Šta je novo?

Google Chrome

E ljudi jel sam jedini kome ispada stalno "Whoa google chrome stopped working. Re-launch now" ili tako nesto???
Postaje prilicno iritantno. Nekada mu treba 2-3 sata da padne, a nekada posle 1-2 minuta. Sta da radim pocinjem da ludim :D
 
Сад се ко за ђавола склања :mad: Нема везе како отварам пун екран, кад се појави нема начина да се уклони. Али ето, данас га нема. Можда се врати у току дана, хвала за онај линк, гласао сам :)

Nije to do Chrome-a vec do Webkita/Blink endzina. Isto je i na novoj Operi...
 
Do cega moze biti da mi Chrome dize klokove na grafi na profil za gledanje videa?

Edit: bila ukljucena ha, a smio bih 10 eura dati da sam je iskljucio bio.
 
Poslednja izmena:
Ja koristim Chrome na vise racunara i uredjaja, nigde mi se ne rusi.
Jel koristis poslednju stabilnu verziju ili neku betu ili možda Chromium?
 
Imam pitanja vezano za Chrome To Phone ekstenziju koji redovno koristim, reinstalirao sam Windows, na čudan način traži da se ulogujem/autorizujem (povežem sa Google nalogom), a Google ne može da potvrdi da je aplikacija njegova. Do sada mi se nije desilo. Sumnjam da se "nešto" nakačilo i presrelo link da bi dobilo pristup mom Google Account-u, a možda sam ja nešto zbrljao pa se trupujem. Dakle, vidi se da sam ulogovan u Google Account iz Chrome-a:

owC5lNt.png


Kada kliknem na ikonicu Chrome To Phone koja se vidi na slici dobijem ovo:

Sjdyta4.png


App developer: anonymous? :zgran:


Potom sam se na drugom računaru izlogovao iz Chrome To Phone i prilikom Sign In prijate otvorio mi se potpuno isti prozor. Napomena: Oba računara imaju sync-ovan Chrome i bio sam ulogovan svojim nalogom.
 
Upadate: nisam usamljen slucaj, i drugi imaju iste zahteve za autentifikacijom i nedoumice i to iste od pre vise godina - guglovao sam web. Nekako se ne secam da li ranije to pisalo i da sam pristao (Google ne prepoznaje svoju app?!).

Neko ne napisao da je Chrome To Phone poluzvanican app jednog programera, al' sve su to forumska nagadjanja.

Ako neko koristi Chrome To Phone ekstenziju, molim da napise kako je kod njega kad se izloguje/uloguje. Hvala! ,)
 
Ja sam prestao da koristim Chrome to Phone (mada, nisam imao tih problema). Prvo koristio goo.gl, jer sam tako imao i history, ali u poslednje vreme sve više pushbullet (radi isto to što ti hoćeš, plus možeš da biraš na koji uređaj šalješ, plus odgovaraš na sms, plus šalješ fajlove itd.)
 
А јел још некоме хром освежи страницу кад кликнете на стрелицу за назад? :D Цео дан ми то ради, а ја не знам јесам ли луд или он багује :smash:
 
Screenshot 2014-10-22 07.54.18.png
Ima li još neko ovaj problem? Samo u Chrome-u neće YT da mi skloni to u fullscreen-u...
 
Procitao sam da chrome posle nekog vremena automatski brise history. Negde pise 7 nedelja, negde 90 dana ...
Da li je moguce da spreci brisanje history?
 
Ја имам обични хром, а на убунтуу хромиум и тамо је све ОК, а на winu зеза...
А све сам пробао и брисао и пробао са 64бит верзијом...
 
Ja sam prestao da koristim Chrome to Phone (mada, nisam imao tih problema). Prvo koristio goo.gl, jer sam tako imao i history, ali u poslednje vreme sve više pushbullet (radi isto to što ti hoćeš, plus možeš da biraš na koji uređaj šalješ, plus odgovaraš na sms, plus šalješ fajlove itd.)
Hvala na preporuci! Stavio sam PushBullet i super je! Mogu da biram gde saljem link/fajl a ne da mi stigne na sve uredjaje (a ima ih puno). Steta sto ne moze tranfer vise fajlova odjednom, vec samo jedan po jedan. Obrisao Cbrome To Phone. ;)

@GiBo: meni lepo radi YT full screen pod Chrome 64-bit.

Koja je razlika zmedju Chrome i Chromium? Na Linuxu takođe imam Chrome a ne Chromium (samo su mi Ok i Cancel tasteri u Chrome-u zamenili mesta, ludim, al valjda je to tako kod Linuxa, i van Chrome-a, sve "naopako").
 
Poslednja izmena:
Најкраће могуће:
Хром - гуглов производ
Хромиум - отворен код. :)
 
^ Hvala. I oba postoje za Linux? Sasvim sigurno sam skinuo Chrome za Linux sa Chrome sajta. I u njemu obrnuti ekranski tasteri "Ok" i "Cancel". ;)
 
Poslednja izmena:
Наравно да постоје оба за линукс.
То што си навикао на виндоуз не значи да тастери стоје обрнуто. [emoji6]
 
^ Za tastere se salim. "Obrnuto" stoje i na Meku. ;)
Probacu onda i Chromium!
 
^ Primetio sam. Čemu onda Chromium - sta se njime dobija?
 
Chromium je open source browser, njegovom kodu doprinose sve velike kompanije uključujući Google, Microsoft, Adobe, Samsung, itd.
Chrome kao osnovu koristi Chromium kod + ima Googlove dodatke kao sto su pdf, flash, dodatni codec-i (mp3, x264 - za koje se plaća licenca što Googlu nije problem), ne pada mi na pamet nista više. Neko će reći da Google preko Chroma prati korisnike, ali mislim da tako nešto nije dokazano.
 
Chrome je trenutno najranjiviji browser, non stop je na udaru malicioznih extenzija, pocev od adware koji zaobilazi sve zastite Chroma i instalira dev-m verziju browsera.
Citava jedna paleta adware trenutno je u opticaju i direktno cilja Chrome.
 
To pod uslovom da ne paziš šta instaliraš na računaru, to nije nešto što bih browseru uzeo za zlo jer smatram da nema prave odbrane od toga.
 
Procitaj ponovo sta sam napisao, nema blage veze sa korisnikom.
Problem je do browsera ne do korisnika.
 
Govoriš o malicioznim ekstenzijama, a na koji način je ekstenzija dospela u Chrome? Morao ju je korisnik instalirati bilo direktno bilo preko nekog programa.
 
Ja Chrome koristim samo na telefonu. Opera mi je mnogo bolja, iako je ona sama slaba kopija sebe što se tiče opcija.
 
Chrome je trenutno najranjiviji browser, non stop je na udaru malicioznih extenzija, pocev od adware koji zaobilazi sve zastite Chroma i instalira dev-m verziju browsera.
Citava jedna paleta adware trenutno je u opticaju i direktno cilja Chrome.
Не знам баш, неколико година користим само хром и никада нисам имао проблема са вирусима и сличним стварима.
И не користим никакве антивирусе за комп...
 
Nazad
Vrh Dno