome sam od sebe :) Samo idi na njegov abaout box i vidi koja je verzija, ako već nije poslednja (67.0.3396.87) trebalo bi da povuče apdejt. Ako iz nekog razloga neće, sa matičnog sajta skineš offline instaler i pregaziš.
Preko disk cleanup-a se čiste samo fajlovi vezani za opšti temp folder, i oni koji se tiču Win-a (logovi, eror reports, ostaci od apdejtova). I oni zauzimaju veliki prostor, ali nemaju veze sa brozerom.
Imaš neke alate, poput CCleaner-a, koji može dosta toga da uradi umesto tebe.
Zlatni su još i adware-removal-tool by TSA, JunkWare removal tool (JRT), AdwCleaner ... oni će ti taman i pročešljati sistem uopšte. Daj im malo vremena da odrade sve.
Fizičko brisanje sadržaja Chrome temp/cache foldera, glavni i media.
Potom, najpametnije, najsigurnije i nalakše je
- bekap pasvorda, podešavanja, favorita isl
- u potpunosti ga deinstalirati
- proveriti da po hardu nisu ostale neke gluposti iza njega (uvek ostanu) i pobrisati ih
- instalacija svežeg Cgrome-a
- import bekapovanih stavki
 
Ne radi laptop sam od sebe, nego radi Chrome sam od sebe :) Samo idi na njegov abaout box i vidi koja je verzija, ako već nije poslednja (67.0.3396.87) trebalo bi da povuče apdejt. Ako iz nekog razloga neće, sa matičnog sajta skineš offline instaler i pregaziš.
Preko disk cleanup-a se čiste samo fajlovi vezani za opšti temp folder, i oni koji se tiču Win-a (logovi, eror reports, ostaci od apdejtova). I oni zauzimaju veliki prostor, ali nemaju veze sa brozerom.
Imaš neke alate, poput CCleaner-a, koji može dosta toga da uradi umesto tebe.
Zlatni su još i adware-removal-tool by TSA, JunkWare removal tool (JRT), AdwCleaner ... oni će ti taman i pročešljati sistem uopšte. Daj im malo vremena da odrade sve.
Fizičko brisanje sadržaja Chrome temp/cache foldera, glavni i media.
Potom, najpametnije, najsigurnije i nalakše je
- bekap pasvorda, podešavanja, favorita isl
- u potpunosti ga deinstalirati
- proveriti da po hardu nisu ostale neke gluposti iza njega (uvek ostanu) i pobrisati ih
- instalacija svežeg Cgrome-a
- import bekapovanih stavki

Hvala ti puno na odgovorima. Proverio sam, Chrome mi je ista verzija kao što si napisao.
Međutim, problem koji sam ranije izneo i dalje je prisutan, probaću da uradim ovako kako si napisao. Pretražiću i na Youtube-u ima li kakav vodič za sve ovo, nisam baš vičan ovim poduhvatima.
Hvala ti još jednom i pozdrav :)
 
nije neka mudrost,on ti je opsirno dao sve korake koje bi trebao da pratis i da na kraju zavrsis sa cistim i sistemom i chrome-om.najbrza varijanta bi bila sinhronizacija brauzera na gmail login,ciscenje svega sa ccleanerom i reinstallom.ako ne pomogne tu je revo uninstaller da apsolutno i zadnji trag chrome instalacije ukloni i da nova instalacija bude apsolutno cista.mada meni iskreno deluje da polako mzoes da se pozdravljas sa tom instalacijom win-a i s' obzirom da nisi vican i ne bas rad da pratis udeljene savete,najlakse bi bilo da stavis svez win i krenes iz pocetka.ako ti se cesto ove stvari desavaju nije losa ideja da napravis bekap instalacije kad ceo potreban softver instaliras,tako da kad se opet desi slicna situacija samo je restorujes i to je to,brzo i efikasno resenje.
 
@Orchard hvala i tebi na savetima, imaću ih u vidu.

E, ovako stoje stvari. Negde sam našao da je poželjno s vremena na vreme izvršiti defragmentaciju C diska. To sam i uradio i čini mi se da je dalo rezultata. Doduše, moj Chrome i dalje "štuca" (izvinjavam se, ali ne znam koji je adekvatan izraz za ovu pojavu). Stvar se nije načisto sanirala, dešava se da neke kartice učitava tek kad kliknem na njih. Ali, u odnosu na pre, sada neke kartice zateknem onako kako sam ih i ostavio. Uglavnom, kad krene da se učita jedna kartica i kad kliknem na učitanju, počne i ova učitana sama od sebe da se učitava, kao da prati ovu novootvorenu. Sada je to smanjeno, tako da ovih neprijatnosti imam, hajde da lupim, 40% manje.

Dalje, skinuo sam CCleaner, pratio uputstva sa neta. Trebalo bi da je očistio sve nepotrebno, jer mi je nakon čišćenja oslobođena memorija za 1,6 GB. Još ću da poradim na ovom problemu, pa se nadam rešenju istog.

Pozdrav svima i Hvala.
 
Poslednja izmena:
Dobar defragmenter.Podesi po videu



Imas na Rutrekeru verziju 3.Ima i novija verzija 5,ali 3 preporucujem.

Windows defragmenter ne preporucujem - iskljuci.

Jednom mesecno odradi defragmentaciju i bice ok.

Moja ti je preporuka da predjes na Firefox.
 
Poslednja izmena:
@krsh zahvaljujem se i tebi na savetu. Ja sam downloadovao ovaj program i danas sve po ovom videu odradio defragmentaciju. Međutim, i dalje imam isti problem, Chrome "štuca", tako da ću morati da razmotrim ove prethodno predložene predloge. Što se tiče Windows defragmentera, on se sam od sebe isključio.

Ja sam se od Firefoxa odavno odvikao, čak bih i morao da proverim da li ga imam još u lap topu. Za nuždu bih ga sigurno koristio, ali meni je lakše sa Chrome-om. Ili da probam još neku opciju preko CCleaner-a.

U svakom slučaju hvala i tebi na predlogu.
 
@Bonafides:

1. Koji procesor imas i koliko RAM-a?
2. Potpuno deinstaliraj Chrome i ponovo ga instaliraj, pokusaj bez ijedne ekstenzije za njega prvo. Eksportuj bookmarke pre toga.
3. Koji antivirus program koristis?
4. Probaj Firefox
 
Ono u što ja verujem ja da je pošto Win 7 out of date Hrom pretežno optimizivan za Win 10 pa se može i hoće javiti nekompatibilnost otuda i problemi koje imaš.
 
^nema to nikakve veze, chrome kod mene radi identicno na macOS/win7/win10 (koji sam instalirao privremeno da odigram forzu :))
 
postoji asus tool na sajtu maticne ploce.
 
Nazad
Vrh Dno