Šta je novo?

XBOX 360 - opšta diskusija i blic pitanja

Pitanje za servisere. Koliko veliki eksterni HDD može da primi Jasper konzola. Uradjen RGH/JTAG
Da napomenem da u njemu ima original 250 GB,ali mi je malo,može li da se doda jedan eksterni od 500 GB preko USB? Da li će raditi oba?
 
Poslednja izmena:
Imam ponudu da uzmem xbox 360 ali trazi family code da se unese koji vlasnik ne zna jer uglavnom igrao Pes. Zvao sam u servis I traze 30€ da skinu to. Da li ima neko jeftinije resenje ili to jedino?
 
Pozdrav svima. Ako neko moze na PM da mi se javi oko rezanja GTA5 igrice na DVD. Ne znam da li je dozvoljeno o tome pricati ovde, pa necu da rizikujem da ne bi dobio neku kaznu. Unapred hvala. :)
 
Da li neko zna zasto mi se ugasi xbox 360 kada udjem u igricu i hocu da je startujem.
Hvala...
 
Sorry ako je kriva tema medjutim, zanima me da li je uopste moguce danas kupiti original nov wired controller? Na ebayu ih ima dosta ali su doslovno svi fake.

Ne odgovara mi XBONE verzija pa bi isao na žičanu verziju radi dugotrajnosti. Ko zna koliko ce me punjenja baterije sluziti. Kontao sma cak i varijantu polovnog ali opet, problem je sto ima dosta kopija.
 
Poslednja izmena:
Može neko da mi kaze koji je ovo xbox? Prodavac ne zna a ne znam ni ja. U samoizolaciji sam i tražim nešto da ubijem vreme.
Hvala ko odgovori.
c864bec9a2772b61fe1c80bbf33c8194.jpg


Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Xbox 360 E verzija. Proizvodi se od 2013.

Na slici je i Kinect kamera.
 
Jel pametno to sad kupiti? Ide kinect i 11 igrica. Nema problema sa pregrevanjem i eventualno nekim drugim problemima?
Klincu hoću za rodjendan (I sebi) ali bi neko otišao po konzolu. Može se cipovati?

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Najbolji Xbox 360 koji sam imao. Imao sam 3 verzije. Ova je najtisa i nikakvih problema oko pregrevanja i slicno. A igralo se po 20h dnevno. :D

edit: A to da li je pametno kupiti, ti znas. Ako nije puno para, zasto da ne.
 
nije puno, ima i kinect I 11 igrica, dva dzojstika. Nisam nikakav gejmer, za 120 eura dosta. Hvala.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
ništa od ovog xbox a. lik neće lično preuzimanje, prevara u najavi. Valjda ću naći neki pristojan.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
120e je po meni mnogo. Dodas jos 30e i mozes kupiti polovan PS4, a za 120e se vec moze naci i Xbox One (ako u medjuvremenu nisu podigli cene zbog nestasice). Ako uzimas Xbox 360 E onda gledaj samo da nije iz 2014 godine jer konzole iz 2014 godine uglavnom imaju Winchester maticnu plocu koja se ne moze cipovati (koristi zastitu nalik zastiti na Xbox One koja nece biti provaljena u skorije vreme, pitanje je hoce li ikad i biti provaljena). Sto se tice pregrevanja, bilo koja konzola iz 2009 godine ili novija je sigurna za kupovinu. Dugo radim sa konzolama i jos nikada nisam imao neispravni Jasper koji je RROD-ovao. Konzole iz 2008 godine mogu da prodju, ali ih treba kupovati samo od 100% proverenih prodavaca jer ih ima dosta koje su preduvavane. Konzole iz 2005, 2006 i 2007 izbegavati u sirokom luku.
 
Isplati li se Xbox 360E 250GB RGH i 2 joypada za 100eu. U priči sam oko ps3/ps4 ali xbox scenu sam zapostavio.
 
