Šta je novo?

TS IPTV Informacije, cene, itd.....

Mozda u novoj nabavci stb uredjaja bude nesto slicno.:type:
 

Prilozi

  • untitled.jpg
    untitled.jpg
    48 KB · Pregleda: 236
Može li neko da nam kaže koje kanale ima na IPTV?Ne bi valjalo da nema nama interesantne kanale tipa HTV,RTL-Hr,NovaTV,OBN...
Ako je tako onda bolje da se pređe na kablovsku TV.
I još nešto.Da li je tačno da ako hoćeš IPTV moraš da pređeš na Telekom ADSL?Koliko znam to je protivzakonito.
 
Može li neko da nam kaže koje kanale ima na IPTV?
Kanali i cene su na:
http://www.telekom.nadlanu.com/iptv/Pages/IPTV.aspx?ac=solo&br=14

Da li je tačno da ako hoćeš IPTV moraš da pređeš na Telekom ADSL?Koliko znam to je protivzakonito.
Tacno je, a ne vidim zasto bi bilo protivzakonito? IPTV (ova o kojoj govorimo) je usluga koju nudi Telekom. Kad neki drugi provajder ponudi to isto, onda je ponudio. Za sada je ovako. I ADSL nema kod svih internet provajdera.
 
Jao sto mi nekad krivo sto ne zivim u tako nekom gradu pa moram da cekam i cekam da i nama provincijalcima uvedu nesto :)

Svejedno, meni je najvise interesantno zbog HD kanala kojih valjda jos uvek nema, i zbog video on demand, tako da mogu da se strpim do nove godine a valjda ce posle i nama u Pozarevcu da krene...
 
Kanali i cene su na:
http://www.telekom.nadlanu.com/iptv/Pages/IPTV.aspx?ac=solo&br=14


Tacno je, a ne vidim zasto bi bilo protivzakonito? IPTV (ova o kojoj govorimo) je usluga koju nudi Telekom. Kad neki drugi provajder ponudi to isto, onda je ponudio. Za sada je ovako. I ADSL nema kod svih internet provajdera.
Zabranjena je vezana trgovina, a to je upravo ovo da oni uslovljavaju IPTV sa korišćenjem njihovog ADSL provajdera.

Neravnopravno postupanje

Član 98.

Trgovci, udruženja ili grupacije trgovaca, koji imaju dominantan položaj na tržištu, ne mogu da bez opravdanog razloga neravnopravno postupaju prema trgovcima koji nude ili potražuju istu ili sličnu robu ili usluge, čime im se nanosi ili može naneti šteta, a naročito da iskorišćavaju stanje nedovoljne tražnje ili ponude ili nedostupnosti alternativnih kanala distribucije na relevantnom tržištu:

1. odbijanjem isporuke robe, odnosno pružanja usluge;
2. ugovaranjem različitih cena i drugih uslova ugovora;
3. odbijanjem ili uslovljavanjem prijema robe ili usluga pojedinih trgovaca u distributivnu mrežu nametanjem različitih uslova, ili pogodovanjem robe ili usluga pojedinih trgovaca u distributivnoj mreži;
4. uslovljavanjem zaključenja ugovora prihvatanjem dodatnih uslova koji uobičajeno nisu u vezi sa predmetom tih ugovora (vezana trgovina) i
5. drugim načinima pogodnim da trgovce dovedu u neravnopravan položaj.

Odredba stava 1. ovog člana se naročito odnosi na upadljivo isticanje ili na drugi način podsticanje prodaje robe jednog ili više određenih snabdevača u prodajnom objektu određenog trgovca u odnosu na istu ili sličnu robu ostalih snabdevača u istom objektu.

Odredbe st. 1. i 2. ovog člana se ne primenjuju na promocije ili promotivne prodaje robe određenog snabdevača u prodajnom objektu trgovca, s tim što one smeju da traju za jednog snabdevača do dve nedelje najviše četiri puta u kalendarskoj godini, i to za sve vrste njegove robe koje se nude na prodaju u tom objektu.

