Šta je novo?

Google Chrome

Samo da se ne desi ovo:
"Consuming twice as much RAM as Firefox and saturating the CPU with nearly six times as many execution threads, Microsoft's latest beta release of Internet Explorer 8 is in fact more demanding on your PC than Windows XP itself, research firm Devil Mountain Software found in performance tests. Accroding to the firm, which operates a community-based testing network, IE8 Beta 2 consumed 380MB of RAM and spawned 171 concurrent threads during a multi-tab browsing test of popular Web destinations. InfoWorld's Randall Kennedy speculates that Microsoft may be designing IE8 for the multicore future. But until your machine sports four or eight discrete processing cores, IE8 will remain 'porcine,' Devil Mountain's Craig Barth says."

http://tech.slashdot.org/article.pl?sid=08/09/02/1418252&from=rss

Jos jedan Google BETA proizvod :)

Verzija za Mac ce doci kasnije, tako kazu :)

Kako bre kasnije? :mad:
Muka mi je od FireFox-a... :S:
 
Poslednja izmena:
koristi Operu :)
 
Na zalost postoje razlozi zbog kojih prosto ne mogu... zato sam zakopan na FF :)
 
Meni je Safari odlican i nemam nameru nista da menjam - ko god napisao novi browser. Ne verujem da ce Chrome za Mac biti brz kao Safari iako takodje koristi Webkit...
 
Naravno. Ali imaju dovoljno novca da plate "one koji imaju veze". :)
 
Jel još neko primetio da su povećali vreme čekanja na download ? Danas bilo 11 sati i sitno minuta, sada 17 sati. A možda je insomnia...
 
Mislim da to nije zvanican Google sajt i kao takav ne treba puno obracati paznju na njega. Isto tako Google nikada nije rekao kada ce ga tacno dati na download rekao je da ce danas sutra biti jos updejtova u vezi njega.
 
upravo instalirao.... jako lepo, pregledno, jednostavno... dosta slicno ff pa mi nije trebalo vise od sekund da se naviknem. :)
 
Pros: Jako je brz, to mi se svidja za sada. Interfejs je minimalisticki, svega par dugmica (jos jedan plus).

Cons: Dva otvorena taba (dva foruma), u Task Manageru 4 procesa chrome.exe, ukupno zauzece memorije 70MB.

Jede memoriju ali jako brzo radi. Testiracu ga jos neko vreme...
 
Otvorio sam 4 identicna taba u FF i GC

FF je bio oko 108 MB 66% CPU
GC je bio ukupno oko 85 MB 33 % CPU

(Da pojeli su mi 100% cpu-a :p )

Zanimljiv je koncept ali jako ne dovrsen, i pod tim prvenstveno mislim da pluginove trebace mu dosta vremena da postane ozbiljan FF konkurent.
 
So far so good
E jos kad bi izbacili portable verziju
 
Poslednja izmena:
Mnogo jaka fora - New Incognito window!

Kad ga otvorite, doceka vas poruka:

You've gone incognito. Pages you view in this window won't appear in your browser history or search history, and they won't leave other traces, like cookies, on your computer after you close the incognito window. Any files you download or bookmarks you create will be preserved, however.

pr0n anyone? :D
 
Upravo vam pišem iz Chrome-a.Ne deluje loše uopšte.
 
sigurno da. samo je pitanje vremena kada ce gOS da ugleda svetlost dana.
 
A za nas na linuxu kasnije... Ne bih da ga testiram u wineu :)
 
Ljudi ovo uopste nije lose :D Brzi je nego FF,pregledan,jos samo da ubace plugin-ove i mislim da cu zamenti lisicu.
 
E super je chrome.

Jednostavan, lep i brz.

Isto ko i firefox bez pluginova :d
 
upravo sljakam sa njega, za sada je ok
 
da li se to meni cini ili je ovo samo bljestava opera (u google fazonu :d). Vracam se ja na portable operu
 
Official Build 1583
Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; en-US) AppleWebKit/525.13 (KHTML, like Gecko) Chrome/0.2.149.27 Safari/525.13
 
Ja jos necu da menjam nista. Razlog, moj komp i zahtevnost google-ovog programa.
Kada ucitam www.benchmark.co.yu i skrolujem brzo jednostavno blokira na oko pola minuta. To mi se ne desava ni u jednom drugom browser-u. Mozda oni koji imaju brze racunare nece nista primetiti ali mi sa starijim hocemo. Svidja mi se kako su uradili New tab page, Dinamic tabs i New incognito window.
 
meni ovo lici na operu (samo u google fazonu) :d
 
Nazad
Vrh Dno