Šta je novo?

Acer X223WB? Ima li ko kakva iskustva sa ovim?

Mutna su ti slova jer ne koristis native rezoluciju. Mora lepo da radi u 1680*1050. Samo ga baci u tu rezoluciju i stavi da ti monitor automatski nasteluje sliku (kod mene je to prvo dugme s'leva/2x)[/QUOTE

Hvala na informaciji, sada se sve OK, mada ga nisam odmah stavio na pravu rezoluciju jer ne volim da mi je sve tako sitno.

Ovaj monitor ima sigurno najbolji odnos cene-kvalitet, pogotovo za naš standard.A kome novac nije problem, nemora da obraca pažnju na ovaj model.
 
JBT ...popizdeo sam ... nemam pojma kako ali sam uspeo da namestim da slika ne Blješti i da nije Bleda ... sva sreća ...

Pa sam pokušao sa novijim CAT 8.7 i 8.8 drv da ga nateram u 1680x1050 ... i nema šanse da Radi kako treba ... sada sam ga jedva naterao da radi i u 1440x900


Treba negde u ATIjevom drajver panelu da dodas da ti monitor podrzava tu rezoluciju. Mislim da je po defaultu ubacena neka manja vrednost
 
Treba negde u ATIjevom drajver panelu da dodas da ti monitor podrzava tu rezoluciju. Mislim da je po defaultu ubacena neka manja vrednost

nemam instaliran CC nego ATT i tamo sam negde dozvolio 1680x1050@60Hz i sve je OK ... ali :d ... sve sada vuče na crveno :-devil-::-devil-::-devil-:
 
nije više ni CRVENO ... samo jedan klik na DEfault setovanja i sve je OK ... KONAČNOOOOOOO!!!
 
Monitor je odlican za novac koji sam dao,koristim vec 2 meseca. Naravno ne instaliram nikakve drajvere.
Naravno nema BP i sve je ok.
 
Poslednja izmena:
Cek, cek, ovamo svi! :p :) Zasto ne drajveri?U cemu je fora?Ne zalim se radi mi sve za sad OK, ali zasto NE i drajveri?
 
Cek, cek, ovamo svi! :p :) Zasto ne drajveri?U cemu je fora?Ne zalim se radi mi sve za sad OK, ali zasto NE i drajveri?

Pa drajverima neces nista da dobijes. Jedino ce da ti pise u Propertisima da je u pitanju Acer xxxxx.....Hteo-nehteo ne mozes da promenis refresh rate, tako da, zaboravi na drajvere i uzivaj.........:smash:
 
POSLE silnog MUčenja utisak Je SJAJAN ... zadovoljan sam u svakom pogledu, a verujte mene nije lako zadovoljiti :)) ...

Driveri? ... imaš ""X223Wv Vista WHQL Driver"" drivere ... za koje XP kaze da su matori tj nešto mu ne odgovaraju ... i imaš ""X223W_USB_Display_R4.3"" za koje neznam čemu sluze ...

Ako imaš neke treće reci ... i
 
POSLE silnog MUčenja utisak Je SJAJAN ... zadovoljan sam u svakom pogledu, a verujte mene nije lako zadovoljiti :)) ...

Driveri? ... imaš ""X223Wv Vista WHQL Driver"" drivere ... za koje XP kaze da su matori tj nešto mu ne odgovaraju ... i imaš ""X223W_USB_Display_R4.3"" za koje neznam čemu sluze ...

Ako imaš neke treće reci ... i

Bas tako i moj utisak je "SJAJAN", samo mi nije jasno zasto drajvere ne mogu da nadjem i to da resim i bilo bi bas sve super...i ja sam skinuo obadva fajla i od njih nikakve koristi u XP!Sad ako je neko resio ovo sa drajverima bilo bi lepo da prozbori na tu temu!
A gospoda sto im ne trebaju drajveri nek uzivaju bez drajveri, ja hocu da uzivam sa drajveri... :p
 
POSLE silnog MUčenja utisak Je SJAJAN ... zadovoljan sam u svakom pogledu, a verujte mene nije lako zadovoljiti :)) ...

Driveri? ... imaš ""X223Wv Vista WHQL Driver"" drivere ... za koje XP kaze da su matori tj nešto mu ne odgovaraju ... i imaš ""X223W_USB_Display_R4.3"" za koje neznam čemu sluze ...

Ako imaš neke treće reci ... i

Ajde napiši podešavanja
kontrast
Svetloća:p
I ako si štelovao boje
Crvena
Plava
Zelena
:wave:
 
Ja sam isto kupio ovaj monitor ali za cca 13000 din u nekoj radnji (kasnije sam video da je Metro oborio cenu). Nema mrtvih pixela, zaniljivo da i meni treperi slika kad uključim antenski kabl u externi TV tuner (leadtek palmtop) i to ne znam kako da rešim. pretpostavljam da je nešto do SBB kablovske.

Inače, monitor je odličan čak i za pare koje sam ja platio (više), samo sam skontao tek kad sam ga doneo kući i stavio ćerci u sobu da je bilo možda pametnije da kupim 20" jer ovaj je malo ogroman, za malu dečju sobu.

U pravu si, to je do uzemljenja kablovske. Mislim da je jedini način da to rešiš tako što ćeš zvati operatera i objasniti dim da je kablovska loše uzemljena i da ti je potrebna njihova intervencija. Inaće, ovo uzemljenje utiče i na zvuk kada pokušaš da ga odvedeš na neki externi uređaj.
 
Treperenje se resava galvanskim separatorom.
 
Ja planiram da uzmem ovaj monitor jer za te novce nema bolji.
Jedino sto me brine je zavrsna obrada, tj deluje dosta "plasticno".
Kako ste vi zadovoljni kvalitetom kucista i postolja sto ga trosite vec neko vreme?

I jel mu je kuciste mat ili je glossy?

Takodje jel neko zna u cemu je razlika izmedju wb i wQb modela?
Ja u specifikacijama nisam nashao razliku a wqb je skuplji 1000 din.
 
Poslednja izmena:
Ja planiram da uzmem ovaj monitor jer za te novce nema bolji.
Jedino sto me brine je zavrsna obrada, tj deluje dosta "plasticno".
Kako ste vi zadovoljni kvalitetom kucista i postolja sto ga trosite vec neko vreme?

I jel mu je kuciste mat ili je glossy?

MA uzimaj ne razmišljaj. Kućište je Mat i meni se baš i nije nešto svideo kada sam ga video u Metrou, a pošto sam već bio odlučio da ga kupim ja sam ga ipak kupio i nisam se pokakao. Kada ga upališ pa samo u sliku gledaš a ne u Kućište ;). Meni je Super. Driver-i ne trebaju. MOzda nemome zatreba ATT ako ne moze da dostigne 1680x1050, ja sam imao taj problem.

U ATT podešavanjima malo posvetlim sliku i dodam malo kontrasta i za Desktop i naročito za Overlay. Ne volm kada su mi filmovi previše tamni :D

Kod mene nije hteo odmah u 1680x1050, nego sam to sredio sa ATT (podešavanjem), a kod drugara ga je sam Win bacio u Default Rezoluciju :smash:
 
još sutra i u utorak ti je u Metrou akcija ... cena oko 10800, ima dva modela ... moj je Mat i mislim da ima još samo 1 kom, a drugi je Glossy i nema ih baš previše ... Ne obraćaj pažnju na spoljašnji izgled ...
 
...moj je Mat i mislim da ima još samo 1 kom, a drugi je Glossy i nema ih baš previše...
E taj glossy me zanima. Jel znas koja je oznaka tog glossy-a?
Ako ne znas a tvoj je mat onda mi reci molim te, koja je tacna oznaka tvog modela, moguce da je to razlika izmedju WB i WQB.
Da li je X223WB ili X223WQB?

Jel to ima u Novosadskom Metrou?
Ja ne mogu da kupujem u Metrou jer nemam karticu ali sam ga nasao u prodavnici za 11.000 din a to je i dalje jeftino.
Jedino se dvoumim zbog tog "plastikanerskog" kucista, al glossy bi uz'o. :)
 
Poslednja izmena:
BG Metro Krnjača
model je X223w Q, a verzija X223w Qb
11000 je sasvim OK cena

Što se tiče "plastikanerskog" izgleda ja sam se vrteo u Metrou bukvalno pola sata i skoro sam odustao od kupovine, a bio sam došao 100% siguran da ga kupujem. Dakle nije se ni meni svideo ... ali ... na kraju sam bio praktičan ... " uzimaj za te pare nećeš naći bolje" ... i tako je i bilo ... Čim sam namestio sliku, zaboravio sam na izgled i tako je i danas ... nesmeta mi ama baš nimalo
 
Nazad
Vrh Dno