Šta je novo?

Da li kupujete igre online iz drugih drzava i na kojim sajtovima ?

WotLK mi je "dispatched" jos 11.11.2008. a kad odem na royal mail track&trace pishe da je infomacija "unvaluble yet" :mad:

Kada sam narucivao pes za PS3 odmah mi je pisalo da je vec poslato za Srbiju, ne znam sto sad ovako :trust:

To je potpuno normalno, uglavnom je potrebno neko vreme da updateuju.
 
Ja sam narucio LBP i bio je "DISPATCHED" 10.11. evo danas stiglo... :banana:

A Xbox 360 Controller koji sam istog dana i narucio i bio poslat kao LBP nije jos... :S: Pise da je tek danas presao granicu tj. da je usao u Srbiju... Verovatno mi rebnuli carinu... :-devil-:
 
Ja narucio paket s playasia i odma su mi poslali na mail kao manuelno autorizovanje kreditne kartice. I to stoji evo 6 dana i posaljem im ja mail i ovo mi odgovore

Thank you for contacting Play-Asia.com.
We are processing the manual authorization of the credit card for you.
If you have any further questions, please do not hesitate to ask

Zar to procesiranje traje 6 dana??? Jel imao ko slicnih problema? Dosad mi je stiglo masa posiljki sa raznih sajtova medjutim nikad nisam imao ovaj problem
 
We have received your item, posted on 12/11/08 and it is being processed for delivery abroad.
 
Mozda ce nekom posluziti u buducnosti pa evo mog iskustva sa narucivanjem.
U pre-orderu sam narucio PES 2009 sa sendit.com
Kao i svi koji su porucili, 15.10 sam dobio email da je paket poslat.
Mesec dana kasnije, paket jos uvek nisam dobio ( svi za koje znam da su narucili igru su je i dobili ) prema njihovim TOS prosao je krajnji rok za isporuku te sam kontaktirao support nekoliko puta medjutim od odgovora ni traga ni glasa a tickets koje im saljem, samo zatvaraju.
Igra placena, paket nestao, oni ne odgovaraju.
 
A vi ste mislili naruchivanje jednostavno ;)
 
Ja narucio paket s playasia i odma su mi poslali na mail kao manuelno autorizovanje kreditne kartice. I to stoji evo 6 dana i posaljem im ja mail i ovo mi odgovore

Thank you for contacting Play-Asia.com.
We are processing the manual authorization of the credit card for you.
If you have any further questions, please do not hesitate to ask

Zar to procesiranje traje 6 dana??? Jel imao ko slicnih problema? Dosad mi je stiglo masa posiljki sa raznih sajtova medjutim nikad nisam imao ovaj problem
Jel imao ko slicnih problema na playasia ?
 
To znachi da te proveravaju manuelno, verovatno ce zvati tvoju banku da provere podatke, a mozda i tebe kuci ako si dao telefon, i to moze da traje duze od bilo kakve provere.
 
Ne, na play-asia to znači da moraš da im pošalješ skenirano sve stranice tvojih kartica, kako platnih tako i internet. Pored toga i sken pasoša ili sličnog dokumenta.
 
Zaboravih na to, ali zar ne bi trebali da mu traze to ? Otkud on zna da treba to da poshalje ako mu nisu nigde napisali :)
 
Zaboravih na to, ali zar ne bi trebali da mu traze to ? Otkud on zna da treba to da poshalje ako mu nisu nigde napisali :)

Možda nije pročitao do kraja mail? Nemam pojma, ali znam da kod njih sigurno to ide.

Evo kako izgleda deo mail-a u kome se traži manualna autorizacija na play-asia. Ja sam malo pogrešio šta sve traže ali to je to otprilike

clip2xr1.jpg
 
Ja imam sličnih problema sa NBA 2k9 koji sam naručio pre skoro 1 mesec. Na T&T RoyalMail-a stoji da je poslat za Srbiju 01.11. Naravno, nije stigao.

U subotu sam im poslao onaj "Lost Parcel Claim Form" potpisan na mail kao što piše tamo, čekam odgovor :(

U međuvremenu mi je stigao LBP za cca 6 dana. Za njega je pisalo "...was forwarded to international postal service for delievery in Serbia...", a pre toga je stajalo "...We have received your item, posted on...".
 
Poslednja izmena:
Možda nije pročitao do kraja mail? Nemam pojma, ali znam da kod njih sigurno to ide.

Evo kako izgleda deo mail-a u kome se traži manualna autorizacija na play-asia. Ja sam malo pogrešio šta sve traže ali to je to otprilike

clip2xr1.jpg

vidio sam ja to u mailu al onaj auto mail. Kad mi oni odgovore licno nigdje mi ne kazu da saljem bilo kakve potvrde i dokaze o vlasnistvu kartice. Cak su mi skinuli novac odma s racuna. Evo zadnji mail koji sam dobio

Thank you for contacting Play-Asia.com.

Certainly once the item has been sent out we will send you an e-mail.

If you have any further questions, please do not hesitate to ask.

Best regards,

arfat
Play-Asia.com
 
Ja imam sličnih problema sa NBA 2k9 koji sam naručio pre skoro 1 mesec. Na T&T RoyalMail-a stoji da je poslat za Srbiju 01.11. Naravno, nije stigao.

U subotu sam im poslao onaj "Lost Parcel Claim Form" potpisan na mail kao što piše tamo, čekam odgovor :(

U međuvremenu mi je stigao LBP za cca 6 dana. Za njega je pisalo "...was forwarded to international postal service for delievery in Serbia...", a pre toga je stajalo "...We have received your item, posted on...".

Stvarno mi nisu jasni...jedna igra dodje normalno, a druga "nestane"..i kome mi sad da se zalimo...:mad:
 
Ako se ispostavi da je tako samo na Shopto.net onda nemojte vise odatle porucivati, nema druge... Kazem, ako se ispostavi da je samo sa njima tako, jer evo nama i sa Sendit.com jos uvek ne stize LBP..
 
Ne pada mi na pamet da naručujem sa ShopTo dok ne utvrdim šta se desilo sa NBA-om... Moram priznati da mislim da je to kod nas negde "zalutalo", mada ne mora da znači. Ovi sa ShopTo još uvek ne odgovaraju na "Lost Parcel Claim Form"... Videćemo.

Sa PlayAsia sam naručio DS3 pre približno dva meseca, apsolutno nikakvih problema nisam imao. Novac je odmah skinut sa kartice (Visa Virtuon Raiffeisen banke) i paket je poslat istog dana. Stigao je za 17 dana, naplaćena carina...
 
Problem je 99% kod nas, mada zaista se desi i da Royal Mail zabrlja. Ja do sad sa 5-6 igara nisam imao problema. Kako god siguran sam da ce ShopTo da se pobrinu za to, svakako izvesti sta se desilo.
 
Problem je 99% kod nas,
Kako utvrditi? Prodavac kaze da je igra poslata, npr Royal Mail kaze da je paket stigao u Srbiju i tu njihova nadleznost prestaje a igra ne stize pa ne stize sto nekom prostom logikom znaci da neko krade, da li je to carina ili posta, ko ce ga znati. Nesto mi govori da je to carina ali kako dokazati, sta raditi i koga za gusu hvatati? Nikog, cuti i smrdi, ne mozes da dokazes da ti je paket poslat i da je stigao u zemlju. :wall:
Mozda i gresim..
 
Što bi Drajver rekao - a mislili ste da je tako jednostavno :D
 
Sam čin kupovine jeste jednostavan, komplikovano je učestvovanje u nagradnom izvlačenju ko će dobiti robu koju je platio. Vic o carinicima i celoj smeni, je daleko od vica. :)
 
Ne pada mi na pamet da naručujem sa ShopTo dok ne utvrdim šta se desilo sa NBA-om... Moram priznati da mislim da je to kod nas negde "zalutalo", mada ne mora da znači. Ovi sa ShopTo još uvek ne odgovaraju na "Lost Parcel Claim Form"... Videćemo.

Sa PlayAsia sam naručio DS3 pre približno dva meseca, apsolutno nikakvih problema nisam imao. Novac je odmah skinut sa kartice (Visa Virtuon Raiffeisen banke) i paket je poslat istog dana. Stigao je za 17 dana, naplaćena carina...

Kolko su ti roknul carinu?
Ja hocu da uzmem aje toj kameru za ps3 pa mislim da je to to otprilike sto se velcine paketa tice!
 
Ma ti sa carine su smradovi bio sam sa jednim likom u vojsci koji je kasnije preko veze dobio posao na carini i lik je nevidjen smrad!
 
Nazad
Vrh Dno