Šta je novo?

TS IPTV Informacije, cene, itd.....

@salabajzer Ja recimo imam oko 6 ili 3 mbps, u zavisnosti od toga da li je STB za IPTV uključen, često veliki ping, jitter i pucanje veze. Televiziju samo na jednom TV-u, iako na sajtu jasno piše da svi korisnici Box 4 paketa dobijaju i dva dodatna STB-a. Od optike ni traga ni glasa, uopšte nisam zadovoljan uslugom i odnosom prema nekim korisnicima. Mada s' obzirom da sam dobio 6 meseci besplatno, za sad se neću buniti, ako ni nakon tih 6 meseci ne bude ni traga ni glasa od optike definitivno se mora preduzeti nešto, a nisam jedini u ovakvoj situaciji.
 
@salabajzer Ja recimo imam oko 6 ili 3 mbps, u zavisnosti od toga da li je STB za IPTV uključen, često veliki ping, jitter i pucanje veze. Televiziju samo na jednom TV-u, iako na sajtu jasno piše da svi korisnici Box 4 paketa dobijaju i dva dodatna STB-a. Od optike ni traga ni glasa, uopšte nisam zadovoljan uslugom i odnosom prema nekim korisnicima. Mada s' obzirom da sam dobio 6 meseci besplatno, za sad se neću buniti, ako ni nakon tih 6 meseci ne bude ni traga ni glasa od optike definitivno se mora preduzeti nešto, a nisam jedini u ovakvoj situaciji.
Zao mi je zbog tvoje situacije, sta drugo da ti kazem.
Ja i sad imam savrsen net box 4 sa 50/8 koji bas tako rade, cak i veca brzina jeste jer mi je modem setovan na 77/10 Mbps pa kad merim brzinu veca je od 50/8 cak i kad ukljucim iptv, sad vec na vdsl2 mogu preko 100 Mb da imam jer sam blizu centrale i nikad za 8 god koliko sam na mts nisam imao problem od adsl preko adsl2+ do vdsl2 sve ispostovano max.
 
Kako si podesio modem na brzinu veću od paketa?

Sent from my Orbitel 901 using Tapatalk
 
Pošto ovo dele crnogorcima u m:telu da li je ovo na njima neki probni test neke moguće budućnosti boksova i MTSGO aplikacije kod MTSa.
 
Očigledno se nešto pozitivno dešava u MTS TV, prvo su pustili Cinestar kanale a sada i promocija čak 9 meseci HBO+, znači 3 HBO kanala i 2 Cinemax kanala i naravno korišćenje HBO OD, sve to od danas do 31.10. za džabaka. Čekamo mart i dolazak FOX kanala, to je sve najavio kolega sarulja91, do sada su mu bile dobre insajderske informacije u vezi promena postpejd tarifa koje važe od danas. Očigledno su gospoda uvidela da je postojanje samo Pink filmskih kanala kao jedinih filmskih kanala zaista malo i premalo, a nisu ni svi ti pinkovi filmski kanali u osnovnom paketu.
 
I mogli bi konačno da puste bar jedan HD kanal u osnovnom paketu ko ima mogućnosti, makar to bio onaj mts info :D Jedini su koji nemaju ni jedan HD kanal bez doplate.
 
I mogli bi konačno da puste bar jedan HD kanal u osnovnom paketu ko ima mogućnosti, makar to bio onaj mts info :D Jedini su koji nemaju ni jedan HD kanal bez doplate.

Kolega koji najavio FOX kanale u martu rekao je između ostalog i da će isto u tom mesecu biti pušteni i HD kanali u osnovni paket. Brzo će taj mesec pa ćemo videti, čovek je pogodio za neke druge stvari a i neki od direktora u MTS-u je nedavno izjavio da su na putu da reše problem sa FOX kanalima a iste kanale su nedavno pustili u HD rezoluciji u Kopernikusu koji je sada njihov. Što se tiče HD kanala ja ih recimo imam u Total TV na drugom mestu, ima već odavno kako su u ovom paketu što većina ljudi ima a pre toga bili zasebno, red je i da MTS to pusti u osnovni paket, jedini problem kod MTS je što jedan broj korisnika valjda nema dovoljno protoka ili šta već pa ne znam kako će to ići da svi imaju otvorene HD paket, uglavnom brzo će i taj mart.
 
