Šta je novo?

Benq G2010

nebojsa_novic

Slavan
Učlanjen(a)
10.02.2008
Poruke
16
Poena
304
Na prvi pogled sjajan monitor! Ja sam ga kupi o NOVEL-u za 8999 din! Za 20'' to je extra cena! Da ostavimo po strani brojke i slova, ono sto ja vidim je super! Jedino se bojim da se vremenom ne pokaze los.
 
Ne boj se Nebojsa, dobar je on i na drugi pogled ;)
Jedina , uslovno receno, mana mu je glare tip panela (mada su upravo zbog toga boje "lepse"), al' ako ti to ne smeta onda :banana:
 
ne nesmeta mi, ali stvarno ima malo jacu boju od slicnih monitora koje sam video.
 
Kakva je garancija po pitanju mrtvaka? I jel moze neko da pojasni sto je glare mana?
 
Paaa, garancija na mrtvake je valjda 5-6 odredjeno grupisanih (naravno gusto rasporedjenih). Ali ja sam prodao oko 50 ovih monitora i nisam imao NIJEDNU reklamaciju. Nisu mrtvi pixeli ono sto bi trebalo da te zabrinjava, nego probijanje pozadinskog osvetljenja, kao i uniformnost istog, prikaz boja i vidljivi uglovi. E tu mi se cini da je ovaj benko jako visoko u svojoj klasi.
Glare tip panela znaci da on nije mat kao standardni tft, nego se u njemu vidi odsjaj koji se pojacava ako imas neko osvetljenje ispred monitora, tj mozes videti svoj odraz u monitoru (glare panel se uglavnom koristi kod laptopova). To se resava tako sto pazis da ti prozor u sobi bude iza monitora ;)
Najbolje bi bilo da se prosetas do neke prodavnice koja ima taj monitor i pogledas ga u akciji.
 
Sve u svemu deluje mi dosta privlacno. Kakav je u odnosu na slicne Asuse i Acere? Video sam ga u radnji i svideo mi se ali je tamo bio dosta skuplji (~12000). Pitam za mrtvake jer ako ga narucim preko tog Novela, sta da radim ako mi dodje sa 3 mrtva u startu a nisam imao prilike da ga vidim u radu pre kupovine.
 
Po meni je dosta bolji od Asusa i Acera u istoj klasi. Ako se vec toliko bojis mrtvaka, prosetaj lepo do tog Novela pa trazi da pogledas onaj koji radi i ako nema mrtvaka
(a nema ih) onda trazi da ti spakuju taj. To ti je najsigurnija varijanta, jer ako nema mrtvaka posle 2-3 sata/dana rada onda ih najverovatnije nece skoro ni biti.
 
Evo da potvrdim pozitivna iskustva, ja sam ga danas kupio u Novelu u robnoj kuci na "naselju" i prezadovoljan sam. Odnos cena/kvalitet itekako ide u korist ovog monitora. Kvalitet izrade je odlican, dizajn je odlican a sto je najvaznije kvalitet prikaza je odlican. Prodavac mi je rekao da je proizvodjac panela navodno SONY al' ko je da je boli me uvo... za te pare tesko da ima bolje. BTW mrtvih/zaglavljenih pixela jos uvek nema :)
 
Monitor je super, reklamacija nema, tako da mislim da je apsolutno nebitno ko je proizvodjac panela. E sad, ako trazis dlaku u jajetu...
To da je Sony proizvodjac panela :smash: mislim da je zesca odvala, i zelja prodavca da posto-poto proda monitor :d
Ako pogledas Benq home page videces sledece:
"The BenQ Group companies include AU Optronics Corporation, the world's leading manufacturer of LCD panels; Qisda Corporation; Darfon Electronics Corporation; Daxon Technology Inc; Wellypower Optronics Co., Ltd.; Raydium Semiconductor Corporation; Cando Corporation; Darwin Precisions Co., Ltd,; BenQ Corporation; BenQ Hospital and BenQ Guru Software Co., Ltd."
AU Optronics Corporation je cini mi se jedan od lidera u prizvodnji LCD panela, kao sto gore i pise.
Al' opet, to je NEBITNO ako si ti zadovoljan kvalitetom prikaza na tvom monitoru :wave:
 
Ja sam upravo dobio BENQ G2010wap na poslu i slika malo treperi i "talasa" ako se poveća ugao gledanja, što i nije strašno ako provodiš vreme tačno ispred monitora, jer nema šanse da se tada primeti (što je slučaj kada radiš za kompom), u pakovanju nije bilo naponskog kabla (?), mogućnosti za setovanje slike su skromne, na sajtu proizvođača ne postoje drajveri za download. Slika je sasvim OK za monitor te cene, prilično oštra i sa jasnim bojama. Crna je na granici prihvatljivog, "probijanje" po ivicama takođe (sve ovo je subjektivan utisak, naravno).
Monitor inače ima D-SUB konekciju (a i kakvu bi drugu za te pare ?)

++ cena
+ oštrina slike
+ boje

- treperenje pri većem uglu
- crna boja
- siromašne opcije za štelovanje slike

Sve u svemu - još jedan razlog da se otarasite starog CRT-a i za crkavicu kupite pristojan monitor.
 
Poslednja izmena:
Evo i ja sam ga uzeo juce i to dva komada a nisam dosao u NS po monitor vec da sastavim sebi HTPC...

Elem monitor je odlican...Koristio sam do nedavno Sony 17jku sa 8ms odzivom SDM HX75 je tacna oznaka i sta da vam kazem kad sam video boje,ostrinu i sam kvalitet panela na Benq rekao sam ova firma me je kupila...Ne znam kakvi su im ostali monitori iz vecih serija ali ovo po meni je definitivno jedna od najboljih 20tica budzetnih bez DVI koja moze kodd nas da se pazari...

Treperenje slike nemam,kuckanje u wordu je odlicno ostrina slova(to me pitao drug da proverim kako se ponasa) pri intenzivno tamnim scenama vidi se malo probijanje na gornjoj i donjoj ivici i to na otprilike ovom rasporedu ----0000000---- 0 su vam probijanje ali je stvarno primetno ako ste zagrizeni perfekcionista...Sa strana nema probijanja...Uglovi gledanja po meni savrseni daleko bolji od mog bivseg monitora...

Software jeste oskudan ali uz malo muke i opciju AUTO key dugmeta i njihove kalibracije slike dobija se poboljsanje od minimum 50% od pocetnog stanja kad ga priklucite...Malo muke se mora uloziti jer kao sto Cat rece siromasne opcije za podesavanje slike...

Sastavljen je odlicno,mada je jedino postolje onako sklj u odnosu na ostatak monitora...Malu zamerku imam na to sto nisam iz prve video gde su dugmici za OSD i to AUTO key konfigurisanje a oni su ispod panela...Postoji natpisi na masci ali def se tesko uoce i generalno to je jedina zamerka...mada kontam zasto su to uradili zbog vizuelnog aspekta samog monitora...

moje ocene

1.Dizajn ocena 10
2.Slika ocena 9.5
3.Cena ocena zar treba da napisem
4.Software ocena 7

ALi generalni utisak koji ovaj monitor ostavi na vas je taj da cete cak i zaboraviti na 22jke i sve te silne novopecene budzet varijante monitora...Ovo je nesto stvarno sto se ne sme propustiti jer za 8900din stvarno ne znam sta ima da se uzme...

Benq je ubo bestseller kod nas
 
He he, treperenje je nestalo i crna se poboljšala kada sam bolje ubo naponski kabl.
Brišite minuse iz prethodnog posta.
 
Hehe nece to bez kabla...Bilo mi cudno to treperenje sto pominjesh a absh sam ga zagledao na spensu iz svih mogucih uglova...
 
Mode : Photo
Brighteness : 73
Contrast : 41
 
Ljudi gde ima ovo da se kupi u eogradu? Zvao sam 3-4 prodavnice, nigde ga više nemaju.
 
Ljudi gde ima ovo da se kupi u eogradu? Zvao sam 3-4 prodavnice, nigde ga više nemaju.

Danas sam kupila na Terazijama. Imash ga , cena: 10299. Vukla sam ga do Rakovice i nadala se da je vredan toga

Malo sam se dvoumila, nisam bash puno istrazhivala pre kupovine, ali ovo shto vidim je zaista divno!
Mislila sam da mi se oshtetio vid koristetji stari monitor, medjutim ovo chudo mi je otvorilo ochi. ;)

Nema mrtvih pixela, nema ama bash nikakvih problema za sada, a ima i garanciju na 3 god. i 5dp, pa ko voli...


Neverovatan skok ako uzmemo u obzir da sam pre njega imala IBM G78
 
Poslednja izmena:
Prezadovoljan sam monitorom, ali pozadinsko osvetljenje probija malo vise nego sto bih voleo...
 
Nazad
Vrh Dno