Šta je novo?

[MTS] Kontrola troskova

Stranica je još u izradi, ali evo vesti:

Mobilna telefonija Srbije je ponudila svojim korisnicima mogućnost kupovine SIM kartice sa prefiksom 066.

066 postpaid je u ponudi od 1. septembra 2008. godine. Svi korisnici će moći u mt:s poslovnicama i kod ovlašćenih dilera da kupe 066 postpaid sa kontrolom troškova potpisivanjem ugovora bez vremenskog ograničenja (nema ugovorne obaveze). Korisnicima će biti na raspolaganju šestocifreni 066 brojevi koji počinju sa 0xxxxx ili 1xxxxx i korisnici neće imati mogućnost izbora istih.

Aktivacija 066 kartice iznosi 500,00 dinara (sa PDV-om).

Mesečna pretplata za 066 postpaid korisnike uz tarifu sa kontrolom troškova iznosi fiksno 500,00 dinara (sa PDV-om)

Po zaključenju pretplatničkog ugovora kao i svakog prvog kalendarskog dana u mesecu, svim aktivnim postpaid korisnicima tarifnog profila sa kontrolom troškova dodeljuje se bonus u iznosu od 1.000,00 dinara za saobraćaj (sa PDV-om), koji se dodaje eventualno neiskorišćenom iznosu bonusa i uplata iz prethodnog perioda.


Takođe, po zaključenju pretplatničkog ugovora i svakog prvog kalendarskog dana u mesecu, svim aktivnim postpaid korisnicima tarifnog profila sa kontrolom troškova biće dodeljeni i sledeći bonusi:
- 100 minuta za video pozive
- 100 MB za prenos podataka
s tim što korisnik nema pravo prenosa neiskorišćenih minuta i DATA saobraćaja u naredni kalendarski mesec.



Sve cene, osim mesečne pretplate i bonusa, su prikazane bez PDV-a. Tarifiranje 60s+1s: Prvi minut razgovora se zaokružuje, a nakon toga se poziv tarifira po sekundama.

Svim korisnicima će biti omogućeno korišćenje video poziva.

Korisnici ovog tarifnog profila nemaju mogućnost da definišu Friends&Family brojeve, dok korisnici iz 064 i 065 numeracije mogu da definišu brojeve iz 066 numeracije kao svoje F&F brojeve.

Svim korisnicima 066 postpaid tarifnog profila sa kontrolom troškova biće omogućeno korišćenje međunarodnog saobraćaja, rominga i svih ostalih usluga, a iste će biti tarifirane u skladu sa Cenovnikom mt:s-a za prepaid korisnike.


SPECIFIČNA KONTROLA TROŠKOVA



Korisnici zaključuju pretplatnički ugovor na neodređeno vreme. U toku kalendarskog meseca korisnik obavlja saobraćaj i svaki razgovor mu umanjuje iznos na računu u skladu sa cenama za 066 postpaid tarifni profil sa kontrolom troškova.

Kada korisnik potroši bonus koji mu je dodeljen prilikom aktivacije kartice kao i po osnovu plaćene pretplate po mesečnom računu, isključuje se odlazni saobraćaj a korisnik ga može ponovo aktivirati tako što će preko mPos terminala, SMS, WAP i web dopunama preko bankovnih računa i zaduženjem postpaid računa iz 064 i/ili 065 numeracije izvršiti uplatu željenog iznosa za saobraćaj.

Svim korisnicima postpaid tarifnog profila sa kontrolom troškova biće poslati mesečni računi sa mesečnom pretplatom za prethodni kalendarski mesec od 500,00 dinara (sa PDV-om), koje su u obavezi da izmire do datuma naznačenog na računu.

Ukoliko korisnik ne izmiri obaveze plaćanja računa za pružene usluge na vreme, isključuje se odlazni saobraćaj a isti se ponovo aktivira nakon izvršene uplate iznosa sa mesečnog računa. Ukoliko ne izvrši uplatu do kraja kalendarskog meseca u kojem mu je račun izdat, korisnik gubi pravo na navedene bonuse u narednom kalendarskom mesecu.


Ukoliko korisnik nepravilnom upotrebom ošteti SIM karticu, kao i slučaju gubitka ili krađe kartice ima pravo na zamenu SIM kartice sa zadržavanjem pretplatničkog broja po ceni od 100,00 dinara (bez PDV-a).

Ukoliko je kartica fabrički neispravna korisnik ima pravo zamene SIM kartice sa zadržavanjem istog pretplatničkog broja bez plaćanja naknade.

Korisnici će biti oslobođeni plaćanja naknade definisane Cenovnikom Telekoma Srbija za ponovno uključenje pretplatničkog broja.


Korisnici će moći da izvrše ustupanje ugovora na treće lice u skladu sa procedurama i Opštim uslovima ugovora o pretplati na usluge javne GSM digitalne mobilne telefonske mreže Telekoma Srbija. Ova usluga će biti naplaćena u skladu sa važećim cenovnikom Telekoma Srbija za uslugu ustupanje ugovora.


Korisnici 066 postpaid tarifnih profila sa kontrolom troškova nemaju mogućnost izbora i korišćenja tarifnih profila koji su u ponudi za postpaid korisnike 064 i 065 numeracije Mobilne telefonije Srbije.
 
Ima i za prepaid:

Mobilna telefonija Srbije je ponudila svojim korisnicima mogućnost kupovine SIM kartice sa prefiksom 066.

Probaj me je prepaid kartica 066 koja će biti ponuđena po ceni od 1.000,00 dinara sa PDV-om i inicijalnim kreditom od 1.000,00 dinara sa PDV-om. Korisnicima će biti na raspolaganju šestocifreni 066 brojevi koji počinju sa 0xxxxx ili 1xxxxx i korisnici neće imati mogućnost izbora istih. Svi korisnici imaju mogućnost da probaju novu uslugu do 1. decembra 2008. godine. Nakon isteka promotivnog „probaj me“ perioda svi korisnici koji ne pređu na postpaid 066 izgubiće broj i kredit.

Probaj me je prepaid tarifa koja je identična tarifi iz 066 postpaid ponude. Jedina, i naravno najbitnija, razlika je u plaćanju mesečnog računa i dodatnih pogodnosti koje ostvaruju korisnici 066 postpaid tarife.



Sve cene, osim inicijalnog kredita, su prikazane bez PDV-a. Tarifiranje 60s+1s: Prvi minut razgovora se zaokružuje, a nakon toga poziv se tarifira po sekundama.

Svakog prvog kalendarskog dana u mesecu svim aktivnim prepaid korisnicima navedeni bonusi biće obnovljeni, s tim što korisnik nema pravo prenosa neiskorišćenih minuta i DATA saobraćaja u naredni kalendarski mesec.

Korisnici ovog tarifnog profila nemaju mogućnost da definišu Friends&Family brojeve, dok korisnici iz 064 i 065 numeracije mogu da definišu brojeve iz 066 numeracije kao svoje F&F brojeve.

Korisnici ovog tarifnog profila svoje trenutno stanje mogu da provere samo unošenjem koda u formatu *100#. Nemaju mogućnost da provere kredit pozivanjem broja 064777.

Korisnicima Probaj me tarifnog profila omogućeno je korišćenje međunarodnog saobraćaja, rominga, kao i svih ostalih usluga, a iste će biti tarifirane u skladu sa Cenovnikom mt:s-a za prepaid korisnike.

Ukoliko nepravilnom upotrebom ošteti SIM karticu, kao i u slučaju gubitka ili krađe kartice, korisnik ima pravo na zamenu SIM kartice sa zadržavanjem pretplatničkog broja po ceni od 100,00 dinara (bez PDV-a).

Ukoliko je kartica fabrički neispravna korisnik ima pravo zamene SIM kartice sa zadržavanjem istog pretplatničkog broja bez plaćanja naknade.

Dopunu kredita korisnici mogu vršiti preko mPos terminala, SMS, WAP i web dopunama preko bankovnih računa i zaduženjem postpaid računa iz 064 i/ili 065 numeracije.


Još jednom - po isteku promotivnog perioda, odnosno od 1. decembra 2008. godine sve prepaid kartice iz 066 numeracije biće isključene, a korisnici neće imati pravo na povraćaj novca u slučaju da je na kartici ostao kredit koji nije iskorišćen za saobraćaj.
Prelazak sa 066 prepaid-a na postpaid sa kontrolom troškova

Svi korisnici prepaid tarifnog profila numeracije 066, u periodu od 01.09. do 01.12.2008. godine imaju pravo prelaska na postpaid tarifni profil sa kontrolom troškova 066.
Korisnici zadržavaju svoje postojeće kartice i neće im se naplaćivati usluga prelaska sa prepaid na 066 postpaid tarifni profil.
Kredit koji im je preostao u trenutku zaključenja ugovora o pretplati biće evidentiran kao uplata za postpaid saobraćaj. Takođe korisnik ima pravo na prenos neiskorišćenih bonusa. Korisnici koji se opredele za prelazak na 066 postpaid tarifni profil po zaključenju ugovora neće dobiti jednokratni iznos za saobraćaj i bonuse koje dobijaju novi korisnici postpaid tarifnog profila sa kontrolom troškova.

Svi 066 brojevi se aktiviraju obavljanjem prvog poziva!!!
 
hmm ne znam sta da kazem...
da li je ovo dobra ponuda ili samo jos jedna psiholoska ponuda...
video pozivi su (bar meni) nepotrebni, bolje da su neke free minute ubacili i neke sms poruke...
ne moze ni broj da se bira... jedina pozitivna strana je ta sto ce verovatno moci da se ima uvid u stanje tj ko je zvat sa tog broja, u koliko sati itd itd...
e sad ako planiraju da kasnije ubace neke promocije bice dobro...
ne bih da menjam svoj dugogodisnji broj ako nema nekih dobrih razloga...
aj da cujemo i misljenje drugih ljudi... :)
 
u poslovnici mts:a placas 500 din za samu karticu i samo potpisivanje ugovora...
racun ti stize na kraju meseca i placas tih 500 din nevezano za novac koji si dao pri uzimanju kartice, znaci 500 + 500 za prvi mesec...
a ukupna svota koju imas za trosak izuzev free 100mb i 100 min (video poziva) je 1000 dinara, ne 1000 + 500...
i za sada nema jos uvek nista od biranja brojeva, da li ce da bude u buducnosti jos uvek niko ne zna (ili nece da kaze :))
toliko...
inace ubio bih za broj 066 066 066 :p
 
postpaid 500din

nije mi jasno jeli se dobija 500+1000 din mjesečno ili samo 1000?

Dobijaš 1000 za trošenje, a mesečni račun ti je uvek 500 din, koji moraš da platiš do kraja meseca u kojem je izdat, da bi i sledeći mesec ostvario bonuse... Ako ti je potrebno više od 1000, onda dopunjujes kao pripejd :)
 
1000 dinara mesecno za trosak + 100mb gprs-a + 100 minuta video poziva...
kad potrosis tih 1000 din dalje uplacujesh na trafici, prodavnici...
a kuci ti stize 500 din! Ne moze preko nista da ti stigne...
 
i ja toga plasim zato i razm sta da radim...
ewo sad sam se iz poslovnice vratio izbor brojeva je moguc ali se ne zna koji je u kojoj grupi...
mts ima 4 grupe brojeva koji se extra placacaju, prva grupa je 37000 dinara druga 15000 i treca 7000 ali covek koji radi u poslovnici kaze da je nemoguce da se vidi koji je broj u kojoj grupi... nije mi jasno kako je to moguce za tako jakog mob operatera... ja sad trebam da uzmem neki broj i da se preznojavam dok mi ne kazu da li trebam nesto da platim a to se NARAVNO vidi tek kad stavis potpis na djavoljev ugovor... :/
 
Rekli su da postoje 4 kategorije ali da trenutno se uhodavaju i nisu u poslovnici jos nacisto oko tih brojeva.


Treca grupa 7000din, a jel ima neka jeftinija grupa???
 
Mislio sam na najjeftiniju grupu brojeva koji mogu da se izaberu... :smoke:

(cuo sam da postoji grupa brojeva od 1000din, da li je tacno?)
.
 
Poslednja izmena:
postoje 4 grupe licno sam bio u poslovnici danas ali je problem (bolje reci PROBLEMCINA) sto oni nemaju uvid u to koji je broj u kojoj grupi! To saznas tek kad parafirash ugovor...
Nesto kao lutrija hehe... samo sto mozes da dobijes da platis 35000 dinara ako uzmes broj iz prve grupe! Nije mi samo jasno kako ne postoji neki spisak ili nesto slicno...
 
i ja toga plasim zato i razm sta da radim...
:/
A cega se ti plasis?!? Ako ukinu nesto 1. decembra ili 1. januara ili 1. juna ili..., a ti lepo raskines ugovor i cao zdravo. Nemas nikakvu obavezu da budes zauvek korisnik - raskid ugovora se obavlja za 5 minuta.;)
 
uzmeš probaj me i odmah poslije potpišeš ugovor, i nemožeš platiti više ;)

pa da ali na pripejd nemas da izabares broj za koji ces da se plasis da je u prvoj grupi... :) tu su oni 'obicni' brojevi...


A cega se ti plasis?!? Ako ukinu nesto 1. decembra ili 1. januara ili 1. juna ili..., a ti lepo raskines ugovor i cao zdravo. Nemas nikakvu obavezu da budes zauvek korisnik - raskid ugovora se obavlja za 5 minuta.;)

Pa da ali ja uvek koristim jednu karticu, mnogo ljudi imam u imeniku pa ne bih da ih smaram kako sam OPET promenio broj... :/
 
Od 02.09.2008. MTS nudi korisnicima nove tarifne profile na mreži 066, PREMIUM 1000 i PREMIUM 4000.

Svi korisnici će moći u mt:s poslovnicama i kod ovlašćenih dilera da kupe 066 postpaid sa Premium postpaid tarifnim profilom.

Omogućen je izbor pretplatničkog broja u opsegu pretplatničkih brojeva od 066 000000 do 066 499999.Korisnici zaključuju pretplatnički ugovor na neodređeno vreme. Aktivacija 066 kartice sa izborom jednog od dva Premium postpaid tarifnih profila iznosi 1,00 dinar (sa PDV-om).
Cena pretplatničkog broja zavisi od grupe u kojoj se nalazi.

U pitanju su 3 grupe a cene su:
13357418bx5.gif


*na prodajnom mestu možete saznati kojoj grupi pripada željena numeracija.
Sve cene su prikazane sa uračunatim PDV-om.

Korisnici uz izbor pretplatničkog broja plaćaju i cenu aktivacije postpaid SIM kartice uz Premium tarifne profile.

Za sve ostale pretplatničke brojeve koji se ne nalaze na spisku već kreiranih pretplatničkih brojeva, naplaćivala bi se samo cena aktivacije postpaid SIM kartice uz Premium tarifne profile.

Karakteristike premium tarifa
sdadzi9.gif

*Sve cene, osim mesečne pretplate, prikazane su bez PDV-a.
- Prvi minut razgovora se zaokružuje na 60 sekundi, a nakon prvog minuta tarifiranje se vrši po sekundi.
- Korisnici ovih tarifnih profila nemaju mogućnost da definišu Friends&Family brojeve, dok korisnici iz 064 i 065 numeracije mogu da definišu brojeve iz 066 numeracije kao svoje F&F brojeve.
- Korisnici ovih tarifnih profila nemaju mogućnost izbora i korišćenja postpaid tarifnog profila sa kontrolom troškova iz 066 numeracije, kao i tarifnih profila koji su u ponudi za postpaid korisnike 064/065 mreže.
- Svim korisnicima će biti omogućeno korišćenje video poziva.
 
Ovo k'o da je pravljeno za mene. OK, jesam po potrošnji negde između ova dva paketa, i na mreži gde 3G radi :roll:, ali platio bih i ovaj veći Premium da ne nosim dva telefona.

Piše da je omogućeno korišćenje Video poziva, da li to znači da je i dalje potrebno plaćati pretplatu za 3G?
 
Koliko sam ja razumeo ne placa se pretplata (kao i kod telenora). Nikad mi nije bilo jasno cemu ta pretplata sluzi
 
Jedno pitanjce... Ja sam na običnom MIX1000 paketu...i plaćam 3g pretplatu gde piše "bla bla video pozivi po ceni običnog do daljnjeg" E sad mene zanima koliko se KB potroši recimo za minut video poziva...I to se naplaćuje kao običan GPRS? (i jel se pored toga tj protoka i video pozivi skidaju sa besplatnih minuta kao i obični pozivi ? )
 
Ako imaš uračunate minute u pretplatu (mrzim ono "besplatne minute" :)), onda se ti minuti skidaju i za video pozive. Ako nemaš uračunate, cena je kao i za klasičan poziv.

Prilikom video poziva se ne troši GPRS protok.
 
Ako zelite da birate broj onda MORA 066 Premium tarifa (1000 ili 4000)

Brojevi su podeljeni u 4 grupe
35000din, 7000din, 2000din i 1din za cetvrtu grupu.
 
Poslednja izmena:
Jedno pitanjce... Ja sam na običnom MIX1000 paketu...i plaćam 3g pretplatu gde piše "bla bla video pozivi po ceni običnog do daljnjeg" E sad mene zanima koliko se KB potroši recimo za minut video poziva...I to se naplaćuje kao običan GPRS? (i jel se pored toga tj protoka i video pozivi skidaju sa besplatnih minuta kao i obični pozivi ? )

Bukvalno je sve identicno kao i kod obicnog poziva. Tj, placas po svojoj tarifi, a u zavisnosti koliko si vremena pricao... Nema nikakvih dodatnih troskova.
 
Nije mi bas jasno za ovaj paket od 500,da li ovih 100 minuta vaze iskljucivo za video poziv ili vaze i za obicne pozive ili se oni naplacuju od onih 1000 dindzi kredita?
 
Vazi samo za video, obicni pozivi na 066 se placaju, tj trose kredit...
 
ok, imam pitanje...
da li sam ja lud, ili ste svi vi ludi (sorry ali tako mi ispadne) sto se svi lozimo na tarifni paket koji kao svoju prednost bazira na "tacnoj i preciznoj kontroli troskova"????????????????????
pa to treba da ima svaki tarifni paket!!!!
da se ne lazemo 3g mreza funkcionise samo u centru pokojeg grada u srbiji.
cene za ovo ostalo su iste kao i za ostale bell pakete.
tarifiranje isto kao i ranije.
gde je prednost????
 
Nazad
Vrh Dno