Šta je novo?

Google Chrome

Nije los Chrome
Ima interesantan i nenametljiv interfejs i prilicno je lightweight,a koliko vidim otvara stranice primetno brze nego FF i nema nikakvog kocenja kada se naleti na heavy flash/ajax sadrzaj
Ono sto mi se ne svidja je sto sam Chrome deluje prilicno bazicno i prosto-broj opcija za podesavanje je mali te fale i funkcionalnosti koje FF nudi preko ekstenzija ;)
 
Poslednja izmena:
Meni je Chrome mnogo bolji od Internet Explorera i FF, mnogo mi se svidja taj minimalistički dizajn, sve ide lagano i klizi, otvara stranice mnogo brže od drugih,
jedino mi se ne sviđa što ne mogu npr. da pokupim adresu neke slike nego mora preko onog inspect element pa onda tu da se traži link,
al to je sitnica i možda samo meni smeta..
 
Šta? Ima copy image adress kada klikneš desnim klikom na sliku.
 
Postoji li kakva extenzija za dl manager???
 
A sta ti treba za download manager?
 
Pa da nije ovako retardiran, da je nalik onome u IE ili makar onome u FF. Da dobijem onaj prozorcic, i da sl dl odvija u tom prozorcicu, a ne da mi se spusti dolje u dnu gde ne mogu da vidim fino ni koja mi je brzina dl ni koliko je posto do kraja dl...
 
CTRL+J otvara prozor/tab Downloads gdje ti se sve fino pokaže.
 
...Google je takođe istakao i rast svoje galerije proširenja za Chrome koja sada sadrži preko 1500 dodataka, pet puta više nego što ih je bilo na premijeri prošlog meseca.

link
 
A jel pronasao neko nacin da se menja redosled extenzija na toolbaru? Bas me nervira sto mi on sam to ispremesta po ko zna kom kriterijumu.
 
Nemoguce je trenutno.
 
Kome treba da menja redosled extenzija ima tu funkcionalnost u poslednjem buildu chromiuma.
 
Je l' zna neko kako da namestim da otvorim nov prazan tab (tj. sa onim kvazi speed dialom kod Chromea) srednjim klikom u prazno gde nije tab? Može i u Operi u FF, dok u Chromeu nisam uspeo da namestim.
 
Poslednja izmena:
Nije mi najjasnije šta hoćeš. Ukoliko hoćeš da ti otvori link iz Speed Diala u novom tabu samo klikneš srednjim klikom na taj link. Ako hoćeš da dodaš funkciju otvaranja novog taba srednjem dugmetu miša...e to već nemam pojma kako da izvedeš :D
 
Pazi ovako: about:config ne radi u Chrome, addon koji menja hotkeys nisam našao a prčkanje po DLL fajlovima nije dalo rezultata. Mislim da je trenutno nemoguće promeniti hotkeys u Hromu.
 
јел постоји могућност у хрому, да га подесим да памти само лозинке на разним сајтовима, и кукије, а да све остало не памти/брише кад угасим chrome? значи пандан custom privacy settings у лисици...
постоји инкогнито мод али то није оно што ми треба јер ме не логује аутоматски на форуме/сајтове.
 
ljudi jel ima neka "ikonica" nesto da kopiram da sacuvam sve adrese iz bookmarka itd ?
sad ocu da stavim fresh win pa da prebacim posle ovo da ne cuvam sve adrese...?
 
Imaš menadžer obeleživača, pa izvezeš. Nisam probao još.
 
A imaš i sinhronizovanje bukmarkova sa serverom u novijim verzijama Hroma.
 
ljudi jel ima neka "ikonica" nesto da kopiram da sacuvam sve adrese iz bookmarka itd ?
sad ocu da stavim fresh win pa da prebacim posle ovo da ne cuvam sve adrese...?

Tools->Bookmark Manager->Tools->Export bookmarks
 
Jel zna neko kako da se ovo isključi? Iskače mi za svaki sajt na kome do sada nisam bio i ručno isključio prevođenje. Izuzetno je dosadno isključivati ovo svaki put :mad:
 

Prilozi

  • Untitled.png
    Untitled.png
    45 KB · Pregleda: 83
Jel ti to od neke extenzije? Ja to prvi put vidim.
 
Ne, nemam ni jednu ekstenziju koja bi tako nešto radila. Samo se pojavilo jedan dan i sad smara.
 
Da, ali kako to isključiti? Nema je u spisku ekstenzija, niti se može do toga doći koristeći siromašne Chrome menije.
 
Nazad
Vrh Dno