Šta je novo?

Google Chrome

Jos uvek nisam naterao Chrom da prikazuje fontove kao Firefox.
 
Nije do drajvera. Koristim chrome na vise racunara i na nekim je up to date a na nekim je portable. To je prisutno na svim browserima baziranim na chromium engineu (chrome, canary, chromium, vivaldi, opera itd itd..) ciji su developeri izbacili podrsku za GDI i sada forsira directwrite. Prije je bio "flag" da se ugasi direct write, od prosle godine ta opcija nije vise prisutna. Veliki je broj korisnika reagovalo ali bezuspješno:

https://groups.google.com/a/chromium.org/forum/#!topic/chromium-dev/WzivQg8_drw
https://www.google.ba/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=chrome+directwrite+flag

Znam da nije preporucljivo ali jedina alternativa ovome ostaje firefox. Koristima ga ponekad ali je nesto tromiji u odnosu na chrome, na zalost.

Mozda nisi primjetio jer koristis dugo directwrite obzrom da je on po defaultu upaljen bio na starijim verzijama chrome-a kada je bila opcija da se ugasi.

4686b049df5b425d15a67cd8b5624c58.jpg

Ma znam da je pre bio flag. FF i dalje koristi GDI kao defult, DW je opcion i sad sam baš probao u FF 50.1.0 izgleda očajno (zato i nije default).
Probaj za svaki slučaj nov Chrome i zadnje drajvere za GPU, nije da treba gore da izgleda. Sećam se i da je meni bio blurry u par navrata kad su uvodili.
 
Poslednja izmena:
Probao sam i sa novim drajverima + novi chrome, nema razlike na žalost:

uas3c16wpf6lc5pzg.jpg
6eiurvgc63m857dzg.jpg

(lijevo novi chrome plus novi driveri, desno GDI)

DirectWrite koristi smoothing system koji pogoduje high rez ekranima gdje je text skaliran a onda izgleda ispeglano:

a4ccf3675278b4f5f4dd57fd6ac5c155.jpg


Znaci za 4K ekrane sa visokim PPI gdje skaliraš na 150-200%. Ali kada se radi o nativnoj rezoluciji za nas sirotinju na 1080p i 1440p ekranima, izgleda ružno. Uz put, nasao sam komandu:

--check-for-update-interval=604800

Sa kojom 24h nije izbacio upozoronje za update tako da se nadam i da nece vise a ja se na zalost moram vratiti na portable verziju. Jednostavno ne podnosim directwrite jer na nekim sajtovima izgleda zausta loše.
 
Da li ti i ovde bode oči? Koja je slika koji render?

1.png

2.png
 
Prva je DW. Mislim da je razlika očita samo me zanima kako tebi ne smeta. Pogledaj koliko je DW mutniji (tvoj screen s):

8f3xinzcc24m57yzg.jpg
 
Poslednja izmena:
Da. :D

Prva je je Chrome 55, druga FF 51.
 
Za sad' radi 51.0 portable bez spamanja update-a pa dok traje.. traje.
 
Malo mi je neshvatljivo da mi Google Chrome uzima 5GB rama...eeeej ti, 5 giga ovaj krs samo zauzme. Neverovatno. 2.2GB nesto sto je browser, i ostatak tabovi i ekstenzije. Ne razumem zaista, ali bih voleo da postoji neko resenje.
 

Prilozi

  • Screenshot_4.jpg
    Screenshot_4.jpg
    39.9 KB · Pregleda: 90
Jedan komp mi i dalje fura XP, i Chrome na njemu me upozorava da moram manuelno da instaliram novu verziju, ali kada odem na Chrome sajt, jasno piše da XP i Vista više nisu podržani (nema apdejta). Od nedavno, Gmail me na istom računaru upozorava da koristim verziju Chome-a koja više nije podržana. Mogu li nešto da učinim?

Može li Chrome za 10/8.1/7 da se instalira na XP? Verovatno ne, jer postoji posebna verzija za XP.

Verovatno -- dok radi -- radi. :)
 
Ne. I Gmail će prestati da radi za nekoliko meseci. Stavi FF jedini ima i dalje podršku za XP ili zameni XP.
 
Chrome mi zauzima 40-100% procesorske snage za isto ono što mi preko Mozille zauzme 5-50%.
Probao sam da pogasim sve dodatke, sve vezano za pozadinske procese... i ništa nisam promenio.
Ovo mi se dešava od ~ 2 nedelje unazad i ne mogu da rešim ovaj problem.
Skenirao sam komp Malwarebytes-om, ništa nisam našao a i teško da bih dopustio da mi se nešto zavuče, ipak sam "napredni" korinsik.

Jel imate predlog šta još da probam ili da krenem u deinstalaciju Hroma pa da probam sa starijim verzijama.
Mislim da mi portable verzije ne bi vršile posao jer moram Google nalog da povežem sa Hromom, ili možda grešim u toj pretpostavci?

:wave:
 
Uđi u Chromov task manager (Ctrl+Esc) pa vidi šta je zauzelo procesor.
 
Ništa posebno, sve isto kao što pokazuje i W10 Task Manager, stranice poput Gmail, LinkedIn, Facebook... Svaka od njih zauzme po 10% i ako je u pozadini. :S:
 
Gore je trebalo da piše Shift + Esc :)


Kažeš da si gasio dodatke, jel tu misliš i na pluginove (flash može biti problem) i na ekstenzije? I da li si restartovao browser nakon gašenja ekstenzija?
chrome://plugins/
chrome://extensions/
 
Ako nekog zanima, pre nekoliko meseci za Chrome, Operu, Vivaldi i srodne browsere objavljena je ekstenzija NO SQUINT PLUS, do tada dostupna samo na Firefoxu.

Služi za povećanje i eventualnu promenu boje samo slova, ne i ostalog sadržaja web stranica.
Od pomoći je onima koje čitanje zamara, kao i onima nešto slabijeg vida.

Rešenje nije najelegantnije, jer browser prvo učita originalni sadržaj web stranice, pa tek onda poveća slova.
Ali je najprecizniji zoom, mislim precizniji od bilo koje dostupne ekstenzije.

Nešto precizniji zoom celog sadržaja stranice nativno ima Vivaldi.
Najpreciznije zumiranje samo slovnog sadržaja bez ekstenzija ima sad izgleda umirući Seamonkey.
 
Poslednja izmena:
Chrome 56 je jedna od najgorih verzija ikada! Zamrzava mi se kad premotavan nekad YT snimak, zatim na nekim sajtovima. Sa verzijom 55 se ovo nije desavalo. Pokusao sam sa reinstalacijom, ne vredi.
 
Vidis kod mene 56 radi stabilno i brzo koji Win koristis?
 
Chrome 56 je jedna od najgorih verzija ikada! Zamrzava mi se kad premotavan nekad YT snimak, zatim na nekim sajtovima. Sa verzijom 55 se ovo nije desavalo. Pokusao sam sa reinstalacijom, ne vredi.

Bice da je problem u nvidia driveru i GTX1050 seriji, meni se desava isti problem nakon prelaska sa
integrisane na gtx1050ti.
 
Izlazi mi ovo Sketch.png otkako se goolgechrome update-ovao i stalno mi izlaze neke poruke u donjem desnom delu ekrana, kako da se oslobodim ovoga?
 

Nista cudno dozvolio si push notifikacije ili imas extenziju za rss...

Obrati paznju sta dozvoljavas sajtu kada ga posetis a ubrzo te pita da li zelis ...

Na zupcanik pa ugasi to.


BTW u adress bar-u kada kliknes na ono " i " sa leve strane , imas podesavanja za privacy ...
 
Nazad
Vrh Dno