Šta je novo?

Google Chrome

Buduci izgled Chrome-a.:D

Untitled.jpg
 
Win mi je, gle čuda, samovoljno odradio apdejt. Iz nekog razloga mi je hrom sad prešao na srpki!? Iako u podešavanjima stoji da bi trebao biti na engleskom -->Chrome.jpg
WTF?
 
Pozdrav, Imam problem sa Chromom. Naime kad ga startujem procesor mi ode na 100%. Nisam nikakav program instalirao vec dugo vremena a ni dodatke za Chrome. Obrisao sam sve dodatke i pokusao ponovo i isto - 100% CPU.

Probao sam Firefox i sve radi savrseno, nema abnormalne upotrebe procesora. Da li se neko susretao sa ovakvim problemom i da li neko zna resenje? Pokusao sam da guglam, ali sve teme sto sam na raznim forumima nasao su ili zamrle ili nikakve korisne informacije nisu imale.

Hvala unapred!
 
Izgleda da je Chrome kad sam deinstalirao dodatke javljao da su deinstalirani ali zapravo nisu bili. Sad sam ih ponovo deinstalirao i sve se normalizovalo. Mora da se neki od njih azurirao i napravio haos. U svakom slucaju, hvala.
 
Ok, od skoro mi se pojavljuju random delovi jednog monitora neupotrebljivi.
Ovaj put imam crnu liniju na dnu ekrana, ranije je mahom bila bela, ali je bila na gornjih 100tinak piksela.
Desava se samo na jednom monitoru.
Reload hroma isto daje. Stoji tu do restarta.
Ima li neko ideju do cega je i kako da ga resim?
Screenshot_493.jpg
 
Jesili siguran da je do Hroma pošto i ja imam dva monitora ali sve je uredu da ne ureknem?
 
ni u jednoj drugoj aplikaciji se ne dogadja to.
 
Dal se još nekome dešava da na YT ne može da doda video u "Gledaj kasnije" preko one forme za unos(v.67) pošto se "satić" i ne vidi ako je deo play liste?
 
Što se ove moje boljke iznad tiče, vratih sva podešavanja na difolt i sve ponovo radi... malo sam se prekombinovao. :D
 
Jedno pitanje nestao mi je "most visiting sites" thumbnail ikonice kako to moze da se povrati?
 
Jedno pitanje nestao mi je "most visiting sites" thumbnail ikonice kako to moze da se povrati?

Meni takođe. Na brzinu koliko sam pretraživao Google nema rešanja sem da se Chrome reinstalira. Mrzi me da to radim, a nije da nisam navikao na "most visiting sites".

Doduše, tu je Firefox, pa mi Chrome nije prioritet.
 
^ hvala druze :beer:
 
Nakon update-a dobijam raznorazna obavestenja u obliku kockica sa desne strane, kako to iskljuciti?
 
Prekopiraj ovu adresu u address baru -> chrome://settings/content/notifications

Iz sekcije Allow izbaci (promeni u block) sve sajtove koji te spamaju nezeljenim notifikacijama. I ubuduce kada ti se pojavi ono prozorce sa pitanjem da li zelis notifikacije sa tog-i-tog sajta klikni block umesto allow :)
 
Poslednja izmena:
Šerovao sam ocu folder sa muzikom sa mog NAS-a kojem bi on pristupao sa telefona. Kad otvori taj link izlista mu pjesme regularno samo što mora svaku pjesmu prvo da downloaduje pa da je tako sluša. Postoji li način da sluša muziku online, tj. neki stream? Pokušao sam sa Qmusic aplikacijom ali je smeće neviđeno tako da ta solucija otpada. Može li se kako srediti kroz Chrome jer kad klikne na pjesmu, Chrome automatski krene download?

edit: U suštini je samo flac problem, mp3 on otvori u nekom svom playeru.

9fc5a825fc66243fca9c8555402d5a1c.jpg


Sent from My Galaxy S9+ using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jedno pitanje vezi manage people. Ako hocu da mi bude sinhronizovano vise osoba (odem na manage people, add people) jel moram za svaku tu osobu da imam zaseban gmail nalog ili moze nekako sa jednim gmail nalogom vise osoba? Posto nisam uspeo da tako konektujem kako sam napisao.
 
Ne radi YT od skoro? Samo na chrome, na Operi i FF radi. Imam belu sluku?
 

Prilozi

  • 1 yt.JPG
    1 yt.JPG
    43.1 KB · Pregleda: 72
  • 2 yt.JPG
    2 yt.JPG
    120.1 KB · Pregleda: 74
Ne radi YT od skoro? Samo na chrome, na Operi i FF radi. Imam belu sluku?

Promeni jezik na YT stavi npr Srpski ćirilica ili engleski i radiće sigurno, samo izbegni srpsku latinicu. Ona pravi ovaj problem
 
U cemu je problem, Chrome 70.0.3538.67 (beta), sajt Vipa mi ovako izgleda
vip.jpg
svi drugi su normalni.
 
Chrome 70.0.3538.67 je finalna verzija. Meni sajt VIP-a izgleda najnormalnije, otvori developer konzolu (F12) pa vidi šta ti piše.
 
Sad radi i kod mene. Izgleda je bilo do njih (Vipa) posto ni sa jednim drugim sajtom nije bilo problema). Kod mene je beta
chrome.jpg
 
Chrome za Win10 ažurirao se na verziju 70.0.3538.77 (Official Build) (64-bit) i "pozaboravljao" je sve lozinke za sajtove koje imam snimljene, iako se iste jasno vide u mom Google nalogu. Ulogovan sam svojim Google nalogom. Šta više, ako mu za neki do tada poznati sajt kažem da upamti user/pass, on to ne učini i uvek moram ponovo da kucam. Evo ekrana.

Chrome Password Settings, zaokruženo prazno (ne znam kako je ranije izgledao ovaj ekran):

l0t4Kt8.png



Ovo su Google passwords sa mog naloga (passwords.google.com):


SFr5v5W.png


Ovo je početak liste koja je velika, i sve je lepo radilo u prethodnoj verziji.
Ima li još neko ovaj problem? Šta mogu da uradim? Ovo mi je mnogo korisno jer imam dosta naloga na istim sajtovima (npr. komunalije) gde kontrolišem plaćanja, ne mogu uvek da unosim user/pass. :trust:
 
I moja je verzija 70.0.3538.77 (Official Build) (64-bit) ali mi na sva tri windowsa radi bez problema to sa paswordima. Međutim ono što možeš da uradiš jeste da instaliraš extenziju za Hrom koja bajpasuje Hrom i sama čuva sve pasvorde kada se prijaviš na nju i automatski ti nudi svuda gde je potreba za user name and pasword uostalom videćeš sam zove se LastPass: Free Password Manager on ih enkriptuje tako da si siguran. Veoma korisna stvarčica je je već koristim par godina...
 
Slimjet je tata medju browserima.
 
Nazad
Vrh Dno