Šta je novo?

Google Chrome

Koliko vidim, pustise ga vec danas:
skidanje
Ma da, vest je od prvog septembra samo sto ja nisam primetio da je vec prosla ponoc pa sam rekao da ce biti "sutra" :)

Sto se mene tice, izgleda odlicno i brzo radi. Samo jos da mogu firefoxove extenzije da rade na njemu i mozda bih presao odmah :)
 
Otkucajte u novom tabu about:memory, pogotovo ako imate otvoren jos neki browser paralelno ;)
 
Meni umesto Download dugmeta pise:

Sign up to get news about development for Mac.

:d
 
Odlican Dizajn i funkcionalnost
Nema bespotrebnih stvari koje komplikuju samo
Brzina i stabilnost na nivou posle 1 sata koriscenja :D
Da nema opere Chrome bi sigurno koristio
 
chrome.exe 51.160K
chrome.exe 37.376K
chrome.exe 25.768K
chrome.exe 5.124K

cca ` 119.428Kb memorije sto ce reci za 32Mb memorije vise od upaljenog FF-a sa 4 taba....
A i brzina mu nije bas vrlina, sem ako ne mislite na onu brzinu kad se pokrece :p
 
Text zoom je bezveze, ne skalira stranu po horizontali ......... ovde Opera rula.

ali mi se za sada veoma dopada. Bice ovo dobar browser, vidite kojom brzinom pici consumer feedback:d
 
Nije losh... minimalizam na delu :)

Zar nema (bookmark) side-bar?
 
Ima u desnom uglu "Other bookmarks"
 
Zar nema (bookmark) side-bar?
Ctrl-B


Citiracu sebe sa drugog foruma:
"Shitina neopevana...upravo primetih najgoru glupost, ikada vidjenu u nekom browseru. Opcija da ti sacuva password je u pitanju, kada se zatim udje u podesavanja i klik na nesto tipa pokazi password, imbecilna sprava ga stvarno i pokaze u kompletu?!? Znaci svako moze da ti vidi sve lozinke, od kojih se neke koriste i za bitnije stvari od passa za forum...znaci...uninstall->are you sure->YES.
Usput, pogledajte procese. GoogleUpdate...mrsh!"
 
Poslednja izmena:
Smeta mi sto na desni klik nema "Reload" i jel moze nekako da se namesti da "bookmarks bar" u zavisnosti koliko linkova ima u njemu da se suze kao u Operi a ne da ima onu strelicu?
 
Poslednja izmena:
...

jos jedan detalj ...... testiram ga na meni obaveznim sajtovima .... Kick Ass Pop-up blocker :-devil-:
 
Desni klik na titlebar>task manager>pogledati sta pise dole levo :)
 
Ctrl-B


Citiracu sebe sa drugog foruma:
"Shitina neopevana...upravo primetih najgoru glupost, ikada vidjenu u nekom browseru. Opcija da ti sacuva password je u pitanju, kada se zatim udje u podesavanja i klik na nesto tipa pokazi password, imbecilna sprava ga stvarno i pokaze u kompletu?!? Znaci svako moze da ti vidi sve lozinke, od kojih se neke koriste i za bitnije stvari od passa za forum...znaci...uninstall->are you sure->YES.
Usput, pogledajte procese. GoogleUpdate...mrsh!"


Meni nista ne izbaci ... probao sa siframa za logovanje na forumima?
 
Kako ne? Podesi da ti cuva passove, u podesavanju klik na neki od sajtova sa spiska sacuvanih passova i zatim klik na "pokazi lozinku".

Čekaj malo.Klikneš na "pokaži lozinku" i onda se čudiš što ti je on pokaže? :wall:
 
A vidim da u firefoxu ima identicna opcije "Show Password" na dijalogu sa spiskom sajtova na kojima je sacuvana sifra, deluje mi da funkcionise na isti nacin. Licno ne volim da mi browser cuva sifre pa ne znam kako radi.
 
Čekaj malo.Klikneš na "pokaži lozinku" i onda se čudiš što ti je on pokaže? :wall:
Hm, ne znam koji ti deo nije jasan. Sednes TI za moj komp kad` me nema, pritisnes "pokazi lozinku" i on ti pokaze. To je tebi ok? Jel sad` ja da :wall:?
 
"Shitina neopevana...upravo primetih najgoru glupost, ikada vidjenu u nekom browseru. Opcija da ti sacuva password je u pitanju, kada se zatim udje u podesavanja i klik na nesto tipa pokazi password, imbecilna sprava ga stvarno i pokaze u kompletu?!? Znaci svako moze da ti vidi sve lozinke, od kojih se neke koriste i za bitnije stvari od passa za forum...znaci...uninstall->are you sure->YES.
istu tu opciju imas i u firefoxu :smash:
 
Hm, ne znam koji ti deo nije jasan. Sednes TI za moj komp kad` me nema, pritisnes "pokazi lozinku" i on ti pokaze. To je tebi ok? Jel sad` ja da :wall:?

Kao što neko pre mene reče, neznanje na delu.Ako se toliko brineš za sigurnost isključi opciju da ti browser pamti lozinke i gotovo.
 
Koje neznanje na delu. Odgovorio sam ti na ES-u odgovoricu ti i ovde i kod FF isto to mozes da vidis.
Odakle ti pravo da sudis o mom znanju/neznanju sinko? Brzoplet si i ne mnogo inteligentan. Dakle FF ima extenziju koja to regulise, pa ko kako voli. Ovde toga nema. Usput, to je razlog zbog kojeg ne koristim FF. Izmedju ostalog.
 
i ako koristis operu, neko moze da ti sedne za komp dok nisi tu, pokupi wand.dat i koristi tvoje lozinke kad dodje kuci :)
 
i ako koristis operu, neko moze da ti sedne za komp dok nisi tu, pokupi wand.dat i koristi tvoje lozinke kad dodje kuci :)
Dobro si rekao: "da koristi". Da vidi, malo teze. Za ulaz na forume neka koristi koliko mu volja.
Nisam ja paranoik sto se toga tice, ako si to mislio, ali mi na racq idu ovi nadobudni klinci sto se foliraju da znaju sve i uvek su u pravu. Pritom ne vode racuna ni s kim se raspravljaju, a jos manje ulaze u sustinu, glavno je "e, nije tako, bla, bla...". Ko voli da mu svaki mentol vidi passove, nek izvoli, taj nesrecnik i nema sta da krije.
 
zasto svi ovi postovi nisu prebaceni u "windows aplikativni softwer" vec umesto toga nastavljamo pricu u "Vesti" , a tema u prikladnoj sobi je zatvorena ? :) Alo Milane covece, pa ovo nema logike nikakve !

A sad na temu (u pogresnoj sobi), videh, probah, batalih. Chrome je siromasniji od browsera za mobilne. Ok sto je ogoljen pri instalaciji, nemam nista protiv, ali sto nema mogucnosti za add-on i dodatke to je smesno. De mi je mouse gestures ? Zaboga, pa de je SMOOTH SCROLLING ???
 
Chrome kom mene zauzima duplo manje memorije od Mozille
 
Nazad
Vrh Dno