Šta je novo?

Google Chrome

Skoro svaki svaki mid range ssd sa mlc memarom moze sahraniti svaki hdd tako da ne vidim potrebu za tim.

U eri ssd-a , hdd je postao iskljucivo za storage kod mnogih.

Sent from my Nokia 5
Kingston V300 480 GB ima MLC, ako je tako onda neka ostane za dalje.
Hvala u svakom slučaju.
Pozdrav.
 
Apsolutno nemaš zašto da brineš u vezi upisa, za bilo šta.
 
+1

Apsolutno. Pre će da ti rikne običan hdd nego neki moderniji ssd.
 
Ne radi mi 4k 30 fps YT GPU acceleration u najnovijem Chrome-u, dok u Firefoxu radi bez problema. Probao sam reinstall drivera, ali ne pomaze. Jel moguce da Google Chrome ne podrzava nesto kao sto je VP9 HW accel.!?
 
Pozdrav svima. Imam jedan problem sa notifikacijama u Chrome-u. Izgledaju kao na slici. Znaci vidim samo X i dugme za podesavanje. Mogu i da kliknem na nevidljiv deo, tamo gde je ostatak notifikacije, i otvorice se bez problema, ali ne znam sta klikcem. Na screenshotu se vidi deo Bench foruma, da ne bude zabune.
 

Prilozi

  • Screenshot_2.jpg
    Screenshot_2.jpg
    14.6 KB · Pregleda: 130
Nznm kako ali Chrome mi se pali i radi mnogo brže nego pre. Pogotovo paljenje, upali se za sekund bukvalno.. A pre mu je trebalo jedno 5-6 sekundi da bude funkcionalan kad ga prvi put palim. Pozitivno sam iznenađen..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koliko ti rama ovo zauzima?

Capture.JPG

oko 500MB cisto extenzije i background sync od chroma... bez otvorenih tabova ...

Od 8GB rama jednom mi chrome pojeo max 3GB ali to je jako retko, bas pratim u proseku je oko 1Gb ne vise... ali to je ono kad otvoris 20 , 30 tabova koji su heavy :D
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: NAS
Pre cega? Sta se desilo u medjuvremenu?

Pre određenog vremena. Vrv radi u pozadini, ne zatvara se, ali nisam primetio loše stvari od toga, samo da leti kako radi i pali se mnogo brže...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
dejan87dex , blize je 1GB nego 500MB :)

Ne znam kako ste ovo tek sada primetili, ovo ima bar 3-4 godine kako je predstavljeno?
 
dejan87dex , blize je 1GB nego 500MB :)

Ne znam kako ste ovo tek sada primetili, ovo ima bar 3-4 godine kako je predstavljeno?

Pa u proseku je oko 1Gb sa otvorenim tabovima npr 10 ...

Bez tabova je oko 500MB , extenzije i cuda u pozadini ...

E sad zavisi , mozda ti imas duplo vise extenzija i chrome apps pa ti u leru skida 1GB :d
 
Ne, ne, ja to u background nisam dozvoljavao jos od kada taj feature objavljen (ako se ne varam 2011 je u pitanju). Neka hvala, meni je chrome ukljucen 24/7/365, a kada ga zaista ne trebam, onda zelim da bude zaista iskljucen, a ne samo sklonjen sa taskbara. :)

Nego ovih 1GB sam sracunao onako "djoko od oko" sa slike koju si okacio. Ako tako izgleda taskmenager kada je "uspavan" chrome, onda ti je to 0.91GB (ako se opet nisam zafrknuou racunicu), ne znam kako si ti dosao do sume od 500MB, jedino da je slika gore od pokrenutog chroma sa nekoliko taba..?
 
Šta računaš, kad on koristi Fall Creators Update, Task Manager sam sračuna i grupiše (20 procesa i 465,2MB na zadnjem screenshoot).
 
OMG, koji sam ja bot nisam obratio paznju na to uopste, onda je to to ja sam 465+sve ostalo sabirao onako u glavi brzinski.. to je onda to 465x2=930 odnosno 0.91GB moja brza racunica. ;) krastavac win7 kod mene, nisam obratio paznju da je win10 taskmanager :D Izvinjavam se sto sam ispao glup :p

BTW. jako zavisi od toga koji su tabovi otvoreni. Meni recimo samo Gmail tab guta 430MB... I to je subjektivno, mozda neko ko ima manje poruka/filtera/opcija u gmail-u/itd, ima zauzece od 100MB sa gmail tabom... FB je oko 120MB itd..
 
Poslednja izmena:
U pitanju je neki problem izmedju Chrome-a i Kasperskog...preciznije, problem se pojavljuje samo kada je u pitanju google search(google.rs/com) dok je ukljucen KIS...svi ostali sajtovi rade...identican problem je i sa Mozilom...

Probao reinstall softvera, brisanje i reinstaliranje sertifikata itd. Ima li neko neki predlog?

Hvala.
 

Prilozi

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    891.8 KB · Pregleda: 74
Ugasi KIS kako god da mu se zove za web scaning. To je jedan od razloga zašto proizvođači browser-a hoće da zabrane ubacivanje AV u njih. Samo prave probleme, jedan inžinjer FF je pisao blog o tome da ljudi misle da je FF nestabilan, a da u stvari AV izazivaju većinu problema...
 
Opcija se zove WEB anti-virus, potrebno je samo da se iskljuci Kaspersky URL advisor...bas pametno savetuje, sve zivo otvara normalno, problem je sa google.com :wall:
Hvala puno, sinoc sam morao da iskljucim pracenje celog saobracaja na portu 80 da bi radilo...ovo je bolje resenje...
 
ljudi meni chrome poludeo nacisto posle ovog fall creators apdejta na win 10,probao nekoliko puta deinstalaciju,instalaciju I nista.Baguje samo tako,koci,sliku otvara po 10-15 sek I nemam ideju vise sta da mu radim.Na ovom exploreru radi sve perfektno I bez kocenja ali navikao na chrome.Neki predlog?
 
ljudi meni chrome poludeo nacisto posle ovog fall creators apdejta na win 10,probao nekoliko puta deinstalaciju,instalaciju I nista.Baguje samo tako,koci,sliku otvara po 10-15 sek I nemam ideju vise sta da mu radim.Na ovom exploreru radi sve perfektno I bez kocenja ali navikao na chrome.Neki predlog?

Ja imam ovaj problem: https://productforums.google.com/forum/#!msg/chrome/z_FdkY2ci9s/b4AZOrJxAQAJ . Resio sam ga tako sto sam inatalirao najnoviju dev verziju (64), ali na njoj imam problem sa povremenim seckanjem videa na svim sajtovima (Youtube, Dailymotion)... Izludecu! Isto je upitanju Win 10 FC, clean install.
 
Sada citam slicne probleme imaju i FF korisnici na W10 FC. Mogu samo da vam kaze da na Win7 nema nikakvih problema. 32/64 verzija, sve je standardno dobro. Probaj betu ili cak canary mozda budes imao srece.
 
Ne probam vise nista, stavio sam sedmicu da se skida i cao win10

Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
 
I, nisam jos vratio 7micu,nemam vremena. Na sedmici nisam imao nikakvih problema, doduse nisam imao ni na predhodnoj desetki. Sa ovim failom tj fall creators nesto pobrljavelo. Il cu da vratim 10tku sa usb-a da vidim kako ce da se ponasa.

Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Imam problem sa novim Chrome na win 10.Ne mogu nikako da se ulogujem na ovaj forum.Piše mi ovo:

forum.benchmark.rs doesn't adhere to security standards.
ERR_SSL_SERVER_CERT_BAD_FORMAT
 
Nazad
Vrh Dno