Šta je novo?

Google Chrome

Jeste GT, samo što nije kao prava ekstenzija da imam ikonicu pa je sam koristim po potrebi, već iskače za svaki novi sajt koji nije na "Hrvatskom".

Mislim da sam je se rešio. Ima opcija "Nikad ne prevodi Hrvatski". Ni sam ne znam kako to pre nisam pokušao :crash:.
 
Do je default opcija u novom Chrome 5 beta, do sada nisam nasao nacin da je iskljucim (mada se nisam nesto ni trudio)
 
Restartovao sam Chrome i testirao ga pokretanjem nekih domaćih sajtova na kojima nisam nikada bio i izgleda da se GT smirio :).
 
Da li znate možda neku ekstenziju za YT download, da radi dobro sa poslednjom verzjom Chrome-a..
Ne odgovaraju mi YT downloader, ni Easy YT downloader, zato što skidaju klipove pod imenom ''video'' pa moram da preimenujem svaki put...imao sam, pre nego što sam reinstalirao sistem,
neki downloader koji je skidao pod pravim imenom, međutim sad ne mogu da nađem nikako...
ako nema ići ću na save2pc ali više bih voleo ekstenziju
 
Веб странице: Аутоматски превод веб страница

Како ово функционише

Потражите плаву траку за превод у врху странице кад год наиђете на страницу на језику који није језик интерфејса прегледача који сте изабрали. Превод је тренутно доступан за 52 језика. Најпре потврдите да је прегледач тачно препознао језик странице (уколико није, одаберите други језик из падајућег менија у траци). Да бисте превели страницу, кликните на Преведи. Да бисте искључили траку за превод не преводећи страницу, кликните на Не.

Да бисте контролисали приказ траке за превод на одређеним сајтовима и за одређене језике, кликните на Опције на крају траке.

Изаберите Никад не преводи [језик] уколико не желите да се трака приказује за језик који видите.
Изаберите Никад не преводи овај сајт уколико не желите да се трака приказује на страницама сајта који сте посетили.
Уколико се предомислите око избора, поново кликните на Опције да бисте опозвали ове контроле.

http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?answer=173424&hl=sr
 
Da li je moguce u potpunosti iskljuciti automatski prevod stranica ili mora rucno za svaku stranicu? Iskreno zna da malo iritira pri surfu.

Pozz
 
Da li je moguce u potpunosti iskljuciti automatski prevod stranica ili mora rucno za svaku stranicu? Iskreno zna da malo iritira pri surfu.

Pozz

U optionsimas sa desne strane da iskljcis za svaki jezik. Kako ne posecjes svaki dan stranice na razl jeziku to bi posle par web strana trebalo da se ratosiljas Google translate-a :)
 
Bolje srpsko-hrvatski ;)
 
offtopic:

Pa srpsko pismo je cirilica - hrvatsko latinica. Pisemo ovde latinicom jer su nam nazalost tastature takve.
 
Poslednja izmena:
offtopic:

Pa srpsko pismo je cirilica - hrvatsko latinica. Pisemo ovde latinicom jer su nam nazalost tastature takve.

Још офтопика:
Видиш да може :)

Мени није јасно, како ни једна тастатура у продаји није ћирилична :-/
 
A sad je dosta offtopica. Sledeći koji se vrati na to dobiće poene.
 
Da li je neko primetio da na novom dev buildu Chrome-a (5.360.4) sajtovi sa malo više flash animacija bukvalno blokiraju? Ja na bench sada moram iz FF iako sam to do sada radio iz Chrome-a.
 
Ne koristiš adblock? Ja te flasheve ni ne vidim, nema teorije da koristim neki browser bez adblocka.
 
како ни једна тастатура у продаји није ћирилична :-/
Samo kratka napomena: viđao sam u prodaji ćirilične tastature (npr. u Metrou).

Inače, kakva je situacija sa "print preview-om" u novim verzijama Chrome-a?
 
Ne koristiš adblock? Ja te flasheve ni ne vidim, nema teorije da koristim neki browser bez adblocka.

Koristim adblock, ali recimo na benchu mi je disableovan.

Edit: Kada AdBlock blokira flash, sve radi ok.
 
Poslednja izmena:
Da li je neko primetio da na novom dev buildu Chrome-a (5.360.4) sajtovi sa malo više flash animacija bukvalno blokiraju? Ja na bench sada moram iz FF iako sam to do sada radio iz Chrome-a.

i ja sam primetio nesto kod Chrome, preko facebook-a postoji dosta aplikacija koje rade u flashu, te aplikacije nikako nemogu da budu mnogo zahtevne jer se nista posebno ne desava u njima, ali u task menadzeru sam primetio da, iako je samo jedna stranica chroma otvorena, postoji 3-4 crhome.exe aktivna procesa i svaki zauzima od 10% do 40% resorse procesora, pa se komp naravno uspori. Malo mi malo neverovatno da browser ili fleshka nisu optimizovani, a masina je is potpisa. Kad najnovije igre rade ok pravo je cudo da nesto u web stranici zna toliko da optereti procesor. Dali je jos neko naisao na ovakav problem?
 
desava mi se da u resources folderu ne postoje web aplikacije uopste...pokusao sam da nadjem neki info na netu ali bez uspeha....da li neko ima ovakav problem?
verija chrome-a je 9.0.576.0
 
Izasao Chrome 8 final, tu je sada i GPU process.
Ko ne zna, za eksperimentalne funkcije about:labs je promenjeno u about:flags.
 
Izasao Chrome 8 final, tu je sada i GPU process.
Ko ne zna, za eksperimentalne funkcije about:labs je promenjeno u about:flags.
Eto, ko kaže da se u Chrome-u ništa ne menja :D

Ja koristim Chromium 10 i ne primećujem ni jednu bitnu razliku u odnosu na npr. v7 :S:
 
Spolja se nije menjao od prve verzije :D

Al' ajd nadji browser koji ima bolju implementaciju HTML5 od Chrome/Chromium
http://html5test.com/
 
Daj neki primer
 
Daj neki primer
- ne postoji Print Preview
- ne postoji dugme Print
- ne može se podešavati štampa (dimenzije margina, da li da se štampa link...)
- dosadni folder "Other bookmarks" na bookmark-baru
- dosadni download-bar se ne sklanja nakon završenog downloada
- kad se skida fajl sa Neta, postoji samo opcija Save (ne postoji direktni "Open")

Inače, dobar je browser.
 
Nazad
Vrh Dno