Šta je novo?

TS IPTV Informacije, cene, itd.....

Zvao sam ih, kazu da nemam mogucnost, da za HD kanale treba 8Mbit a za SD 4Mbit, pa kao se to sabira i da mi onda treba 12 a moja parica to ne bi mogla da izdrzi.
 
Ја на обичном ADSL-u (није mts) могу да имам само oko 16 - 16,5 Mbps због удаљености од централе,
а пустили су ми 15 mbps. Не разумем како сад, по њима, теби парица не би могла да издржи.

У вези овог са сабирањем протока... Како може да се сабира? Ако користиш само један IPTV, и ако немаш додатни уређај,
ти у овом случају, ако гледаш HD калан, трошиш у том тренутку 8 Mbps. Никако не можеш да трошиш више од тога, ако користиш само један IPTV STB.


Ево какви су параметри код мене. Не разумем се, не знам баш каква је ситуација код мене
и колико сам удаљен од централе, али ради углавном без проблема.

pU7ThVb.png


Ја преко овог интернета користим D3i на два уређаја, могу истовремено да на оба гледам
HD канале. (Можда је код њих проток мањи у односу на Телекомов IPTV)
 
Poslednja izmena:
Ni meni nije jasno to sabiranje protoka.
 
ne sabira se nista ako imas jedan iptv, zovi ih ponovo, nesto se vi tu niste razumeli.

Sent from Galaxy S8
 
Zvao sam ih, kazu da nemam mogucnost, da za HD kanale treba 8Mbit a za SD 4Mbit, pa kao se to sabira i da mi onda treba 12 a moja parica to ne bi mogla da izdrzi.

Nema nikakvog sabiranja protoka osim ako kao sto ti je vec receno nemas vise od jednog STB-a. Dal bi mogla da izdrzi il ne to mogu ovako samo napamet da prognoziraju znaci nista dok se ne proba ali sam 99% siguran da bi 12Mbps tvoja parica izdrzala. Deluje neozbiljno ovo sa njihove strane ili se nesto mozda nista razumeli.

@anticv Margina jako jako losa kod tebe s obzirom na dobru atenuaciju. Ovo je max sto se tice tvoje parice sa ovim parametrima, doterali su ga do same granice stabilnosti.
 
Poslednja izmena:
Od pre dva dana uveli segmentaciju korisnika....za iptv 6 meseci proba...danas isao da otkazem box2 i uzmen na druga iptv...kaze on nije segmentovan...mora da se pise zahtev reg menadzeru...pa ako on dozvoli oni ce ga segmentovati...i onda moze da uzme iptv...
Koliko vidim antenu plus produzili do 31.03...videcemo da li ce produziti i iptv...
Korisnici koji koriste 6 meseci proba iptv..nakon isteka ugovora mogu preci na box...ali oni koji koriste 12 meseci gratis iptv promo oni nemaju pravo posle isteka na box...rekose mi danas...
Da sam znao ranije bih raskinuo box ali ...ko ce ima ga znati vise..
 
Nema nikakvog sabiranja protoka osim ako kao sto ti je vec receno nemas vise od jednog STB-a. Dal bi mogla da izdrzi il ne to mogu ovako samo napamet da prognoziraju znaci nista dok se ne proba ali sam 99% siguran da bi 12Mbps tvoja parica izdrzala. Deluje neozbiljno ovo sa njihove strane ili se nesto mozda nista razumeli.

@anticv Margina jako jako losa kod tebe s obzirom na dobru atenuaciju. Ovo je max sto se tice tvoje parice sa ovim parametrima, doterali su ga do same granice stabilnosti.

Zvao sam ih juce ponovo, medjutim niko me nije ni zvao, niti se ista promenilo po pitanju protoka.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Imam telekomov VDSL modem/ruter i dodatni ruter u Client modu. Da li je moguce povezati telekomov STB/IPTV na dodatni ruter UTP kablom i da se onda bezicno prenosi signal sa telekomovog vdsl ruter-modema?
Drugim recima, necu da kacim STB kablom na telekom vdsl modem-ruter...

Ima ova opcija u podesavanjima, ali nemam, jelte, STB da probam...
 
Poslednja izmena:
Probaj pa javi :D
Bind-uj SSID2 na IPTV Wan konekciju, pa u Local Network > WLAN > WLAN SSID Settings aktiviraj još 1 WiFi "signal" tj SSID i na taj SSID konektuj taj ruter u klijent režimu. Njega ćeš naravno morati da prebaciš u taj subnet 10.x.x.x opseg.

Ali to i ako može tako da se poveže teško da će raditi preterano stabilno u uslovima totalno zagušenog 2.4 GHz. Čim ti razmatraš bezično povezivanje STB ti nije 5m od rutera nego više...
 
Poslednja izmena:
Pa nemam STB... kako da probam?

Radi d3i, valjda bi radio i ovaj...
 
Pitao si kako da povežeš nešto, nije nelogično pretpostaviti da imaš/poseduješ to što pitaš kako da povežeš.

D3i radi kroz "regularni internet", risiver pristupa javno dostupnom i vidljivom HTTP serveru. Telekom IPTV radi u intranet-u, streamu može da pristupi samo uređaj koji ima odgovarajući lokalni IP.
 
Da li moze da se kupi neki bolji set top box i zameni sa ovim huawei telekovim, naravno da se ubace podaci iz skrivenog menija na taj novi? Postoji li takva opcija za mts iptv?

Sent from my Redmi Note 4x
 
Kakav kvar moze da bude ako korisnik evo vec dve nedelje nema tv, gotovo svaki dan sam zvao da prijavim kvar, slao mejlove, poruke preko chata....posvadjao se sa roditeljima, izgubio zivce....kad ih pitam kada ce popraviti, svaki put mi kazu da je problem evidentiran i da ce u najkracem mogucem roku reagovati, i eto vec 15 dana ja nemam televiziju. Ugovor sam potpisao krajem januara, odjavio kablovsku.....jel ima neko slicna iskustva?
 
Kakav modem/ruter daju sada ako se prijavim za 6m probu? Daju li i internet adsl na probu ili ne? Zvanično ne, ali šta ih košta, oprema je već sva tu.
Ne znam da li da se majem oko toga uopšte, kako izgleda to vraćanje opreme posle, nema neki zez... :) ?
 
Kakav kvar moze da bude ako korisnik evo vec dve nedelje nema tv, gotovo svaki dan sam zvao da prijavim kvar, slao mejlove, poruke preko chata....posvadjao se sa roditeljima, izgubio zivce....kad ih pitam kada ce popraviti, svaki put mi kazu da je problem evidentiran i da ce u najkracem mogucem roku reagovati, i eto vec 15 dana ja nemam televiziju. Ugovor sam potpisao krajem januara, odjavio kablovsku.....jel ima neko slicna iskustva?

A jel sve u redu sa internetom, telefonom ?

Kakav modem/ruter daju sada ako se prijavim za 6m probu? Daju li i internet adsl na probu ili ne? Zvanično ne, ali šta ih košta, oprema je već sva tu.
Ne znam da li da se majem oko toga uopšte, kako izgleda to vraćanje opreme posle, nema neki zez... :) ?

Sve gratis ;)

Uzmeš i probaš nema zez.
 
Poslednja izmena:
Ali oni uvek puste samo za tv.

Jel imaš nekog blizu, ko koristi mts, da probaš, da zakačiš tvoj stb ?

Odnesi ga u poslovnicu zakači...
 
Poslednja izmena:
Na ruteru se ne pale sve lampice, ona crvena lampica.....samim tim ni stb ne radi, pokusacu kod nekog da odnesem pa da proverim.
 
Kod mene ,u par navrata su odmah sutradan dolazili ,ili cak istog dana ako moze na daljinu da se resi.
 
Drugari uzeo sam mts iptv i sada kada ga ukljucim izbacuje mi da ukucam Ime i Lozinku...sve sam zivo probao i nista se ne uklapa...zovem ih na tel i ne mogu da dodjem do tehnicke podrske...pomagajte.:)
 
Drugari uzeo sam mts iptv i sada kada ga ukljucim izbacuje mi da ukucam Ime i Lozinku...sve sam zivo probao i nista se ne uklapa...zovem ih na tel i ne mogu da dodjem do tehnicke podrske...pomagajte.:)
Moraš sačekati jer ti nalog još nije aktiviran na platformi, za jedno pola sata isključi box iz struje pa ponovo uključi, ako ne prođe zovi ih ili idi do korisničkog ako ti je u blizini.
 
