Šta je novo?

XBOX 360 - opšta diskusija i blic pitanja

STUPAR

Slavan
Učlanjen(a)
22.04.2008
Poruke
459
Poena
320
Vidim da nema tema za diskusiju i novosti o XBOX-u 360 tako da sam rešio da ja otvorim jednu. Znači isto kao ona tema o PS3.

Evo prva glasina:


XBOX 360 za 199 USD sa motion kontrolerom


Kruži glasina da će Microsoft spustiti cijene Xboxa 360 na 199 USD i predstaviti motion kontroler.

Ove glasine kruže već neko vrijeme i očekivalo se da će Microsoft nešto objaviti na E3 ili na IDF-u u Leipzigu. Međutim, to se nije desilo.

Sada Xbox360Fanboy tvrdi da je od anonimnog izvora dobio dojavu kojom potvrđuje sniženje Arcade jedinice na 199 USD, koja će biti direktna konkurencija Wii konzoli.

Izvor je rekao da će motion kontroler, koji je razvio Rare, doći u paketu sa nekoliko novih igara. (copy/paste sa Itx.ba)


Original:

New $199 360 SKU with motion controller

Posted Aug 22nd 2008 10:30AM by Dustin Burg
Filed under: News, Rumors
Take it for what it's worth, but we've received a tip from a source close to Microsoft's marketing department who has shed some light on the Xbox 360 price cuts that are rumored to be going down in a few weeks time. More specifically, the $199 Xbox 360 Arcade bundle.

According to the source, Microsoft will be positioning the Arcade bundle to be in direct competition with the Wii, meaning that the marketing push behind it will focus on family friendly entertainment. With family oriented games on the packaging, the Arcade console will come packaged with the traditional Arcade goodies (512MB memory card, etc.), the new Fall update pre-loaded as well as a motion controller and a few motion controlled mini games developed by Rare. That's right, a motion controller! Supposedly, the motion controller will work with all 360 consoles and will even be sold separately, bundled with an even more expansive list of mini motion controlled games. This new $199 Xbox 360 Arcade bundle is said to release Holiday 2008.

File this all under rumors'ville for now, but don't totally discredit the information. $199 Arcade's are sounding very likely and, with Microsoft's push to undercut the Wii, matching the Wii's motion controls sounds like a total possibility. We'll just have to wait and see.

Izvor: http://www.xbox360fanboy.com/2008/08/22/rumor-new-199-360-sku-with-motion-controller/
 
Poslednja izmena:
US Xbox 360 Price Cut Official! Arcade 199, 60GB 299, Elite 399 USD!

>> From majornelson.com:
 
Otprilike su tako i najavljivali za početak septembra.
Dobro je što cene padaju, još da ih vidimo i kod nas u dogledno vreme, jer i u evrima će to biti vrlo dobra kupovina.
Što se tiče ovakve teme, moderator je dao ljubaznu ponudu da će je zakačiti, pa je za očekivati da se to i realizuje.
 
'otjemo conkera 2 :)
 
imash live and reloaded za xbox, izgleda super ali je cenzurisan do zla boga
 
Onda kao da i ne postoji jer Conker-ovi komentari su nešto neprevaziđeno.
Srećom originalna verzija fenomenalno radi pod N64 emulatorima, pa kad podignem rezoluciju i isfiltriram teksture, izgleda deset puta bolje od originala. :)
 
Mene zanima najvise kako sada stoji situacija sa pregrejavanjem,kvarovima i sl.
 
Pa, realno je očekivati da svaka sledeća revizija bude bolja po tom pitanju.
Falcon koji je trenutno u opticaju je pouzdaniji od onih starih modela, a verovatno će izlaskom Jasper-a, situacija biti dodatno poboljšana jer će i grafika biti u 65nm.
Mene više zanima kada će krenuti sa isporukama Jaspera, pošto nema nekih preciznih najava, mada ni Falcon nije previše bombastično reklamiran, prosto su ga pustili u prodaju i možda je tako i najbolje.
Bez pompe, da se vide utisci, pa onda da se daju ocene.
Bitno je naravno i to što je po svemu sudeći razbijen i LiteOn drajv, tako da je sve manje prepreka za ljubitelje "narodnjaka" na xbox-u.
 
Poslednja izmena:
Falcon koji je trenutno u opticaju je pouzdaniji od onih starih modela, a verovatno će izlaskom Jasper-a, situacija biti dodatno poboljšana jer će i grafika biti u 65nm.
Za očekivati je da, mogućnost instalacije igre na HDD dodatno poboljša situaciju na svim modelima, pošto će se DVD-ROM mnogo manje vrteti, grejati (inače, za neupućene, nalazi se direktno iznad grafičkog čipa).
 
Dzaba nama ovi price cut-ovi kad ce ovi nashi drzati iste cene do 2015 ...
 
Treba mi mala pomoc zna li neko gde ima da se kupi VGA kabl za Xbox360 naravno da ima i audio :)

moze na pm .... hvala
 
Ja sam popio RROD posle 6.5 meseci no popravljeno, i sljakalo sve do juce kada sam popio najgore E74 gresku no nije me mrzelo da se akam nisam uzeo peskir vec sinteticko cebe koje je jos vise pregrejalo konzolu nekih 45min, kada sam ohladio konzolu sljaka OK.E sad kazu mi iz servisa da je samo pitanje vremena kada ce da rikne... ajde videcemo, al opet cu da uzmem 360, igram dosta igara pa vise ustedim ako se zezam sa 360 i ako rikne.Takodje mi 360 odgovara kao ljubitelju Guitar Hero i Rock Band igara jer izlaze i custom verzije tako da je izbor sjajan - a sta u tom segmentu da radim sa PS3 : GH1+2+3+4+RB1+RB2 izadje me vise od 1.5 360 konzole!?! Moj PS3 sam trampio za nov Wii i nisam ni malo pogresio jer je zezanje ubedljivo najjace od svih konzola, pogotovo s drustvom.Inace me Sony razocarao pustili 1. najjacu ekskluzivu FFXIII, tako da super za 360! a s obzirom da se igre odlazu unedogled za PS3 a RPG-ova nikada manje jedino sto je extraextra MGS4 koji sam zavrsio pa mi PS3 vise ni ne treba.Uvek sam bio na strani Sony-ja ali ovo sa igrama jako slabo ide kod njih + samo originali pa mi se ne isplati.A normalno da ce da im traje konzola 10 godina kad im izlazi 1-2 excluzive godisnje da valja.Zato je PS2 i dalje zakon za 6 god nije mi se nikada pokvario + igara koliko hoces a pogotovo kvalitetnih RPG-a , tesko da ce nadmasiti takav balans kvaliteta konzole + raznovrsnosti igara kao na PS2! ,)
 
Dobar je X360, mada imam PS 3, a X360 sam prodao. Bio je kod mene oko godinu i 2 meseca. Vec posle 6-7 meseci se pojavio RROD. Standard, pregrejavanje. Odno u servis, namestili, uzo ventilatore, NYKO (valjda je ta marka) i sljakalo sve dok nisam prodao, valjda radi i sad. Najvise sam ga prodo, jer sam dobio extra cenu, 300 evrica. A uzecu ponovo nov, al treba imati i PS 3, za neke igre. Ali X360 definitivno razbija, zbog piraterije, a to sto im se konzola cesce kvari...piraterija to isplati. Valjda su ispravili to sa Elite verzijom.
 
Da li mi u Srbiji mozemo da igramo NTSC igre? Mislim da li konzole koje se ovde prodaju pokrecu NTSC igre?
 
Da li mi u Srbiji mozemo da igramo NTSC igre? Mislim da li konzole koje se ovde prodaju pokrecu NTSC igre?

NE, ako imas PAl konzolu mozes da igras samo PAL i Regio Free igre.Ima mozda da se nadje NTSC konzola ovde ali retko, a onda mozes na njoj NTSC i Region Free igre.
 
nema bash previshe igara koje su za samo jedan region ako sam dobro video
 
Od zadnjih par naslova koji su meni interesantni ALI nisu ni PAL ni Region Free ima :
Tales of Veseperia
Zoids Assault
Operation Darkness

Nijedna izgleda nije bas neki hit ali su meni zanimljive po tematici a ne mogu da ih igram ! :S:
 
tales gotovo da ne mozhe da omane, uvek bude bar solidna igra. najgora je tales of the world:radiant mithology za psp, malo su promenili zhanr i odmah napravili ******.
ko mozhe neka nabavi ntsc konzolu. sad sam malo istrazhivao i pal je kao i uvek ****** jer ima igara koje kasne mesecima.
 
tales gotovo da ne mozhe da omane, uvek bude bar solidna igra. najgora je tales of the world:radiant mithology za psp, malo su promenili zhanr i odmah napravili ******.
ko mozhe neka nabavi ntsc konzolu. sad sam malo istrazhivao i pal je kao i uvek ****** jer ima igara koje kasne mesecima.

Kao naprimer koja igra??

Ne secam se nijedne igre koju sam hteo da odigram a da za dan, ili dva nije izasla verzija koju sam mogao da igram, bilo pal ili usa region free.

Sorry, nisam gledao sta je nostormo napisao.
 
Poslednja izmena:
EU smanjenje cena!!!

"For EURO countries, the prices will be 179 euros for the Arcade, 239 euros for the 60GB "Pro" and 299 euros for the Elite."

izvor: http://www.xbox-scene.com/

:banana::banana:
 
meni je kutija imala rod,pa je bila popravljena,ali je to trajalo samo 3.5 meseci...juce mi je stigla sa popravke(kod njih je radila dva dana stalno),a meni dva min...i pojavi se "rod"..Zvala sam vitrual,ali kazu da ako je tako,konzola se vise ne moze popraviti.,i da posle drugog - treceg roda ni jedna se vise nije mogla popraviti..znate li mozda neki dobar servis ili nekoga ko to dobro radi,i sta znate o tome koliko konzola moze rodova podneti???
 
Ne bih sada da ispadne da omalovazavam virtual servis i Nesu, ali i mom prijatelju se desilo slicno samo sto nije bio rrod nego nije bilo slike a zvuk ide. Odneo u Virtual, sredili, doneli kuci, radilo sat vremena. Doneo ja kod sebe i radilo seo dan i noc, kad posle 2 dana opet samo zvuk. Poslao ga za Ameriku...
 
a zna li neko,nesto o tome koliko popravki xbox moze da izdrzi??tj da preciziram dali ima popravki i posle treceg roda??
 
a zna li neko,nesto o tome koliko popravki xbox moze da izdrzi??tj da preciziram dali ima popravki i posle treceg roda??

Ma mozhe i 20 popravki. Uglavnom je jedan te isti uzrok RROD-a. Jedan deo se odlemi, oni ga zaleme i tako u krug. Ono sto treba sebe da zapitash je; dali zhelish da nosish nesto 3-4 puta na popravku ocekivajuci opet kvar u skorije vreme. "Multiple" kvarovi se deshavaju i u Americi kada se vrate sa popravke. Ali posto je ovo Srbija, ne bi me chudilo da ovi u Virtual-u namerno na brzaka nesto srede da bi im sledeci put opet platio 50E. Ja kolko vidim, odlichno su se oni ugradili. Moj 360 je kupljen kod njih i funkcionishe savrsheno vec 11 meseci.
 
Poslednja izmena:
Ma mozhe i 20 popravki. Uglavnom je jedan te isti uzrok RROD-a. Jedan deo se odlemi, oni ga zaleme i tako u krug. Ono sto treba sebe da zapitash je; dali zhelish da nosish nesto 3-4 puta na popravku ocekivajuci opet kvar u skorije vreme. "Multiple" kvarovi se deshavaju i u Americi kada se vrate sa popravke. Ali posto je ovo Srbija, ne bi me chudilo da ovi u Virtual-u namerno na brzaka nesto srede da bi im sledeci put opet platio 50E. Ja kolko vidim, odlichno su se oni ugradili. Moj 360 je kupljen kod njih i funkcionishe savrsheno vec 11 meseci.

Ja necu da kazem da ne uzimaju dobru kintu u Virtualu ALI ljudi daju garanciju bar 3 meseca na to kad ti oprave tako da ti ne stoji ta teorija da na brzaka srede pa uzmu jos 50e ....
 
Evo jedne zanimljive analize o potrošnji struje za tri aktuelne konzole:

http://news.vgchartz.com/news.php?id=2018

Falcon je bukvalno prepolovio potrošnju u odnosu na model iz 2006-e, koji opet troši otpilike kao i PS3 40Gb, dok je PS3 60Gb na čelu liste kao najveći konzument.
Wii prema očekivanju troši najmanje, ali u odnosu na ugrađeni hardver to i nije čudno.
Ima još interesantnih stvari, recimo xbox troši nešto manje struje dok mu DVD radi, nego kad je idle, a posebno da PS3 40Gb troši 35W u standby režimu, 5 puta više nego PS3 60Gb.
 
Pa recimo sto daju na pocetku samo 6 meseci garancije na nov proizvod. A ne barem god dana ili ne daj bozhe 3 godine kao sto je M$ uradio. Znaju da se kvari, najveci broj kvarova se desi nakon 8 meseci. Mom ortaku se 3 puta pojavio RROD. Prvi put platio 50E, mesec ipo kasnije opet RROD. Hteli su da mu OPET naplate 50E ali im se izdrao i rekli su kao ok. 2 ili 3 meseca kasnije mu se opet pojavio RROD. Tad je morao da plati 50E.

To je po meni bezobrazluk. Ako je konzola tolko kvarljiva onda garancija treba da bude duzha. To im je 10-15 min posla. A sigurno im se ne pojavljuju ljudi svaki dan za popravku.
 
Nazad
Vrh Dno