Šta je novo?

TS IPTV Informacije, cene, itd.....

Promena kanala traje oko par sekundi, mada sto bi menjao non stop kanale kad postoji programski vodic. Kablovska je inferiornija u odnosu na IPTV.
 
e sad ga pretera 9-10s za menjanje kanala...za 2s meni menja kanal, i jeste bolji kvalitet slike

Onda je kod tebe super, kod mene i komsije je od 8-10s slika dosta puta kockasta i zamrzava, i sto je najvaznije , a neznam da li si primetio povezivanje ti je skartom a to je najslabiji kvalitet veze.
Malopre su me zvali sa 0800 i rekli su da su ovi problemi kod svih i da ce to vremenom nestati
 
Onda je kod tebe super, kod mene i komsije je od 8-10s slika dosta puta kockasta i zamrzava, i sto je najvaznije , a neznam da li si primetio povezivanje ti je skartom a to je najslabiji kvalitet veze.
Malopre su me zvali sa 0800 i rekli su da su ovi problemi kod svih i da ce to vremenom nestati

U kom delu grada živiš i da li si imao problema sa adsl-om.
Povezivanje skartom bi trebalo da je bolje od običnih banana priključaka(žuti i beli, plavi i crceni).
 
Poslednja izmena:
Imam trenutno i IPTV i D3 (baš upoređujem ta dva sistema) i evo mojih iskustava (prenosim sa drugog foruma gde sam ovo vec postovao):

SBB D3:
+ brži rad uređaja, solidno brzo menjanja kanala
+ trenutno bogatija ponuda kanala
- primetna kompresija, kvalitet slike od zavisi od kanala do kanala (sve je povezano na FullHD TV, tako da nije do TV-a), otprilike kao da gledate dobro iskompresovan divx na velikom ekranu. Neki mane nece primetiti, neki hoce...
- Video on Demand

Telekom IPTV:
+ koliko sam shvatio, daljinac od ovog uredjaja moze da se koristi i kao daljinac za TV (ima taster kojim se prebacuje u TV mod) pa se elimise upotreba jednog daljinca, iako daljinski ne izgleda nista posebno, cak jeftino... (nemam uputstvo, ne znam kako se ovo koristi ni da li bi radilo sa mojim TV-om)
+ cini mi se za nijansu bolja slika od D3, ali kompresija je i dalje vidljiva. Opet, napominjem, ko je trazi videce je, ko ne trazi, bice vrlo zadovoljan...
+ Video on Demand
- sporo kretanje kroz meni uredjaja (nakon svakog pritiska tastera, ceka se oko sekund da uredjaj prihvati komandu)
- povremeno seckanje i trzanje slike
- katastrofalno sporo menjanje kanala (merio sam, 5 sekundi mu treba da promeni kanal!), toliko iritantno da ja ovo ne bih mogao da koristim uopste.
 
Imam trenutno i IPTV i D3 (baš upoređujem ta dva sistema) i evo mojih iskustava (prenosim sa drugog foruma gde sam ovo vec postovao):

SBB D3:
+ brži rad uređaja, solidno brzo menjanja kanala
+ trenutno bogatija ponuda kanala
- primetna kompresija, kvalitet slike od zavisi od kanala do kanala (sve je povezano na FullHD TV, tako da nije do TV-a), otprilike kao da gledate dobro iskompresovan divx na velikom ekranu. Neki mane nece primetiti, neki hoce...
- Video on Demand

Telekom IPTV:
+ koliko sam shvatio, daljinac od ovog uredjaja moze da se koristi i kao daljinac za TV (ima taster kojim se prebacuje u TV mod) pa se elimise upotreba jednog daljinca, iako daljinski ne izgleda nista posebno, cak jeftino... (nemam uputstvo, ne znam kako se ovo koristi ni da li bi radilo sa mojim TV-om)
+ cini mi se za nijansu bolja slika od D3, ali kompresija je i dalje vidljiva. Opet, napominjem, ko je trazi videce je, ko ne trazi, bice vrlo zadovoljan...
+ Video on Demand
- sporo kretanje kroz meni uredjaja (nakon svakog pritiska tastera, ceka se oko sekund da uredjaj prihvati komandu)
- povremeno seckanje i trzanje slike
- katastrofalno sporo menjanje kanala (merio sam, 5 sekundi mu treba da promeni kanal!), toliko iritantno da ja ovo ne bih mogao da koristim uopste.
SBB uskoro uvodi uslugu video na zahtev ... jedan minus manje.
http://www.sk.co.yu/2008/10/skin01.html
IPTV je unistitelj ADSL-a.. za telekom jedan minus vise

@Falcon,
odlican komentar..
 
Nego, jel vi imate NASN u ponudi, meni taj kanal fali?
 
