Šta je novo?

Google Chrome

Pozitivno je vec dosta puta navedeno, pa da ne ponavljam... evo par problema na koje sam ja konkretno naisao:
Shockwave 3D igrica secka i ZbAguje, dok u FF sve radi savrseno...
Adobe Acrobat... muka...

Mada opet... za betu i nije lose!
 
jel zna neko da li mozes da se nekako sredi scrool chrome-u, ja recimo ne mogu da scroolam na gore sa svojim evoluent mishem ?
 
Pozitivno je vec dosta puta navedeno, pa da ne ponavljam... evo par problema na koje sam ja konkretno naisao:
Shockwave 3D igrica secka i ZbAguje, dok u FF sve radi savrseno...
Adobe Acrobat... muka...

Da, u Chrome baguje Flash sa bilo cim komplikovanijim od banera. :(

A otvaranje pdf-a ima oko 50% sanse da zaglavi browser kod mene.
 
imam jos jedan prob sa chrome-om, nakon sto sam instalirao system mechanic , ne mogu vise da pokrenem chrome, ne mogu da ga uninstaliram, kada god pokusam nista se ne desava...cak ni u SM uninstalacija options ga nema ...sta bi moglo biti ?
 
Ne znam da li je bilo ali...

google.jpg
 
ali sta ? Ako treba da ima neke slike - ne vidim je :p
 
Izasla nova verzija -> 0.3.154.9
 
mislim da pored minefield-a ovo skoro nikome vise nije zanimljivo jer vise nije ni brze, a nikada nije bilo funkcionalnije od ostalih browsera na "trzistu"
 
Mene nervira jer mi ne radi (ako ga ima) autofill... odnosno ne pamti prethodno popunjena polja...
 
Izasla nova verzija -> 0.3.154.9

Da prijavim da ovaj apdejt rešava probleme sa streaming video servisima, bar kod mene. Youtube sada konačno radi tečno, mučim ga već dugo i klikćem levo-desno po progress baru, skrolujem i menjam tabove dok radi video, ništa mu od toga više ne smeta.
 
Meni se jako svidza kako radi za sada... videcemo sta ce doneti finalna verzija...
 
Ne razumem toliki skepticizam... meni chrome i brzi i lepsi i kako god bolji od mozile... do sada nijedan problem sa njim... ipak je ovo beta i ne treba ocekivati da sve odma radi ali ako nastave ovako bice ozbiljna konkurencija...
 
ali beta minefield kolje hrom u svemu. Osim u dizajnu. Zasto bi se navikavao na nesto poput hroma kad znas da nece zaziveti i pored svih para google korporacije ? + nije vise ni brze, lepo ti kazem, ne tebi nego svima, minefield kolje hrom za dorucak.
 
Poslednja izmena:
Dobro daj neki link za DL pa da gi vidimo kaki je :D
 
Posle duzeg vremena, zadovoljan sam sa kromom. Firefox koristim kao primarni browser ali nekad jednostavno mi posao zavrshi chrome.

Malo im je skeri licence agriment al boze moj :)
 
I šta je novo u tom finalu? :)
Stvari koje su mi smetale (prividni overwrite prilikom insertovanja teksta u text boxu i sl) su ostale iste, koliko vidim :(
 
Kako da namestim da kad kliknem na neki .rar ili .zip link da me pita da li da otvori fajl ili da ga snimi nagde na hard? Automatski me pita gde da ga snimi a ja zelim da odmah otvorim fajl...
I kako da mi pamti sta sam sve ukucao u neka polja? npr. kada zelim da nadjem nesto na news-u svaki put moram da isto ukucavam :(
 
Poslednja izmena:
Što se save/open stvari tiče, ti kada klikneš OPEN, on fajl svkako prvo snimi negde na HDD. Možeš da podesiš da uvek ide u isti folder, tako da kada klikneš on ga odmah sačuva na tom mestu i ti dole klikneš na njega za Open.

Mislim da je već bilo reči o tome da će u anrednim verzijama biti dodat auto complete za text boxove. Dakle, ne može.
 
OK.
Znaci jos ne mogu da predjem na Chrome u potpunosti... :(
 
Google je objavio alfa verziju Chrome 2.0
Manje od mesec dana nakon najavljivanja da 1.0 verzija njegovog Chrome Web pretraživača više nije u beta verziji, Google je objavio alfa verziju Chrome 2.0. Dostupan preko Google Chrome Developer Channel, unapređeni pretraživač donosi veliki broj unpređenja u odnosu na Chrome 1.0. Alfa verzija Chrome 2.0 prilično podseća na Internet Explorer i Firefox a među novim funkcijama su automatsko kompletiranje, karakteristika koja je nedostajala u prethodnom izdanju, zumiranje preko cele strane, unapređena je funkcija provere gramatičke ispravnosti kao i automatsko skrolovanje. Tu je i nova funkcija Profiles koja omogućava odvajanje podešavanja za Chrome.
http://www.itsvet.com/arhiva/2009-01-12#20369

Kako skinuti:
1. If you don’t have Google Chrome, install it from www.google.com/chrome
2. Subscribe to the developer preview channel. This is required even if you’ve previously subscribed to the channel.
3. Wait until the new version is downloaded (you may force the update by opening the “About Google Chrome” dialog).
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno