»RSS Benchmark sajt

Strana 4 od 4 PrvaPrva 1234
      Prikazani rezultati od 46 do 49 od ukupno 49

Tema: Galaksija

Member
        Na forumu od
        Oct 2003
        Poruka
        1.311
        Citat Citiram korisnika: Retro Pogledaj poruku
        kad je ukljucim, uopste se ne pali ona lampica unutra. Definitivno je nesto u kvatu u samoj Galaksiji.
        Da li je napajanje sigurno ispravno, proverio si da daje +5V na odgovarajućim pinovima?
        Citat Citiram korisnika: Retro Pogledaj poruku
        Zato me zanima da li neko zna da li postoji servis za retro racunare?
        Pošalji PM msolajic-u...
        Once Upon a Byte C64:
        1 a=rnd(-52028):fori=1to8:a=rnd(1):next:fori=1to5:?chr$( rnd(1)*26+65);:next

Newcomers
        Na forumu od
        Mar 2019
        Poruka
        19
        Imam problem sa fabrickom Galaksijom. Nemam nista od opreme za nju pa sam napravio adapter 5DIN na molex za ATX napajanje i kabel monitor port na AV. Sve funkcionise ali vidim neke bele linije po celom ekranu koje malo krive slova sto sliku cini veoma losom. Zna li neko sta moze biti problem? Inace sliku sa RF-a ne mogu nikako da nadjem. Evo slike:

Ako neko slucajno ima iskustava sa emulacijom Galaksije na MESS-u zanima me sa kojim romovima je kompatibilna. Nakon zavrsetka PC88 i FM Towns emulatora za Xbox Classic koji je jos u beta fazi (nazalost radi samo sa 50% brzine), prijatelj i ja se ramisljamo o portovanju Galaksije za Xbox pa ce nam trebati igrice za probu tako ako neko ima nesto od romova mnogo bi nam znacilo.

Na forumu inace nikako ne mogu da otvorim novu temu pa ako mi moze neko pomoci oko pravljenja napajanja za Oric Novu uz pomoc ATX napajanja ili neki link za kupovinu alternativnog adaptera.

Member
        Na forumu od
        Dec 2004
        Poruka
        881
        Nekako mi je ova poruka promakla ali da odgovorim makar i sa zakašnjenjem, nikad nije kasno, što kažu, možda još nekom bude od koristi.
        Galaksijin emulator za MESS, podržava kasetni gtp format, gal snapshote, kao i standardne Wav zvučne fajlove, što znači praktično sav postojeći softver koji je dostupan.

Što se tiče ovih smetnji, ja sam imao slične sa svojom Galaksijom, takođe priključenom adapterom na PC napajanje.
        Onda mi je msolajic predložio da probam sa nekim malim klasičnim napajanjem, pa sam stavio jedno ovakvo od 5V 2A i slika je postala kristalno čista preko kompozitnog izlaza, a na ugradnju tv modulatora i ne pomišljam.

Click image for larger version. 

Name:	11726748_800.jpg 
Views:	47 
Size:	52,5 KB 
ID:	270608
        Click image for larger version. 

Name:	IMG_2719_1.jpg 
Views:	69 
Size:	36,0 KB 
ID:	270612

Newcomers
        Na forumu od
        Mar 2019
        Poruka
        19
        E super, probacu sa novim adapterom da dobijem cistu sliku.

Strana 4 od 4 PrvaPrva 1234

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •