Šta je novo?

Microlab fc330??? Da ili ne?

bobaja_bojce

Slavan
Učlanjen(a)
30.10.2007
Poruke
20
Poena
305
Prvo sam hteo da uzmem solo 5c ili 6c, ali kontam da mi mozda i ne trebaju, s obzirom da mi je soba oko 12 m2, a i imaju izdvojen subwoofer, tako da sam video velike pohvale na racun jeftinijeg modela iste firme a to je fc330. Ali, problem je sto ne znam kakvi su, a i iz NS-a sam pa ne znam gde bih ih mogao cuti. Ako ih je neko slusao ili ih ima voleo bih kada bi izneo svoje iskreno misljenje, ili bar da mi kaze kakvi su u usporedbi s Altecovim vs4121, oko kojih se dvoumim, znam da su skoro duplo skuplji, sto ne znaci da su primetno bolji. Meni bi sluzili uglavnom za muziku, ali volim kad pomalo trese bas, ako me razumete.
Hvala unapred!
 
Uh, ti mi se bas ne svidjaju. Dzaba ako odlicno sviraju, kad su ko da ih je neko dizajnirao zatvorenih ociju. Naspram Microlaba deluju smesno. Hvala na savetu, ali preskacem njih sigurno.
 

Prilozi

  • 16.jpg
    16.jpg
    52.1 KB · Pregleda: 133
Za slusanje muzike za male pare kad ste vec zapeli, Microlab Solo2 MkIII je zadovoljavajuci i ne moze ni jedan od ovih 2.1 sistema da pridje. Vredi svaki dinar, ima dovoljno bassa, zvuk precizniji od kombinacije woofer+sateliti. Odlicno ispunjava zvukom i vece prostorije, a sa svojih pravih 2x30W uvek ce imati dovoljno rezervne snage. Kutije ogromne za 2.0 sistem i nisu plastikaneri, skretnica sece 12dB/oktavi. Da ga ne hvalim vise, posto bi na tu temu pricali celog dana. Ko hoce, moze licno da se uveri, a za te pare bolji zvuk ne moze da se dobije. :smash:
 
Poslednja izmena:
Solo serija je fenomenalna, ali nisam video po gradu odavno nijedan sem Solo-1. Njih takođe ima kod uvoznika. Ostalih, na žalost, više ne, razgrabe se momentalno - baš se čudim. :d
 
Ma ne bih ni časa časio da nekome preporučim Solo seriju..... samo kad bi imali bar žičani daljinac. Mala kutijica na kablu gde kaže: uključi, pojačaj i ubodi sluške.
 
Evo pre 2 sata sam dosao iz Bg-a i uzeo sam fc330(posto ih u NS-u nisam nasao). Ne znam kako radi solo 2 serija, ali ovi su super. Sve pohvale, preko cistoce zvuka koji se skoro ne gubi i kad je pojacano do max(ja imam integrisanu zvucnu, ne znam ni koja je), do jacine sistema, ni do pola nisam odvrnuo a kontam da bi komsije jako volele da ugasim, bas je isto odlican, stavio sam ga tacno na pola, jer preko nema potrebe a dizajn i zavrsna obrada-samo reci hvale! Ovo govorim najiskrenije, bez teznje da sam sebe hvalim kako sam eto tako pametan pa su ovi moji bolji od svih na svetu. Ne! Stvarno su odlicni. A govorimo o ceni od 35e!!! Mislim da ne zaostaju nimalo za AL vs4121, oko kojih sam se takodje razmisljao, a koji su skoro dvaput skuplji. Imaju jednu jedinu manu a to je: da se pojacavaju na vuferu sa prednje strane. Kako im nije palo na pamet da taj jedan jedini tockic stave na jedan od satelita. Eto to je moja jedina zamerka. Kako sam procitao negde jedan komentar za njih a kaze "to je jos neprovaljen model", e bas tako. A solo serija ce morati malo da saceka, kad se skupe neke malo vece parice, a i pravo da vam kazem ne pada mi napamet da svaki dan zivkam uvoznika i da se raspitujem kad ce, te kad ce. Kao da oni kupuju mene, a ne ja njih, da valjaju to je sigurno, ali da se dodje do njih-tesko smaranje i zezancija. Eto toliko od mene.
Pozdrav!
 
Mala informacija- solo1 i solo2 su bili, a mozda ih i sada ima u Grappolu u Nisu. Ovo govorim pouzdano jer sam licno u ponedeljak uzeo solo2, koji je stigao u petak.:D Stigli su po tri komada keca i dvojke. Tad kad sam ja uzeo ovaj, ostao je jos jedan solo2, ali je verovatno vec sacuvan nekome. Kog ne mrzi, moze da proveri.;) 5,6 i 7-icu necete skoro da vidite tamo, mozda tek za 2-3 meseca. :smoke:
 
Pitao sam danas kad sam bio za Solo i prodavac je rekao da ima solo I i II. Tako da ako neko planira da pazari...trk, jer ako ovi moji malisani tuku ovako, kako li to onda rade solo modeli?!
 
Meni rekose ovi iz Grappola u Nisu da kontejner sa solo I i II stize u crnogorsku luku iz Honkonga 3-4 puta godisnje i da se taj jedan kontejner razdeli za ceo Balkan. Zato brzo i nestanu cim stignu. Tek u sledecoj turi mozda ocekuju Solo 5,6,7, ali to je neizvesno. Posto sam skeptican prema svim ovim sistemima i zvucnicima za komp, mogu da kazem da je solo 2 razlicit od svih drugih za te pare. Da ne ulazim u detalje, recimo da je to best buy za 50e kad su kompjuterski zvucnici u pitanju.
 
2.1 za 30-ak evra, sa jack-om za slusalice?

greska, hteo sam temu da napravim :)
 
Poslednja izmena:
Odes u telix i uzmi ove zvucnike http://www.telix.co.yu/Računari/tab...gory3=Zvučnici&SortField=UnitCost,ProductName ima ih moj drugar rade fantasticno za te pare i bice ti idealni za tvoju sobu. Imaju solidno jak bas

Covek je pitao za microlab zvucnike.

Ako si cuo microlab fc330 (a nisi) onda lepo reci "taj i taj to je bolji od fc330, nemoj da uzmes fc330, nego uzmi taj i taj". Nisi dao ni jedan argument zasto da uzmemo bas taj tvoj zvucnik, a ne microlab! Jesi li uopste poslusao microlaba fc330?
 
Poslednja izmena:
Izvinjavam se što dižem temu "iz naftalina".
Trenutno imam http://www.itsvet.com/proizvod/blueberry-sw-m28/comp_tehn_speakers/256/482 .... negde davno na netu pročitah da su to ustvari "prelepljeni" Microlab zvučnici. Moje pitanje je da li ću osetiti prelaz sa ovog bluberry/microlaba na microlab fc330? max budžet 7000 RSD). zvučna mi je xonar DG, soba od 20ak m2. hvala
 
Poslednja izmena:
Ne dajem glavu ali da su fenomenalni jesu.
Ja bolje zvučnike za komp nisam čuo, mada nisam ih čuo stotine da pojasnim, sigurno da ih ima boljih.
Moji su koštali u BG-u kod uvoznika oko 30 evra tad, e kasnije se pročulo za njih zbog kvaliteta pa vidite koliko su sad.
 
@ Caridze
kupio sam na kraju ove što si ti predložio w ww. Razlika između blueberry kojeg sam imo i b77 nebo i zemlja. samo je problem zujanje, jeste tiho ali me iritira. i kad je uključen komp.pfffff....ali zvuk kristalno čist. :) blutut, za mene perverziju još nisam probao....saću :D
 
@STEFIX-05, nema na cemu, zao mi je sto zuje (nadam se da je to tiho?), ali to je pristuno i kod skupljih modela nazalost.
p.s. jos kad bi ih rasporedio kako treba..
 
kakav danak neiskustvu(neznanju) :)
tačno ću štampač da stavim na stočić :)
sad lagano tastatura nova, web kamera i nova radna stolica i biće full
 

Prilozi

  • 2.jpg
    2.jpg
    624.5 KB · Pregleda: 117
Poslednja izmena:
Na osnovu preporuke ovde i čitanja po netu ruskih sajtova, skoro sam se odlučio isto za Microlab B77BT. Ovi moji Logitech Z323 nemaju
dovoljno snage za određene stvare... Biće za poklon ;).

Solo 6C su mi prejaki plus potencijalni problem sa mestom.

Kod B77BT mi se ne dopada što je BT modul u zvučnicima stalno uključen dok su zvučnici upaljeni. Nemoguće je BT modul ručno paliti/gasiti.
Poprilična mana/omaška :/...
 
Nazad
Vrh Dno