Šta je novo?

Da li kupujete igre online iz drugih drzava i na kojim sajtovima ?

Znam driveru da ce nasi dici cenu igara ali isto tako i oni znaju da ce tada izgubiti sve kupce jer ko je lud da da 7000 dinara za igru.
 
Jako me zanima na koji nacin nasi prodavci nabavljaju igre, ako se neko razume u materiju nek obrazlozi, necu da poverujem da ih oni nabavljaju kao mi kada porucujemo sa neta, odnosno da ih izadje oko 45 evra, jedino tako donekle ima opravdanja da ih prodaju za 75, ali nema sanse da je to tako, kosta ih 30 evra maksimalno, a ugradjivanje od 45 evra je vise nego bezobrazno...
 
Ne moze da ih koshta 30e nikako, to je mozda nabavna u USA. Kod nas ako u evropi igra koshta 59e, nabavna je minimum 40 na neku kolichinu, mozda i 45, naravno sa svim dazbinama, jer racunaj da oni na to placaju carinu, transport, porez.
 
Ukucaj taj kod ovde www.trackandtrace.ptt.yu...
Tu ces videti da li je stigao kod nas. Ako jeste ostaje ti da cekas postara :banana:

Hvala!

Pošto je sutra tačno dve sedmice od kad sam dobio poruku "Dispatched" sa ShopTo, pre neki dan sam otkucao na PTT-ovom T&T onaj kôd, ali nema informacija. Na T&T Royal Mail-a piše da je pošiljka poslata iz VB 01.11. (što je osam dana od kad sam dobio poruku da je pošiljka poslata od ShopTo!!!).

Bez veze se nerviram samo :)
 
meni na Royamailu pise da je stiglo u srbiju medjutim na ovom nasem nikakvih informacija
 
Hvala!

Pošto je sutra tačno dve sedmice od kad sam dobio poruku "Dispatched" sa ShopTo, pre neki dan sam otkucao na PTT-ovom T&T onaj kôd, ali nema informacija. Na T&T Royal Mail-a piše da je pošiljka poslata iz VB 01.11. (što je osam dana od kad sam dobio poruku da je pošiljka poslata od ShopTo!!!).

Bez veze se nerviram samo :)

meni na Royamailu pise da je stiglo u srbiju medjutim na ovom nasem nikakvih informacija

Ne znam kako da vam pomognem :wall: Kada sam narucivao gledao sam na Royal pise da je poslato u Srbiju, a kad sam gledao na PTT pisalo mi tacno vreme i datum kada je posiljka stigla kod nas...

Bas bi bilo bzvz da vam ne stigne a uzeli novac...ali 15 dana hmm to je vec sumljivo :trust:
 
Poslednja izmena:
Fallout 3 (PS3) naručio u petak veče sa ShopTo, bio dispatched isto veče dobio ga danas, podigao platio 66din u pošti, znači nepunih 7 dana čekao.Ali sam prosle godine u decembru za PES2008 (xbox360) cekao punih 15 možda 16 dana, naručen isto sa ShopTo
 
Poslednja izmena:
Ja narucih danas s play-asia wireless gamepad i hdmi kabal za xbox360 pa me zanima kolko se u prosjeku ceka? I kakve su sanse da dzojstik podlegne carini i porezu?
 
Ja narucih danas s play-asia wireless gamepad i hdmi kabal za xbox360 pa me zanima kolko se u prosjeku ceka? I kakve su sanse da dzojstik podlegne carini i porezu?

Iskreno sanse su lepe da ti roknu carinu na dzojpad jer je u kutiji naci vec po pakovanju je veci nego da si uzo igricu ili nesto te velicine sto salju u onoj zutoj koverti!Sta znam dosada sam narucivao igrice i uvek su mi stizale bez problema:)
Ali tek posle 15 dana sam ih dobio jednom sam cal cekao unreal3 22dana:mad:
Tako da neznam dzojpade nisam tako narucivao niti bilo sta te velicine.
 
Ja narucih danas s play-asia wireless gamepad i hdmi kabal za xbox360 pa me zanima kolko se u prosjeku ceka? I kakve su sanse da dzojstik podlegne carini i porezu?

ja sam odradio pre order sa shopta za rozi x360 gamepad.. zashto rozi?! zato sto je 23.99e :p sa shimpentom 28.99e :banana:
 
Ma htio sam ja odma sa shopto, stigla mi je od tamo igra za nevjerovatnih 5 dana :) al nije bilo hdmi kabla kakav meni treba pa sam trazio alternativni site
 
Ljudi recite mi, ukucao sam broj internet kartice na "shopto.net" i sajt je prihvatio karticu iz treceg pokusaja, ali su mi sve cifre u nalogu 0.00e, a na kartici imam novac jer sam danas uplatio...? O cemu se radi?
 
Ma ne moze sajt da ti chita stanje na kartici :) Kada budesh kupio neshto, on ce u tom trenutku da povuche pare.
 
Stvarno? E pa stvarno sam je*ivetar, salim se, ovo mi je prvi put :d pa ne znam.

Hvala...
 
Sta ovo znaci:
4026 : 3D-Authentication failed. This vendor's rules require a successful 3D-Authentication.

Trebam ovde da idem: http://www.visaeurope.com/personal/onlineshopping/verifiedbyvisa/signup/uk.jsp

Sta dalje?

Uh.....
Imas ozbiljan problem..... :zgran:
Naime to se cesto desava, nedovoljno paznje i virus ti preko video karte krade podatke.....



Znaci moras da update-ujes driver, pobrises sve pa iz pocetka.....



Samo sto to nikad ne radi......



Tako da je jedino resenje da bacis internet iz kuce, zovnes popa da istera djavola i to je to :d
 
@pilac

Tebe ili muci graficka ili te zeza zena, pa si naso i ti mene... Ako vec ne mozes da mi pomognes bolje cuti... Moj savet ti je skini "prasinu" sa kartice(zene) i mnogo ce bolje da radi... :D:d:D
 
@pilac

Tebe ili muci graficka ili te zeza zena, pa si naso i ti mene... Ako vec ne mozes da mi pomognes bolje cuti... Moj savet ti je skini "prasinu" sa kartice(zene) i mnogo ce bolje da radi... :D:d:D

Mislim da bi upgrade na noviju verziju (jedno 80' 81' ) bio mnooooogo bolji :D :D :D
 
Sta ovo znaci:
4026 : 3D-Authentication failed. This vendor's rules require a successful 3D-Authentication.

Trebam ovde da idem: http://www.visaeurope.com/personal/onlineshopping/verifiedbyvisa/signup/uk.jsp

Sta dalje?

A kada si dobio tu poruku ? Kada si pokushao da ubacish karticu ? To znachi da ti ochigledno kartica nije prihvacena i nudi ti da odesh na zvanichni sajt vise i vidish zashto, a naravno to odavde nema smisla gledati :)

Koja ti je to kartica tachno ?
 
Ne, karticu mi je sajt prihvatio... ali kad idem da potvrdim kupovinu (confirm order)... Izbaci mi tu gresku...

Tamo kad sam na pocetku kucao broj kartice ima jedan deo gde pise: If you experience a 3D secure error with your card, click on the releveant logo below to register your card for this system. I tu treba da kliknem na onaj sajt, ali na tom sajtu nema nase zemlje a kamoli banke... :smoke:

Inace kartica je Intesa Internet kartica...
 
Poslednja izmena:
Pa to ti kazem. On je nekako prihvatio karticu, ali ochigledno da je ne podrzava. Ne znam koje kartice koriste ostali.
 
Rajfajzen visa virtuon radi na shoopto.
Nase banke sve do pola urade, npr. problem sa Virtuonom je sto ako banka zatrazi dodatnu proveru kartice Rajfajzen to ignorise (to mi pise i u ugovoru da nisu obavezni) pa mi se desava da mi odbiju karticu na nekim sajtovima. Verovatno je slicna vrsta problema i sa Intezom.

Te nase "za Internet" kartice (Virtuon, Inteza ima isto svoju posebnu) ocigledno ne postuju standardnu proceduru provere kod obrade (koju su nase banke skratile radi "bezbednosti", mada pre bi rekao lenosti i profita) i zato se te stvari desavaju.

Nikad nisam cuo da se burazeru u Nemackoj ista od tog desilo, a covek kupuje godinama.
 
Ranije je sa intezinom VISA Electron moglo da se kupuje na netu. U poslednje vreme je odbijaju na sve strane. VISU internet nsiam ni jednom uspeo da iskoristim, uvek su sredstvabila rezervisana ali je kupovina bila neuspešna. Zato MasterCard prolazi UVEK.
 
U pravu si za MasterCard. Nego problem je sto npr. u Intezi za master mi traze da kred. limit bude min. 1000e, ne moze manje. To mi ne odgovara. Prednost Virtuona je napunis i to trosis - nema kredita. I odvojeno je od mog racuna, prakticno poseban racun na kog prebacujes novac koji hoces da potrosis. Nisam ih u zadnje vreme davio, odgovaralo bi mi kad bi npr. smanjili kredit za master na npr. 300e tada bi zaboravio Virtuon. Ovako borba sa Virtuonom :)
 
Konacno su mi skinuli pare sa kartice posle 100 pokusaja, sada je status "PROCESSING", ceo dan sam se smarao sa bankom i zvao teh. podrsku... Sad se samo nadam da ce status sto pre biti "dispatched" :)

Hvala svima koji su pokusali da mi pomognu... :wave:
 
Pa sto je najgore ne znam u cemu je bio problem, jedino sto sam zvao teh podrsku, ali oni nisu imali pojma o cemu im ja pricam i sta trazim od njih ( da mi treba verified by visa), tako da mi nisu oni pomogli, verovatno je prosla zato sto sam bas mnogo puta pokusavao...
 
imam jedno pitanje na caletovoj slovenackoj kartici mi trazi neki SecureCode,da li neko zna sta mu to dodje?Otprilike sam video na sajtu da se to dobija uz karticu sa pinom medjutim cale nista nije dobio
 
Nazad
Vrh Dno