Mislim da se isplati, baš u ovoj temi su mi pomogli. kupio sam slim sa dva dzojstika i kinektom za 125 eura. Isto RGH 250GB.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Mojoj deci još uvek nije dosadio, 100-150 igara na 750GB HDD, ja sam izvrteo sve zanimljivo za ovih 4-5god koliko je xbox kod mene a oni malo malo pa se uhvate za neku novu igru koja ih zarazi. Kinect igre sad posebno dobro dođu u vreme izolacije

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Kolika temperatura je procesora je ok za slim? Ne prelazi mi 65 stepeni, to je ok ili ne?

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Meni je podešeno do 69c, nisam ništa menjao

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
To nešto mnogo komplikovano da se podesi npr 69 stepeni i da onda pali kuler? Nemam tu opciju.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Pozdrav,

Pokušavao sam stvarno i ščitao skoro sve od 2015 na ovamo ali ne mogu da nađem odgovor na svoje pitanje:

Naime, kupio sam sinu XBOX 360, a nisam nešto bio upoznat ni sa čim, pa čak ni da se više ne proizvode nove igrice za ovu konzolu, tako da sam potpuni početnik. Razumijem se u kompjutere i poskidao sam gomilu nekih igrica i sad bih da ih malo update-ujem, posebno Minecraft i FIFA-u, ali to mi koiliko vidim zahtjeva internet konekciju (Vidio sam da to može preko neke Aurore, ali se ona kači na neki server preko interneta). E sad, meni je lik od koga sam kupio ovaj čipovani (mislim RGH) XBOX rekao da se ne kačim na internet ali nisam siguran koliko se on razumije. Vidio sam da se neke konekcije mogu zabraniti u .ini file-u, pa bih volio da mi neko kaže kakvo je stanje sad, da li se ne smijem nikako kačiti na internet ili ne smijem samo ići na LIVE? Odnosno, da li bih bio samo banovan, ili bi mi se moglo desiti nešto još gore i šta? I ako može da mi malo detaljnije objasni kako da podesim .ini file da ne bih imao nekih većih problema.

Pozdrav i unaprijed hvala i izvinjavam se što možda pitam glupo i zastarjelo pitanje, ali i sam sam takav, očigledno :)
 
Pitao sam ljude koji su mi čipovali XBOX isto ovo pitanje i oni su mi odgovrili ovo:

"Postovani, vasa konzola je cipovana i ako se skopca na internet obrise vam cip i ponisti sve igrice koje su na njoj. Kada se to desi vecinom se ne moze vise cipovati. To ne podlijeze garancini i iz tog razloga smo Vam govorili da ne idete na internet. Lp"

Sad sam potpuno zbunjen :)
 
hello world. nabavio sam xbox360 koja ima hard od 500gb i cita igrice sa diskova,
zanima me kako mogu da joj ubacim xex file manager jer kada ubacim flash uvek ga vidi kao corupted... ne znam da li je cipovana ili flashovana >!?
btw uspeo sam da narezem igricu sa neta na dl disk i radi odlicno... e sad me zanima procedura kako da joj ubacim igrice na hard sa flesa a ne mogu nikako da joj instaliram taj xexmenu ....
 
To je flesovana konzola. Za igranje igrica sa HDD-e ili flesa potrebno je da se cipuje konzola, tj. da joj se uradi RGH.
 
Da to je to. Na zalost. Postoji li mogucnost napraviti disk sa emulatorima da pokrece igrice direktno sa diska ili je to nemoguca misija bez cipa

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
da li je moguce flashovati firmware da bi softverski imali jtag ?
 
Nije moguce. JTAG moze samo da se uradi na konzolama koje imaju 7371 dashboard, ali su te konzole jako retke i mahom su to nesigurne konzole sa Xenon i Zephyr plocama. Ja imam Jaspera kom je uradjen JTAG i cuvam ga kao kolekcionarski primerak, jer su bas bili retki. Na svim ostaslim konzolama koje imaju Dashboard > 7371 mora da se radI RGH. Za detalje se javim u privatnoj poruci, ja radim servisiranje svih konzola, i matorih i novih. Nije moguce pokrenuti emulatore na disku. Flesovane konzole koje citaju rezane diskovue uopste nisu cipovane kao sto ih dosta njih nazivaju, to su konzole koje i dalje pokrecu signed kod. Za unsigned kod, kao sto su emulatori i ripovane igrica sa diskvoa konzola mora biti cipovana, tj. explojtovana.
 
Nije moguce. JTAG moze samo da se uradi na konzolama koje imaju 7371 dashboard, ali su te konzole jako retke i mahom su to nesigurne konzole sa Xenon i Zephyr plocama. Ja imam Jaspera kom je uradjen JTAG i cuvam ga kao kolekcionarski primerak, jer su bas bili retki. Na svim ostaslim konzolama koje imaju Dashboard > 7371 mora da se radI RGH. Za detalje se javim u privatnoj poruci, ja radim servisiranje svih konzola, i matorih i novih. Nije moguce pokrenuti emulatore na disku. Flesovane konzole koje citaju rezane diskovue uopste nisu cipovane kao sto ih dosta njih nazivaju, to su konzole koje i dalje pokrecu signed kod. Za unsigned kod, kao sto su emulatori i ripovane igrica sa diskvoa konzola mora biti cipovana, tj. explojtovana.
Radi li ko 360 elite? Mislim da je iz 2014 winchester? Do sad nije moglo ima li promijena?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Da li bi neko mogao da mi pomogne ko i dalje igra xbox 360? Nisam mogao da napravim nalog na konzoli nego sam morao da pravim na lap topu pa to da downloudujem. I kad preko lap topa na top xbox nalogu dodam par besplatnih igara ne mogu da ih nađem na profilu. Kad izađem sa profila,tj kad recimo ugasim wifi i opet se konektujem automataki sam bez profila i onda stranica "live" radi odlično i nađem te free igre ali čim krene download traži mi da se povežem sa nalogom i čim to uradim odma mi izbaca eror i ne može da se završi download. Nisam uzeo game pass jer ne znam da li bi radio uopšte da ne bacam pare. Uzeo sam bio za 1.5€ gears of war igru da probam,međutim nisam imao sreće da je skinem na svom profilu tj xboxu. Mijenjao sam lokaciju i resetovao konzolu nekoliko puta. Dopisivao se sa podrškom microsofta gasili palili brisali sve i uvijek isti rezultat. Ako ko ima bilo kakvih sugestija šta da radim ili bio bih zahvalan.
82996ac493f9bcb9b406db7fbf6fa2a5.jpg
2271a9a9718f11cbb5838d80fe956354.jpg
a1f54ae8b005d808cab534afe0de508f.jpg


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
c71436cf26ba066e7a3611d646c16e25.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Radi li ko 360 elite? Mislim da je iz 2014 winchester? Do sad nije moglo ima li promijena?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Elite su Phat konzole koje su imale crnu kutiju i 120GB hard. Cipuju se ko i svaki drugi Xbox. Winchester ploce se nalaze u Xbox 360 E konzolama iz 2014. Samo modeli sa pocetka 2014 mogu da se nadju bez winchester ploce, ali nije garancija. Isti je slucaj kao i sa Zephyr/Falcon. Flacon ploca moze da se nadje u Zephyr kutijama sa kraja 2007. Winchester ne moze da se cipuje i verovatno nece nikada ni moci jer se njom vise niko ne bavi. Mada se pricalo tada da ako se probije zastitia na toj ploci probice se i na Xbox One.

@Ljukashin
Nisam nikada koristio Xbox Live, tako da ti tu ne mogu pomoci. Igrice sam do sada kupovao samo na Steamu, a cipovane konzole najvise koristim za emulatore.

@Zlatan_ibro
Ako te cipovanje najvise zanima zbog emulatore, za tebe je onda prava stvar Xbox Original. Mogu se naci za smesne pare cipovane, a imas apsulutno svaki moguci emulator. Xbox Original je po meni pravi raj za sve ljubitelje retro igara, mnogo bolja opcija i od ps3 i od xbox 360 sto se tice emulatora.

Baci pogled na ovo:
Xbox Original
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno