Šta je novo?

[MTS] Kontrola troskova

xSeptimus

Znamenit
VIP član
Učlanjen(a)
07.05.2002
Poruke
10,732
Poena
1,045
Dosta novosti u MTSu, krece od ponedeljka:


BEOGRAD - Mobilna telefonija Srbije (MTS) saopštila je danas da je uvela novu numeraciju - 066, koja će biti namenjena postpejd korisnicima sa istim iznosom mesečnog računa od 500 dinara (sa PDV-om), sa poklonom od 1.000 dinara mesečno i istom cenom MMS i SMS poruka.

Sa brojeva 066 cena poziva prema svim mrežama u nacionalnom saobraćaju je ista, uvid u sistem tarifiranja je potpuno jasan i nedvosmislen, a u okviru tarife od 500 dinara mesečno, svaki korisnik ima pogodnost da koristi od 100 minuta video poziva (3G telefonija) i 100 MB za prenos podataka mesečno (GPRS).

Profil 066 je prvi pospejd sa uvek istim iznosom računa od 500 dinara (sa PDV-om), koji može i da se dopuni po potrebi, a za uvek isti iznos računa, korisnik početkom svakog meseca dobija 1.000 dinara koje može da troši po potrebi.

Ukoliko se 1.000 dinara kredita ispostavi kao nedovoljno, korisnik u svakom trenutku može da dopuni svoj račun iznosom po želji, a dodatna pogodnost ovog postpaid tarifnog profila je da potpisani ugovor nije vremenski obavezujući.

MTS je ponudio, kao novinu na našem tržištu, opciju "Probaj me", tako da korisnik prvi put može da proba uslugu i da potom odluči da li će nastaviti da je koristi.

Na taj način, korisnik dobija mogućnost da tri meseca proba da li mu odgovaraju sve prednosti koje dobija izborom profila 066 i potom donese odluku, a posle isteka probnog perioda, 1. decembra, korisnik može da prenese svoj broj u postpaid tarifni profil 066 ili će mu, u suprotnom, broj biti ukinut, navedeno je u saopštenju.
 
Poslednja izmena:
Hmmm ajd da vidimo to... deluje bolje nego dosadasnje kvazi promocije ali treba videti sta se zaista krije ovde...
 
Poslednja izmena:
Da li su to i oni unapredili sistem za obracun stanja? Ili je ovo nesto izmedju prepaida i postpaida :)

Deluje obecavajuce, jos samo da se pojavi na njihovom sajtu i da malo pojasne detalje
 
Prica se da ce u mix-u tarifiranje biti 1+1, kao i da ce se uvesti nova tarifa za 066 od 1.9.
za sada nije zvanicno...
 
Poslednja izmena:
U 066 tarifi ce verovatno cene razgovora biti nesto skuplje nego u standardnim tarifama.

I verovatno 066 brojevi nece moci da koriste standardne tarife.

Brojevi u 066 tarifi ce bit 6-cifreni.
 
Upravo sam dobio poruku od mtsPROMO da je sada mms 5din + PDV ( ja sam na mix1000), akcija je septembarsko iznenadjenje. Novi slogan je "Imamo jedni druge" :). Zvacu bivse kolege u call centru da proverim sve nove stvari za postpaid.
 
frostonja, ako saznas nesto javi jer se mnogo prica o mt:su ovih dana:
*066prepaid, postpaid
*066uslovi
*mix promena trifiranja na 1+1
>>> Sto je najgore svi tvrde nesto ali nista zvanicno...
Pa bi bilo dobro da neko odgovori na pitanja koja kruze :)
 
Ovo ce moci da se zavrsava samo u poslovnicama??
 
Pa na potpisivanje ugovora (a i prepaid kartice)? Ne u Tehnomobile i slicno...
 
Poslednja izmena:
Evo ovako: od 1. septembra korisnicki servis MTS-a i Telekoma ( ADSL i telefonija) su spojeni u jedan korisnicki, otuda novi slogan "Imamo jedni druge". 066 pocinje i kao post i kao prepaid stim da posle 3 meseca probe, prepaid brojevi koji ne prihvate uslove se gase ( ovo jos nije definisano, izgleda da je do 1. decembra moguca proba, a posle toga ugovor?). Pretplata je 500 din za koje dobijas 1000 din kredita i bonuse u vidu poruka, neta i jos necega. Kolega nije radio danas tako da cu sutra uvece dobiti tacno obavestenje koje su dobili na intrawebu.

Mix ostaje na 60+1...
 
Poslednja izmena:
Ala ce biti veselo kada korisnicki servis ADSL-a i MTS-a stope u jedno... Pa dobices ih prekosutra...
 
ovo je jako znacajno iz 3 razloga konacno:

1. MMS postaje normalna stvar
2. 3G postaje normalna stvar
3. GPRS postaje normalna stvar

posle ovoga ni jedan provajder nece moci da posluje po starom vise...
ovo obecava...
 
mozda je ovo uvod u kupovinu brojeva, i selidbe istih sa operatera na operater.
Daj Bože da je tako...:sceptic:

@MTS je ponudio, kao novinu na našem tržištu, opciju "Probaj me", tako da korisnik prvi put može da proba uslugu i da potom odluči da li će nastaviti da je koristi.
Na taj način, korisnik dobija mogućnost da tri meseca proba da li mu odgovaraju sve prednosti koje dobija izborom profila 066 i potom donese odluku, a posle isteka probnog perioda, 1. decembra, korisnik može da prenese svoj broj u postpaid tarifni profil 066 ili će mu, u suprotnom, broj biti ukinut, navedeno je u saopštenju.

Ovo me zanima,mogu da probam,pa ako mi se ne svidi gase mi broj ili šta,uopšte mi ovaj deo nije jasan.:trust:
 
ovo je jako znacajno iz 3 razloga konacno:

1. MMS postaje normalna stvar
2. 3G postaje normalna stvar
3. GPRS postaje normalna stvar

posle ovoga ni jedan provajder nece moci da posluje po starom vise...
ovo obecava...

Nadam se za mms, vec je bilo krajnje vreme.
3g razgovori su na telenoru od starta normalna stvar (mts naplacuje glupu pretplatu ni za sta), a vreme je i da net pojeftini...
Nadajmo se da je ovo neka velika promena :banana:, a ne jedno te isto uvijeno u svilen papir...
 
Deluje prilicno obecavajuce, ali da sacekamo da vidimo.....
 
Daj Bože da je tako...:sceptic:

Ovo me zanima,mogu da probam,pa ako mi se ne svidi gase mi broj ili šta,uopšte mi ovaj deo nije jasan.:trust:


Tako nesto, ali jos nije pojasnjeno da li postoji i kolika ugovorna obaveza posle 1. decembra!
 
ovo je jako znacajno iz 3 razloga konacno:

1. MMS postaje normalna stvar
2. 3G postaje normalna stvar
3. GPRS postaje normalna stvar

posle ovoga ni jedan provajder nece moci da posluje po starom vise...
ovo obecava...

Misliš da nije samo promocija u pitanju?

Pošto se inače 1.9. završavaju postojeće (konkretno bi trebalo da se vrate na početne vrednosti MIX i BEL paketi ako se ne varam).
 
Evo citata sa drugog foruma za koji ne znam da li je tacan i ne stojim iza izjave...



POSTPAID:
MIX
- MMS - u pola cene
- GRPS - u pola cene (iako je sa tarifnim dodatkom i niže)

BEL
- MMS - u pola cene
povećanje minuta u okviru mreže, navodim samo minute unutar mreže i povećanje broja poruka
BEL 100 -> 90 min, 110 sms
BEL 150 -> 135 min, 165 sms
BEL 200 -> 180 min, 220 sms
BEL 400 -> 360 min, 440 sms

FRESH
- MMS - u pola cene
- cena mesečne pretplate niža za po 100 din za svaku tarifu

Za ostale pakete nisam pitao.


PREPAID:
- MMS - u pola cene
- F&F brojevi: 1din/min za sve tarifne profile

...Ovu su moje zabeleške, zapisao sam glavne stvari. Sigurno ima "promocija" i za Bel 50 i za MyBel ali nisam zapisao. Biće zvanično za 1 dan.

p.s. Ne radim u MTS-u, imam dobre izvore.
 
Poslednja izmena:
BEL će ostati samo sa minutima u mreži? :)
 
Nadam se da nece dirati (smanjiti) 325 minuta u Mix-1000 od 1.9. jer koliko se secam i tih 325 minuta su na promociji :trust:
 
Da nije ovo priprema za iPhone? Mnogo dobro izgleda da bi ispalo loše na kraju, ali ipak svi znamo gdje živimo... Vidjećemo sutra uostalom...
 
Nazad
Vrh Dno