Šta je novo?

[MTS] Kontrola troskova

Da li jos neko ima gore navedene probleme!!!
 
Kod mene je taj problem resen u decembru pisanjem naloga operatera.


P.S. Jos nema listinga za decembar
 
Mislis ti si im napisao???
 
Ne, zoves 789 i izdeklamujes problem. Operater onda pise nalog da provere o cemu se radi.

Generalno, 066 brojevi imaju problem sa pregledom listinga (sto je opet javasluk od strane MTSa)
 
OK. Hvala, a meni su rekli da ja treba pismeno da se obratim. To je izgleda kako koga dobijes, mislim na operatere, koji po pravilu neznaju nista.
 
Rekose da im sistem ne funckionise kako bi trebalo, do daljnjeg.

Mora da se aktivira preko 789, i ceka se nekoliko dana da stigne SMS sa aktivacijom.



Takodje rekose da aktivacija TD iz prethodnog meseca u sledeci prolazi normalno..
 
Pitanjce...
Koliko sam skontao "probaj me" ide na principu das 1000 trosis 1000. Posle 3 meseca prelazis na post ili ti gase karticu... ok to mi je jasno...
E sad... ako postpaid odmah ide na prijavu korisnika...ime prezime adresa... gde stize racun od carobnih 500 din :) sta je sa prepaidom? Jel i on ide odmah na ime ili se korisnik registruje tek posle 3 probna meseca? Ako ne ide na ime kako se onda izmirujes mesecno sa 1000-kom? Klasicnom dopunom po trafikama ili ides u telekom na prijavu?
I jos nesto... u slucaju da je prijava na oba (prepaid tj "probaj me" i postpaid) kako onda daju paket Brega+066 za 500 din na "izvolte" na trafikama? Uzmes na trafici za 500 i imas prepaid sa 1000 u startu i kako posle da te obavezuju za jos? (vezano sa onim pitanjem gore o prepaid uplati) :sceptic:
 
"Probaj me" je sad 500d sa 1000d kredita i važi do 1.4.2009. (reče mi lik iz mts-a da će stalno produžavati rok, tj da je neograničeno...)

Račun stiže tek ako se prebaciš sa "Probaj me" na "066 sa kontrolom troškova", a ovih 500d za "Probaj me" plaćaš na licu mjesta.

3. Kao što rekoh to na trafikama "Probaj me" je obični prepaid sa NAVODNO važenjem 3 mjeseca, račun dolazi tek kad pređeš na "066 sa kontrolom troškova"
 
"Probaj me" te ne obavezuje da dopunjujes kredit ta 3 meseca.

Svakog prvog kalendarskog dana u mesecu svim aktivnim prepaid korisnicima navedeni bonusi (video + data) biće obnovljeni, s tim što korisnik nema pravo prenosa neiskorišćenih minuta i DATA saobraćaja u naredni kalendarski mesec.


Posle 3 meseca: ili si na "kontroli troskova" ili na premiumu ili ti se gasi kartica a MTS NE vraca kredit koji je eventualno preostao.


*kolega Shaddow je vec odgovorio ali nije zgoreg ponoviti :)


.
 
Poslednja izmena:
jedno pitanje, ne znam da li je vec bilo. Kako se ukljucuje 3g usluga na 066 prepaid broju da bi se mogli obavljati video pozivi. Rece mi prodavacica da se salje poruka valjda na 773 ako se ne varam ali sam zaboravio sta se tacno kuca ?? zovem 789 ali se po pravilu niko od operatera ne javlja ni posle 15 min cekanja ...
 
Nesto preciznije o 3G na 066 ima bas u ovoj temi, post #173
 
ja sam jedan od onih koji su dobili 066 broj sa 10k din kredita uz kupljen CT komp na akciji u Tempu. nedugo zatim sam otisao i potpisao ugovor u MT:S-u i koliko mi je riba rekla meni ce skidati od tih 10k din po 500din mesecno i davati mi po 1000din dok ne potrosim svih 10k. ugovor sam potpisao 21.1. i od akriviranja kartice sam potrosio 300din recimo. 31.1. sam imao 9700din kredita. 1.1. proverim ja stanje i vidim 10700din?! na koju foru sada ovo? da nece ipak da mi stigne 500din racun? po nekoj mojoj racunici, ako me riba iz MT:S-a nije lagala, trebalo bi da ide otprilike ovako: 9700din-500din+1000din=10200din. a ja imam 10700din. kada obicno stize racun na kucu vlasnicima 066 broja?
 
Vidis, to je novost ako su ti vauceri vazili za Kontrolu troskova.

Prvobitno je bilo zamisljeno da vaucer od 10.000din ide uz Premium1000, trajanje ugovora 10 meseci.

Kontrola troskova i vauceri od 10.000din nisu pominjani, bar ja nisam nigde video?! :)


Sto se tice racuna, on stize kada i svi MTS postpaid racuni... Dakle koji dan posle 10-og u mesecu pa cak do 20og..
 
bice veselo ako me je riba iz MT:S-a slagala. lepo sam je pitao da li ce mi skidati po 500din mesecno i uz najmanji paket i ona kao dada, naravno. sudeci po ovome, izgleda da me je slagala jer su mi povecali za 1000din stanje na racunu. izgleda da cu morati ponovo da idem do MT:S-a da se svadjam...
btw. gde si to procitao da mogu vaucer koji sam dobio uz komp da koristim samo uz Premium 1k?
 
Meni jos uvek racuna na 500, a dobjem 1500.
 
hajde budi ljubazan pa malo opsirnije objasni :) jesi li i ti dobio karticu sa 10k din kredita uz kupljen CT komp?
 
gde si to procitao da mogu vaucer koji sam dobio uz komp da koristim samo uz Premium 1k?


Ovo sto sam naveo vazilo je za vaucere iz Zekstre, i striktno je naglasen paket Premium1000 sto je i logicno jer ti poklanjaju 1000din X 10meseci.


Da li su nesto menjali sa tim vaucherima iz CTa - ne znam... Uz ove iz Zekstre je isao veliki kartonski flajer gde je sve lepo opisano.
 
Poslednja izmena:
Ovo sto sam naveo vazilo je za vaucere iz Zekstre, i striktno je naglasen paket Premium1000 sto je i logicno jer ti poklanjaju 1000din X 10meseci.


Da li su nesto menjali sa tim vaucherima iz CTa - ne znam... Uz ove iz Zekstre je isao veliki kartonski flajer gde je sve lepo opisano.

cisto iz radoznalosti...da li posle tih 10 meseci mozes da raskines ugovor ili si vezan na godinu ili dve?
 
Vezan si tih 10 meseci.

Posle se automatski nastavlja na neodredjeno vreme. Dakle, raskines kad pozelis. :)
 
slutim da ce lose da ispadne po mene...
 
Sve ti pise u papirima koje si potpisivao.

Pocevsi od tarife.


P.S. Nema sta da ispadne lose po tebe, neces morati da placas, jedino ako nisi zeleo Premium vec Kontrolu troskova pa si se razocarao :)
 
evo epiloga...
cim su mi dopunili 1.2. kredit sa 1000din znao sam 99% da ce mi stici racun od 500din i stigao je. problem je sto sam ja njih na 064 789 lepo pitao pre potpisivanja ugovora da li ce mi stizati racun ako izaberem "kontrolu troskova" ili ce mi odbijati sa kredita i dobio sam odgovor da ce mi skidati sa kredita. prilikom potpisivanja ugovora pitao sam ribu koja radi tamo isto pitanje i ona mi je isto odgovorila. ispostavilo se da su me slagali. verovatno ne namerno vec zato sto nemaju pojma, ali kakve to veze ima u krajnjem slucaju? ja sam ostecen jer mi je stigao racun za januar (plus, potpisao sam 21.1. a stigao mi je za ceo mesec sto je posebna pljacka) i stici ce mi i za februar. dakle 2x500din su mi neobavesteni operateri izbili iz dzepa :mad: juce sam potpisao premium 1000 i oni se kunu da mi nece stizati racun vec da ce mi odbijati od kredita. lol, tako je bilo i pre mesec dana pa mi je stigao racun. nadam se da me nece i ovaj put prevariti...popunio sam zalbu i gde sam lepo objasnio o cemu se radi ali od toga 99% nema nista jer ja ne mogu da dokazem da sam obmanut u 2 navrata.
sve u svemu, imacu u narednih 10 meseci po 250 minuta, poruka MB neta i video poziva mesecno, koji mi apsolutno nisu potrebni ali makar cu iskorititi nesto od toga. fiksni necu uzeti u ruku do novembra.
jos jedan dokaz o kakvoj se firmi radi. da nije zalosno bilo bi smesno :(

btw. dok sam se juce macevao sa operaterima u MT:S-u 2 puta za malo da nije izbila tuca jer je neverovatno koliko se ljudi zali da su pokradeni. toliko o poslovnosti Telekoma...drago mi je da sam odjavio ADSL i presao kod SBB-a (koji radi do jaja), a cim isisam ovih 10k din kredita odjavljujem karticu i nikada vise nista sa Telekomom necu imati...
 
Ja juče i zvanično prešao kod telenora, mesec dana sam šetao oba broja, dok nisam izobaveštavao ljude o promeni, telenor mi bio prepaid za sve to vreme, i od juče mi je na postpaidu ... pa ćemo da vidimo kako će kod njih da bude .... Telekome, aj zdravo ...
 
Ja sam bio dugogodisnji korisnik Telenora i cale jos od pocetka Mobtela,oni su me zadnjih par meseci potkradali i presao sam na Premium i zadovoljan sam za sada.Racuni su ok,medjunarodni pozivi isto realne cene.Doduse ovaj mesec sam imao nekih 60-tak minuta medjunarodnih pa cu videti kakav je racun.
 
Ja sam bio dugogodisnji korisnik Telenora i cale jos od pocetka Mobtela,oni su me zadnjih par meseci potkradali i presao sam na Premium i zadovoljan sam za sada.Racuni su ok,medjunarodni pozivi isto realne cene.Doduse ovaj mesec sam imao nekih 60-tak minuta medjunarodnih pa cu videti kakav je racun.

Potkradali? :)
Sto nisi reklamirao.
Licno mislim da su ovi paketi kao prepaid, izgleda jeftino, ali se naplacas onih uspostava i sl zafrkancija...
 
Poslednja izmena:
ma jesam,posto je broj na firmu bile su zalbe i reklamacije jer sam letos bio u romingu i racuni su dosli abnormalni :)

3-4poziva u isto vreme i isto traju :) na kraju su stornirali pa ako toga nesto zezali pa sam jednostavno presao na mt:s :)
 
jel' zna neko koliko je potrebno da azuriraju stanje preostalih minuta i poruka na premium 066 paketu kada okrenes *797#?
 
Kao za svaki MTS postpaid.
Azurira se negde rano ujutro. Ali nekada stanje "kasni" dan ili dva.

.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno