Šta je novo?

Google Chrome

Nije ovo topic o tome ko veruje microsoftu ko googlu i kako google zaradjuje vec je topic o CHrome browseru, tako da preskocite te prazne price.
 
ne mere u bg od posla :< al mozda one tamo subote pa ako zaglavim na stanici cekajuci voz vodis ti mene na pivo da ja malo iskuliram!

ja morala da se ratosiljam chroma (na poslu), bas zbog te licence. bezveze skroz. ali da radi super to da, i OSETNO brze nego bilo koji drugi browser. ovaj drugi deo cisto da ne budem skroz off :d
 
Ok, dogovor za pivo...
inace Chrome ne nudi nista sto vec ne postoji.. Osim bolju integraciju sa google-om... Smooth scroll je nesto sto nema i sto jako iritira i bez toga ne vredi ich.. takodje plugin podrska=zero cool.. Jedino sto moze da koristi, sto sam ubedjen da koristi je built-in google web akcelerator koji dovlaci iskesirane informacije sa googla o stranicama koje koristite... tipa ti kazes bench a on pogleda google i zna sta treba pa ako je bench spor onda on malo dovlaci sa googla a malo sa bencha. Verovatno otud i to da sve sto kuckas ide google-tu ( eto da ne paranoisem)
 
instalirah ga na slabiju masinu,barton 2500+,1gb ddr i mogu reci da mi se bolje firefox 3 pokazao od chrome nekako me sporije dosta radi :S
 
Vidim ja ovde da vam se paranoja uvukla u kosti, a povrh svega toga koristite Windows :) "Moji špijuni su bolji od tvojih" :d Aman, dokle više...

Chrome je odličan browser. Zaista zapanjujuće dobro radi za jednu betu. Potencijal za nadogradnju ovog browsera je ogroman - kućni korisnici će moći da koriste pluginove kao što to rade sa FF-om, a web developeri će moći da imaju isto to, samo malo drugačije, implementirano kroz Gears. Javascript se izvršava bar 6x brže od najbržeg browsera danas. Svaki tab ima zaseban proces i browser neće da prsne ako naiđete na neku bagovitu stranicu... inovacija ima zaista mnogo i sve su korisne.

Licencu na stranu (koja je inače izmenjena i mislim da pravno ne bi mogla da se kosi sa glavnom politikom Googla o privatnosti podataka), vi sada trenutno pljujete po programu koji ima fantastičan potencijal za nadogranju i unapređivanje. Ne bi me čudilo da uskoro postane uzor za web standarde, pored Safarija koji pored očajnog izgleda to trenutno najbolje radi, i da svim web dizajnerima i developerima postane glavna alatka pomoću koje će sigurno znati da sajt izgleda upravo onako kako treba da izgleda. To je za Internet Explorer domaći zadatak koji ni sa najnovijom verzijom 8 neće ispuniti.

U http://acid3.acidtests.org/ testu IE7 pukne (ili osvoji 12 poena od 100), FF 2.0.16 ima 51, Hrom beta 78 poena i tu je otprilike u rangu sa Operom 9.5 i Safari 3 za win, a Safari 4 kažu da je lupio u stotku (mada to ne mogu da potvrdim, to se hvale tako iz Apple-a).

Što se tiče korisničkog okruženja - ok je, po meni su pronašli meru između minimalizma i onog što je potrebno da klot browser ima. Fali mu dosta sitnica poput tog skrolovanja i recimo biranja između toga da li neki fajl želite samo da preuzmete sa neta ili i da ga pokrenete.

Ja ne znam za vas, ali kada se pojavi Google OS, siguran sam da ću ga imati instaliranog ;)
 
Vidim ja ovde da vam se paranoja uvukla u kosti, a povrh svega toga koristite Windows :) "Moji špijuni su bolji od tvojih" :d Aman, dokle više...

Chrome je odličan browser. Zaista zapanjujuće dobro radi za jednu betu. Potencijal za nadogradnju ovog browsera je ogroman - kućni korisnici će moći da koriste pluginove kao što to rade sa FF-om, a web developeri će moći da imaju isto to, samo malo drugačije, implementirano kroz Gears. Javascript se izvršava bar 6x brže od najbržeg browsera danas. Svaki tab ima zaseban proces i browser neće da prsne ako naiđete na neku bagovitu stranicu... inovacija ima zaista mnogo i sve su korisne.

Licencu na stranu (koja je inače izmenjena i mislim da pravno ne bi mogla da se kosi sa glavnom politikom Googla o privatnosti podataka), vi sada trenutno pljujete po programu koji ima fantastičan potencijal za nadogranju i unapređivanje. Ne bi me čudilo da uskoro postane uzor za web standarde, pored Safarija koji pored očajnog izgleda to trenutno najbolje radi, i da svim web dizajnerima i developerima postane glavna alatka pomoću koje će sigurno znati da sajt izgleda upravo onako kako treba da izgleda. To je za Internet Explorer domaći zadatak koji ni sa najnovijom verzijom 8 neće ispuniti.

U http://acid3.acidtests.org/ testu IE7 pukne (ili osvoji 12 poena od 100), FF 2.0.16 ima 51, Hrom beta 78 poena i tu je otprilike u rangu sa Operom 9.5 i Safari 3 za win, a Safari 4 kažu da je lupio u stotku (mada to ne mogu da potvrdim, to se hvale tako iz Apple-a).

Što se tiče korisničkog okruženja - ok je, po meni su pronašli meru između minimalizma i onog što je potrebno da klot browser ima. Fali mu dosta sitnica poput tog skrolovanja i recimo biranja između toga da li neki fajl želite samo da preuzmete sa neta ili i da ga pokrenete.

Ja ne znam za vas, ali kada se pojavi Google OS, siguran sam da ću ga imati instaliranog ;)

zapravo novi FF je brzi kad je java u pitanju...Bar su tako najavili
 
imas to dugme na forumu, slobodno ga iskoristi. ;)
 
Jedino pozitivno sto sam ja video kod Chrome-a je sto se brzo startuje a brzo ucitavanje stranica neprimecujem jer konstantno blokira na nekoliko sekundi. Ne vidim nista u njemu spektakularno da bih sad presao sa Opere ili FF na njega. Ako kazete da je on jos nedovrsen i da je zbog toga nesavrsen zasto ga uopste koristiti, meni bi logicnije bilo sacekati da izadje finalna verzija ili je to zato sto je Googla sve beta pa se ljudi navikli na koriscenje nedovrsenih proizvoda.
 
Opera 9.60 Beta 1
x4j7rp.jpg


Google Chrome 0.2.149.29 Beta
w0ktoy.jpg


FF mi nije instaliran tako da nisam probao ;)
 
10d5b4n.jpg



Firefox 3 bez ikakvih addona ili bilo cega drugog
 
Poslednja izmena:
U Firefox-u mi benchmark.co.yu radi k'o sat, dok u Google Chrome-u jedva pomeram stranu gore-dole, mada je po tom pitanju Opera najbrza, ali nema Adblock (block content u nije dobar, tj. kada se sakriju reklame sve se pomeri i onda opet nije dobro).
shto bi Bjesovi rekli " Nishta nije skriveno shto se necje otrkiti..."

:Klanjanje
 
jao bre ljudi, pa nisam pricao o tim stvarima vec o ovome:

Mozilla is using tracing optimization techniques and Adobe's open source nanojit to increase the execution speed of SpiderMonkey, the JavaScript runtime engine in the Firefox web browser. The new engine, which is called TraceMonkey, delivers unprecedented JavaScript performance. The new optimizations have already landed in the latest Firefox nightly builds (but still have to be manually enabled) and will likely be included in Firefox 3.1.

JavaScript creator and Mozilla CTO Brendan Eich ran the SunSpider JavaScript benchmarks against Chrome and the latest TraceMonkey-enabled Firefox build, which includes some recent improvements. The benchmarks show that TraceMonkey is clearly faster than Google's V8. Mozilla believes that the optimization technique used in TraceMonkey has the potential to unlock even more performance improvements...

clanak: http://arstechnica.com/journals/lin...x-javascript-engine-is-faster-than-chromes-v8

edit: da je Yahoo izbacio ovakav browser svima bi vam isao na jaje.
 
Poslednja izmena:
Opera 9.60 Beta 1

FF mi nije instaliran tako da nisam probao ;)
Pretpostavljam da je mislio na ovo (acid3 su promenili otkako je ovaj build izašao, tako da više ne dobija 100/100, ali je u trenutku pojavljivanja dobijao).
 

Prilozi

  • wingogi.png
    wingogi.png
    37.8 KB · Pregleda: 94
Opera 9.6b1 kod mene na Visti 64bit ima 85/100. Jednom je pukla na pola testa.
 

Prilozi

  • opera96b1.JPG
    opera96b1.JPG
    83.4 KB · Pregleda: 53
Poslednja izmena:
Jedan mali problem na koji sam ja naleteo a tice se Google Chrome-a, jeste da kada koristim Kaspersky antivirus + HTTP traffic scan opciju, ne mogu da pokrenem nijedan video na YouTube-u. Tacnije, on krene da ucitava video materijal ali nakon par sekundi izbaci We're sorry, this video is no longer available.

Naravno cim iskljucim ovu opciju ili totalno stopiram Kaspersky AV sve radi kako treba.
Problem koji sam naveo ne javlja se ni sa jedim drugim browser-om (IE, FF, Opera), bilo da je Kaspersky startovan ili stopiran.

Zanima me da li je neko imao slican problem?
:wave:
 
Poslednja izmena:
Ukoliko na nekom forumu topic ima samo jednu novu poruku i kliknem "go to first unread post", često mi na samom vrhu ekrana bude poslednja linija te poruke, a ne prva.
Dešava se na više foruma, koji koriste različit SW :zboon:
 
Nazad
Vrh Dno