Šta je novo?

Google Chrome

bas me zanima na sta ce liciti, bude li bar blizu mozile mislim da cu njega koristiti :)
 
Google Chrome, novi internet pretraživač

Opera, Firefox, Safari, Internet Explorer, a i svi ostali internet pretraživači će uskoro dobiti veliku konkurenciju. Google predstavlja sopstveni internet pretraživač! Kao grom iz vedra neba je odjeknula vest da će Google do kraja dana predstaviti svoj debitantski browser, koji će nositi oznaku Chrome. Chrome će biti open source aplikacija koju Google opisuje kao spoj komponenti iz Apple WebKit-a i Mozilla Firefox-a. Naravno, očekuje se visok stepen integracije sa postojećim Google rešenjima, sinhronizacija i mogućnosti rada u offline režimu. Tu je i novi JavaScript engine V8, za koji se tvrdi da će biti pravo rešenje za pokretanje sledeće generacije web aplikacija, "što uopšte neće biti moguće sa postojećim pretraživačima".

Više o tome...
 
Slika sa jednog bloga
 
...Kao grom iz vedra neba je odjeknula vest da će Google do kraja dana predstaviti svoj debitantski browser, koji će nositi oznaku Chrome...

Bash "grom iz vedra neba", no sacekajmo "kraj dana"... obzirom da google dobro radi domace zadatke, imam utisak da ce biti zanimljivo :)
 
interesantno, probacu... :)
 
Kada neke stvari pročitam prevedene na srpski, uopšte ne znam na šta se misli. Pretraživač može da se odnosi na Google ili na browser. Totalna konfuzija nastane kada se obe stvari spomenu u istoj rečenici. Zbog toga je bolje da sajtovi poput Google-a ostanu pretraživači, a browseri - čitači.

Nadam se da će Chrome ići u korak sa novim tehnologijama i standardima, da me ne boli glava kada budem pravio sajtove.
 
Poslednja izmena:
probatju al gotovo da sam siguran da ostajem na operi :)
 
Prvo da vidim kakav je, navikne se čovek na sve.
 
............ navike se teško menjaju, ma koliko da je dobar i ja sam privežen Operi :D
 
Ovo je kao da vidim Operu, nije mi jasno koji k... se svi developeri browsera duvaju nekim stvarima koje je Opera davno imala.
 
pričaš napamet, jedina stvar koja je maznuta od Opere je onaj start page sa 3x3 umanjena prikaza najposećenijih sajtova...
 
Speed Dial je zakon kod opere!
 
Download oo 19h po našem vremenu? :p
 
Poslednja izmena:
Jedva čekam da probam, obožavam Google softver.
 
A Java Virtual Machine se zove V8. Kako čitati, kao "wait" ili "weight" ili...?
 
Jos jedan Google BETA proizvod :)

Verzija za Mac ce doci kasnije, tako kazu :)
 
A Java Virtual Machine se zove V8. Kako čitati, kao "wait" ili "weight" ili...?

To je JavaScript virtuelna mashina, navodno prva koja je multithreaded. Nisu koristili standardnu VM koja ide uz WebKit (Safari) nego napisali komplet novu. Trebalo bi da su drastichno poboljshane performanse, tako da cemo sa ovom VM i sa Just-In-Time VM koja dolazi uz sledecu reviziju Firefox 3 imati prilichno brzhe web aplikacije :)

Chita se 'vi-eijt', poshto se 'v' i 'w' u engleskom jeziku potpuno drugachije izgovaraju.
 
Odlican potez Googla,ala ce da se blokira server kad omoguce download
 
Nije to Mozzila da im se zaguse serveri kad nagrne raja :p
 
A sta ocekivati nakon Google Apps, Android-a i Chrome-a? Google desktop OS?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno