Šta je novo?

[MON] Viewsonic VA2216w

CarnX

Slavan
Učlanjen(a)
28.05.2005
Poruke
3,540
Poena
475
Moja oprema  
Mobilni telefon
P30 lite
Pristup internetu
  1. Optički internet
Uzeo sam ovaj monitor za druga... Bio sam ogranichen na 13k dinara tako da je u uzi izbor ushao on kao i samsung i josh par modela...

U svakom sluchaju monitor je doshao bez badpixela (nije mi bilo dozvoljeno da proverim monitor pre kupovine, to je glupa politika Pakoma, ali shta da se radi)... Malo sam bio skeptichan zbog kupovine na nevidjeno, jer kada sam uzimao mog 223bw naishao sam na 2 komada sa bad pixelima...

Monitor izgleda prosechno i ima samo analogni prikljuchak... Izrada nije neshto posebno kvalitetna, dugmici sa prednje strane panela kojima se krece kroz meni su dosta klimavi i izgledaju skroz cheap. Ali za monitor od 13k je to skroz prihvatljivo.

E sad... To je bio samo prvi utisak... Kada sam ga ukljuchio i stavio pored mog 223bw promenio sam mishljenje u trenutku... Slika koju daje ovaj monitor je skoro dobar kao na mom mezimcu a verujem da bi mogla da bude i bolja kada bih se malo igrao sa podeshavanjima. Ugao gledanja je stvarno dobar (mozda chak i bolji od 223bw)...

Tako da je ovaj monitor moja preporuka za svakog ko nece da daje 18 i vishe hiljada dinara za monitor od 22"...

E, a sad idem da se igram malo... Mozete da zamislite kako je to imati 2x22" na stolu ,) Loooodilooooo!!! :banana::banana::banana:

Izvinjavam se shto nema slika (prazna baterija na aparatu)... U svakom sluchaju, naci cete slike na netu, ako vas interesuje... PozZdRaV
 
Poslednja izmena:
Evo i slika:
Dugmici na prednjoj strani panela:
im000219gd3.jpg


Ovoliko moze da se nakrivi napred:
im000222cd9.jpg

Znachi nishta posebno... Maltene da ne moze ni da se nagne unapred... Ali i drugi skuplji modeli imaju tu manu...

Nagib unazad:
im000224zf9.jpg


Prednja strana:
im000220uc8.jpg


Zadnja strana:
im000223rm4.jpg
 
Poslednja izmena:
Evo, evo... Morao sam da ih smanjim malo radi laksheg uchitavanja...
 
I ja isto razmatram ovaj monitor jer mislim da za 13000 nema bolji definitivno. A i sasvim je ok, kažu, i slika i sve ostalo na njemu. Šta ti kažeš za sliku, oštrina fontova recimo, zamućenje u uglovima itd?

I čudno mi je to da nisu hteli da isprobaju. Ja sam bio u 2 Pakomove radnje i u obe su mi rekli da može da se isproba pre kupovine.
 
Poslednja izmena:
Oshtrina fontova je kao na monitoru sa DVI-em, zamucenje nisam nigde primetio, uglovi gledanja fenomenalni, probijanja pozadinskog osvetljenja bilo je malo pri dnu ali to je zaista neprimetno... Vidjao sam skuplje modele sa vecim pozadinskim probijanjem...
 
E pa onda stvarno vredi svaki dinar ;) Mislim da ću i ja uzeti ovih dana jedan..
 
Ja sam uzeo meni jedan u februaru i da vam kazem, ne bih ga menjao ni za kakvog samsunga 22"W.
 
A razmisli o modelu ViewSonic 22" VA2226w, koji ima i DVI, a cena je 13000.

E da, obavezno. Baš sam te juče zvao pa si mi rekao da je to nova cena za VA2226W što je otprilike :zgran:
 
U bash je bruka cena za monitor sa DVI-jem
 
koliko sam iskopao na netu, cena je oko 16000, za 13000 bas ga i nema, a da ima dvi
 
2226W IMA DVI koliko sam ja gledao ova cena u cenovniku u Atom-u je smešna za njega !BTW niko se ne javlja na telefon!EDIT: U Pakomu je 2216 sada 12500dinara inače 2226 nemaju u nabavci !
 
Poslednja izmena:
Poručen 2216 u Pakomu sutra ga uzimam :)garancija na 2 mrtva pixela i pred nosom su mi tako da ću ga prvo isprobati pa kupiti a da naručujem putem kurirskih službi pa u slučaju nekog defekta opet šaljem nemam nameru!
 
ne razumem zasto ne uzmes 2226 za 500 dinara vise.

EDIT: sad sam tek video da si iz Cacka, ali svejedno mislim da ti se isplati, cak i ako budes morao da ga vracas pa da uzimas drugi. Uostalom, uvek mozes da trazis od ljudi iz Atoma da ga istestiraju na brzinu umesto tebe, verujem da ce to da ti ucine.
 
Poslednja izmena:
Stvarno ne znam kakva je slika na 2226 i koliko je bolja s obzirom da ima DVI konektor ali ja stvarno nemam reči kojima bih opisao kvalitet slike na 2216!Jeste da sam do juče bio na 17" CRT-u i sada sam kao kuče u liftu:d Ali ja stvarno ne znam šta bih više za ove pare dobio?!Tripovao sam se kako će se pokazati prvenstveno zbog "loših"uglova gledanja(šta je dobro ako je ovo loše?!) i PES2008 ali na ovu veličinu ekrana ja i još trojica ortaka ćemo opušteno videti sve bez svadje ko će da sedi u sredini:D Za neke malo objektivnije utiske mi treba malo vremena ali mislim da je monitor za ove pare keva!:banana:
 
Ja sam moj isto uzeo tamo negde u februaru...Utisci su utprilike isti ko i tvoji :D
Bilo je potrebno malo poostriti ostrinu i kontrast u drajverima kartice ,ali sad je stvano slika zmaj !!!
 
Jednostavno najbolja marka medju consumer monitorima. Secam se 99' godine kako smo se svi lozili na Viewsonic 15" monitore koji su bili nevidjeno skupi. Retko ko je mogao da ih priusti.
Ma pticice su najjace :)
Sorry za offtopic, samo jedno prisecanje
 
Poslednja izmena:
Moje lično iskustvo je preporuka DVI.Imam ViewSonic VA2226w 22 koji je kupljen bez DVI kabla.Slova su bila mutna bilo je i dosta probijanja svetlosti boje nisu bile dobre.Sve se drastično promenilo stavjanjem DVI kabla.Tako da monitoru nemogu da nađem nijednu manu.
 
Gledao sam jedan review i izgleda da VA2226w 22" ne dolaze sa dvi kablom. On se mora kupiti posebno izgleda. Definitivno bi valjalo na 22" incha ici na DVI. Normalno je da je slika bolja jer nema digitalno-anologno-digitalne konverzije.
 
Poslednja izmena:
2226W IMA DVI koliko sam ja gledao ova cena u cenovniku u Atom-u je smešna za njega !BTW niko se ne javlja na telefon!EDIT: U Pakomu je 2216 sada 12500dinara inače 2226 nemaju u nabavci !

WOW!
Prvo sam pogledao na IT svetu, cena ~220Eur, u Atomu ~170Eur... sve pohvale za cenu :)

Ako zatvorim "finansijsku konstrukciju" u skorije vreme, eto i meni jednog 2226W :D
 
Cena je LOOODILOOO za va2226W!!!
 
Ja sam naruchio vec. Dosta je bilo chernobilisanja. :D
 
Moje lično iskustvo je preporuka DVI.Imam ViewSonic VA2226w 22 koji je kupljen bez DVI kabla.Slova su bila mutna bilo je i dosta probijanja svetlosti boje nisu bile dobre.Sve se drastično promenilo stavjanjem DVI kabla.Tako da monitoru nemogu da nađem nijednu manu.


Кажу људи да је ово честа појава, тј. да монитори који имају и DVI углавном имају лошију слику кад се споје преко аналогног кабла од еквивалентних модела који имају само аналогни прикључак (нпр 2216w и 2226w).
 
DVI kabal je nekih 700-800 din. Nego ja ga uzeh i sad evo podeshavam ali mi nekako slika shljashti. Contrast 75, brightness 15. colorit 9300K. Zakachen je na DVI.

Kada smanjim i kontrast i brightness na 0 vidim josh uvek sliku. ICM file je Viewsconic VA2226W-3.
Kako se ovo shteluje ili se tripujem jer sam navikao na CRT.
 
da da, ima jedan drugar 2216w, i stvarno sam primetio da malo vise sljasti nego moj asus 222s, na istim podesavanjima. Inace, ja sam kod sebe (a i kod njega) namestio 45 brightness, 57 contrast, to mi je nekako najbolji odnos izmedju kvaliteta slike i zamora u ocima.
Inace, i to je stvar navike. Manje ce ti smetati posle nekog vremena
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno