Šta je novo?

Najjeftiniji .RS domen?

sirNemanjapro

Slavan
VIP član
Učlanjen(a)
29.11.2006
Poruke
4,511
Poena
440
Ko nudi najjeftiniji .RS domen?

Vidim da su cene kod 'glavnokomanudjucih' 1.500 dinara, ali obnova domena 8.000 dinara? Jel ja dobro procitah?
 
Ko nudi najjeftiniji .RS domen?

Vidim da su cene kod 'glavnokomanudjucih' 1.500 dinara, ali obnova domena 8.000 dinara? Jel ja dobro procitah?

Kod "glavnokomandujucih" je cena 8.000 ako si ti krajnji korisnik.
Ako si Ovlasceni Registrant, onda je cena 1.500

To su namerno uradili da bi sve islo preko O.R. i sebe postedeli kontakta sa krajnjim kupcima
 
Jel mozes malo da pojasnis?
Ovlasceni registrant?
 
Preprodavci domena.
 
A ako je domen vec registrovan pa zelim da produzim?
 
Od onoga što sam ja gledao i kupovao, Loopia je najeftinija.
 
jel sad imamo i maltene najskuplje domene na svetu ? Odlicno, ajmo svi na .com, a oni nek se sutaju tamo gde sunce ne sija...
 
Tell em' kizo! ;D

Dobro, gde je to za 1.500 dinara... Interesuje me. :)

Ja sto sam video sve je 2.200+
 
Da, samo pod uslovom da naprave prezentaciju koja ce se tebi svideti :trust:
Znaci, nije ti bilo dosta ne ES-u pa si dosao i ovde da prosipas pamet :p

Eh, svet je uvek pun nezadovoljnika :)

Ovo sto ti pricas je obicna laz, kao i to sto je pricao Gojko na ES-u. Ako nisi upoznat, Gojko je povukao sve sto je rekao.

Stotine upisanih .iz.rs domena su svakako dokaz da stvar vrlo lepo radi i da su ljudi zadovoljni.
 
kakve ima veze, sve i da si u pravu to nije domen vec pod-domen. to je svuda dzabe... .tv.com i tako te varijante...Tema je o <naziv>.rs , a ne o <naziv>.bulja.rs
 
Odabrao sam firmu CRI, po preporuci. Videcemo. Imaju lep panel, OnLine placanje... Sta znam. Nisu jeftini, al dobro.
 
Koliko je .rs domen?!

Mislim, generalno razlike su do 500-600 din. gore-dole...?
 
Čekajte, šta znači ovo obnova domena 8.000? Jel to znači da ako sada registrujem neki .rs domen, za godinu dana moram da platim 100€ da ga "obnovim", produžim registraciju na još godinu dana?
 
Kod ovih je domen 2700 ako placas karticom, a 3.200 ako ide preko racuna.

Skydiver, to znaci da i prilikom registracije i prilikom obnove placas 8k din\rsd.
 
A kod tih CRI je 2700 i prilikom registracije i obnove?
 
Ja sam juče platio registraciju .rs domena 2950 dinara. Ne pada mi na pamet da sledeće godine dam 8000...
 
Kod CRI-ja, sad ispade da reklamiram gos. Torbicu, ali nije. Kosta 2320 dinara. Sa popustom.

I LOVE CRI. :)
 
8000 bi platili ako ne radite produzenje preko ovlascenih registara vec direktno od RNIDS. Ako registraciju/produzenje radite preko nekog od ovlascenih registara placate cenu koju oni odrede. Npr ja sam moj rs domen platio 2490 i produzetak je 2490 din.
 
Da li neko ima aktuelnu ponudu u vidu? Ko je trenutno najbolji/najjeftiniji?

Kod CRIja je trenutno 3.068,00 RSD.


EDIT:
Beotel.net - 1.879 dinara
 
Poslednja izmena:
Srecno sa BeoTel-om :)
 
Srecno sa BeoTel-om :)

Kutija, da ne znaš ti nekoga ko radi hosting? Hm... Ili barem da prodaje te domene, majku mu... :d

FYI - Odlično znam kako Beotel funkcioniše i kakav je to štap-konopac-štrangla sistem, ali nekako rade.
 
Loopia, domen 1888din
 
Toplo ne preporucujem loopia-u ni u kom obliku, imao sam na zalost dosta iskustava sa krplenjem tudjih sajtova koji su na loopia serverima, koji jedva rade,delom i zbog toga sto su uzasno sklepani, ali na 3-4 razlicita sajta, simptomi su isti, request time out je kao dobar dan, kao i drasticno slabiji (ne)rad servera u jutarnjim casovima, bezim od njih kao djavo od krsta :)
 
Toplo ne preporucujem loopia-u ni u kom obliku, imao sam na zalost dosta iskustava sa krplenjem tudjih sajtova koji su na loopia serverima, koji jedva rade,delom i zbog toga sto su uzasno sklepani, ali na 3-4 razlicita sajta, simptomi su isti, request time out je kao dobar dan, kao i drasticno slabiji (ne)rad servera u jutarnjim casovima, bezim od njih kao djavo od krsta :)

Evo, ti si treća osoba koja ih "pljuje" i njih sam zaobišao u startu kada sam tražio neki ASP host, i ako su im cene manje više ok. Čudno, da tako jedna firma koja ima "renome", zaposli kadrove koji ne mogu da odgovore visini zadatka.
 
Evo, ti si treća osoba koja ih "pljuje" i njih sam zaobišao u startu kada sam tražio neki ASP host, i ako su im cene manje više ok. Čudno, da tako jedna firma koja ima "renome", zaposli kadrove koji ne mogu da odgovore visini zadatka.
Cest scenario je da te pozove klijent i kaze treba nam sajt, imamo domen i hosting, ali nemamo sajt, pogadjaj ko im je host :D Jer oni niti se razumeju u to niti ih to interesuje, kupe/plate ono gde misle da je najjefitnije/najpovoljnije. I onda krece pakao.
 
Kako se sada kreću cene .rs domena?! Koji provajder je trenutno najjeftiniji?! Treba mi samo .rs domen, bez hostinga...
 
Hoću ovo da dignem iz mrtvih, posle 6+ godina. Interesantno je... Koliko nas sve boli uvo za dot rs sa ovim cenama. [emoji848]

Ja sam *iskreno* mislio da će RNIDS furati te basnoslovne cene u startu i smanjiti ih posle cirka godinu, max. dve. Kad ono, isto. Deceniju i kusur.

Isto pitanje postavljam, sada - gde je najjeftinije registrovati ga? (samo i isključivo .rs)

Parametar 1: cena.
Parametar 2: Whois zaštitu da ima taj registrar (ne pada mi na pamet da spamerima dam svoje podatke na izvol'te)

Hoću da registrujem 1 domen. *[emoji23]
(što suštinski jeste smešno, u smislu - na cirka 50 domena koje sam pazario što za sebe, što za klijente - eto, pojavila se potreba za JEDNIM dot rs. I eto, toliko nebitnim, da mi je cena - presudan faktor)

A za neke koji su tad bili deca i opravdano ne znaju, pređašnji .yu je bio: potpuno besplatan. Kad već pričamo o ceni, red je da se i to zna.

A onda se, u martu 2008-e, pojavio novo-osnovani RNIDS... Njima je u opisu posla "širenje nac. domena" tj. promocija istog. Valjda pre to nego profit.
I čovek ne može a da se ne zapita zašto, u ime boga, drže cene ko da kupuješ više nego pristojan VPS a ne domen. (cene diktira RNIDS.)

Kako ne skapiraju (ta RNIDS ekipa, ko god da je tamo) da je cena - presudan faktor? To mi nije jasno. (★ pa i .me, koji je stekao svetsku popularnost, je upola i više jeftiniji. A daleko "primamljiviji" domen.)
Ne kapiram!

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno