Šta je novo?

TS IPTV Informacije, cene, itd.....

mislim da IPTV moze imati onaj ko ima telekomov ADSL ili onaj ko ADSL uopste nema ni preko jednog provajdera
bitno je samo da ima slobodnih portova u centrali i da je linija cista
onaj ko nema ta 2 uslova ili onaj koji koristi ADSL drugog provajdera ne moze imati IPTV
 
Moglo bi da radi bez problema i bez adsl-a,bitno je da postoje mogucnosti za adsl. takodje bi moglo bi da radi sa bilo kojim drugim Adsl provajderom da Telekom tako hoce ali nece.
 
Da sam znao da ce neko ovako da dumpuje Sh** , ne bi vam ovo ni kačio.
Trebalo bi da znaš da postoje interni domeni kojima mi spolja ne možemo da pristupimo.Kada vidim ovakve indijance pitam li se koji mi je trebalo uopšte ovo da vam okačim.Inace, zaposlenima su počeli da daju modeme i uredjaje na testiranje. Ovo sam dobio od personala iz samog korisničkog centra. Ako nisi zadovoljan mrdni Jug sa stolice pa se SAM raspitaj. :mad:

nemoj da se nerviras
vidis da je ....:wall:
 
I ja sam dobio informaciju da oni nece da daju IPTV drugim korisnicima ADSL-a, a objasnjenje koje sam dobio je toliko nelogicno i meni glupo da cak ne zelim da ga napisem.... Sve u svemu, ZA SADA, IPTV Telekoma Srbije nece moci da imaju oni koji imaju ADSL kod drugog provajdera.... Mada, mislim da to nece dugo da bude obaveza, jer i na ovaj nacin pokusavaju da privuku jos korisnika kod njih. Mada, ja licno i kada bih hteo da to uzmem, sada iz principa ne bih menjao provajdera zbog toga, pa im je odmah manje para - bar od mene (teoretski)..... Doduse, sa ovakvim cenama mi se i ne isplati da to uzimam.....
 
Moglo bi da radi bez problema i bez adsl-a,bitno je da postoje mogucnosti za adsl. takodje bi moglo bi da radi sa bilo kojim drugim Adsl provajderom da Telekom tako hoce ali nece.

Tehnologija IPTV podrazumeva ADSL! Tehnički je to ADSL, ne znam kako drugačije da vam objasnim, pročitajte nešto :)
 
Tehnologija IPTV podrazumeva ADSL! Tehnički je to ADSL, ne znam kako drugačije da vam objasnim, pročitajte nešto :)

To sam i ja hteo da kazem,realizuje se preko slobodnog porta bas kao adsl i tehnicki ne postoje prepreke da telekom pusti ovu uslugu preko bilo kog provajdera ali oni nece.
Prvo su zajebali ostale provajdere sto su uopste poceli da prodaju adsl fizickim licima,sada ih k***** sa iptv-om i tako u nedogled.
 
Poslednja izmena:
Da remiziramo:d, ako sam dobro razumeo onj PDF1, ko do 30.09. potpiše ugovor na 12 meseci ne plaća zasnivanje pretplatničkog odnosa (2000.-din), a za cenu osnovnog paketa (640.- + PDV) dobiće onaj "Super" paket. Tačno?
Svaka njima čast al* baš su ga preterali sa cenom.
 
ko do 30.09. potpiše ugovor na 12 meseci ne plaća zasnivanje pretplatničkog odnosa (2000.-din)
Placanje zasnivanja pretplatnickog odnosa je prica za male bebe. To je samo da navuku masu. Tako su navlacili na ADSL.. kao, ko se prijavi do marta 2007 nece platiti setup od 5900 din. i sl..i posle toga nije bilo placanja.. cak ti daju par meseci besplatnog koriscenja. A te sume su u praksi kazne ako hoces da prekines..
 
Poređenja radi, SBB nudi D3 Start + FlatHome Internet 1024/128 za 1350 din/mesečno tako da ne znam šta je nelogično u mom pitanju?

Ali kod sbb-a moraš plaćati i dodatnih 500-700din mesečno za analognu kablovsku, bez čega nema ni interneta ni d3.
 
Ali kod sbb-a moraš plaćati i dodatnih 500-700din mesečno za analognu kablovsku, bez čega nema ni interneta ni d3.

Jeste, ali ovi rade na tome da se izglasa visestruko povecanje osnovne tel. pretplate pa smo onda na istom, treba ti adsl a recimo ne koristis fiksni telefon nesto mnogo ali ko te pita, bez telefonskog prikljucka nema ni adsl-a ni iptv-a. Pa ti onda placaj fiksni recimo 400-500 dinara mesecno pa onda na to adsl pa jos iptv. Kako god okrenes oni se obezbedili, ne mislim samo na telekom vec i na sbb i sve ostale.
 
Jeste, ali ovi rade na tome da se izglasa visestruko povecanje osnovne tel. pretplate pa smo onda na istom, treba ti adsl a recimo ne koristis fiksni telefon nesto mnogo ali ko te pita, bez telefonskog prikljucka nema ni adsl-a ni iptv-a. Pa ti onda placaj fiksni recimo 400-500 dinara mesecno pa onda na to adsl pa jos iptv. Kako god okrenes oni se obezbedili, ne mislim samo na telekom vec i na sbb i sve ostale.
U tu osnovnu pretplatu tj paket ce ti biti odobren odredjen deo minutaze prema fix ili mob(mts) pravcima nisam siguran za voip.
 
U tu osnovnu pretplatu tj paket ce ti biti odobren odredjen deo minutaze prema fix ili mob(mts) pravcima nisam siguran za voip.

Ja u sustini nisam protiv toga jer tako u celom svetu ti paketi funkcionisu, rado bih placao tu neku fiksnu telefonsku pretplatu koja je malo veca ali da i ostale usluge u tim paketima budu na nivou. Konkretno brzi adsl paketi a ne plafon od 1.5mbit. A ne ovako kao sto je bilo godinama, vecina placa po 50 din. obaveznu pretplatu i ne prelazi besplatne impulse ali zato za ove druge koji to malo vise koriste preskupi medjunarodni pozivi, ne bas jeftini lokalni saobracaj, gomila dvojnika i dalje postoji, stara infrastruktura i centrale.
 
Opet ja, i samo mogu reci - pljacka!
ako hoces IPTV, treba ADSL, ako hoces ADSL treba ti fiksni.
Fiksni odavno nije luksuz, ali u Srbiji sa novim cenovnikom od nove godine
to postaje. Tako reci ne koristim ga, a placacu dobar harac na taj isti.
Da neko ne pomisli da koristim Voip, ne, nisam sklon toj zabavi,
tj. raspredanju price preko zice.

Neko spomenu da bi mu odgovaralo da placa vise zbog dodatnih usluga, pa ja kazem
da 98% ljudi to ne treba, jer imaju pametnija posla nego da se igraju sa telekomovim 'pronalascima'.

Meni treba samo normalan 'fixni' i pristojan ADSL, jer kako ziveti bez telefona, isto kao bez struje ili vode, kanalizacije.
Ali nasli se pametni kako da izmuzu pare od ovog naroda, sve u ime cena u EU, a plate kao u Ruandi.

I da, pre skoro 30 godina kada je moj otac uvodio telefon, kao i moj komsiluk placali su kao pola cene
zastave 101, znaci korisnici su izgradili telekom, pa im ne stoji prica o EU, tamo korisnici to nisu radili,
nego je operater sam izgradjivao mrezu, nego kod nas je kad im je u korist - dobar je komunizam ili
sad kapitalizam.

Isto ne treba mi ni IPTV, ne gledam godinama TV, neki put skinem sa ovim cudom od brzine ADSL-om neki
film, dokumentarac, znam gde ima, a bas ako mi se bude gledalo TV, uzecu SkySat.

Sto se tice od mene zelim telekomu da propadne u tri lepe sa
sve svojim rukovodsvom.
 
Poslednja izmena:
уууу ал си ти неки хејтер :)

мени одговара иптв ,само нега га пусте већ једном .
иначе телефонским путем у корисничком сервису у крагујевцу нисам успео да добијем инфо када,шта,да ли може... питају мене одкуде ја све то знам....умал не рекох : " циа снајка,циа... "

сутра мало пешачење па да видимо ста кажу тет а тет ..можда ми се заломи неки ехперт у другој смени .
 
