Šta je novo?

Povezivanje PC -> Panasonic TH-42PV80P

markoko

Slavan
Učlanjen(a)
25.09.2008
Poruke
14
Poena
305
Pozdrav svima,

od danas sam postao ponosni vlasnik ovog modela, i samim tim usao sam u jedan novi svet o kome trenutno ne znam skoro nista pa mi je potrebna pomoc. Konfiguracija mi je zalosna (stara 5 god. da budem precizniji, Asus A7N8X-X, AMD AthlonXp 1800+, 512MB RAM, GeForce 4 MX 440, SkyStar2...) i svakako da cu u bliskoj buducnosti morati da je upgradujem, pre svega zbog Blu-ray filmova, SkyStar2 HD kartice itd. Elem, dok se to ne desi problem mi je da povezem PC i plazmu (stari dobri CRT je zavrsio u spavacoj sobi), tacnije sada nikako da dobijem Clone opciju (ili DualView), uopste cak i nemam nView display mode opciju u podesavanjima za graficku (u prevodu, PC-ja bas boli uvce sto sam ja kupio plazmu). Cackao sam po podesavanjima, 10x restartovao komp i nista. Kabl mi je inace iz cinca u scart. Ima li neko neki konstruktivan predlog kako da resim ovaj problem dok ne nabavim DVI-HDMI kabl? Jos jedno potpitanje, da li moze taj kabl da se napravi u samoj radnji gde prodaju elektro-robu (tamo su mi napravili ovaj postojeci kabl) ili mora da se kupi vec napravljen,naravno? Hvala :)
 
Za plazmu izaberi rezoluciju 1280x720 sa osvezavanjem 50Hz i tv ce pustiti 100Hz.
Dok ne nabavis HDMI kabl nista od te rezolucije, eventualno D-Sub ali ako nemas kabl ne kupuj bzv.
 
jel ima plazma analogni ulaz? uzmi makar analogni dsub i dvi23dsub i prikaci, mani se cinca i gluposti...
 
Hehe, pa ako treba da uzima novo zasto da baca pare na D-Sub prikljucke? Ja rekoh ako kojim cudom vec ima kabl, ako kupuje novo neka ide na DVI tj HDMI.
 
Uspeo sam da povezem, bilo je do kontakta i sve je sada ok, cak se i solidno vidi slika sa kompa na TV-u, medjutim na TV-u mi se pojavljuje jedna bleda debela linija (10-ak cm) koja seta gore dole i nervira me, bez obzira da li izaberem Clone ili DualView. Any idea kako da se iste ratosiljam ili je i ona posledica slabe konfiguracije? Thx svima.
 
to bi trebalo da je posledica smetnji, loseg kontakta. Ako ne planirash da menjash konfiguraciju, kupi za 10-15 e karticu koja ima dvi i dsub i uzivaj :)
 
Ipak cu da upgradujem komp, imam nameru da kupim SkyStar HD, da gledam Blu-ray... Nego, jos jedna zanimljiva pojava se dogadja, izgleda da je najveci protivnik prijateljstva izmedju PC-ja i plazme klima-uredjaj koji se nalazi na zidu na 2-3m od TV-a (inace oborim krilca klime prema zemlji da ne duva bas prema TV-u zbog kondenzacije). Naime, kada je klima upaljena i kad gledam TV ili DVD sa obicnog DVD plejera sve je OK, ali kad prebacim na AV1 gde mi je komp a klima radi, slika pocne da se ponasa neozbiljno, skace, mrda... Nemoguce je gledati bilo sta. Kada iskljucim klimu, eto slike sa kompa opet (i naravno cuvene blede linije koja seta gore dole, ali navikne se covek...). Tv i klima nisu ukljuceni na isti utikac inace. Definitivno su neke smetnje sa strujom, jel neko mozda imao slicna iskustva, any suggestions?
 
Poslednja izmena:
Kakvo ti je uzemljenje u stanu? Klima uredjaji proizvode prilicne harmonike, ali oni se zatvaraju u nuli, tako da to ne bi trebalo da je problem...Probaj da utaknesh preko produznog kabla komp u neku drugu utichnicu, ili da zamenish taj produzni kabl.
 