Kakva je situacija sad sa iptv i LAN portovima na ruteru? Jel mora nešto da se konfiguriše kao ranije ili na svima rade i televizori i net? Burazer uzeo iptv i hoće 4 televizora, bio sam da mu povežem ali nikako da mu puste pa sam mu ostavio sve tako povezano ali nisam isprobao, jer je preneo iz stana u kuću sve uređaje (bilo ih je 3, treba još jedan da mu donesu). Jel moguće da se u ruter ubode switch pa da se iz switcha izvuče jedan lan za tv a ostali za internet, ili to tako ne mere, nego je ograničen na 4 porta?

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Kakva je situacija sad sa iptv i LAN portovima na ruteru? Jel mora nešto da se konfiguriše kao ranije ili na svima rade i televizori i net? Burazer uzeo iptv i hoće 4 televizora, bio sam da mu povežem ali nikako da mu puste pa sam mu ostavio sve tako povezano ali nisam isprobao, jer je preneo iz stana u kuću sve uređaje (bilo ih je 3, treba još jedan da mu donesu). Jel moguće da se u ruter ubode switch pa da se iz switcha izvuče jedan lan za tv a ostali za internet, ili to tako ne mere, nego je ograničen na 4 porta?

Sent from my LEX820 using Tapatalk
Na modemu su lan2 i lan3 za iptv,lan1 i lan4 za net. Tako da switch u 2 ili 3 pa u njega 3 ili sva 4 stb

Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Aha znači to može, hvala.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Ruteri su i dalje po default-u podešeni da su LAN 1 i LAN 4 za internet a LAN 2 i LAN 3 za IPTV. Ako je kao što si rekao ranije imao 3 risivera neko je morao da menja ta podešavanja. Ako znaš admin login podatke za taj ruter lako se promene ta podešavanja za port binding.

A što se switch-a tiče ako ćeš da ga koristiš samo za IPTV risivere kao što ti je preporučeno onda bi trebalo promeniti port binding tako da 3 LAN porta budu za internet a samo 1 za IPTV (jer samo switch ćeš povezivati direktno na ruter).
 
Poslednja izmena:
Ne mora da znači, video sam u kutiji sa kablovima i uređajima jedan switch ali sam mislio da ga je koristio za net jer sam kontao da ima samo jedan slobodan lan za to. U principu mu ne treba 3 internet porta, jer odatle samo jedan kabal može da iskoristi, instalacija mu ne dozvoljava. Videću kako stoje stvari kad mu puste, sad sam radio napamet. Kako da prekonfigurišem portove?

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Razlikuje procedura za ZTE i za Huawei rutere. U oba slučaja treba da se loguješ kao admin a ne sa telekom/telekom kombinacijom.
Ja sam to za Huawei poslednji put radio još na modelima sa onim matorijim interfejsom sa plavom bojom umesto sadašnje crvene... za te matore Huawei modele (mislim da je u naslovu teme HG520) ima ovde negde na Benchmark-u tema sa PDF-om. Ja još nisam ni video kako izgleda konfiguraciona stranica Huawei rutera koji podržavaju i VDSL i ADSL... čini mi se da se kod Huawei ta sekcija podešavanja zove "port mapping" umesto "port binding" kao kod ZTE.

A za ZTE ako nisam još nešto zaboravio trebalo bi da su ove promene na 2 mesta:

Screenshot 2018-08-23 21.03.29.pngScreenshot 2018-08-23 21.05.45.png

Znači tu u Port Binding selektuješ/deselektuješ port u IPTV ili HSI sekciji... vezuješ određeni port za neku od WAN konekcija (internet, IPTV, voice...) ... ako je uređaj koji podržava i VDSL i ADSL signal imaćeš set od 3 WAN konekcije (internet, iptv, voice i tr069) u 2 varijante: za VDSL i za ADSL (kod mene varijante za ADSL u nazivu imaju na kraju "_AD"). Čisto sumnjam da taj ko ima 4 IPTV risivera je na ADSL signalu :d no za svaki slučaj odradi iste izmene za obe varijante.

A zatim treba da aktiviraš/deaktiviraš DHCP za odgovarajuće LAN port-ove (ako se port koristi za internet konekciju treba da bude aktiviran DHCP za njega). Pošto ja sva 4 porta koristim za internet (ne koristim IPTV) kod mene je za sva 4 DCHP na "on" i svi su selektovani pod "HSI" wan konekcijom (HSI = wan konekcija koja je za internet; HSI = high speed internet??) a deselektovani pod IPTV sekcijom.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno