Šta je novo?

MSI VR601-024EU Veliki problem

СалеКојот

IPTV Guru
Učlanjen(a)
13.09.2008
Poruke
1,809
Poena
445
Evo ovako, kupio sam doticni laptop, u prodavnici u Novom Sadu, radio je super, dok jednom na wifi nisam bio konektovan. Procesor je poceo da koci, radio je konstatno na 75%-100%. Tako radi od jednom, bez nekih naglasavanja! Cak sam menjao operativne sisteme, prvo je bio XP, pa Vista, pa na kraju opet XP. Opet isto. Mislio sam da je WIFI kartica, ali posle disable, opet isto. Menjao sam drajvere celog sistem, kad ono isto, zaglupi se procesor. Kad je u takvom stanju WIFI ne radi, ali mis se koci na bilo koji pokret. Kad restartujem racunar on nastavi tako da se ponasa, a kad ga ugasim, ili tacnije receno, iskljucim, onda lepo radi jedno vreme i onda opet.
Eto odlucih da vidim ono pravilo za MSI 72h 'pick-up & return' podrska, ej ljudi oni su ozbiljna firma! Stvarno su ga pogledali i vratili u roku 72 sata plus jedan dan za prevoz iz Novog Sada do Beograda i nazad. Jedini problem je sto su mi ga vratili kako sam ga i poslao. Kazu ljudi da sve lepo radi!?
Cak sam im snimio video klip fotoaparatom, kako se iz cistog mira blokira procesor! Kazu oni da im je lepo radio, da nije pravio probleme!? Flesovali mu bios, ali nema vajde. Provukao sam ovaj problem preko par foruma u Srbiji, ali sve sto sam dobio, ne valja ploca, procesor...
E onda sam dobio zakon o zastiti kupaca, ali majstori iz Pakom, koji je ovlasceni serviser MSI laptopova su bili super i svaka ima cast na ljubaznosti!
Imali jos neko problema ovakve prirode?
 
Evo ovako, kupio sam doticni laptop, u prodavnici u Novom Sadu, radio je super, dok jednom na wifi nisam bio konektovan. Procesor je poceo da koci, radio je konstatno na 75%-100%. Tako radi od jednom, bez nekih naglasavanja! Cak sam menjao operativne sisteme, prvo je bio XP, pa Vista, pa na kraju opet XP. Opet isto. Mislio sam da je WIFI kartica, ali posle disable, opet isto. Menjao sam drajvere celog sistem, kad ono isto, zaglupi se procesor. Kad je u takvom stanju WIFI ne radi, ali mis se koci na bilo koji pokret. Kad restartujem racunar on nastavi tako da se ponasa, a kad ga ugasim, ili tacnije receno, iskljucim, onda lepo radi jedno vreme i onda opet.
Eto odlucih da vidim ono pravilo za MSI 72h 'pick-up & return' podrska, ej ljudi oni su ozbiljna firma! Stvarno su ga pogledali i vratili u roku 72 sata plus jedan dan za prevoz iz Novog Sada do Beograda i nazad. Jedini problem je sto su mi ga vratili kako sam ga i poslao. Kazu ljudi da sve lepo radi!?
Cak sam im snimio video klip fotoaparatom, kako se iz cistog mira blokira procesor! Kazu oni da im je lepo radio, da nije pravio probleme!? Flesovali mu bios, ali nema vajde. Provukao sam ovaj problem preko par foruma u Srbiji, ali sve sto sam dobio, ne valja ploca, procesor...
E onda sam dobio zakon o zastiti kupaca, ali majstori iz Pakom, koji je ovlasceni serviser MSI laptopova su bili super i svaka ima cast na ljubaznosti!
Imali jos neko problema ovakve prirode?


Kao sto to uvek biva sa robom na teritoriji srbije, tesko je naci sta zapravo ima unutra... Bilo bi od pomoci da napises koje tacno komponente ima laptop i koje programe imas instalirane... mislim u system tray... koji stalno rade...
 
Poslednja izmena:
Prijatelju ovaj laptop je bio kod nas u Srbiji na akciji u svim prodavnicama. Nije problem sta ima u njemu, ali evo ukratko
1,73 MHz Intel CeleronM, 1GB DDR2, 80 GB HDD, 15,4'' Wide LCD, DWD-RW, X3100 grafika, Wireless, 4USB, FireWire, čitač kartica, TV out.
Ja inace radim servis racunara, ali na ovakve gremline nisam nikad naleteo.
Zaboravio sam da kazem, kad procesor zaglupi, restartujes ga u safemod, pa se ponasa isto. Jedino resenje je da se ide shut down. Od programa, nemoram nista staviti, samo svez insatliran XP i pokrenes nesto zahtevno i eto ti ga problem.
 
Prijatelju ovaj laptop je bio kod nas u Srbiji na akciji u svim prodavnicama. Nije problem sta ima u njemu, ali evo ukratko
1,73 MHz Intel CeleronM, 1GB DDR2, 80 GB HDD, 15,4'' Wide LCD, DWD-RW, X3100 grafika, Wireless, 4USB, FireWire, čitač kartica, TV out.
Ja inace radim servis racunara, ali na ovakve gremline nisam nikad naleteo.
Zaboravio sam da kazem, kad procesor zaglupi, restartujes ga u safemod, pa se ponasa isto. Jedino resenje je da se ide shut down. Od programa, nemoram nista staviti, samo svez insatliran XP i pokrenes nesto zahtevno i eto ti ga problem.

To meni smrdi na klasicni "faulty device".... ploca verovatno... HDD zna da pravi cudne probleme pred crkavanje... probaj drugi hdd pa javi sta je
bilo
 
Salji ga opet i opet. Ako njima dobro radi, neka ga zadrze, a tebi neka daju novi!
 
E legenda si:wave:
Imali neko program koji moze da sprzi hard disk ili maticnu plocu:-devil-: a vi iz MSI nemojte citati ovu poruku:D:D:D:D

Cek, cek... ti radis kao serviser i nemas program koji moze da sprzi HDD?! :-devil-::d Salu na stranu, ima jedna dobra stvar koja se zove Ultimate Boot CD (http://www.ultimatebootcd.com/), bootuje sa CD-a i ima kojekakve DOS programe za maintenance i benchmarking PC-a.... ima da se nadje i UBCD sa "ala WinXP" radnim okruzenjem, al to ces morati malo da searchujes google...

A to sto Luckies kaze, nemore bre tebi da koci, a njima kao da radi ok... to ti je fora doneses, ostavis, stoji...... , dodjes, pokupis, lupaju da sve radi ok :D Odnesi jos koji put...

A ja stvarno predlazem da pregledas HDD, jer se meni svasta desavalo 2-3 nedelje pre nego mi je crkao HDD... pucali programi, kocio komp, kopiranje kocilo, cak je bilo i ono - kliknes na ikonu pa cekas 30sec da udje u program.... ma totalno usporenje celog kompa...
Vecina ljudi prvo predlaze da se pregleda RAM memorija, ali ja sam zakljucio da se RAM memorija daleko manje kvari od HDD-a, a i kad se kvari, kvari se tako da osetis (tipa umesto 2gb vidi 1,5gb ili 1gb)... naravno ovo nije pravilo, ali zna tako cesto da bude...

A savet moj ti je da skines UBCD i da probas da istestiras komp preko njega, jer on zaobilazi sve mane WinXP (ili Viste) jer se testovi i provere rade u dosu, direktnim bootom sa CD-a...

UPDATE: nisam video link na UBCD sajtu, ali sam posle pogledao... UBCD sa Windows okruzenjem (http://www.ubcd4win.com/)
 
E hvala ti sad cu da probam.
Memorija je testirana, menjana, samo ne znam da li da testiram i hdd, jer ako ga izvadim i turim drugi, postoji sansa da mi u servisu ne uvaze garanciju, a meni je ostalo 15 meseci garancije
 
E hvala ti sad cu da probam.
Memorija je testirana, menjana, samo ne znam da li da testiram i hdd, jer ako ga izvadim i turim drugi, postoji sansa da mi u servisu ne uvaze garanciju, a meni je ostalo 15 meseci garancije

Pa ne razumem jedino ako su ti uvazili garanciju kad si menjao memoriju, sto ne bi isto uradili kad je HDD u pitanju? Jedino ako ima onu "praznina"(void) nalepnicu preko sarafa?

Probaj sve istestirati softverski, pa onda ako to ne ide razmisli dobro... ako treba idi opet u servis i objasni im kevu, pa da vidis sta ce biti...
Garancija je garancija... pogotovo kod laptopa...
 
Poslednja izmena:
Evo da vam javim,ipak saljem laptop u servis! Stupio sam u kontakt sa gospodinom iz MSI-SERBIA koji mi je preko ovog foruma ponudio pomoc!
Lepo vam ja kazem, dobri su oni momci!
Javljam vam se kad mi vrate laptop.
 
Evo mene sa novostima.
Laptop mi je iz servisa vracen na vreme (72 sata) - 1 plus!
Majstor iz servisa je primetio nepravilnost i zamenio mu je wireless karticu, uz dogovor samnom da ako i dalje pravi probleme kroz 7 dana, da ga posaljem nazad u servis i zamenice mu maticnu plocu - 2 plus!
Evo posle 3 dana radim na njemu bez problema - 3 plus!
Ako ovako nastavi, bice super:banana:
Pozdrav za Pakom servis, koji je ovlasceni serviser MSI opreme u Srbiji, stvarno momci znaju svoj posao, a pre svega za Dejana Glavonjica, koji je strpljiv i veoma ljubazan covek - 4 plus!
Poseban pozdrav moderatoru "omnik", koji je odradio najveci posao ovde - 5 plus!

5 pluseva za jedan laptop, pa ljudi kupujte MSI opremu, jer se stvarno ponasaju svetski!!!
 
Evo mene sa novostima.
Laptop mi je iz servisa vracen na vreme (72 sata) - 1 plus!
Majstor iz servisa je primetio nepravilnost i zamenio mu je wireless karticu, uz dogovor samnom da ako i dalje pravi probleme kroz 7 dana, da ga posaljem nazad u servis i zamenice mu maticnu plocu - 2 plus!
Evo posle 3 dana radim na njemu bez problema - 3 plus!
Ako ovako nastavi, bice super:banana:
Pozdrav za Pakom servis, koji je ovlasceni serviser MSI opreme u Srbiji, stvarno momci znaju svoj posao, a pre svega za Dejana Glavonjica, koji je strpljiv i veoma ljubazan covek - 4 plus!
Poseban pozdrav moderatoru "omnik", koji je odradio najveci posao ovde - 5 plus!

5 pluseva za jedan laptop, pa ljudi kupujte MSI opremu, jer se stvarno ponasaju svetski!!!

:) da da prvo se izbezumis, a onda si srecan sto su ga popravili. svetski:)
 
Ajd prjatelju moj, reci mi koja ce ti firma opraviti laptop za 72 sata, a da ne govorim da ti ga pokupi sa kucne adrese i jos ti ga vratiti kuci!
Lepo je biti kriticar, ali nije tesko biti fin i priznati, da ovakav nacin rada sa kupcima je ipak na nivou!
 
Ajd prjatelju moj, reci mi koja ce ti firma opraviti laptop za 72 sata, a da ne govorim da ti ga pokupi sa kucne adrese i jos ti ga vratiti kuci!
Lepo je biti kriticar, ali nije tesko biti fin i priznati, da ovakav nacin rada sa kupcima je ipak na nivou!

stavio sam smajlije u post sto znaci da se salim valjda. Ali reci cu ti sta mislim o ovdasnjim prodavcima hardvera. Ako gledas Crnu Guju nisu dalje od njega. U svetu imas 30 days money back, pa zamena odmah u zavisnosti od posla. Da ti zivis od rada na tom laptopu pa da ti odnesu na makar i 72 sata pitao bi te. Logicno bi bilo da ti donesu drugi da mozes da radis tri dana. Ne kod nas odneses na reklamaciju i molis boga kad ce da zavrse popravku a neretko se desi da drze komp ili laptop do isteka zakonskog roka od 45 dana pa ti vrate kao kod njih je sve u redu ti dodjes kuci probas ono isto opet odneses ali zakonski rok opet ide od pocetka. Znam sta pricam imam igraonicu skoro 10 godina i svacega sam se nagledao i doziveo. Samo dve ponavljam dve firme su imale korektan odnos kakav sam i trazio. Necu da im pominjem imena da ne bude reklama. Crkne mi graficka, hard, ploca, monitor, sta god skinem odnesem (ne nosim ceo komp samo ono sto mi je crklo (a za to treba da imas predznanje) ljudi mi daju istu takvu komponentu da mi masina ne stoji (zam zamenjujem komponentu u igraonici), a oni zadrze neispravnu, provere i posalju dobavljacu na reklamaciju i zavrse papirologiju, Posle ja samo potpisem prijem i predaju zamene. Na taj nacin oni postuju i kupca i posao kojim se bavi.
Tako da lepo je to sto MSI Srbija vodi racuna o kupcima i resava problem u 72 sata ali ima prostora za jos bolju uslugu.
 
Znam da si se salio, ali dosta je vise kritika na nasim forumima! Samo ti kazem, da kad je nesto dobro, to treba i pohvaliti, jer i ovi iz MSI Srbija, kao i ostali, citaju nase poruke, ko zna, mozda ce i uvaziti ono sto trazimo?!
Pozdrav Stilgar-u:wave:
 
MSI VR601-024EU Veliki problem - sad sa garancijom

Prodje godinu i mesec dana posle opravke, odlucim da posaljem moj gore navedeni laptop u servis, dok je jos pod garancijom, jer prilikom prosle popravke iskljucili su taster za startovanje wireless kartice.

Laptop inace lepo radi, nemam zamerke, ali rekoh da iskoristim preostalih 3 meseca te famozne garancije od 24 meseca! Kad ono, smislio MSI nova pravila. Kad se prijavljuje kvar na uredjaju, treba da ti bude pored tebe kako bi im izdiktirao serijski broj. Opet mi je delovalo lepo, pa kazem u sebi ovi postaju ozbiljni. Lepo ja kazem sve podatke, kurir u Novi Sad na datu adresu stigne, verovali ili ne, za 1.5 sat. Preuzeo laptop i ode.

Prodje 3 dana (vreme 14:54 casova 03,12,2009. godine) zvoni mi mobilni, broj 011318xxxx, sa one strane cujem glas, ovde servis pakom, zovem vas povodom laptopa, znate mi vam ga necemo opraviti jer nemate fiskalni racun :lupko:

"Pobogu covece kakav fiskalni racun posle skoro 2 godine od kupovine! Pa dobro znate da fiskalni racun bledi posle pola godine! Imate servisnu knjizicu overenu od prodavnice, prikazana je i garancija od prodavnice."

Na to ce on meni:"Izradite ponovo fiskalni sa datumom kupovine ili donesite predracun, jer vam MSI nece priznati garanciju i naplatiti uslugu servisiranje"

Citao sam na netu i cuo od raznih ljudi, da se fiskalni dobro ocuva ako se drzi u frizideru ili da se fotokopira (iako to nije dokaz o kupovini), pa da znate ljudi, obavezno zamrzavajte svoje racune ako zelite da sacuvate garanciju:rtfm:
 
Prodje godinu i mesec dana posle opravke, odlucim da posaljem moj gore navedeni laptop u servis, dok je jos pod garancijom, jer prilikom prosle popravke iskljucili su taster za startovanje wireless kartice.

Laptop inace lepo radi, nemam zamerke, ali rekoh da iskoristim preostalih 3 meseca te famozne garancije od 24 meseca! Kad ono, smislio MSI nova pravila. Kad se prijavljuje kvar na uredjaju, treba da ti bude pored tebe kako bi im izdiktirao serijski broj. Opet mi je delovalo lepo, pa kazem u sebi ovi postaju ozbiljni. Lepo ja kazem sve podatke, kurir u Novi Sad na datu adresu stigne, verovali ili ne, za 1.5 sat. Preuzeo laptop i ode.

Prodje 3 dana (vreme 14:54 casova 03,12,2009. godine) zvoni mi mobilni, broj 011318xxxx, sa one strane cujem glas, ovde servis pakom, zovem vas povodom laptopa, znate mi vam ga necemo opraviti jer nemate fiskalni racun :lupko:

"Pobogu covece kakav fiskalni racun posle skoro 2 godine od kupovine! Pa dobro znate da fiskalni racun bledi posle pola godine! Imate servisnu knjizicu overenu od prodavnice, prikazana je i garancija od prodavnice."

Na to ce on meni:"Izradite ponovo fiskalni sa datumom kupovine ili donesite predracun, jer vam MSI nece priznati garanciju i naplatiti uslugu servisiranje"

Citao sam na netu i cuo od raznih ljudi, da se fiskalni dobro ocuva ako se drzi u frizideru ili da se fotokopira (iako to nije dokaz o kupovini), pa da znate ljudi, obavezno zamrzavajte svoje racune ako zelite da sacuvate garanciju:rtfm:

Kontaktiraj me na PM i resicemo to...
 
Ukoliko želiš, otkucaj poruku u temi: http://www.benchmark.rs/forum/showthread.php?t=216910

I kasnije dodaj da li su ti u Pakomu rešili problem. Predpostavljam da će uz Omnik podršku :) ići lakše, ali ipak...nek' se zna....

Ma tvoja tema je ok, samo vlasnici MSI laptopova su vezani za pakomov servis, tako da ne postoji alternativno rešenje.

Ja sam imao problem sa razumevanjem servisera u specifičnost problema (oba puta), a na kraju odobravanje servisa u reklamnom roku, jer mu je "fabrička" garancija istekla. Ali sreća po nas pa dobri i vredni ljudi poput Omnika prate aktuelne teme koje su vezane za njegovu firmu, pa nam svima olakšava u rešavanju tih problema.

