Šta je novo?

TS IPTV Informacije, cene, itd.....

Ljudi kako i dalje pominjete povezivanje na dva tv kada to tahnologija jednostavno ne dozvoljava. To je kao necu da kupim auto jer ne mogu da se vozim u dva razlicita pravca istovremeno.
 
Poslednja izmena:
Evo me sad dodjoh iz prodajnog centra u Sapcu i prvo su me gledali kao telad kad sam spomenuo IPTV,kasnije je dosao neki pametniji i rekao mi da se ne zna kad ce IP TV doci u Sabac i da li ce uopste doci.
 
Slicno i kod mene u Leskovcu...Dok najpametniji od sve dece nije dosao, svi su me bledo gledali :D
 
meni krivo sto je direktor bio na sastanku hteo bih da ga priupitam posto sam dobar sa njim sto lazu narod :D i kad ce vec jednom to povecanje al nema srece :(
 
pise ovde na sajtu da ce tek do kraja sledece godine biti pokrivenost cele srbije, u pocetku moguce samo u BG, NS, NIS, KG.

a to "do kraja sledece godine" telekom misli na februar, mart, 2010. :)
tako je bilo i sa adslom kad je krenuo.

U promotivnom periodu uslugu nudimo Telekomovim ADSL korisnicima na teritoriji Beograda, Novog Sada, Niša i Kragujevca.
Komercijalni strart Open IPTV smo predvideli za 01. decembar 2008. godine, a do kraja sledeće godine planiramo proširenje na teritoriju cele Republike Srbije.
 
Poslednja izmena:
Da li je u planu Telekom DTH usluga?
 
Telekom Srbija je prva kompanija u Srbiji koja je pokrenula širom sveta popularnu Open IPTV uslugu.
U promotivnom periodu uslugu nudimo Telekomovim ADSL korisnicima na teritoriji Beograda, Novog Sada, Niša i Kragujevca.
Komercijalni strart Open IPTV smo predvideli za 01. decembar 2008. godine, a do kraja sledeće godine planiramo proširenje na teritoriju cele Republike Srbije.

Probajte Open IPTV od 15. oktobra do 1. decembra, uz ponudu velikog broja domaćih i stranih televizijskih kanala do kraja godine i zadržite ga ukoliko vam se dopada!
Na korišćenje dobijate:

o Set Top Boks,
o Open IPTV Paket Osnovni + HBO + Fun + Za odrasle i
o uslugu Snimanje potpuno GRATIS.

Probajte Open IPTV i zadržite ga ukoliko vam se dopada.
U promotivnom periodu u svakom trenutku možete da odustanete od korišćenja Open IPTV vraćanjem opreme.


Ako Vam televizija nove generacije izgleda kao nešto što morate imati, postanite korisnik Open IPTV prema ugovornim obavezama za koje se opredelite.
U slučaju da po isteku ovog perioda ne želite dalje da koristite uslugu, možete vratiti svu opremu i zaustaviti sve svoje ugovorne obaveze.

Pozovite nas odmah - imaćete dovoljno vremena da upoznate Open IPTV – televiziju koja stoji Vama na usluzi.
Posetite http://www.telekom.nadlanu.com ili pozovite korisničke servise 9813 ili (064) 789 i naručite Vaš novi Open IPTV paket.

Poklanjamo Vam izuzetnu priliku da među prvima probate našu uslugu, u periodu od mesec dana, ukoliko je naručite u promotivnom periodu od 15. oktobra do 30. novembra 2008. godine.

Ako sam ja dobro razumeo ovih mesec dana je potpuno besplatno i bez ikakvih obaveza, a? :trust:
 
Poslednja izmena:
Jel mi moze neko ukratko objasniti koja je poenta IPTV-a?
Da bi povezao 3 tv-a trebao bih imati mrezu i do tv-ova a ne samo do pc-jeva sto je mnogo kablova.. a ko zna kako to jos radi kod prebacivanja kanala (Jel bufferuje par sekundi?)
A da ne govorim o tome da se jos internet prekida sa vremena na vreme a kablovska uvek radi, sem kad im nestane struje.
 
Jel mi moze neko ukratko objasniti koja je poenta IPTV-a?
Da bi povezao 3 tv-a trebao bih imati mrezu i do tv-ova a ne samo do pc-jeva sto je mnogo kablova.. a ko zna kako to jos radi kod prebacivanja kanala (Jel bufferuje par sekundi?)
A da ne govorim o tome da se jos internet prekida sa vremena na vreme a kablovska uvek radi, sem kad im nestane struje.
koliko se secam iz price, max 2 tv-a, treba dodatni box, i onda se koriste 2 iptv stream-a preko istog modema, verovatno vise od 2 i ne moze da izgura.

ovo sa stabilnoscu veze moze da bude zajeb, jer i kod mene se adsl modem cesto rekonektuje, tad bi dolazilo do prekida tv-a, sto verovatno nervira :)

a poenta, ****m li ga, malo bolji kvalitet slike (mada to sve zavisi od tv kanala), ali i dalje naravno SD rezolucija, i mozda eventualno kao prednost te neke navedene dodatne opcije, video on demand i to snimanje programa. to je ako poredim sa kablovskom, kds, sbb....

u svakom slucaju moze da se proba, kad vec daju tih mesec dana besplatno bez ugovorne obaveze.
 
Poslednja izmena:
Jel bi mogao taj njihov STB da se prikaci na klasican monitor preko nekog konvertora ili tako neceg?
 
Sportklub ako se ne varam ima exkluzivni ugovor sa sbb-om.
 
Jel zna neko za sta sluzi USB na onom STBu ?? nigde ne mogu da nadjem taj info...?
ovako izgleda taj STB:
Amino-110-large.jpg
 
Kod mene kazu : " jeste,culi smo da je pusteno al' nam jos nisu instalisali aplikaciju na kompijuter da mozemo da ubacujemo zahteve...."

Шћаше да се преврнем у сред корисничког центра .
 
ja više ništa ne razumem, jel onda taj uređaj ima HDMI ili nema. na sajtu od telekoma piše da ima, po ovoj slici gore znam da nema pošto imam specifikacije za taj model STB-a. na sajtu od firme koja ih pravi ima nekoliko modela sa hdmi izlazom ali su dosta veći, lepše izgledaju i imaju bolji daljinac, koji izgleda normalno i kvalitetno a ne kao ovaj.

koji li je od ovih par:
http://www.imagebam.com/image/beb13d15978996
http://www.imagebam.com/image/6c3e7415978997
http://www.imagebam.com/image/df153615978998 i odpozadi http://www.imagebam.com/image/62d65015978999
 
Poslednja izmena:
ovaj je sto sam okacio na slici...takav sam dobio kad sam uzeo IPTV... nema HDMI...
 
Kako sad nema hdmi? Po ovoj slici sto si okacio to je ovaj model http://www.aminocom.com/products/ipstb/aminet125.html , daj procitaj koji model ti imas.
edit: evo sta stoji u output:
Composite, Component, RGB, S-Video,
SCART.
SD PAL or NTSC.
RF Modulator with loop-through.
Stereo & Digital Audio S/P - DIF
(Electrical).
USB 2.0.

Mala je slika u pdf-u sa sajta, najpre sam pomislio da je hdmi, ispade da je usb. Dobro jel ih neko pitao za hdmi direktno, sa obzirom da na sajtu pise da ima hdmi?

Evo slike od pozadi, znaci ne moze ni scart-scart? Sta se dobije od kablova uopste?
 

Prilozi

  • AmiNET125_flyer (2).jpg
    AmiNET125_flyer (2).jpg
    44.1 KB · Pregleda: 314
Poslednja izmena:
Zvali su me pre pola sata sa broja 0800, dali mi broj mog zahteva i rekli da ce se tehnicari najaviti da se dogovorimo oko njihovog dolaska.
Pitao sam da li ima HDMI jer bih tako zeleo prikacio na LCD tv.
Operater mi je rekao da svi STB-ovi imaju HDMI i da nece biti nikakvih problema.
Zivi bili pa videli. :)
 
ovaj out sto lici na s-video ("audio visual out") se verovatno kaci na neki vid adaptera na kom se verovatno nalaze prikljuci za scart, composite, s-video i ostalo sto pise na sajtu, samo ja ne vidim da se igde pominje hdmi out za model 125 (koji telekom daje), vec hdmi je kod modela 130.
 
Poslednja izmena:
Zvali su me pre pola sata sa broja 0800, dali mi broj mog zahteva i rekli da ce se tehnicari najaviti da se dogovorimo oko njihovog dolaska.
Pitao sam da li ima HDMI jer bih tako zeleo prikacio na LCD tv.
Operater mi je rekao da svi STB-ovi imaju HDMI i da nece biti nikakvih problema.
Zivi bili pa videli. :)

Da li si siguran da razlikuju HDMI i USB !? :wall:
 
Da li sve ovo vezano za IPTV vazi samo za Telekomove korisnike ADSL-a?
Da li to znaci da ja koji imam ADSL kod Beotel-a ne mogu ovu skalameriju da koristim bez obzira sto isti taj ADSL signal ustvari dolazi iz Telekoma.
Ako je odgovor na moja pitanja potvrdan, onda smo ponovo izlozeni monopolizmu na brutalan nacin. Dokle vise?
 
Jutros sa zvao 9813 i konacno cika na drugom kraju rece OK sinovac daj podatke na sunce da te pribelezim....posle par sati :

2je1t0g.jpg
 
I meni su prebacili, ono što se odmah primeti je izvanredno nizak ping :)
 
Poslednja izmena:
Cek jel dobijete da koristite celokupan internet ili cisto da se vidi :)
 
Samo se tu vidi, ali kao što sam rekao ping je neverovatno nizak, na speed testu daje oko 15-20ms. Sada sam upalio css i latency na strani serverima mi je od 30-55, a na neke ranije nisam mogao ni da uđem jer je išao preko 200. Ja bih samo zbog ovoga plaćao 590dinara :)

Inače kad se na speedtestu meri upload prvo odleti na 500kb/s i onda lagano i postepeno opada narednih 20 sekundi dok nedođe na nekih 100 koliko i imam na paketu, a download se ponaša regularno...
 
Poslednja izmena:
dokle vise ti tupavi komentari "ja kod beotela ne mogu da imam iptv, koji monopol..."
pa niko ne brani drugim provajderima da pokrenu iptv
telekom nema monopol na tu uslugu
 
Nazad
Vrh Dno