Šta je novo?

Microlab fc330??? Da ili ne?

bobaja_bojce

Slavan
Učlanjen(a)
30.10.2007
Poruke
20
Poena
305
Prvo sam hteo da uzmem solo 5c ili 6c, ali kontam da mi mozda i ne trebaju, s obzirom da mi je soba oko 12 m2, a i imaju izdvojen subwoofer, tako da sam video velike pohvale na racun jeftinijeg modela iste firme a to je fc330. Ali, problem je sto ne znam kakvi su, a i iz NS-a sam pa ne znam gde bih ih mogao cuti. Ako ih je neko slusao ili ih ima voleo bih kada bi izneo svoje iskreno misljenje, ili bar da mi kaze kakvi su u usporedbi s Altecovim vs4121, oko kojih se dvoumim, znam da su skoro duplo skuplji, sto ne znaci da su primetno bolji. Meni bi sluzili uglavnom za muziku, ali volim kad pomalo trese bas, ako me razumete.
Hvala unapred!
 
Duke, probaj pre kupovine da nađeš da čuješ B77BT, najbolje i ako možeš da ih uporediš sa FC330 ili sa Solo 6C.
Ne znam koliko je jak taj tvoj Logitech, ali s obzirom da kažeš da ti ipak treba nešto glasnije, nisam siguran da su B77 pravi izbor za tebe.
Dobri su to zvučnici, tj. odlični za svoju cenu i zadovoljan sam njima, ali nisu baš glasni i moćni. A i bas jeste pomalo tanak. Sve zvuči jasno i precizno, ali oseti se da fali dubine u niskim tonovima. Pogotovo ako si pre toga navikao na 2.1 sistem sa odvojenim vuferom.
Eto, predlažem da ih čuješ i da proveriš da li ti odgovaraju. Ako planiraš žurke i da se sve trese, onda ipak traži dalje.
 
Microlab...

Zahvalio bih se na savetima obojici.

Za vikend ću se videti sa dva prijatelja koji su doktori za audio :) pa će mi i oni reći šta i kako. I nemam opciju da poslušam zvučnike užive, jedino YT.

Sad sam u trilemi...

Dakle, Logitech Z323: 2x 6W + 18W. Kupio pre 3+ god za samo 25 €, skoro novi donešeni iz Švajcarske. Nemaju snage za određene stvari, čak i kada
su na max pojačani. Jedini način da budu glasniji je da aktiviram 7.1 Virtual Speaker Shifter u C-Media panelu, al' pogađate, to dovede do distorzije.

Ne trebaju mi zvučnici za žurke... Slušam intezivno muziku plus video (za filmove i satelitsku pre svega) plus video igre, mada filmove mahom slušam sa
slušalicama. To znači da mi je bas relativno bitan pogotovo što imam vufer.

Ako dobro vidim, FC330 su 2x 16W + 24W. Skoro pa 2x jači nego Z323. Ono što mi se ne dopada dok FC330 su komande za upravljanjem zvuka na vuferu :/.

Pročitao sam recenziju za B77 (BT verzija je još i jača 2x 32W) od tog Poljaka što stavlja poređenja na YT.
https://digitalstereophony.blogspot.com/2017/04/microlab-b77-review-great-value-for.html

Solo 6C su mi preveliki i ne znam kako bi ih namestio...

Priznajem da ne znam šta da radim. Koji god da kupim biće ogroman iskorak u odnosu na Logitech plastiku u to sam siguran. Inače sam pre tih Logitecha
imao Microlab A-6201, ali im je posle neke skoro 4 god. crklo pojačalo tačnije neki deo (zaboravio šta) koji je nemoguće popraviti.

Još nešto:
Pitanje u vezi RCA – 3,5 mm kabla – da li je bolji klasičan PVC ili pleteni?
Konkretno, između ta dva Ugreen kabla, koji bi bio bolji?
https://aliexpress.com/item/Ugreen-...o-Cable-Adapter-Male-to-Male/32716983153.html
https://aliexpress.com/item/Ugreen-...or-Car-Male-to-Male-Splitter/32412560509.html
Definitivno ću kupiti nov kabl.
 
Poslednja izmena:
na toj klasi opreme nema razlike.naravno ne treba zbog toga koristiti zadnji krs,ali nema poente da se zamaras kablovima dok ne kupis sistem.posto si navikao na vufer a neces veci sistem u sustini ti je nazalost fc330 jedini izbor.
 
Posle dve nedelje...

Posle skoro dve nedelje, bio bi red otkucam utiske u vezi microlaba FC330. Poručio sam 2m ovog kabla i čekam da dođe.

Kupio u ComtradShopu. Poručio u petak, 16.11. Zvali me za potvrdu da imaju na stanju artikle (ukupno imao tri), da će poslati u ponedeljak i doće u
utorak. U stvarnosti, došlo je u četvrtak :crash: i da je došlo dan kasnije, odbio bih primiti paket zato što sam išao u četvrtak (22.11.) u goste i odneo
Logitech Z323 kao poklon.

Prvo mane:
1) Kablovi od satelita su kratkih 1,2 m...
2) Iako su FC330 skoro 2x jači, u stvarnosti to nije ni blizu.
3) Ovo i jeste i nije mana, zavisi od korisnika, ali kao se pušta loš izvor zvuka, čuje se kako je loše.

Ali zato kada se pusti kvalitetan audio, auuuu… Oduševljen sam! Hoću da kažem da za prosečne korisnike kojima je YouTube glavni izvor zvuka, Z323 su
i više nego odlični :).

Otpakivanje:
IMG_9276_resize.jpg IMG_9277_resize.jpg IMG_9278_resize.jpg

Za istoriju:
IMG_9280_resize.jpg

Satelite sam postavio da su mi u visini ušiju (kako izgleda na stolu):
DSC00452_resize.jpg

Ogromna razlika u odnosu kada stoje na stolu, a ovo pogotovo važi za Logitech Z323!

I još nešto da dodam u vezi Z323 i zvučnika uopšte – moja soba je šit za akustiku :/. Tamo gde sam odneo Z323 zvuče jako dobro samo zato što je soba
poprilično akustičnija. Oni koji su dobili za poklon su oduševljeni, ali tako je kada su se koristili neki teški krš od zvučnika, a TV zvučnici su bili jedva nešto
bolji (puštao se audio preko HDMI-ja).

Sve u svemu, ja prezadovoljan i nek‘ rade jedno 3-4 god.

I još jednom bih se zahvalio na svim savetima.

P. S.
„Nedostaje“ mi krčanje svaki put kada sam palio Z323 :p.
 
Nazad
Vrh Dno