+ koliko sam shvatio, daljinac od ovog uredjaja moze da se koristi i kao daljinac za TV (ima taster kojim se prebacuje u TV mod) pa se elimise upotreba jednog daljinca, iako daljinski ne izgleda nista posebno, cak jeftino... (nemam uputstvo, ne znam kako se ovo koristi ni da li bi radilo sa mojim TV-om)

haha ja ovo nisam provalio, tek sada sam shvatio zasta je dugme TV :)
mada meni nece da radi, jel zna neko jel ima neka podesavanja frekvencije pre koriscenja?
 
Proslo je mesec dana od moje prijave za IPTV jos me pozvali nisu. Na Novom Beogradu sam centrala Bezanija. Ja sam ih zvao i isao licno u poslovnicu u Pohorskoj i odgovor je bice u novembru.Posto se decembar blizi, a probni period od mesec dana vazi do kraja godine nekako mi mirise da oni nece uspeti da ispune svoja obecanja.
Posto je ova tema malo zamrla, zanima me kakva su vasa iskustva zadnjih dana ?
 
Posto je ova tema malo zamrla, zanima me kakva su vasa iskustva zadnjih dana ?

niko ne zove, ne pise...

valjda cekaju da prodje promo period da startujemo odma sa placanjem
na ruteru je postavljena "iptv" brzina isti dan kad sam se prijavio na 9813...
a bilo je to davno i nesecam se
 
Prakticno je ostalo jos 5 radnih (Telekomovih) dana do pocetka decembra.
 
Proslo je sigurno 20-tak dana i vise otkad sam se prijavio, zovem 9813 - kazu nemaju informaciju kad ce mi uvesti iptv. Pitam - dajte mi telefon sluzbe koja je zaduzena za tu uslugu - nemaju ni tu informaciju!! Mislim ...

@boZZap: Sta znaci to "postavljena mi je iptv brzina", jesu li ti povecali brzinu interneta ili ... ?
 
@boZZap: Sta znaci to "postavljena mi je iptv brzina", jesu li ti povecali brzinu interneta ili ... ?

9999/512 pise na ruteru ADSL je i dalje 2048/192 jer sam se glupo prijavio za
"najvecu brzinu" tako da sad nemogu na nizu da bih iskoristio prednosti SpeedUP
 
Evo kako je kod mene krenula prica o IP TV-u. U ponedeljak se najavili ljudi iz Telekoma u utorak (juce) dosli u dogovoreno vreme , doneli opremu i ugovor ali od IP TV-a nista. Sve se zavrsilo sa vise njihovih poziva centrali i ja sam ostao sa belom slovima na crnoj pozadini preko celog ekrana gde pise LOADING.Oni su otisli sa najavom da ce me zvati u toku dana kada ljudi odrade posao na centrali, nisu me zvali.
Jutros me zovu i pitaju da li radi , posle odricnog odgovora kaze sluzbenik zvace za 15 minuta. Posle skoro 3 sata zovu me i pitaju isto pitanje na odrican odgovor kazu doci ce sutra pred kraj radnog vremena da pokupe modem i da ga provere.
Ja stvarno ne znam da li im je to poslednji modem koji imaju, pa ne mogu da mi donesu drugi vec proveren i to u toku danasnjeg dana, a ne da uzimaju modem sutra bez preciznog roka vracanja.
Znaci ako sutra uzmu modem a ja ne dobijem drugi ostajem i bez interneta, na neodredjeno vreme.
U najboljem slucaju modem mogu dobiti u petak, a ako ne onda sledi dugi vikend.
Druga zanimljivost da je ugovor sacinjen 20. 11. a ja ga dobio 25.
Sada ozbiljno razmisljam da raskinem ugovor i prekinem dalje kidanje mojih zivaca.
Da sam kod SBB-a na kablovskoj, raskinuo bih sve ugovore sa Telekomom cak i onaj o fiksnoj telefoniji .
Moj prvi utisak je da je Telekom u ovo usao dosta nepripremljen (bez obzira i na probni period ) da nema dovoljan broj obucenih ljudi itd.
Kao i obicno u zemlji Srbiji nesto sto treba da bude placena razonoda, vrlo lako moze da se pretvori u nocnu moru.
 
Pa sve to sto si naveo postoji i kod SBB-a.
 
Evo kako je kod mene krenula prica o IP TV-u. U ponedeljak se najavili ljudi iz Telekoma u utorak (juce) dosli u dogovoreno vreme , doneli opremu i ugovor ali od IP TV-a nista. Sve se zavrsilo sa vise njihovih poziva centrali i ja sam ostao sa belom slovima na crnoj pozadini preko celog ekrana gde pise LOADING.Oni su otisli sa najavom da ce me zvati u toku dana kada ljudi odrade posao na centrali, nisu me zvali.
Jutros me zovu i pitaju da li radi , posle odricnog odgovora kaze sluzbenik zvace za 15 minuta. Posle skoro 3 sata zovu me i pitaju isto pitanje na odrican odgovor kazu doci ce sutra pred kraj radnog vremena da pokupe modem i da ga provere.
Ja stvarno ne znam da li im je to poslednji modem koji imaju, pa ne mogu da mi donesu drugi vec proveren i to u toku danasnjeg dana, a ne da uzimaju modem sutra bez preciznog roka vracanja.
Znaci ako sutra uzmu modem a ja ne dobijem drugi ostajem i bez interneta, na neodredjeno vreme.
U najboljem slucaju modem mogu dobiti u petak, a ako ne onda sledi dugi vikend.
Druga zanimljivost da je ugovor sacinjen 20. 11. a ja ga dobio 25.
Sada ozbiljno razmisljam da raskinem ugovor i prekinem dalje kidanje mojih zivaca.
Da sam kod SBB-a na kablovskoj, raskinuo bih sve ugovore sa Telekomom cak i onaj o fiksnoj telefoniji .
Moj prvi utisak je da je Telekom u ovo usao dosta nepripremljen (bez obzira i na probni period ) da nema dovoljan broj obucenih ljudi itd.
Kao i obicno u zemlji Srbiji nesto sto treba da bude placena razonoda, vrlo lako moze da se pretvori u nocnu moru.

Maki,kazi pacijentima sutra kada budu zvali da dodju po stb i da ga odnesu u centralu na punjenje (inicijalizaciju) koje je nemoguce odraditi kod korisnika zbog propusta u systemu.Ako im nesto nije jasno neka zovu ostale kolege pa ce im reci isto.Ja sam imao siti problem prosli cetvrtak pa su morali na kraju da urade kao sto sam ti rekao.E sad,nakon toga mozes naici na drugi problem koji sam ja takodje imao a to je kada ga inicijalizuju da nece da se startuje prikazujuci gresku video error tj nece da povuce stream.Tada treba montazer da pozove kolegu sa Nsan u centrali da ti pogledaju konf porta.
P.S. Meni je ova zaj. trajala u periodu od cetvrtka do pon (uhvatio me je vikend).
 
Ja sam dobio IP u oktobru, ok radi, juce sam bio u korisnickom centru da promenim brzinu, pa rekoh da pitam kad mi istice onih mesec dana, kad tamo pise da mi je IP uveden juce, tako da imam jos mesec dana besplatnog gledanja :D
 
IPTV-Slika je fenomenalna(na svakom kanalu)...sporije menjanje kanala...u paketu sa opremom nalazi se uputstvo za daljinac sa kodovima za sve modele TV-a(TV mod). U svakom slučaju manje zlo od Soroševog SBB-a...
 
Od domacih kanala niko ne emituje u digitalnom formatu a od stranih?

Mislim da treba valjda sklopiti celu pricu da bit to bila prava stvar.

Dakle digitalni (HD) TV , digitalni signal i digitalno emitovan kanal.
Tek tada ce to biti prava stvar.
 
Maki,kazi pacijentima sutra kada budu zvali da dodju po stb i da ga odnesu u centralu na punjenje (inicijalizaciju) koje je nemoguce odraditi kod korisnika zbog propusta u systemu.Ako im nesto nije jasno neka zovu ostale kolege pa ce im reci isto.Ja sam imao siti problem prosli cetvrtak pa su morali na kraju da urade kao sto sam ti rekao.E sad,nakon toga mozes naici na drugi problem koji sam ja takodje imao a to je kada ga inicijalizuju da nece da se startuje prikazujuci gresku video error tj nece da povuce stream.Tada treba montazer da pozove kolegu sa Nsan u centrali da ti pogledaju konf porta.
P.S. Meni je ova zaj. trajala u periodu od cetvrtka do pon (uhvatio me je vikend).

Angelos hvala ti na savetu.
Problem je kod Telekoma saradnja kolega na jako niskom nivou. Oni su kod mene ocajnicki pokusavali da dobiju neku informaciju od ostalih kolega ali su ih setali od telefona do telefona i na kraju nista. Oni zapravo nece stb da nose nego modem a ja da ih ubedim u nesto drugo nema sanse znaci posto je stb u pitanju a oni mi recimo odnesu modem i vrate ga u ponedeljak, utorak... pa onda tek utvrde da ipak treba da odrade stb onda sam ja u zescem bedaku.
Ako sutra ne uspem da ih ubedim u ovo sto je Angelos rekao onda mi je mozda najbolje da raskinem ugovor za IP TV i sacekam neka bolja vremena.
 
Interesuje me jedna stvar, da li je moguce urpavljati IPTV-om preko mreze?

Ovo mi je interesantno ali mi se ADSL nalazi na jednoj lokaciji a ja preko namenskog linka internet koristim na sasvim drugoj lokaciji. Ako bih ukljucio IPTV da li bi to moglo da mi radi kroz moju lokalnu mrezu?

Na kraju krajeva uvek mogu da stavim racunar sa TV kartom pa da strimujem TV program ali mi i dalje ostaje problem kako da menjam kanale.
 
Nazad
Vrh Dno