Šta je novo?

TS IPTV Informacije, cene, itd.....

Jel ovo pitanje u toj meri *****sko da ne zasluzuje odgovor?

Pa zavisi koji je STB, ako ima HDMI, i ako nađeš odgovarajući konvertor, naravno da može.... samo ne znam kakav bi bio kvalitet slike, tj. ne znam koju rezoluciju isporučuje STB
 
Pa zavisi koji je STB, ako ima HDMI, i ako nađeš odgovarajući konvertor, naravno da može.... samo ne znam kakav bi bio kvalitet slike, tj. ne znam koju rezoluciju isporučuje STB

"isporucuje" mpeg2
Nego...sta ako ima RGB,kao sto kaze na sajtu proizvodjaca?
Moje pitanje je zapravo da li taj STB sazvace taj signal,ili se nakon STB-a podrazumeva televizijski prijemnik?
 
Управо се пријавих на 9813, мада кад боље размислим немам појма зашто. :d
Имам већ ПТТ КДС и дуал ТВ карту тако да ми је потпуно непотребно/неисплативо да дајем још 650 дин месечно. Мада... на тај начин бих могао да гледам бар 3(три) програма истовремено:bottle:
 
dokle vise ti tupavi komentari "ja kod beotela ne mogu da imam iptv, koji monopol..."
pa niko ne brani drugim provajderima da pokrenu iptv
telekom nema monopol na tu uslugu

Ocigledno da ne razumes preko koga ide celokupan internet pa komentarises ono sto ne bi trebalo da se komentarise. :smack:
 
Jos "samo" da puste IPTV i preko ostalih ADSL provajdera i da omoguce gledanje na 2 TVa i eto mene u IPTV svetu... :D

Nego nije mi jasna sledeca stvar:
Mogu li za Open IPTV koristiti postojeći modem?

Ukoliko Vaš postojeći uređaj ne podržava Open IPTV uslugu, potrebno je izvršiti zamenu postojećeg modema s novim modemom koji podržava Open IPTV.

Da li ovo znaci da za IPTV trebaju posebni ADSL ruteri?? :)
 
Nego nije mi jasna sledeca stvar:
Mogu li za Open IPTV koristiti postojeći modem?
Kod:
Ukoliko Vaš postojeći uređaj ne podržava Open IPTV uslugu, potrebno je izvršiti zamenu postojećeg modema s novim modemom koji podržava Open IPTV.
Da li ovo znaci da za IPTV trebaju posebni ADSL ruteri?? :)
Да, бар су ми тако рекли. Кад се пријавиш за IPTV добићеш нови модем/рутер, а стари ћеш вратити ако није лично твој. Уколико након промо периода одлучиш да не желиш IPTV, вратиће ти стару верзију (вероватно хавајца) и нећеш платити 2000 дин.
 
Jos "samo" da puste IPTV i preko ostalih ADSL provajdera i da omoguce gledanje na 2 TVa i eto mene u IPTV svetu... :D

Nego nije mi jasna sledeca stvar:


Da li ovo znaci da za IPTV trebaju posebni ADSL ruteri?? :)

Treba ti konkretno hg510 (pots linije) ili hg520 (isdn linije) koji imaju definisane utp portove za iptv i voip... To su izmedju ostalog ruteri koje telekom deli zadnjih 5 meseci novim korisnicima...
 
1) Nisam kod Telekoma (valjda ce uskoro moci i preko ostalih provajdera IPTV)
2) Znaci ovaj moj 2Wire (nisam nigde nasao konkretnu informaciju, samo na nagovestaje da ne podrzava IPTV) koji me odlicno sluzi vec 2 godine bi morao da sahranim i da uzmem neki njihov - a jooj...

Thnx anyway... :wave:
 
Poslednja izmena:
Treba ti konkretno hg510 (pots linije) ili hg520 (isdn linije) koji imaju definisane utp portove za iptv i voip... To su izmedju ostalog ruteri koje telekom deli zadnjih 5 meseci novim korisnicima...
Znaci da je moj (odnosno njihov) Thomson 546(i) v6 neupotrebljiv ? :(
A bas sam se navikao...
 
"isporucuje" mpeg2
Nego...sta ako ima RGB,kao sto kaze na sajtu proizvodjaca?
Moje pitanje je zapravo da li taj STB sazvace taj signal,ili se nakon STB-a podrazumeva televizijski prijemnik?
ako se dobro secam, bilo je price od jednog lika ovde koji je testirao i napisao neke detalje oko iptv-a pre nekih mesec, dva http://www.benchmark.rs/forum/showthread.php?t=170482.

U pocetku se koristio mpeg2 stream ~8000kbps da bi zatim poceli koristiti mpeg4 i valjda je on i ostao, SD PAL 720x576 ~4000kbps.

Pa u STB-u mora postojati digital>analog converter, kako bi se snimak uopste video na CRT TV-u, putem SCART (RGB), composite, S-VIDEO... HDMI pusta digitalni output ako uopste postoji na tom STB-u, ali izgleda da ne. Da se poveze sa monitorom jedino ako ima component input ili slicno, sto mozda neki bolji modeli imaju, ili sa nekim konverterima na klasican monitor sa samo VGA inputom, a ti konverteri nisu bas male cene.

recimo moze sa externim tv tunerima koji imaju composite ili s-video.. input na sebi.
 
Poslednja izmena:
pošto telekom već sarađuje sa tom firmom (Amino btw.) logično je da onima koji žele HDMI daju model 130, kad se već hvale na sajtu da ima hdmi. a oni koji imaju crt dobiju 125-icu. ali ako već tako gledamo stvari onda bi bilo logičnije da svima daju sa hdmi-jem. ljudi koji imaju kažu da je 125-ica, ovi u telekomu izglda još nisu ni obavešteni da uopšte imaju iptv u ponudi.
 
pa malo je i debilno reklamirati digitalnu televiziju i dati uredjaj (stb) koji ima samo analog output :)
 
Ajde valjda će neko od ponedeljka dobiti taj IPTV pa da napiše iskustva...okači screenshotove... :)
 
Znaci da je moj (odnosno njihov) Thomson 546(i) v6 neupotrebljiv ? :(
A bas sam se navikao...

Teorijski nije neupotrebljiv ali u praksi bi morao da ga zameniš (tj. moraćeš sigurno ako se odlučiš za IPTV ili za VoIP koji bi trebalo isto uskoro da krene).
 
Moje iskustvo... pošto se ADSL i telefon vode na kevu, a ona je u Šapcu :

1. Otišao u korisnički, hteo da se prijavim za IPTV, službenica mi je rekla da mora lično da dođe vlasnik ADSLa , ne mogu ja čak ni sa njenom ličnom kartom. Na moje pitanje kolika procedura je promena vlasnika ADSL pogledala me je kao da sam je pitao nešto neverovatno...toliko o tome.

2. Posle pola sata, stigao sam kući, nazvao 9813, operater me pitao u čije ime hoću da podnesem zahtev, svoj ili kevin. Podneo zahtev u svoje ime...uzeo mi podatke...kolege će se javiti za par dana i to je to. Nikakvih problema nije bilo. Čak mi je rekao da je promena vlasnika ADSLa čisto administrativna stvar, obavlja se uz obostranu saglasnost u bilo kojem korisničkom za 5min.

Tako da odsad...sve što može da se obavi preko 9813 obaviću tako. Odlazak lično u korisnički nije isplativ ama baš nikako :) :)
 
Evo slika, smanjio sam ih da bi brze ucitale , a i kvalitet nije nesto sa kamere fona pa je ovako bolje..
my.php
my.php

my.php
my.php

my.php
my.php

my.php


Evo i linkova dok se ne ucitaju slike na forumu...
http://img98.imageshack.us/my.php?image=img0012ya1.jpg
http://img530.imageshack.us/my.php?image=img0013bo2.jpg
http://img530.imageshack.us/my.php?image=img0015yd5.jpg
http://img530.imageshack.us/my.php?image=img0016hh3.jpg
http://img530.imageshack.us/my.php?image=img0017hy8.jpg
http://img513.imageshack.us/my.php?image=img0018eb5.jpg
http://img513.imageshack.us/my.php?image=img0019cc3.jpg
 
Poslednja izmena:
Ne ne...u BGu.. Mada bih rado uveo i u Šapcu...pošto moji imaju Total...a u mojoj sobi ništa... :)
 
Ja imam isto total al dreambox je cudo :D radi kao doxa na 2 ili vise kompa :D ili tv-a :) al bas mi krivo za IPTV nadao sam se malo da istestiram.Nego jel mora obavezno internet uz IPTV posto se drugar interesovao pa ...
 
Danas sam razgovarao sa tehničkom podrškom PTT-a i kažu da će i oni najverovatnije uskoro pustiti IPTV.



Edit: pretpostavljam nakon isteka "promo" perioda.
 
Poslednja izmena:
Fake tj. malo sutra za nas obicne (cak i one neobicne koji su od samog pocetka za ADSL telekomom) korisnike!? 20 dana i nema niceg, prosao 15. okt, ali niceg nema...
 
Misliš IPTV za korisnike PTT-ADSLa ili neko unapređenje PTT-KDS kablovske mreže ? :(
 
E ljudi a ova druzina na sajtu kao da su iz serije jackass...ja mislio da je neka montaza a ono zaista zvanicna slika na sajtu...nisu normalni :)
 

Prilozi

  • Slika_IPTV.jpg
    Slika_IPTV.jpg
    30.9 KB · Pregleda: 258
Juce sam se prijavio za IPTV i odmah su me zvali iz korisnickog centra da potvrde informacije. Rekli su da ce se javiti ljudi za instalaciju. a ONDA UVECE OKO 23h komjuter mi je poludeo od brzine ADSL Prosto ne mogu da verujem Torrente skidam sa 450kb/s a ostali direktni download ide i do 1.1 MB/s Odem na speedtest i frapiram se od brzine jer mi pokazuje i do 12mb/s download i 450kb/s upload

ne mogu da verujem, Inace sve se ovo desava u Nisu
 
Nazad
Vrh Dno