Pa racunam da mi je instalacija relativno ok s obzirom da mi je cale elektricar u peMziji, ali trenutno nije u Srbiji pa ne moze mnogo da pomogne. Pretumbavao sam kablove, i dalje imam smetnje samo kad gledam sliku sa PC-ja na TV-u (klima je izmedju PC-ja i TV-a a kabl prolazi ispod nje). Za sada cu izgleda morati da se strpim dok promenim kabl, smrc :s
 
Problem resen. I klima i PC i TV su na istoj fazi a to su jaki potrosaci, pa sam preko produznog kabla TV ukljucio u utikac iz susedne sobe, i smetnje su nestale. Izgleda ruzno, ali to ce se vec lako resiti, hvala svima na paznji i ne menjajte kanal, hehehe ;)
 
Posto ne mogu da nadjem DVI-to-HDMI kabl dovoljne duzine (treba mi 10m, a ima samo od 5m), zanima me kakva je razlika izmedju njega i VGA kabla sto se kvaliteta slike tice (on moze da se nadje u duzine 10m), moze li da se stavi konverter u HDMI i da li ce to oslabiti signal? Da li duzina od 10m slabi signal u odnosu na kabl duzine 5m? Hvala :)
 
DVI i HDMI su jedno te isto, samo drugaciji adapteri, s' tim sto HDMI moze preneti i zvuk. Lepo pise da za DVD player bolji HDMI i DVI a za satelitski kao component, zbog samog signala koji ide pa je analogna varijanta bolja da ne bude "kockica" osim ako signal nije super jak.
 
Da li je moguće povezati ovaj TV sa CD risiverom (Yamaha MCR-040)?

- TV izlaz za slušalice (headphone tv out 3.5 mm jack):
front-connections.jpg
- Portable ulaz na risiveru (mini jack input for portable audio devices):
mittuu717-img1200x900-1510169650h09vtd5295.jpg


Yamaha-MCR040-05-450x372.jpg
 
Poslednja izmena:
Onaj prvi način nije radio (TV izlaz za slušalice (headphone tv out 3.5 mm jack)->Portable ulaz na risiveru (mini jack input for portable audio devices)), nije bilo nikakvog tona na zvučnicima.
Ali zato je drugi način povezivanja bingo :) ovaj što mi je @peja predložio:
- Na zadnjoj strani audio out->Portable ulaz na risiveru (mini jack input for portable audio devices)

Odmah sam probao dva filma:
The Shape of Water 2017 1080p BluRay DTS x264-TayTO.mkv
Blade.Runner.2049.2017.1080p.BluRay.DTS.x264-HDMaNiAcS.mkv
Zvuk je fantazija, mnogo, mnogo bolji od običnih TV zvučnika koji su bili sasvim ok, ali je velika razlika kada se doda bas.
 
Poslednja izmena:
Funkcioniše, probao sam slušalice od telefona i radi, ali ima jedna čudna stvar. Kada ubodem slušalice, očekivao sam, kao na telefonu da to znači da zvučnici na TV-u prestaju da rade, ali ne.
Ton i dalje ide i preko zvučnika, iako ga čujem i na slušalicama. Daljinski i dalje funkcioniše samo za zvučnike, kada pojačavam ton, pojačava se samo na zvučnicima.
Onda sam ušao u setup meni na televizoru/tone setup ili nešto slično i tu sam našao opciju "Headphones volume" gde je moguće pojačavanje tona u slušalicama.
Dakle, u ovom slučaju sam uradio sledeće: udario sam mu "mute" na daljinskom, a u setupu sam pojačao ton na slušalicama, tako da sam na taj način imao samo ton u slušalicama, bez TV zvučnika.

Sva ova skalamerija važi samo za slušalice, nisam uspeo da nateram CD risiver da pušta audio preko TV headphones Outputa, ali to naravno više nije važno, jer mi fantastično radi Audio Output sa zadnje strane.
Još jednom hvala na pomoći @peja.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno