Šta je novo?

Google Chrome

self-update fakap, po obicaju :)

Inace, Chrome ce najzad, svega 20 godina kasno, poceti da postuje Windows teme :) I najzad uneti Dark theme! bice s*** na pocetku doduse, ali barem ide u dobrom smeru :D
 
self-update fakap, po obicaju :)

Inace, Chrome ce najzad, svega 20 godina kasno, poceti da postuje Windows teme :) I najzad uneti Dark theme! bice s*** na pocetku doduse, ali barem ide u dobrom smeru :D

Super. Vec pre nekoliko godina instalirao neku dark temu i tako mi stoji i dan danas.
 
Wow, svega 3 extensiona mi treba da Chrome bude fully Dark, i opet je los :)
Najzad moze i sam UI da bude crn.

Koji tenkre od managera projekta... radovacu se kada propadne Chrome :)
 
Jel zna neko rešenje za ryzen-e da mu chrome na YouTube ne baca zelenu sliku, sem da se ne isključuje HW acceleration?
 
Au ljudi, ne znam koliko vas je probalo Slimjet, koji je pomenuo kolega, ali testiram ga neko vreme i mogu reci - wow. Kakvo olaksano ucitavanje stranica, brzi je od FF-a, Chrome-a, Chromium-a, cega god. Koristim portable 64-bit, baziran je na Chromium-u, iznenadjujuce brz i dobar browser, sve zavrsava. Preporuka da probate i takodje za temu Morpheon dark, meni mnogo lepse sa njom izgleda.
 
Postoji li način da se Chrome natera da se uvek pušta u maximized režimu (razvučen od ivice do ivice)?
Alternativno rešenje koje bi mi isto odgovoralao je da se pritiskom na X ne gasi, već da samo ide u taskbar (pa da se posle lako nastavi u maximized režimu).

Koristim Virtual Desktope, pa mi uvek Chrome se nikad ne razvuče do kraja ako ga upalim, već moram ručno da ga maksimiziram (ovo se ne dešava ako pogasim sve virtualne desktopove, jer se tada uvek pali u maksimalnom režimu, ali mi to nije rešenje)
 
Ako ga pokrećeš sa prečice na Desktopu, onda u njoj može da se podesi da se prozor pokreće normalno, uvećano ili umanjeno.
Ovo za X nisam razumeo, zar nije to što hoćeš ono što već radi minimize?
 
Koliko se sećam bilo je pomena da će u nekom update-u doći do toga da će moći da se koriste tasteri na tastaturi za kontrolu youtube-a valjda preko googlechrome-a, da li je neko upućen u ovo?
 
Koliko se sećam bilo je pomena da će u nekom update-u doći do toga da će moći da se koriste tasteri na tastaturi za kontrolu youtube-a valjda preko googlechrome-a, da li je neko upućen u ovo?
Hm. Ja ove tasterske prečice imam već neko vreme na YouTube-u. Rade i u Edge-u i u Chrome-u. Verovatno i na ostalim pretraživačima. Si na ovo mislio ili na nešto drugo? [emoji848]
9a524551ffd69dbd531acc2c6f2f4c56.jpg
dd7ac75e1db6b0af340561779f189764.jpg
 
Poslednja izmena:
Hvala za info, pogrešno sam objasnio, pokušavao sam da tražim tu vest ali nisam našao, koliko se sećam najava je bila za tastature koje imaju multimedijske tastere da mogu da ih koriste za youtube.
 
Jedno pitanje. Pokusavao sam da nadjem resenje, ali ne uspevam. Naime, zadnjih par nedelja Chrome je poceo da mi otvara neke eksterne linkove (npr. iz Thunderbirda ili iz RSS feed widgeta od Rainmetera) u malom prozoru, znaci Chrome nije maximized. Ovo se ne desava kada otvorim neki link npr. iz Skype-a ili Viber-a. Jel zna neko kako ovo da ispravim?
 
Pisao sam u drugoj temi (HBO GO) ali cu i ovde . Elem ne radi mi Google Chrom kako treba. Kada kliknem kursorom bilo na ikonicu na desktopu ili dole na Toolbar-u on se kao aktivira ali se ne vidi na desktopu. Kada kursorom samo dodjem iznad pinovanog Google Chrom i zadrzim ga vidi se minimalizovan sadrzaj koji bi trebao da je preko celog desktopa. To se desava od kada sam sinoc pustao sadrzaj HBO GO prebacivsi sa pc na tv.
Uklonio ga pa ga ponovo instalirao isto se desava. Na kraju sam cak resetovao kompjuter ali je problem i dalje ostao. Cak ne mogu nista ni na HBO GO da pustam. Ostali pinovani sadrzaji kada se aktiviraju rade samo se ovo desava sa Google Chrom.
Da li neko ima resenje za ovo i da li se nekom ovo desavalo?
Inace kada otvorim Task Manager tu ga mogu prekinuti sa radom.
 
Poslednja izmena:
Resio sam problem. Zaboravio sam da mi je tv produzena verzija pc desktop-a a ne clone mode pa mi je desktop na tv ostao i nisam ga misem vratio na pc desktop. Tako da kad god sam ga otvarao video se na tv ali ne i na desktopu pc.
 
Da li su nesto cackali sa ovim novim updateom jer cesto mi se desava kada ukucam nesto da pretrazujem na engleskom, pretrazivac mi izbacuje nase sajtove.

Na nasim sajtovima ne mogu da nadjem to sto mi treba pa iz tog razloga hocu da potrazim na stranim.
 
Da li neko možda ima informaciju da li će ovi iz Hroma da porade na nekom adbloker - u koji će biti ugrađen u Chrome i omogućeno da se korisnik odluči da li hoće da ga koristi ili ne?
Ova mogućnost već postoji kod Mozile Quantum
 
'Si pročitao tekst?

To Gugl pokriva svoje dupe zbog pojavljivanja neadekvatnih reklama na sajtovima. Tipa, odeš na sajt muzeja Aušvica i izađe ti reklama za petarde/vatromete i tako neke gluposti. Ili, odeš da pročitaš nešto na netu, da te boli glava i koji lek da popiješ, a ono pored/ispod "za 2 dana Vam otpada patka, uzmite ovaj lek" i pored slika neke grozote/gangrene.

U principu, ozbiljniji pristup filtraciji reklama, ni blizu ugrađenom blokeru.
 
Adguard dns i rešen problem.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Jel ima neko ideju zasto mi pada framerate u Chromu? Nekada cak ne pomaze ni da ga resetujem, vec moram racunar da resetujem. Otvorim FF i pustim taj neki YouTube video i sve je tecno u 60fps-a.
 
Uključena hardverska akceleracija u Chrome? Nedavno sam imao slučaj da je na baš jakoj mašini Adobe Ilustrator lagovao nepodnošljivo, sve dok nije isključena hardverska akceleracija, odnosno gpu.
 
Poslednja izmena:
Imam probleme sa Chromeom,po instaliranju novog sistema,instalirao sam i Chrome.Kada sam se prijavio na svoj nalog,obeleživači se nisu sinhronizovali,probao sam i sa novom instalacijom ali sve to bezuspešno,evo već tako 3 dana.Imali neko rešenje?
 
Imam problem sa chromom koji mi ne polazi za rukom da resim.
Elem, od pre dan dva se nesto dogodilo... Prvo sto se vizuelno primeti, font je na nekim stranicama promenjen.
Drugo, neki linkovi ne rade. Tipa, otvorim YT i kliknem na video na glavnoj strani ili u reccomended, nist' se ne desava.
Trece, na twitteru ne vidim retweet i message ikonu ispod twittova. Isto tako na nekim drugim stranicama ne vidim pola grafike tj najcesce ikona.

Ono sto sam probao: U windowsu clear type font da promenim ... restart i opet sve isto.
U chrome sve extenzije da izbrisem jednu po jednu, kao i history i cache i sve zivo, ali opet sve isto.
Nova instalacija chrome-a, bez da prebacim default folder od starog ... Sve radi kako treba.
Cim prebacim default chrome folder, opet se javlja problem.

Ima li neko ideju sta chiniti? Ne bi novu instalaciju jer imam milion bookmarka i podesenih extenzija i smara me da to ponovo radim

chrmeprb.png chrmeprb1.png

Edit: Nasao sam u cemu je problem. Jedina extenzija koju nisam uninstallirao... Just Proxy VPN = hide IP + security + unblock
Kada nju disable-ujem, sve je ponovo normalno... Nidje veze, ali to je to
 
Poslednja izmena:
https://www.techradar.com/news/chro...-tab-options-that-google-says-youre-not-using

Google is stripping some of the fat from Chrome, and has decided to remove several options from the context menu that appears when you right-click a tab.

The options to create a new tab, close every tab except the current one, bookmark all open tabs and reopen a closed tab are all destined for the chop, after developers concluded they weren't used often enough to justify their existence.

Koristim Reopen closed tab barem 10x dnevno :mad:
 
Imaš Ctrl+Shift+T
 
Nazad
Vrh Dno