E da, kako je rešen problem sa garancijom, skenirao sam gotovinski račun, poslao mejlom i to je to.
 
Poslednja izmena:
Nije bitno što je jedan servis. Bitno je da znamo na šta sve možemo da naiđemo. Ako su za MSI jedini, ne moraju da dobiju posao za servis račuanra gde psotoji mogućnost izbora.

Anyway, bitno je da je uzet u proceduru i nadam se da će problem biti rešen onako kako ti odgovara :)
 
Ja sam licno imao uglavnom dobra iskustva sa MSI servisom (tj ljudi koji su od mene kupovali notebookove). Jednom je neka popravka trajala oko 7 dana zbog guzve i godisnjih odmora, ali to je to.
Inace da znate, ne mora fiskalni isecak, moze i kopija doticnog/faktura prodavca. A sto se tice toga da fiskalni isecak bledi posle godinu dana, to je vec problem inspekcije koja ne kaznjava prodavnice koje koriste nesertifkovan papir. Sertifikovane termalne rolne imaju pecat na sebi i sertfikat zavoda koji garantuje da u pravilnim uslovima skladistenja isecak nece izbledeti cele 3 godine, koliko i zakon propisuje. E sad, iz mog iskustva, uglavnom najvece firme i stede na papiru kupujuci svakavo djubre po raznim knjizarama, a inspekcija na zalost to tolerise...
 
Poslednja izmena:
Nije bitno što je jedan servis. Bitno je da znamo na šta sve možemo da naiđemo. Ako su za MSI jedini, ne moraju da dobiju posao za servis račuanra gde psotoji mogućnost izbora.

Anyway, bitno je da je uzet u proceduru i nadam se da će problem biti rešen onako kako ti odgovara :)

Laptop je završen i popravljen. To je najbitnije.:banana:

Najveći je problem odnos servisera sa vlasnikom uređaja (kod mene)! Ne bih da ga citiram jer smo pričali na mobilni dok sam bio u metrou (svim znamo da je tamo loš signal) pa ga možda nisam dobro čuo, kad mi je objašnjavao da to nije kvar, već nešto sasvim drugo. Ja sam mu ipak skrenuo pažnju da veoma dobro poznajem hardver i softver, pa da to ne može proći kod mene.

E tu je problem! Koliko ima korisnika IT opreme, a da nemaju predstavu kako uređaj radi, a kamoli da je uređaj ispravan. Pa šta će biti sa njima? Ko će njima pomoći, da im da besplatan savet da nešto ne valja, da to treba opraviti, pa gde da oprave i kako da to odrade...
 
Ja sam imao cudnih problema sa FUJITSU 3560, naime 2 desna USB porta su brljala, malo "vide", malo ne vide USB memorije, dobijaju uzvicnike, brljaju u device manageru, a i povremeno se javljala poruka posle detektovanja HDD-ova i optike:
0701 Over current on HC/USB port, bla, bla... nesto
Laptop je iz BC Group, a uvoznik je Comtrade. Lepo sam u ponedeljak 7. pozvao njih, poslao kurirom isti dan, u utorak je bilo kod njih, u sredu su me zvali kazu saljemo vam drugi, u cetvrtak 10. je bio ponovo kod mene. Za samo 3 dana. Moram napomenuti i da sam dobio i novu garanciju koja sada vazi od 9. decembra (tada su ga poslali nazad meni).
E TAKO SE TO RADI, TO JE PROFESIONALIZAM!!!

Sve pohvale za njih.

Dzaba nama 100 zakona ako neko ne shvata ozbiljno posao kojim se bavi, a oni ga ocigledno ozbiljno shvataju!
 
Poslednja izmena:
Vidiš, ja sam lično odneo HP u CT i evo 4 dana kako se ne javljaju. Verovatno su kod tebe odmah ustanovili da je kvar na nivou koji se ne popravlja, već mora zamena.
Bitno da su obe mašine sređene :)
 
O MSI i servisu mogu sve najlosije da kazem.
Neverovatno koliko su neposlovni i bezobrazni
 
Ima li sanse da ubacim na ovu lesinu od laptopa ssd, probao ssd krene win 10 koji radi na drugom laptopu, i izbaci grešku, probao da preinstaliram sedmicom, nema sanse onaj manager ne vidi uopste ssd.... Dodjem do tačke kada treba da odaberem particiju, komo ga ne vidi.... Sta dalje?

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno