Šta je novo?

Google Chrome

Rade brate i meni CMS-ovi, samo ne prikazuju svi kako treba, tj sadrzaj unutar boksova, bas kao sto si i rekao. Na svim ostalim browserima radi, kao sto sam i napisao.

E a znaš zašto je to tako? To je tako jer programeri divljače i zbrzavaju svoj posao i ne pridržavaju se stanarda i validnog koda čime obezbeđu kompatibilnost ne samo sa postojećim browserima, već i sa onim koji tek treba da se pojave. Kao što sam ti i napisao, nije uopšte problem do TinyMCE-a ili Chrome-a, već do lika koji vam je napravio taj CMS koji ti koristiš. Vidi se da mu se raspadaju forme na ekranu i da očigledno CSS nije dobro napisao, a sa druge strane definitivno nije ni TinyMCE dobro implementirao u HTML jer mu se pojavljuje u prvoj < t e x t a r e a > formi, a ne i u drugoj. To je ili do lošeg HTML-a ili do loše podešenog java scripta.
 
Poslednja izmena od urednika:
ladno sam vam shebao forum :D Izvinjavam se :)
Pa dobro ljudi, što ste uključili HTML u porukama?
 
Kod google-a je BETA izgleda oznaka za finalnu verziju poshto im je skoro sve BETA :D

... da gmail je bio beta godinu dana iako je savrsheno radio :)
Enivej koristim chrome i primetno je brzi od ostalih browsera, mada mi jedini bug pravi FLASH ... java radi savrsheno ... svaka im cast ... moracu da posvetim paznju ovom produktu ;D
 
Kod mene je vec primary browser.:)
 
Nije istina, otvara se pored postojećeg. Otvori dva taba, pa klikni srednjim dugmetom ne neki link sa prvog i novi tab će da se otvori pored, posle prvog, a pre drugog.

Kad čitam nešto i hoću brzo da izguglam neki termin i sl, ja otvorim novi tab i on mi je odmah do postojećeg, što je vrlo zgodno s obzirom da je sadržaj tabova povezan. E, Chrome ne otvara novi tab do postojećeg, već na kraju niza. Čak i ako markiram tekst, desni klik pa odaberem Google pretragu, on će tab sa rezultatima pretrage otvoriti na kraju niza. Nezgodno.

To radi samo IE, zar ne?

Radi i Opera. Za FF stvarno ne znam, ne koristim.
 
Bas mi rece kolega danas...Uzas. Ispadne da mogu da rade sa mojim nalozima i accountovima sta oce, ukljucujuci e-banking, moje stanje racuna, moj user, pasword i sve ostalo. Niceeeeee :d Na svu srecu pa sam ga uninstalirao odma...

@ROBOTO:

Rade brate i meni CMS-ovi, samo ne prikazuju svi kako treba, tj sadrzaj unutar boksova, bas kao sto si i rekao. Na svim ostalim browserima radi, kao sto sam i napisao.

Mislim da je to pre povezano sa time da ono sto pises po blogovima, forumima itd mogu da iskoriste za cache search enginea i sl. Ne verujem, opet, da ces doci u situaciju da, kada neko u Google-u ukuca GX-X MasterCard details, google izbaci trazene podatke :)

Enivej, nije prijatno znati, naravno, da ce sve to da koriste - gde je granica?
 
:

A za YouTube... slika govori više od 'iljadu reči:


I svaki video tako.
Veruj mi samo refreshuj stranu meni se to sa svim browse-erima deshava. Kako je bilo mogucje da je meni uchitao recimo Burial-a a tebi necje ?!

@Broz, Lepo lepo kad imash takve prijatelje i bash lepo shto si ih popljuvao i to podelio sa nama i naravno rekao da je bolja opera. Chemu toliki hejt ?! "Biti uzhasan i odvratan" zaista su hejt etikete koje do sada nisam prochitao a proveo sam barem 3 sata od jutros kada sam instalirao i chitao svuda komentare raznih usera.

Ja bih bash pohvalio te momke bez obzira shto mi se ne dopada recimo to neshto na chemu rade, a ne bih popljuvao jer ipak rade neshto korisno u svom zhivotu shto je ipak morash priznati mozhda do sada ne 2% korisnika [kao shto neko reche za Opera-u] ali svakako ih ima. Da je u pitanju zaista losh browser ne bi za manje od 24h bilo na ovom forumu 8 strana, ali za kraj cju naravno recji staru pametnu od Public Enemy - Don't belive the hype.

moja 2 0.50$ :d
 
I Opera. Ne znaš i ne koristiš je, al' nema veze, bitno je da si ti opljuvao i nju i korisnike iste nekoliko strana ranije.

LoL, aj mi citiraj gde sam ja to nekoga opljuvao što koristi Operu :) Važno da se tebi svađa, al to je već OT :p
 
Ne radi refresh strane. Probah 3 klipa koji su na početnoj strani YTa. Pouzdano znam da nisam jedini kojem ne radi YT iz Hromog.

@Roboto: Nisi ti, korisnik AlNik je, moja greška. Ne započinjem svadju (pre će biti da je ti hoćeš sa svojim postom na strani 6, br. 131), ali stoji da si prvi počeo u tom tonu. I jedno pitanje i da ne dužimo: ako svega 5-6, pa i 10% broja svih korisnika računara koristi Apple računare, znači li to da je PC bolji?
 
Poslednja izmena:
Pa kako meni radi onda, do dushe ne bash svaki put iz prve ali provereno je i radi ?

Jel ja imam neshto shto tebi fali : )))
 
Poslednja izmena:
Moj default browser dok se ne pokažu mane. Jedva čekam da stigne linux verzija.
 
gmail je valjda i dalje beta

i dobro je je sto je sad crhome u aplikativnom softvery stvarno sam se cudio kad su zakljucali topic da bi na nekom drugom mestu bio nastavljen
 
nije bio zakljucan topic. bar ne namerno :)
 
Google said on Wednesday that it plans to alter contract terms that gave the search provider broad rights to use anything entered into its new Chrome browser.

"In order to keep things simple for our users, we try to use the same set of legal terms (our Universal Terms of Service) for many of our products," Google said in a statement provided to CNET News. "Sometimes, as in the case of Google Chrome, this means that the legal terms for a specific product may include terms that don't apply well to the use of that product. We are working quickly to remove language from Section 11 of the current Google Chrome terms of service."

As first noted by CNET News on Tuesday, Chrome's End User License agreement appeared to give Google a perpetual right to use anything one entered into the browser. Section 11 stated that although users retain copyright to their works, "by submitting, posting or displaying the content you give Google a perpetual, irrevocable, worldwide, royalty-free, and non-exclusive license to reproduce, adapt, modify, translate, publish, publicly perform, publicly display and distribute any Content which you submit, post or display on or through, the Services."

Google said the change, once it is made, will apply retroactively to anyone who has downloaded the browser.

Drugim recima izbacice problamaticne stavke iz ugovora. Narvno posto je ovaj brouser otvorenog koda bilo ko moze da skine kod i da licno proveri da li ima delova koji ga spijuniraju. http://code.google.com/chromium/
 
Dok ne izadje finalna verzija koristiti Mozillu. Sto da se rizikuje
 
Za prvo pojavljivanje nekog browsera, neobično lep utisak. Čak mi se i vizuelno sviđa. Malo me zbunjuje to što Google nije implementirao neke sopstvene servise, poput npr. Google Notes, koji radi pod IE, ali ne i za Chrome.

Meni neke sajtove sporo otvara, tj dugo se čeka dok u donjem levom uglu stoji "Resolving Proxy..."

EDIT: Dinamic HTML na Google Analytics, koji radi normalno u IE i FF, ne radi u Chrome. Nisu napravili da im sopstveni servisi rade kako treba, ovo već nije impresivno.
 
Poslednja izmena:
Mene zeza pri skrolovanju web stranice gore,dole
Dosta sporije nego na Mozilli
 
U svakom slučaju, od Google bih očekivao da primeni neke dobre štosove, recimo za snimanje slika... Ovo je ipak potpuno elementaran browser, jedina inovacija je onaj "incognito window".
 
I application shortcuts, svaki tab ima svoj proces, interni task manager, google gears (potrazite bench javascripta na netu)...
 
A i brzina mu nije bas vrlina, sem ako ne mislite na onu brzinu kad se pokrece :p
Ja sa IE engine pod Green Browserom jedva pređem 20 MB čitajući Bench, i to stalno spada na 12-13 (dinamičko čišćenje memorije u GB). Za isto to Chrome koristi oko 70 MB.

Dobro si rekao: "da koristi". Da vidi, malo teze.
Pošalji mi svoj wand.dat, a ja ću za cca 1 min da ti pošaljem sve tvoje zapamćene usere i passove u Operi. :-devil-:
 
Poslednja izmena:
Ovo nema mouse gestures?
 
Ne radi refresh strane. Probah 3 klipa koji su na početnoj strani YTa. Pouzdano znam da nisam jedini kojem ne radi YT iz Hromog.

@Roboto: Nisi ti, korisnik AlNik je, moja greška. Ne započinjem svadju (pre će biti da je ti hoćeš sa svojim postom na strani 6, br. 131), ali stoji da si prvi počeo u tom tonu. I jedno pitanje i da ne dužimo: ako svega 5-6, pa i 10% broja svih korisnika računara koristi Apple računare, znači li to da je PC bolji?

Popljuvao sam neke Opera zaludjenike, i to sa razlogom, evo primer:

Broz napisao:
Znam nekoliko ljudi koji su radili na GC i vec sam ih popljuvao jer je GC stvarno uzasan i izgleda mnogo ruzno...
Dve godine su radili na njemu?! Opera je zver za GC...

Pazi, covek zna da je Chrome u pocetnoj fazi, zna da je beta, zna da nista jos nema od add-onova i da se testira a vec pokusava da izreklamira svog konja. Sve na ovom svetu je ili kopija Opere ili tezi da bude. 2% ljudi koristi Operu, meni licno se ne svidja nimalo. Probao sam i FF i Operu i izabrao FF. U ocima Opera-zaludjenika ja sam verovatno deo od konformistickih ovaca koje idu u gomilu, jer Boze moj - Opera je najbolja jer ima 2%.

I da, PC je bolji od Apple-a, zato sto su se na vreme setili da ljudi hoce makinu u kojoj mogu da izmene deo koji im se ne svidja i da razni proizvodjaci mogu da ga unapredjuju (interchangeability). Da je PC bio dizajniran kao kanta koju ne otvaras i nista ne menjas, i on bi imao 10% trzista max. Ne pricam o situaciji sada, pricam o situaciji kada se borilo za prevagu na trzistu.
 
Poslednja izmena:
Dobro, znamo svi da je beta, ali pljuvanje je normalno ako hocemo da vidimo sta nedostaje, kako bi se ispravilo u narednim verzijama.
Primetih da drlja disk non-stop, dok je podignut GC.
 
Dobro, znamo svi da je beta, ali pljuvanje je normalno ako hocemo da vidimo sta nedostaje, kako bi se ispravilo u narednim verzijama.
Primetih da drlja disk non-stop, dok je podignut GC.

Ma niko se ne buni protiv pljuvanja po Google chrome-u, ja prvi nisam presao na njega, FF je daleko ispred dok god je chrome Beta i dok god nema add-on podrske i ja do daljnjeg cepam FF.

Ja se bunim na ove koji bez ikakve potrebe pricaju vise o Operi nego o Chromeu. Kao da imaju zaradu od toga, a nemaju, naravno..

Sto se tice drljanja po disku - ne znam zasto ti drlja, meni ne.. Istina, imam 2 Gb RAMa, ali sumnjam da je kod tebe RAM uzrok, osim ako imas 128 MB RAMa
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno