Šta je novo?

Da li kupujete igre online iz drugih drzava i na kojim sajtovima ?

Ja sam sebi narucio nekoliko igara preko eBay-a i stigle su sve. Jest da im treba tri sedmice da stugnu al nema veze. Ispadnu mnooogo jeftinije nego kupovati kod nas okolo.
 
Kupujem na ShopTo . To je sajt u UK. Kupio sam 2 igre, jedna mi je stigla za 10 dana a druga za samo 4. Vrlo su povoljni sto se tice cena a jos je bolje ako kupujes na preorder odnosno pre izlaska igre jer ti je to 10 funti manje u odnosu na standardnu cenu. Nemoj da te bune iznosi u funtama jer imaju jako dobar kurs u odnosu na evro. Najskuplja igra kada je kupujes nakon izlaska (znaci ne preorder) kosta 4800 dinara sa sve postarinom, a kod nas nema igre nove bez 5900 din. Primera radi ja sam preorderom kupio Top Spin 3 (PS3) za 3000 dinara sa postarinom a dosao mi je na dan izlaska worldvide. Inace Top Spin 3 za PS3 kosta 5999 dinara u BG sto u Game-S-u sto u Virtual-u. Oni prodaju igre i za PS3 i za PS2 i za x360, PC, Wii, Nintendo DS kao i sitniji hardver. Inace nasa posta mi je naplatila 66 dinara postarinu za TOP Spin,a za prvu igru PES2008 za x360 nije mi napalaceno nista (pisalo je ne podleze carini). Placa se naravno karicama (primaju sve ali Master lakse prolazi od VISE, Visa Virtuon ne prolazi uopste)

Sajt je www.shopto.com (da bi kupovao moras se registrovati)
 
Poslednja izmena:
Hvala goxy...E da vbjelic da li su ti igrice bile zapakovane dobro i da li su stigle citave...
 
e bash je dobar onaj sajt i extra su ponude,naprime pure u pre-orderu kosta 28 funti(sto je 35 eura),a kada izadje kosta ce 50.

a i fifu 09 namereavam da kupim,a da me sto jeftinije ispadne...
 
carina ti ispadne oko 40% na ukupan iznos svih igrica...
 
Ne znam kako su drugi prosli ili sam ja maler ali su mi ocarinili 2 igre narucene sa playasia(tog trenutka u shop-u nije bilo na lageru) sa 1576 dinara.

U prevodu znaci 2 igre (mgs4 i top spin 3) su me iznele sa postarinom i lopovskom carinom ipak 4300 dinara manje nego bilo gde kod nas.

Valjda cu sledeci put naruciti samo jednu igru i izbeci dodatni harac :mad:

Mikulja:Koliko sam ja razumeo placas pdv 18% plus neku taksu oko 400 din.
 
Poslednja izmena:
najbolje uzimati jednu po jednu jer je onda mali paket pa je velika verovatnoca da uopste ne ocarine nego ga samo puste

edit: evo pretece me undertaker.. enivej, kad narucis vise igara odjednom platis manje postarinu ali te onda sacekaju ovde nasi sa carinom :S:
 
Poslednja izmena:
pa sta oces,extra si prosao...koliko dugo si cekao da ti stigne sa playasia,posto sam ja narucio igricu za Nintendo DS,i stigla mi je tek posle jedno 20 dana...
 
pa sta oces,extra si prosao...koliko dugo si cekao da ti stigne sa playasia,posto sam ja narucio igricu za Nintendo DS,i stigla mi je tek posle jedno 20 dana...

Iako me hvatalo 2 vikenda stiglo je za 11 dana,sto i nije tako lose.Ipak se covek ozari kada postar sa kapije vice: Imas posiljku iz Hong Konga :d

Pitanjce za nekog ko ima iskustva sa Pre-Order narucivanjem(ipak stize ps3 jesen) kako to ide,ja rezervisem po ok ceni...Kada mi skidaju novac(pise tek kada posalju.logika???) i najbitnije jel shop ima igru odmah po datumu izlaska ili i koji dan ranije (negde sam i to procitao)
 
Da li ShopTo prolazi i AMEX (American Express) ili Maestro?
 
Carina se placa samo na vrednost od 100 evra pa navise sto znaci mogu se naruciti dve igre i da ti ne naplate carinu
 
Potvrđujem...

Nedavno naručen DualShock 3 sa PlayAsia (vrednost cca 40 €) i uredno naplaćena carina...
 
Sada se naplaćuje carina za svaki paket. Do 20€ se oslobađa carine ako je od fizičkog lica, ne od firme (ako ti šalje ortak, švalerka, ne ako si kupio online).
 
Ja imam pozitivna iskustva sa Zest.co.th
 
undertaker koliko su te izasle te dve igre ukupno(mgs4 i top spin3)
 
a bez carine bi te izaslo znaci 6300 posto si rekao da su ti naplatili carinu 1576 jel tako.
 
Jel ima neki način da se kupuje sa http://www.game.co.uk/. Vidim da šalju a Bosnu, Hrvatsku, Sloveniju... Madagaskar... Ali naravno nama ne šalju...
 
Poslednja izmena:
rama ne znam zasto bi kupovao sa tog sajta kada su cene manje na shopto.net koji je jos uz to i provereniji sajt.
 
Pa naručicao sam ja sa shopto.net, ali ono što me trenutno interesuje je gotovo 30% jeftinije na game.co.uk ;)
 
Moja iskustva sa placanjem carine se otprilike poklapaju sa onim sto je napisao mikulja.

Carinici naplacuju 18 % PDV + 10 % same carine, dakle ukupno 28 % ali treba imati u vidu da to obracunavaju na cenu koju zateknu na racunu, dakle carine i postanske troskove.

Sve u svemu, kada na samu cenu narucenih stvari dodas postarinu, carinu, PDV, to zaista ispadne negde jos oko 40 odsto dodatnih troskova u odnosu na osnovnu vrednost.

Jedino kako ih je moguce zajebati je da se dobija po jedna igrica, CD, DVD ili knjiga i takve posiljke po pravilu ne carine, ali, kao sto je neko vec primetio tada su troskovi postarine znatno veci.

Druga fora koja nije losa je da se nekoliko manjih ili jedna veca posiljka posalju prijatelju koji zivi u zemlji iz koje se kupuje. Ti postanski troskovi su obicno - nula. Potom se prijatelj zamoli da takav paket donese, ili posalje po nekom ko dolazi u Srbiju i tada po pravilu nema nikakvih dodatnih troskova. Meni je drugarica donela iz USA hrpu diskova, ukupno vise od 30, zajedno sa raznim svojim stvarima, dva neraspakovana fotoaparata, dve neraspakovane kamere, jednim neraspakovanim lap-topom i nije platila ni dinar na aerodromu u Bgd.

Ako nema mogucnosti da robu neko donese, onda je opet moguce da vam taj prijatelj posalje sve to sto ste narucili, da otpakuje sve diskove, ukloni sve cene, da dobro zapakuje paket i da napise da se radi o poklonu vrednom 3-4 puta manje no sto je istina. Carina ce biti naplacena, ali ce biti mnogo manja nego sto bi bila da je poslato direktno.
Na taj nacin sam, primera radi, kupio u USA neki deo profi opreme vredan oko 500 dolara i poslao ga na adresu ortaka koji tamo zivi. On ga je prepakovao, zamotao u 100 kesa i tako izlepio nekim selotejpom da carinicima nije palo na pamet da ga raspakuju. Napisao je da vredi 50 dolara i posto takve stvari postoje i u amaterskim varijantama, carina je prihvatila tu cenu i naplatila neki smehotres...
 
Na tih 28% dodaj josh 800 dinara carinskih taksi...
 
Iako me hvatalo 2 vikenda stiglo je za 11 dana,sto i nije tako lose.Ipak se covek ozari kada postar sa kapije vice: Imas posiljku iz Hong Konga :d

Pitanjce za nekog ko ima iskustva sa Pre-Order narucivanjem(ipak stize ps3 jesen) kako to ide,ja rezervisem po ok ceni...Kada mi skidaju novac(pise tek kada posalju.logika???) i najbitnije jel shop ima igru odmah po datumu izlaska ili i koji dan ranije (negde sam i to procitao)

Pare ti se uzimaju tek kad ti igra bude poslata, a igru uglavnom imaju ranije jer je meni Top Spin 3 stigau kuci na dan zvanicnog izlaska
 
Hvala goxy...E da vbjelic da li su ti igrice bile zapakovane dobro i da li su stigle citave...

Auh nisam ovih dana na netu pa i ne vidjoh da si me nesto upitao.
Ja sam do sada narucio nekih 5 do 8 igara i sve su stigle zapakovane i nove. U stvari kupio sam i jednu polovnu ali u perfektnom stanju. Pored igara uzimao sam i BD filmova dosta (30-ak). Sve u glavnom stigne kako treba i prakticno duplo me jeftinije izadje nego da kupujem kod nasih dilera.
Ovih problema sa carinom nisam nikada imao (BiH carina jer sam iz Banja Luke). Uvijek mi na posiljci pise da sam oslobodjen carine i to i jeste po nasem zakonu da je roba do 200KM (100EUR-a) oslobodjena placanja carine (bar ovdje kod nas).
 
Znaci po tome driver nova igra te izadje 5000 dinara(ako ti naplate carinu). Onda je bolje kupiti kod nas
 
Nazad
Vrh Dno