Poslednja izmena:
kod mts je problem tehnicke prirode tj same tehnologije, jer da bi se na IPTV pustili HD kanali, mora se povecati bandwidth za svaki STB. ako se dobro secam, SD je 4mbps a HD je 6mbps? za one koji su skoro potpisali novi ugovor i dobiki 3 STBa na koriscenje besplatno, to bi znacilo jos 6mbps vise a pitanje je koliko prostora za povecanje imaju.. da li ce za istu cenu onda neki da imaju HD kanale a neki ne, hmmm, videcemo.. moje misljenje, bolje da puste bar kome moze.

Sent from Galaxy S8
 
kod mts je problem tehnicke prirode tj same tehnologije, jer da bi se na IPTV pustili HD kanali, mora se povecati bandwidth za svaki STB. ako se dobro secam, SD je 4mbps a HD je 6mbps? za one koji su skoro potpisali novi ugovor i dobiki 3 STBa na koriscenje besplatno, to bi znacilo jos 6mbps vise a pitanje je koliko prostora za povecanje imaju.. da li ce za istu cenu onda neki da imaju HD kanale a neki ne, hmmm, videcemo.. moje misljenje, bolje da puste bar kome moze.

Sent from Galaxy S8

Ja imam protok 10 mb/s, pušteno mi ukupno 14 na parici (4 mb ide za IPTV), kada pustim npr. Arenu 1 HD na onih pola minuta koliko može besplatno onda mi spusti na 6 mb/s, to znači da HD kanali uzimaju 8 mb, nisam neki ekspert a nisam ni laik, mislim da je tako, neka neko slobodno napiše koliko uzimaju HD kanali, verovatno je tih nekih 6-8 mb. Videćemo šta će i da li će od toga nešto biti.
 
Ja malopre odjavio obican HBO i pitam da li moze da se prebaci na HBO +,rekose mi da ne moze jer sam se odjavio danas.Da sam se odjavio juce,mogao bih da koristim promociju.Mada mi nije jasno,kad udjem u Paketi i usluge,na HBO + mi pise 0 din?Da li da ipak aktiviram ili ne?Jer znamo svi da kad zoves na 0800100100 vise njih prica razlicitu pricu.
 
Poslednja izmena:
Ja malopre odjavio obican HBO i pitam da li moze da se prebaci na HBO +,rekose mi da ne moze jer sam se odjavio danas.Da sam se odjavio juce,mogao bih da koristim promociju.Mada mi nije jasno,kad udjem u Paketi i usluge,na HBO + mi pise 0 din?Da li da ipak aktiviram ili ne?Jer znamo svi da kad zoves na 0800100100 vise njih prica razlicitu pricu.

Ne znam šta da ti kažem, oni stalno govore drugačije od operatera do operatera kada ih pozoveš. Odgovoriće ti ovde već neko ko je imao slična iskustva ili se bolje razume, ja mislim da imaš pravo ali ipak sačekaj neko stručnije mišljenje.
 
@pajica123: Ništa njih ne sprečava da barem za HD kanale počnu da koriste HLS, MPEG-DASH ili koju god najviše vole tehnologiju za "adaptive bitrate" HTTP streaming. Pa da se kanal "sam prilagođava" spram toga koliko "protoka" je dostupno u datom momentu. Pa ko kakav max protok ima od toga mu zavisi i koju pod-verziju stream-a će da konzumira.

Tako da, ne to nije problem tehničke prirode već je čisto želja i namera Telekoma da uzima lovu za HD paket. Inače bi bar RTS kanale stavili HD verzije u osnovni paket.
 
Pa nista,aktiviracu opet obican HBO sutra i to je to.

Ja bi na tvom mestu aktivirao HBO+. Na chat-u pitao jel može na tom i tom broju promocija, da ga deaktiviram ako budem želeo nakon besplatnog perioda... Rekli da može. Aktiviran, verovatno ću i da ga ostavim za dalje. U odnosu na prethodne kablovske koje sam imao meni je sasvim OK njihiva usluga.

Meni su napravili neku zbrku sa paketima, dosta mi ih se vuče kao aktivno i mislim da ih dosta i dalje radi (prvi put koristim IPTV kroz BOX 3 i promociju, ono za 3000 dinara porodični, unazad, mts tv go, dodatni stb-ovi). Uglavnom, rečeno mi je da ne platim taj prvi račun, uložim prigovor preko moj.mts.rs naloga. Račun storniran, sve ispalo kako treba nadalje. Ako bude nekih problema sa HBO+ idem opet istim putem, samo navedeš uslove promocije, da nisi imao aktiviran HBO+, HBO+HD ili Premium u reklamaciji.
 
Poslednja izmena:
E,ok onda.Hvala na savetu.Sutra ce mi taman biti deaktiviran obican HBO i onda cu aktivirati HBO +.Pazi,kad listam koji sve paketi postoje na HBO + mi pise 0 din. pa me to zbunilo.Ako nista,platicu za februar i deaktivirati u martu i gotovo.
 
Prvo se žali ako ti naplate, šteta da ne koristiš.

Meni je ovako na moj.mts nalogu još od avgusta:
12.jpg
Realno treba da bude samo porodični, 72 sata unazad mts tv go i dodatni stb-ovi. Sad još i HBO+ i HBO go je OK. Ovo ostalo su uključivali-isključivali, postoji neki problem kod mene i sistema očigledno :) Rekli mi tada samo da pustim prigovor i ne platim taj račun nego ispravku. Sve rešeno brzo i korektno.

Kroz TV meni se vuklo sve i svašta u istoriji kupovine, mrzelo me više da pratim onomad.
Piše 0,00 dinara i nema tu šta da se misliš i brineš.
 
Ne, ideš na moj.mts.rs (tu i plačam račun) pa pod "računi i plaćanja" i desno imaš prigovor, štikliraš na šta se žališ i objasniš dole u polju. Tu i vidiš da je račun storniran, nov račun u izradi itd... (pregled plačanja).
Na mail dobiješ obaveštenje i izvinjenje :) ako je njihova greška i tako to.
 
Da li neko ko ima uslugu 72 sata unazad može da potvrdi da li većina kanala ili svi koji su pod tom uslugom sada imaju mogućnost vraćanja unazad i do 7 dana ili ne ? To pročitah na nekom drugom mestu, čisto me interesuje pošto treba da aktiviram tu uslugu, u svakom slučaju aktiviraću i ako su 72 sata u pitanju. Hvala.
 
Ukoliko aktiviram HBO paket sada da li cu moci da ga deaktiviram kada prodje free period, ili moram placati po 749din?
 
Naravno da mozes da deaktiviras kad hoces ali moras da zoves 0800100100.
 
Jedno pitanje, da li neko ima problem sa logovanjem u ONT, kombinacija admin admin je do prekljuce radila normalno, od juce kaze netacna kombinacija.
Da li neko ima isti problem i koja je sad kombinacija user pass za ont-ove?
Hvala i nadam se da ce bar neko odgovoriti koji ima optiku.
 
Posto vidim da sad daju 3 uredjaja stb ,za 3 tv ,kako ih vezemo sva 3 na modem kojem su samo 2. i 3. izlaz za stb?
 
@zuke daju i switch pa preko njega

Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka
 
daju ali po nekad zaborave... meni su doneli treci stb bez swicha, pa sam spojio na moj stari swich koji nisam koristio.

Sent from Galaxy S8
 
Nazad
Vrh Dno