Šta je novo?

Google Chrome

Ljudi,jel primetio neko da se JDownloader i Google Chrome-neslazu!Kad sam instalirao Chrom JDownloader se jedostavno zaglupeo!Nece pa nece.Dok nisam ukapirao pa sklonio Chrom i JDowloader sad ponovo radi.I opet instaliram Chrome i opet JDown-nece.Chrome je najnovija beta verzija a i JDown-takodje.
 
Ovaj Chrome je stvarno g***
Ne mogu da razumijem zasto mi prilikom refresh-a stalno ucitava cijelu stranicu sa neta a ne iz cache-a.
FF i Opera su to mnogo bolje odradili.
 
Ja koliko vidim preko IIS logova to nije tacno. Na osnovu cega si ti to zakljucio?
 
Na osnovu toga sto na FF brze ucita neku stranicu nego preko Chrome-a (kao da je svaki put ucitava sa neta). Posto koristim dial-up mogu da primjetim razliku.
 
To valjda samo vizuelno tako izgleda, FF brze iscrta stranicu.
 
Mislim da nije do toga.
FF mi npr prilikom pokretanja ucita stranicu iz cache-a kad nisam konektovan dok Chrome to ne radi. Da li je kod vas isto? Ima li neki adblocker kao sto je AbBlock plus za FF?
 
Jel zna neko kako da se poveca vreme za koje se otvara onaj preview teme na forumu (zaboravio sam kako se zove to)
 
osnovnu stranu da, ali kad se ulogujes, neke stvari otvara sporije (css) mnogo od ff. FF otvara trenutno a ovo vidis dok iscrtava ?!
 
Našao sam rešenje za reload stranica (bar u mom slučaju):

Tools > Options > Under the Hood > Change proxy settings > LAN Settings, then deselect "Automatically detect settings" checkbox.

Nakon ponovnog pokretanja Chrome-a bukvalno instant reload. :d
 
Sto se tice ad blockera mislim da svi trenutno dostupni samo sakrivaju reklame, jos uvek valjda ne moze da se uradi potpuno blokiranje sadrzaja kao kod firefoxa.
 
Našao sam rešenje za reload stranica (bar u mom slučaju):

Tools > Options > Under the Hood > Change proxy settings > LAN Settings, then deselect "Automatically detect settings" checkbox.

Nakon ponovnog pokretanja Chrome-a bukvalno instant reload. :d

Hvala, čoeče!:banana:
 
Sto se tice ad blockera mislim da svi trenutno dostupni samo sakrivaju reklame, jos uvek valjda ne moze da se uradi potpuno blokiranje sadrzaja kao kod firefoxa.

Ja koristim AdMuncher (eksterni program) + Chrome, on blokira sadržaj pre učitavanja.
 
Ovaj Chrome je stvarno g***
Ne mogu da razumijem zasto mi prilikom refresh-a stalno ucitava cijelu stranicu sa neta a ne iz cache-a.
FF i Opera su to mnogo bolje odradili.

Meni na primer to bas odgovara, posto se bavim razvojom web aplikacija, ff treba da refresh jedno 15 puta dok mi ne ucita nov js.. :p

BTW, jeko komentarisao neko chrome dev tools? ( crtl +shift + j) Meni je sjajno legao. :type:
 
Meni se dešava da kada idem na desni klik pa hoću da otvorim link u novom tabu, jednostavno neće iz prvog puta, malo pomerim miša i onda hoće. Jel zna neko u čemu je problem?
 
A sto vam toliko smetaju reklame? meni sajtovi izgledaju ruzno kada na mestima gde treba da budu reklame njih nema..
 
Taj AdMuncher onda moze za sve browsere da se koristi? To bi bilo super.

Može, bukvalno u svim browserima blokira (i to ne samo u browserima :)).

@nnnn:

Ne znam, ja imam alergiju kada vidim reklame, ne mogu da koristim browser koji ne sklanja reklame.
 
Ne znam da li je treba drugacije, ali meni je to ocekivano ponasanje.
Kad lupim refresh, ocekujem da osvezi (tj. ponovo svuce) sadrzaj sa net-a.

Meni na primer to bas odgovara, posto se bavim razvojom web aplikacija, ff treba da refresh jedno 15 puta dok mi ne ucita nov js.. :p

BTW, jeko komentarisao neko chrome dev tools? ( crtl +shift + j) Meni je sjajno legao. :type:

Pa meni je nekako ocekivano da browser ucita staticne stvari iz cache-a.
Npr smajlije i sl.
Cemu onda sluzi cache ako ce stalno da svlaci kompletnu stranicu sa neta.


Ja taj AdMuncher nisam uspio da pokrenem a pokusao sam par puta. Jel' ima neka fora?
 
Ja koristim AdMuncher (eksterni program) + Chrome, on blokira sadržaj pre učitavanja.

Ekstra program, šteta što se plaća (doduše ne mnogo ali ima i besplatnih rešenja). Sažvakao (munched) je monstruozne benchmark banere/reklame samo tako :)
 
Pre je bio besplatan koliko mi se čini... Mada i sada vrlo lako može biti 'besplatan'. :d
 
Opasno mi se svideo Chrome, taman sam sve podesio, sredio bookmark i onda razocarenje. UZASAN download menager, jel ima koji ljudi da je nalik onome iz IE? Ili bar iz FF?
 
Opasno mi se svideo Chrome, taman sam sve podesio, sredio bookmark i onda razocarenje. UZASAN download menager, jel ima koji ljudi da je nalik onome iz IE? Ili bar iz FF?

Zar nije najbolje resenje neki "eksterni" download manager - Internet Download Manager npr. koji bez problema preuzima download iz bilo kojih browsera koje si cekirao na listi na kojoj se nalazi i Chrome. :)
 
Meni na primer to bas odgovara, posto se bavim razvojom web aplikacija, ff treba da refresh jedno 15 puta dok mi ne ucita nov js.. :p

BTW, jeko komentarisao neko chrome dev tools? ( crtl +shift + j) Meni je sjajno legao. :type:

auuuu meni bas za to chrome pravi veliki problem. Nikako ne mogu da iscistim js ili php. Moram rucno da brisem kes (ne pali iz chrome-a kad obrisem, sve ostane :( )
 
Ljudi,jel primetio neko da se JDownloader i Google Chrome-neslazu!Kad sam instalirao Chrom JDownloader se jedostavno zaglupeo!Nece pa nece.Dok nisam ukapirao pa sklonio Chrom i JDowloader sad ponovo radi.I opet instaliram Chrome i opet JDown-nece.Chrome je najnovija beta verzija a i JDown-takodje.

Zaglupeo u kom smislu? Neće da ti radi uopšte ili javlja no free slots? :)
 
btw nakon instalacije chroma, brzina u utorrentu mi je pala s 780kb/s na ispod 100kb/s ?? Wtf?? Rapidshare i ostali dl mi ide punom brzinom!

edit: Rijesio sam problem, misteriozno se u utorrentu ugasio protocol encryption..
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno