Šta je novo?

Google Chrome

Postoji li u chromu lista sajtova za koje je zapamcen password za logovanje?
Znam za Manage saved passwords u Settings, ali tu imam listu sa 4 sajta, a u stvarnosti chrome mi pamti barem 30 razlicitih passworda.
Cudno :d
 
Ne znam bas sta to znaci :)
Inace se ne izlogujem opste, onako klasicno, logout.
 
Kada odeš na neki sajt on može da kaže tvom web pregledaču da napravi tekstualni fajl koji se zatim čuva na tvom računaru i koji služi da bi te sajt lakše zapamtio. Kada ideš na logout, taj cookie se briše. Ako samo zatvoriš karticu sa stranicom, cookies i dalje ostaje (ako je u opcijama pregledača dozvoljeno) i sledeći put kada ideš na sajt, on te ne pita za identitet jer mu pretraživač pošalje podatke iz cookies fajla.
 
Previse si to pojednostavio, ima vise vrsta cookies-a, i ne ponasaju se svi tako kao sto si opisao.
 
Upravo to, imaju persistent i session cookies-i. Citao sam bas pre neki dan, ima na sajtu allaboutcookies. To sto se njemu desava je persistent cookies koji u sebi ima zadato posle kolliko vremena se on brise, tako da ce da se loguje automatski dok taj cookie ne istekne ;)
 
Slažem se kolege forumaši. Pojednostavio sam da bi čovek shvatio suštinu bitnu za njegovo pitanje.
 
Hvala svima, sada mi je sve jasno :)
Samo jos da pitam, kod tih persistent cookies (sa rokom trajanja), da li se to vreme resetuje svaki put kada posetim stranu, ili je rok za brisanje jako veliki.
Ne secam se da sam morao da ukucavam password na datim sajtovima.
 
Svakako se resetuje pri svakoj poseti stranice, a sam rok za brisanje određuje stranica.
 
Na dva potpuno razlicita kompa,sveze podignut sistem,instaliran hrom,isti problemi... Youtube zvuk secka kad otvaram vise tabova... Isto tako 5.1 ne radi,rade samo levi i desni zvucnik (probao sam da iskljucim onaj pepflashplayer.dll,ali ne pomaze)... I primetio sam da ako youtube otvorim u novom prozoru,onda radi normalno dok u drugom prozoru otvaram tabove... Zna li neko kako da sredim? Na drugim browserima nikakvih problema nemam...
 
Kako da namestim da krom zapamti na koje sam forum loginovan. Ocigledno on zapamti podatke, ali npr kada upalim bench nisam loginovan, nego moram da upisem prvo slovo i onda on automatski popuni. To je mega glupovao, hocu kao na operi da sam stalno loginovan. Koristim ccleaner i podesen je da ne brise nista vezano za password
untitled.png
 
Kod mene je sve tako i uvek sam loginovan.
Ne znam šta zeza kod tebe...
 
1111.PNG

Ima li neko pretstavu zasto mi chrome koristi ovaj font na pojedinim stranicama?
Da napomenem da je sve default i nov je chrome, na dva racunara razlicita..

Evo slika i evo link da vidite kako vama vidi...

https://support.google.com/chrome/answer/95290?hl=en



da napomenem da se ne desava na svim stranicama, vec na pojedinim. .. 50-50
 
Poslednja izmena:
Koji Flash koristite? Pepper vs Adobe?
 
Ljudi da li se nekome još dešava ovo?
Horm počne da guta font svuda, ili samo poneka slova. Mnogo ide na živce da moram bar jednom dnevno da resetujem browser.
Posle reseta sve je ok.

2014-06-27 09_07_15-Greenshot.png
 
Pogledajte prilog 144555

Ima li neko pretstavu zasto mi chrome koristi ovaj font na pojedinim stranicama?
Da napomenem da je sve default i nov je chrome, na dva racunara razlicita..

Evo slika i evo link da vidite kako vama vidi...

https://support.google.com/chrome/answer/95290?hl=en



da napomenem da se ne desava na svim stranicama, vec na pojedinim. .. 50-50
Ej ljudi pomagajte :d

Saznao sam da mi se isto dešava i u Firefox browser-u.. Očigledno je neko podešavanje u Windows-u, ali sve je po default, i dva različita PC.. Ne mogu da nađem gde je problem
 
Ljudi da li je neko probao eksperimentalnu 64-bitnu verziju Google Chrome-a ? Ja jesam i vrlo nestabilno radi, barem na mom kompu.

Ima li neko neka druga iskustva možda ?
 
Jericho, nisam nasao ovde resenje, medjutim dao si mi dobar trag. cheers

Problem moze da bude neki od ostecenih fontova ili neki instalirani font u sistemu.

Verovao ili ne, kod mene je bio problem to sto mi je instaliran font "helvetica 96 black italic", kada ga obrisem sve super, kada ga vratim browser pogresno pokazuje stranice!

Pojma nemam kakve veze ima taj font sa bilo cime, kad Chrome po defaultu koristi druge fontove.
 
Ja i dalje ne uspevam da podesim 5.1 zvuk na hromu... probao sam i 11.5 flash,ali nece pa nece... I primetio sam da su svi klipovi MUTNI u odnosu na mozillu. To je kada je ukljucen hardware acc. A kada ga iskljucim,budu skroz pixelated prvih 5-10 sekundi,pa posle budu normalni (ne mutni),kao sto bi i trebali da budu... Ja ne znam sta je ovo sa hromom,poceo je opasno da me ebe...
 
posle citanja jednih istih uputstava da ugasim pepflash i da koristim drugi,stariji adobe flash player (sve neuspesno)... preko addona sam ugasio html5 player na youtube,stavio najnoviji flash player,iskljucio pep... i sad radi i 5.1 i nema mutnine... eto,mozda nekom zatreba :)
 
↑ I glitch-eve i ružno renderovanje fonta, kilav rad...
 
Ja instalirah maloprije x64 koja je izasla. Trenutno mi izgleda da je sve sporije dosta. Dacu mu sansu danas i eventualno sjutra. Ako ostane ovako, vracam se na x32.
 
Meni je malopre instalirao novu verziju - 37.0.2062.94 m Ali nigde ne pise dali je 64-bit.Jel kod vas pise da je 64-bit,ili ne?
 
Verovatno nije. I otvoriš task manager, i ako u zagradi piše 32-bit onda znaš šta je. Ako ne piše ništa onda 64-bit.
 
Skinuo sam Chrome posle pola godine da vidim 64-bit finalnu varijantu. Isprobavao sam je još pre godinu dana dok je bio samo čist Chromium build da se skine, bez auto-update što je bila ozbiljna zajebancija. Prva stvar koju sam video je da se YT loše učitava. Druga je da nakon što sam ga smanjio i podigao, da je bio zacrnjen na par sekundi. Što je više ponašanje beta softvera nego gotovog.
 
Nazad
Vrh Dno