Poslednja izmena:
уууу ал си ти неки хејтер :)

мени одговара иптв ,само нега га пусте већ једном .
иначе телефонским путем у корисничком сервису у крагујевцу нисам успео да добијем инфо када,шта,да ли може... питају мене одкуде ја све то знам....умал не рекох : " циа снајка,циа... "

сутра мало пешачење па да видимо ста кажу тет а тет ..можда ми се заломи неки ехперт у другој смени .

lol, dobro kad kazes -hejter. Kazem samo da mi je muka od licemernog telekoma,
imam pametnije stvari u zivotu da radim u slobodno vreme a ne da buljim u TV,
inace mi je posao takav da buljim ceo dan u ekran - monitor, kao programer.
 
najsmešnije je to što telekom ne da IPTV onome ko je na sezamu ili eunetu, kad i oni sami znaju da je sve to telekomov net.
ma to samo u srbiji ima i nidge više.
u nekim drugim temama sam spominjao hrvatsku, gde nije nikakav problem dobiti MAXtv od telekoma ako imaš ADSL od Optime, koji su po brzinama i cenama totalno odvojeni kao operateri.
u sloveniji svi operateri nude iptv od slovenskog telekoma na sajtovima.
 
najsmešnije je to što telekom ne da IPTV onome ko je na sezamu ili eunetu, kad i oni sami znaju da je sve to telekomov net.
ma to samo u srbiji ima i nidge više.
u nekim drugim temama sam spominjao hrvatsku, gde nije nikakav problem dobiti MAXtv od telekoma ako imaš ADSL od Optime, koji su po brzinama i cenama totalno odvojeni kao operateri.
u sloveniji svi operateri nude iptv od slovenskog telekoma na sajtovima.

Ma bice to i kod nas, nego im je ovo jeftin trik da pokupe jos kojeg korisnika za svoj adsl. Nisu ni oni ludi da ne uzmu pare za iptv i od korisnika drugih provajdera, kad stvar malo zazivi za par meseci.
 
Nigde ni reči o kanalima koji su u ponudi. Ajde vi što već koristite ovaj telekomov eksperiment nemojte da vas mrzi, napišite koje sve kanale imate.
 
Meni su najsmesniji ovi likovi koji kao ne koriste fixni telefon i ne gledaju TV. Kevu i caleta pretpostavljam cuju preko messengera?
 
Poslednja izmena:
ne, nego jos zivimo sa njima i imamo mobilne :)
 
Meni su najsmesniji ovi likovi koji kao ne koriste fixni telefon i ne gledaju TV. Kevu i caleta pretpostavljam cuju preko messengera?

Not comment.

frostonja je napisao(la):
ne, nego jos zivimo sa njima i imamo mobilne

Nazalost takvo je stanje u Srbiji da u istoj kuci ili jos gore u stanu zive po 3-4
generacije, a pojedini 'fancy' tipovi to ismevaju po forumima kojima je
sva sreca dosla preko TV-a.
 
Mobilni telefon se koristi kad bas moras tj. kad ne mozes nekoga da dobijes na fixni- cena minuta razgovora na mobilnom je ekvivalent ceni 1 sata razgovora preko fixnog telefona.
To sto domaci seljoberi vole da daju pola plate na racun za mobilni i za kupovinu istih to je problem lokalnog seljackog mentaliteta. To su isti oni likovi koji ne znaju da upale kompjuter a nose mobilni od 500 eu i menjaju ga na svaka 3 meseca.
Ali odosmo mi u zestoki off.
 
Poslednja izmena:
Mobilni telefon se koristi kad bas moras tj. kad ne mozes nekoga da dobijes na fixni- cena minuta razgovora na mobilnom je ekvivalent ceni 1 sata razgovora preko fixnog telefona.
To sto domaci seljoberi vole da daju pola plate na racun za mobilni i za kupovinu istih to je problem lokalnog seljackog mentaliteta. To su isti oni likovi koji ne znaju da upale kompjuter a nose mobilni od 500 eu i menjaju ga na svaka 3 meseca.
Ali odosmo mi u zestoki off.


Ne brini za cenu mobilnog razgovora, jer po novoj godini imaces pribliznu cenu
za fiksni razgovor (ne bas, ali znacajno skuplje). Istina sto kazes za pojedine
sa mobilnima od 500 eu, Bogu plakati i smejati.

A da, mobilni nemam, ustvari imam ali kao da nemam , negde stoji u nekoj fioci, star 3-4 godine, ni broj ne znam koji je.

U pravu si za messaenger - to mi je vid komunikacije, isto tako YM i Gtalk,
dovoljno za moje potrebe, uglavnom poslovne.

I da ne budem skroz off teme: Znajuci telekom, mogu misliti za par meseci
zalopojke na ovim stranama onih koji nabiju sebi na grbacu ugovor za IPTV,
jer telekomu je zinula g***ca za pare, a jos ni ADSL nemaju sa pristojnim brzinama.
Nego otom-potom, zivi bili pa videli.
 
Tacno je da ce cene fiksne telefonije ici gore ali moj prethodni post je najvise izraz frustracije celom tom pricom sa mobilnom telefonijom- dosao treci operater, cene se jedva pomerile sa mrtve tacke. Pa ko ne bi voleo da moze da koristi samo mobilni telefon ali realnost je takva da je on beozbrazno skup a cini mi se da to nije samo nas lokalni specijalitet.
Kao sto je recimo taxi isto tako bezobrazno skup jer jedna voznja kosta kao pola markice za gsp kojom se vozis mesec dana.

Nego da se vrnemo na temu...
Ja IPTV vidim kao jedan korak ka daljem unapredjenju ponude na nasem trzistu- kao pocetak nesto zesce borbe za korisnicima i iz toga moze na duze staze samo nesto dobro da se izrodi- nadam se samo da ce sto pre pustiti HD kanale kako bi naterali i ostale provajdere da se pozabave tim sadrzajima. U onom jednom intervjuju jedan od glavesina Telekoma je dosta stidljivo najavio i takvu mogucnost ali jasno da ce se morati ici na zamenu STB koji nema HDMi izlaz. Ono sto me takodje raduje to je da se trziste LCD-a dosta lepo razvija u nas, cene rapidno padaju.
 
Poslednja izmena:
Nego da se vrnemo na temu...
Ja IPTV vidim kao jedan korak ka daljem unapredjenju ponude na nasem trzistu- kao pocetak nesto zesce borbe za korisnicima i iz toga moze na duze staze samo nesto dobro da se izrodi- nadam se samo da ce sto pre pustiti HD kanala kako bi naterali i ostale provajdere da se pozabave tim sadrzajima.

Slazem se sa tobom da treba uvoditi novine, ali mi se kosa na glavi digne
kad vidim ko ce to da uradi, znaci jedna do bola bezobrazna firma koja
ni prethodnu tehnologiju nije odradila kako treba, tj. dala pristojne brzine
ADSL-a, vec se vata za IPTV, sto znaci da ADSL najverovatnije ide u drugi, treci, ..
ili Boga pitaj koji plan.

O cenovnoj politici necu ni da komentarisem, ipak je ovo Srbija sa primanjima
ispod svakog evropskog proseka, a tehnologija je uspesna ako veci deo
stanovnistva sebi to moze da priusti a ne kao pojedini na ovom forumu,
u zargonu kao 'sit gladnom ne veruje'. Ja sebi sve to mogu da priustim, ali mi ne treba
i ne volim da se rasipam, ali nisam corav kad vidim da dodju deca iz komsiluka kod mene, jer roditelji ne mogu da im priuste ADSL, da vide neki spot na YT ili
da skinu neku pesmu (na srecu preko supruginog racunara, mada jedan momak je do bola, po 3-4 sata
visi kob mene zbog FaceBook-a).
Ovo zadnje je objasnjenje zasto kuka telekom o neiskorisenim kapacitetima, tj. prikljucima za ADSL -
ne mogu ljudi sebi da priuste od mesecnih primanja, a zeleli bi da imaju ADSL. Takva je vecinska Srbija.
 
Poslednja izmena:
Od ko sa kim živi, preko mobilnih i fiksnih telefona, pa sve do suza, a sve u off-u. Kad je nešto u vezi sa nesretnim telekomom svi su veoma osetljivi:d.
Nego, ima li već neko da gleda IPTV pa da nam kaže koji kanali su na raspolaganju.
 
Nazad
Vrh Dno