Šta je novo?

Google Chrome

Ljudi zasto Chrome na neki PC na neke web strane sa desan klick daje opciju "tanslate in English", a na neke ne? Proverio sam sve te podesavanja oko language ali opet nece.
 
na temi za chrome umesto ad blokera ti preporučuješ ceo brauzer?ludilo.

ima adguard i za furryfox.
 
Ja koliko sam shvatio, nece tu nijedan adblocker pomoci.
 
Ne verujem da ce tu moci nesto da se uradi, gugl ogromnim delom i jeste kompanija koja se bavi reklamama.. Posle manifesta V3, boljeg browsera od fajerfoksa nema, sto se tice blokiranja reklama :/
 
Videh to danas. Lepo od ostalih što će dozvoliti webRequest API i dalje. Naravno, MS odluka da ga ukine me ne iznenađuje. Srećom, samo me Vivaldi zanima od Chromium ekipe

na temi za chrome umesto ad blokera ti preporučuješ ceo brauzer?ludilo.

ima adguard i za furryfox.

Ne može čovek ni da se našali više. Na stranu što, kao što rekoše ljudi, adblokeri više neće moću da blokiraju reklame kao do sada. Pa kome je to bitno može ili da ih prihvati ili da traži alternativu
 
zeza jos nekog kad video sa tvica ili yt prebacuje na full screen-da na trenutak pokaze zelenu bag sliku?
 
Videh to danas. Lepo od ostalih što će dozvoliti webRequest API i dalje. Naravno, MS odluka da ga ukine me ne iznenađuje. Srećom, samo me Vivaldi zanima od Chromium ekipe



Ne može čovek ni da se našali više. Na stranu što, kao što rekoše ljudi, adblokeri više neće moću da blokiraju reklame kao do sada. Pa kome je to bitno može ili da ih prihvati ili da traži alternativu

na linku koji je okacen je stock hrom sa stock ublock i adblock resenjima.ovo ne dotice adguard koji sam ja predlozio kao alternativu (pogotovo ne ful instalaciju istog,ali nema veze) da bi ti predlozio potpuno drugi brauzer kao alternativu i sad je kao sala.
 
Kako je najbolje nakon instaliranja browser-a blokirati buduće update-e a da to ne utiče na Sinhronizaciju backup-a online, da li je to moguće?
 
Instalirao sam SRWare Iron koji je ekstra,ali nikako da promenim da mi novi tab otvara google. :mad:
Pomoc?
 

Prilozi

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    70.3 KB · Pregleda: 21
To je prilikom pokretanja i tako sam namestio,ovo je u pitanju novi tab koji sam resio ovako i sad kucam iz adress bara i cao,tako mi otvara google ne bing.
 

Prilozi

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    116.9 KB · Pregleda: 19
Drustvo, koji besplatan VPN preporucujete? Nije mi nesto bitna brzina, do skoro sam koristio onaj Hola, medjutim poceo je da trazi registraciju i jos neka cuda tako da sam ga izbrisao.
 
Kada Chrome smanji sliku, radi downscale jer ne moze stati u kadar, prikaz takve slike bude mutan. Dosta je ljudi pisalo o tome, npr:

https://bugs.chromium.org/p/chromium/issues/detail?id=562162

Ima komanda koja se stavi u adresu "shortcuta" ali se ne mogu sjetiti. Nije: -webkit-optimize-contrast

csrNV.png


Zna li neko fix za ove blurry slike?
 
Poslednja izmena:
..jos nekom ne radi chrome?

p.s proradio nakon restarta kompa...
 
Poslednja izmena:
Više ne pomaže ni adblock,plus,ublock.YT pušta reklame i pored te zaštite.Ima li neko neki predlog šta koristiti?
 

uBlock Origin екстензија за Chrome блокира рекламе на Јутјубу:

 
^ +1

Nema boljeg, tacka.
 
Ja koristim paralelno uBlock Origin i AdNauseum koji na neku foru otvara reklame neprimetno.
Pa ako želite nekoga da "donirate" sa neprimetnim klikovima na reklame... ;)
 
Samo da i njega ne blokiraju. Meni od jutros ne radi crx Mouse Gestures (piše da aplikacija krši propise). To je ona druga koja ne špijunira građane. Morao sam da instaliram onu originalnu gde moraš da štikliraš da se slažeš da imaju pravo da vide kako si postavio "Mouse Gestures". A pitaj boga šta sve drugo špijuniraju. To ne piše.
 
 
A sto ne AdGuard?
Reklame godinama nisam video.
 
Koliko je bezbedno pouzdati se u Chrome-ov menadzer lozinki?

Ok, znam da je pravi password manager kao recimo KeePass neprevazidjen ali da li je stvarno rizik drzati iste te lozinke uz Google nalog koji je propisno zasticen jakom sifrom i dvostrukom verifikacijom.
 
Nazad
Vrh Dno