Šta je novo?

TS IPTV Informacije, cene, itd.....

A gde se ti nalaziš: u Nišu, Sremskoj Mitrovici ili neki treći region?
 
Još uvek je to relativno isto. Ako, recimo, vratiš vremensku prognozu i nakon toga ide uživo dnevnik onda će se prekinuti i moraš da pustiš live TV.
Jedina razlika je da su promenili ako posle emisije koju si vratio ide ponovo nešto što se već završilo, onda se samo nastavlja dalje (dakle predje u sledeću emisiju, ne moraš ti da pustiš sledeću), što je jako korisno ako je neka emisija počela kasnije pa se ne uklapa sa njihovim programom.
Primetan je napredak sa ovom platformom ali je i dalje daleko od eon-a.

Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока

Hvala na iscrpnom odgovoru. I to je veliki napredak svakako, ako vratim nešto unazad mogu komotno da odgledam do kraja, upravo zbog tog kašnjenja. Po njihovom programu se nešto završi baš 3 minuta pred kraj filma, i onda dok vratim ta 3 minuta od sledeće emisije prođe me volja za gledanjem :D U glavnom bitno je da ima napretka :)
 
Ok. Pošto navodno prvo puštaju korisnicima u Nišu i Mitrovici... Tako bar tvrde na na RTV forumu. Moj ćale je u 022 pozivnoj grupi ali nije baš SM i još uvek je stari interfejs na matorom belom STB.

Za sad su se samo nišlije javile...
 
Poslednja izmena:
I u Pančevu od juče stigao Iris...
Imam onaj stari crni/beli HUAWEI EC2108V5.
Izgleda bolje, malo podseća na EON i poboljšane neke funkcije na daljinskom upravljaču, ali su neke totalno nepraktične.
Recimo nisam uspeo da namestim da imam kao ranije 10 kanala na brojevima 0-9 na koje bih pritiskanjem samo jednog broja prebacio kanal. Mislim da malo brže prebacuje kanale, ali zato kada se pritisne "TV" i uđe se u meni da bi se pogledalo nešto od pre nekoliko sati ili dana onda nastaje katastrofa. Toliko je spor da se sve zamrzne na 1-2minuta dok ne učita listu za premotavanje...

Kakva su iskustva sa Q11 set top box-om?
Da li da se borim sa njima da mi zamene uređaj ili je ista brzina uređaja kao i HUAWEI EC2108V5 ?
 
Stari beli uredjaji rade katastrofa sporo, ukucam broj a kanal se pojavi posle 10 sek. :D
Crni q11 radi odlicno, brzo menja kanale tako da cu morati da smislim neki nacin da izvucem jos jedan q11 od MTS-a, iako prosli put nisu hteli da zamene jer jos uvek radi stari (mozda da ga malo operem u ves masinu :d ,))
 
Dobih ja IrisTV... Moje mišljenje je: ništa posebno. Iako čitam da mnogima brže šalta kanale, kod mene to nije slučaj. Čak se i pojavi na sredini ekrana loading ikonica dok kanal ne krene kad kucate broj kanala što mi užasno smeta. Kad ukucate broj za neki kanal ne dobijate više na šta ste prešli, nego samo logo što je bezveze i iritantno, bar za mene. Jedina dobra stvar je slika u slici, ok je kad su reklame dok gledate fudbal :D

Imam crni veliki i dodatni stb mali crni, na oba se desilo da zaglavi box i da neće apsolutno ništa da radi, tj. ne reaguje ni na koju komandu daljinskog. Morao sam da ih isključujem na dugme pozadi, onda su proradili. Imam mogućnost da vraćam samo sat unazad pa se s tim nisam mnogo mlatio.
 
Jednom rečju, ne može više sortiranje kanala od 0-9, kako god okreneš.
 
Znaci,skontali smo da koci na starijim belim STBovima.Da li to znaci da moze da se trazi da se zameni za Q11?I u ovom upustvu vidim da ima drugaciji daljinski.
 
Progutana mi jedna poruka al ukratko novom platformom nisam zadovoljan, stara mi je bila praktičnija. Al lad sam već tu da pitam a verujem da znate odgovor. Naime, treba da kupim drugi TV jer ovaj Samsung od pre 25 godina više ne može da prikaže sliku kako treba preovladava crvena i to je verovatno kraj tv-a. Soni trinitron radi bez greške :) Koju rezoluciju da uzmem: HD redi, full HD, 4K? Vidim da MTS ima HD programe pa me zanima koja rezolucika je odgovarajuća i koja veličina ekrana bi bila optimalna za taj kvalitet slike? I još nešto, jel moram da menjam stb ili moram da tražim novi za HD kanale?
Drugari hvala na odgovorima.
 
Moja preporuka je da pogledas rezenzije bencmarka na youtube za neke od televizora jer je meni pomoglo da se odlucim i sve je 100% kao u recenzijama!!!
Ja imam LG 4k super ultra hd model serije 7 iz 2016 i LG 4K nanocel model serije 8 (49sk8500) iz 2018. godine i smatram da su LG nanocel modeli vrhunski i ne bi se pokajao jer su slika i ton top. Od maja ove godine ponovo koristim i iptv mts jer smatram da imaju bolju ponudu HD kanala, trenutno preko 100 i skoro svake nedelje dodaju jos, i takodje smatram da imaju bolju sliku i ton od eon ott van sbb mreze koji takodje koristim. Koristim uslugu box crveni sa netom 20/4 i 2 hd uredjaja i sve radi bez problema. Ako nemas hd kanale moras aktivirati putem poslovnice ili call centra ili nekog od agenata.
 
Prvi i glavni razlog zbog cega sam se odlucio za LG je ugao gledanja s obzirom da njihovi televizori imaju IPS panele gde je slika ista kada gledas pravo i kada gledas sa strane za razliku od vecine gde su VA paneli pa kada gledas sa strane boje su bledje i slika ima neku belinu...
Sto se tice HD kanala ne moras da menjas uredjaj, u zavisnosti od tehnickih mogucnosti i paketa usluga koji koristis na tvoj zahtev ce aktivirati hd kanale i oni su od broja 700 sem HBO.
 
Sinoć aktivirao HBO+, radilo normalno, jutros traži da se opet aktivira da bi se gledalo pa danas popodne opet, 3 puta za manje od 24 sata morao da aktiviram isti paket koji je besplatan, to se još nikada nije desilo. Čim se nešto odgleda bilo na kanalima HBO paketa bilo u video klubu opet mora ponovo da se aktivira, još uvek stara platforma.
 
Ne radi internet i TV na MTS-u.
 
Stigao update platforme i kod mene. Očajno radi kod mene. Kada treba da pustim nešto od pre 2-3 treba mi jedno deset minuta da posvetim time. Užas.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Da li je uz ovaj grejs period za hbo omogućen i hbo on demand?

edit: jeste, sad videh na sajtu...
 
Poslednja izmena:
Jutros resetovah risiver iz određenih razloga i pojavi se ta Iris platforma, šta znam, pomalo konfuzno ali ne radi sporo, prebacuje kanale ništa manje brzo nego na staroj, a u pitanju je stari beli stb uređaj. Sad bi trebalo novi daljinski za ovo kao što stoji u onom uputstvu ali može i ovaj da prođe, treba samo ukačiti šta i kako, kad se vraća program unazad i još neke stvari, možda i više nepotrebnih komplikacija ali to je MTS, najviše zamerki svakako na to što više nema prečica od 0-9 za omiljene kanale.
 
Poslednja izmena:
Vi svi koristite samo prebacivanje kanala, niko ne koristi opciju gledanja 7 dana unazad? Vidim svi pričate radi brzo na starom boksu, to mi samo govori da niko nije ušao u epg meni.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Meni jos nije dosao Iris,Sabac.@Nabukodonosor,nadam se da ce azurirati sto pre STB zbog toga,ako ne nadam se da moze da se menja za Q11.
 
Pa nadam se da može da se menja, jer ako ne može potopiću ga u vodu i eto, ne radi više. [emoji16]

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Vi svi koristite samo prebacivanje kanala, niko ne koristi opciju gledanja 7 dana unazad? Vidim svi pričate radi brzo na starom boksu, to mi samo govori da niko nije ušao u epg meni.



To je glavni problem, premotavanje 7 dana unazad.
Mada moram priznati ima dobru opciju za SEARCH. Probajte da premotavate tamo gde kanali imaju jako mnogo kratkih programa kao na dečijim kanalima, to je neverovatno sporo...
Ako treba da se potopi u vodu, potopićemo ;)

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
To je muka sa tim slabasnim boxicoma. Secam se ranije dok sam imao d3i trajala je vecnost da vratim neki sadrzaj od pre par dana. Cini mi se da ti prvi boxevi imaju 256Mb Nand-a.
 
Kad nisi imao D3i Albis 8083 sa čak 512 MB ram :p :p nego Albis 8080 sa 256 MB?
 
Na novoj platformi ne može ni opcija da se vrati gledanje prethodnog kanala, nije više na tasteru na kojem bilo, javite ako nađete :)
 
Na starom boksu ne radi više ni opcija na plavo dugme da se vrati na početak sadržaja.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
To je glavni problem, premotavanje 7 dana unazad.
Mada moram priznati ima dobru opciju za SEARCH. Probajte da premotavate tamo gde kanali imaju jako mnogo kratkih programa kao na dečijim kanalima, to je neverovatno sporo...
Ako treba da se potopi u vodu, potopićemo ;)

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Nije problem, premotava se ceo dan jednim klikom. U donjem desnom delu ekrana imate objasnjenje.

Treba malo vremena da se navikne, ne vidim neke velike nedostatke u odnosu na stari sistem, uglavnom je sve bolje reseno. Vise opcija, po negde treba klik-dva vise nego ranije.
Npr. dok premotavate program ne vidite na kom ste minutu ako prethodno niste isli na info taster. Ali zato moze jedan klik da premota 5 minuta sto ranije nije moglo.
I ne svidja mi se sto moram da idem svaki put u vodic da bih vratio nekoliko emisija nazad ili video sta se daje za par sati.
 
Nazad
Vrh Dno