Trgovac je dužan da u svom prodajnom objektu u posebnoj evidenciji promotivnih prodaja upiše početak promotivne prodaje, robu i snabdevača na dan njenog početka, kao i završetak na dan njenog okončanja.

U sporu koji se vodi po tužbi zbog povrede odredbi ovog člana, trgovac, udruženje ili grupacija trgovaca koji imaju značajnu ekonomsku ili tržišnu moć snose teret dokazivanja opravdanosti razloga za neravnopravno postupanje.

Onemogućavanje trgovanja

Član 99.

Trgovci, udruženja ili grupacije trgovaca, koji imaju dominantan položaj na tržištu, ne mogu da bez opravdanog razloga sprečavaju druge trgovce da nude ili potražuju istu ili sličnu robu ili usluge, čime im se nanosi ili može naneti šteta, a naročito:

1. nuđenjem svoje robe ili usluga po ceni ispod cene koštanja;
2. odbijanjem isporuke robe, odnosno pružanja usluge;
3. iznuđivanjem povoljnijih cena i drugih uslova trgovine;
4. pogodovanjem sopstvene robe ili usluga u distributivnoj mreži;
5. uslovljavanjem zaključenja ugovora prihvatanjem dodatnih uslova koji uobičajeno nisu u vezi sa predmetom ugovora (vezana trgovina) i drugim načinima pogodnim da druge trgovce spreče da učestvuju u trgovini.

U sporu koji se vodi po tužbi zbog povrede odredbi stava 1 ovog člana, trgovac, udruženje ili grupacija trgovaca, koji imaju značajnu ekonomsku ili tržišnu moć, snose teret dokazivanja opravdanosti razloga za onemogućavanje trgovanja.

U pitanju je trgovina uslugama jer se na taj način onemogućavaju drugi provajderi i njima se čini šteta.
Više o tome ima na ovom sajtu:http://www.consumer.org.yu/propisi/republika/trgovina.htm#Glava_%C4%8Detvrta_-_NEPO%C5%A0TENA_UTAKMICA
 
Poslednja izmena:
Niko te ne primorava da kupis IPTV od njih. Sacekaj da tvoj provajder ponudi to isto, pa koristi.
Nisam strucnjak za zakone, ali ne vidim zasto ja ne bih odredjivao uslove pod kojima prodajem svoj proizvod? Kako kad ti neko u prodavnici kaze - Ova dva srafcigera se prodaju samo u kompletu, a ne posebno.
 
Niko te ne primorava da kupis IPTV od njih. Sacekaj da tvoj provajder ponudi to isto, pa koristi.
Nisam strucnjak za zakone, ali ne vidim zasto ja ne bih odredjivao uslove pod kojima prodajem svoj proizvod? Kako kad ti neko u prodavnici kaze - Ova dva srafcigera se prodaju samo u kompletu, a ne posebno.
Pročitaj šta sam napisao i to sam prikazao malo sažetije.
To ti je isto kao da odeš u mlekaru da kupiš maslac , a oni tebi kažu da to možeš samo ako kupiš litru mleka.To ti se zove isto vezana trgovina!
 
Pročitaj šta sam napisao i to sam prikazao malo sažetije.
To ti je isto kao da odeš u mlekaru da kupiš maslac , a oni tebi kažu da to možeš samo ako kupiš litru mleka.To ti se zove isto vezana trgovina!

Ne, to ti je isto kao kad odes u JEDINU mlekaru da kupish maslac, a oni tebi kaze da to mozes samo ako kupish litru mleka.
 
Da ali Telekom ovde moze da se vadi na foru da ADSL i IPTV su jedno te isto (idu preko iste zice i po istom principu rade), a i sem toga, svaki sud bi presudio u Telekomovu korist jer jednostavno tako stvari kod nas funkcionisu :)
 
Isto kao i sto sbb trazi da placas njihovu tv da bi uplatio internet!!!!!
 
Zorane021, ako mislis da si u pravu, tuzi Telekom i uzmi milionsku odstetu.
Besmisleno je da mi ovde raspravljamo sta je po zakonu, a sta nije. Osim toga, vecina ovde, ukljucujuci i mene, nije u zivotu videla nikakav zakon, osim mozda ZOBSa.
 
hm... uopšte ne kontam ovaj IPTV :(

sad sam čitao text u 24 sata: http://24sata.rs/specijal.php?id=37497

ako je sve tamo napisano tačno (a ne znam da li jeste!), onda zaključujem:
- IPTV je prilično skup (paket od oko 40 kanala je 590din - sa ili bez PDVa?)
- deluje mi da nema mnogo smisla uzeti IPTV ako imaš CRT TV (a ja nemam nameru da za sada menjam moja 2 CRTa)
- svi priključeni televizori u jednom stanu prikazuju uvek isti kanal(???)
- promena paketa sa većeg na manji se naplaćuje 150din
- cena naručenog filma je 48-84din (+pdv?)

možda grešim, ali ovo mi zvuči kao totalno nezanimljiva ponuda...
 
Da ali Telekom ovde moze da se vadi na foru da ADSL i IPTV su jedno te isto (idu preko iste zice i po istom principu rade), a i sem toga, svaki sud bi presudio u Telekomovu korist jer jednostavno tako stvari kod nas funkcionisu :)

Pa i maslac i mleko se prave od mleka :p, a u sud se da podmetnuti bomba :d
 
Meni josh nije stigao, zvao sam, kazu da je "u obradi".
 
- IPTV je prilično skup (paket od oko 40 kanala je 590din - sa ili bez PDVa?)
Sa PDV-om
- deluje mi da nema mnogo smisla uzeti IPTV ako imaš CRT TV (a ja nemam nameru da za sada menjam moja 2 CRTa)
Tacno je.
- svi priključeni televizori u jednom stanu prikazuju uvek isti kanal(???)
Uskoro treba da ponude i dva STB-a, tako da ce na dva TV-a moci da se gledaju razliciti programi. Medjutim, to ce da vazi dok se u ponudi ne nadju HD kanali. Tada ce verovatno biti potreban veci protok.
- promena paketa sa većeg na manji se naplaćuje 150din
- cena naručenog filma je 48-84din (+pdv?)
Pakete neces da menjas svakog dana. Ako vec imas ADSL nema razloga da narucujes filmove kad mozes da ih nadjes "besplatno".
možda grešim, ali ovo mi zvuči kao totalno nezanimljiva ponuda...
U pravu si. Ja sam uzeo da probam mesec dana, pa cu da vratim.
 
Da li neko moze da objasni malo kako ovo sve funkcionise... Pre svega, zbunjuje me sto se set-top box povezuje bas na crveni ethernet port na ADSL modemu. Ja imam taj modem ali ga ne koristim jer imam ADSL 2+ & WLAN & LAN router u jednom uredjaju i nemam nameru da koristim Huwaei. Po onom sto sam do sada procitao predpostavljam da funkcionise na sledeci nacin:
1. podigne se brzina ADSL linka na 10000/512 Kbit/sec i promeni mode u ADSL 2+
2. router u telekomu limitira protok na svim TCP/UDP portovima (u zavisnosti od ADSL paketa) osim na par izabranih na kojima ide video stream gde nema limita.

Ako to funkcionise na gore navedeni nacin da li bi mogao da moj router podesim da forwarduje doticne portove na neku IP adresu u lokalnoj mrezi i da nastavim da koristim uredjaj koji mi odgovara a Huwaei da i dalje sedi u kutiji.

Da li neko zna koji su TCP/UDP portovi u pitanju?
 
Koriste se različiti VPI/VCI za različite vrste saobraćaja, nije podeljen saobraćaj na portove. Konkretno:
8/35 - internet
8/36 - budući VOIP koji će Telekom ponuditi.
8/37 - IPTV

EDIT: Permutovao sam IPTV i VOIP.
 
Poslednja izmena:
Evo saljem kako je konfigurisan port i koja sve podesavanja postoje kod rutera. Ako te zanima jos neki screenshot - kazi. Kako tacno ovo radi - to ne znam.
 

Prilozi

  • IPTV_Port.png
    IPTV_Port.png
    14.5 KB · Pregleda: 254
  • HG510-Opcije.png
    HG510-Opcije.png
    8 KB · Pregleda: 127
sad sam video da ima Survival epizode (reality show na FOXu) koje nisu pustane na TVu od 120min da se iznajmljuju free :)
 
Uploadovao sam screenshotove sa raznih kanala. Ako nekog zanima, ovde su.
STB je povezan na TV karticu preko kompozitnog ulaza. Koriscen je Fly2000TV.
 
aha... taj rad.. ok. na mom routeru vec imam mogucnost da pravim konekcije sa razlicitim VPI/VCI. Teoretski.. trebalo bi da mogu da ostvarim konekciju. Mislim da bi mogli da promenite i LAN port samo promenom bridgea u setupu adsl routera.
 
a jel zna neko za sta sluzi onaj USB na onom STB??

P.S. jel zna neko kako da prikljucim STB na VGA monitor? od telekoma sam dobio jedan kao Svideo-scart ali u njemu je i audio... treba mi nesto sto razdvaja iz toga video i audio i jedan ide u vga a drugi izlazi za zvuk, u zvucnike... jel zna neko jel postoji tako nesto?
 
Poslednja izmena:
Na jednom sajtu kazu: "A USB interface is provided to support such functionality as games controllers".
Sto se drugog pitanja tice, ja sam kupio nesto ovako
0ebf_2.JPG
 
ee extra! naci ukljucis onaj scart u to i odatle vuces video i audio
hvala! potrazicu negde u gradu

...sta to ce posle biti i igre preko IPTVa :) ili neki galakticki daljinski sa senzorima pokreta pa menjas kanale tako sto mases levo desno :)
 
Ljudi, ja imam jedno pitanje,ako bi neko bio ljubazan da mi odgovori:

Trenutno imam kablovsku preko operatera i ADSL kod Telekoma, pa sad razmišljam da li da se prijavljujem za ovaj IPTV. Oni kažu da je slika otprilike DVD kvaliteta a mene zanima pre svega HD, pa sad ne znam da li da se prijavljujem za ovo ili da čekam HD čije će emitovanje HD signala ići nekim drugim putem,ili kako?
 
Pa prijavi se i probaj. Besplatno je.
 
Poslednja izmena:
Ljudi, ja imam jedno pitanje,ako bi neko bio ljubazan da mi odgovori:

Trenutno imam kablovsku preko operatera i ADSL kod Telekoma, pa sad razmišljam da li da se prijavljujem za ovaj IPTV. Oni kažu da je slika otprilike DVD kvaliteta a mene zanima pre svega HD, pa sad ne znam da li da se prijavljujem za ovo ili da čekam HD čije će emitovanje HD signala ići nekim drugim putem,ili kako?

Evo ovako, kod mene je u ovoj eksp. fazi 5-6 dana slika jeste bolja neko na kablovskoj ptt, ali ne nesto sto zasluzuje da cekas po 9-10 s u menjanju kanala, na svim kanalima ima seckanja, ajde to i nije strasno sobzirom da se podesavanja jos uvek vrse.
Ima nesto drugo , a to su servisi koji ce tek biti dostupni kasnije video na zahtev snimanje emislija i cuvanje na njihovom serveru itd.
Obavezno vracanje po isteku 30 dana, ha ha,),)
 
e sad ga pretera 9-10s za menjanje kanala...za 2s meni menja kanal, i jeste bolji kvalitet slike
 
Nazad
Vrh Dno