Šta je novo?

Google Chrome

Zamenite u URL www. u pwn

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ne mogu da prelazim i menjam navike, to jedino kada bih bio prinuđen, ali kako chrome lepo radi na relaciji PC-Mob, nemam potrebu.

Ako je youtube u pitanju, odstrani u domenu "ube". Sve ostalo u linku da ostane isto.
 
Pa naravno da nije kada je google istu proterao odatle zato sto krsi yt pravila, ali ukljucen je developer mode pa sam je tako dodao, cemu onda developer mode ako mora da bude preko Store-a... Opera je ipak slobodnija po tom pitanju...

Developer mode je za developere da razvijaju ekstenzije, ne da koristiš svakodnevno. :)
Verovatno isključuju dev ekstenzije iz sigurnosnih razloga jer bi u suprotnom malware lako dodao ekstenziju bez tvog znanja. Ako se ne varam jedino Chrome Canary će dozvoliti da dev ekstenzija bude učitana non stop jer je i browser namenjen za developere.
 
Predlog za neku drugu, koja može da skine video i mp3?
VideoDownload Helper ekstenzija (jako popularna). Imam je i na FF. Skida YT video/audio (u željenoj res i formatu), a skidala je i na Chrome-u (poslednji put probao pre oko 6 meseci). Nisam pri kompu sada.
 
VideoDownload Helper meni nije ok jer ne skida u zeljenom formatu,plus dodaje newke nalepnice na ekranu.Da li neko zna kako skinuti video u full hd.u? Zašto vise ytd downoader ne radi a tako je bio dobar ??
 
Ja sam na FIrefoxu namestio mozilla plugger + viewtube + mpv i mogu da gledam i skidam sta hocu, imam opciju u video kontrolama. Nisam pokusavao namestiti nesto slicno na Windowsu i Chrome, ali trebalo bi da moze samo sa drugim plejerom.
 
VideoDownload Helper meni nije ok jer ne skida u zeljenom formatu,plus dodaje newke nalepnice na ekranu.
Meni i u Chrome-u nudi vise formata/rezolucija za skidanje, sve redom od mobilne do max uploadovane. Bez nalepnica i vodenog znaka. Bar do pre 6 meseci, a godinama koristim (najviše u FF).
 
Comodo Dragon web browser dolazi sa vec instaliranim pluginom za skidanje video sadrzaja koji radi i sa YT videom...U sustini je to Crome sa navodno boljim sigurnosnim mehanizmima. Ja, evo vec godinu i po dana koristim portabl verziju bez ikakvih problema. Podrzava sve extenzije i pluginove sa Store-a kao i Crome...
Vredi probati
 
Poslednja izmena:
Da li neko ima problem sa magnet linkovima ?
 
neće da rade
 
Magnet linkovi su nekada radili tako, što kada klikneš na magnet, domah se učita u Qbitorent. Sada neće. Trebada se snimi, i da se onda startuje taj fajl.
 
Registruj kao default klijent opet, i resetuj Chrome.
 
Da, izgleda da je čekirao onu opciju "remember my choice" u chrome-u, pa mu sada radi download umesto open with...
Definitivno reset chrome-a...
 
Pozz ljudi, da li neko zna da li je Google ispravio "gresku" u Chrome-u koja se tice tick rate-a ? Znam da je to bilo aktuelno pre par godina i da je to bukvalno, ubijalo bateriju laptopa, pa me interesuje da li su to resili ili se i dalje prave pametni ?
 
Nije baš ubijalo bateriju, ljudi su pomalo preterivali, ali je sada već popravljeno. Kada je na bateriji tick rate ne ide ispod 4ms, a na punjaču je 1ms.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Koristim google translate za prevod, interesuje me da li se i kod Vas ponasa na isti nacin ili je u postavkama problem, kada obelezim 2-3 recenice dobijem prevod prevod u prozoru odmah ali ako ima vise teksta ne izlazi mi prevod u prozoru vec moram da kliknem na ikonicu google translate da bih dobio prevod.

Da li mogu da dobijem prevod odmah za obelezeni tekst bez oobzira na velicinu teksta ali samo tog, ne prevod cele stranice?
 
I ja koristim google prevodioc i ponaša se kako kad. Nekad kao i kod tebe nekad radi dobro.
 
u hromu kad pustim na yt 4k 60fps snimak, cpu mi je zakucan na 100% i blokira. kad pustim u ie cpu dodje do 50% zauzeca, ali je slika sva u kockicama. u cemu je problem? i jos neki snimci sto su na hromu u 4k na ie su samo 1080p. jel treba nesto da ukljucim u podesavanjima u ie da bi lakse radio?
 

Prilozi

  • Snimak ekrana (6).jpg
    Snimak ekrana (6).jpg
    301.4 KB · Pregleda: 60
  • Snimak ekrana (5).jpg
    Snimak ekrana (5).jpg
    376.1 KB · Pregleda: 56
IE ne podržava 4K VP9/60FPS, možeš u Edge ako u about:settings staviš VP9 na always on (radi relativno fluidno). Što se tiče Chrome, GPU nema HW VP9/60FPS tako da neće da ti radi, takav video je veoma zahtevan.
 
Edit
about:config ili about:flags je za Edge
 
Zdravo. Postoji li neka provjerena fora da cashe folder sa ssd-a prebacim da radi na hdd-u ? Nešto sam pokušavao ali i dalje prilikom rada ostaje u default folderu.
 
To nema nikakve potrebe raditi već godinama, ne komplikuj sebi život.
 
Zbog životnog vijeka ssd-a. Za par mjeseci korišćenja sam upisao preko tera podataka. Ne vidim svrhu trošenja ssd-a kad imam brz hdd.
Skoro svaki svaki mid range ssd sa mlc memarom moze sahraniti svaki hdd tako da ne vidim potrebu za tim.

U eri ssd-a , hdd je postao iskljucivo za storage kod mnogih.

Sent from my Nokia 5
 
SSD-ovi prezive po 200+tb.
Kod mene za godinu ipo dana 6TB upisa na SSD, a instalirao sam igre, browser i jos 300 stvari na njega.

Prebacivanje cache na hdd bi usporilo browser, osetno, nemoj to da radis.
 
Nazad
Vrh Dno