Šta je novo?

Nvidia PhysX

Nigde nisam video konacnu potvrdu toga, ali se prica da ce biti tako...ne znam da li ce biti bas zapakovano u jedan installer, ali bi trebalo da bude objedinjeno u jedinstven CP...mada jos nista nije sigurno.
 
Evo ga i novi drajver (xp32bit) sa kojim se instalira i poslednji physx drajver (v8.08.01).

Izgleda da ovaj set drajvera radi posao. U odnosu na 8.07.18, dobio sam zamalo pa 1000 poena vise u fluidmarku. Takodje, pokazuje se da je klok GPU-a zaista bitan. Ok, znam, u pitanju je sinteticki test, ali stice se jasan utisak da i nece biti bas svejedno na cemu cemo terati physx. Kod mene na 8800gts, razlika u performansama izmedju default i osrednjeg OC-a (625mhz gpu) je oko 35%. Kasnije cu probati UT i jaci OC, sada nemam vremena.

Orijentacije radi, 1280x1024 default test mi je omerio skoro 8000 poena, 79xx nesto tako.
 
Poslednja izmena:
Evo ga i novi drajver (xp32bit) sa kojim se instalira i poslednji physx drajver (v8.08.01).

Izgleda da ovaj set drajvera radi posao. U odnosu na 8.07.18, dobio sam zamalo pa 1000 poena vise u fluidmarku. Takodje, pokazuje se da je klok GPU-a zaista bitan. Ok, znam, u pitanju je sinteticki test, ali stice se jasan utisak da i nece biti bas svejedno na cemu cemo terati physx. Kod mene na 8800gts, razlika u performansama izmedju default i osrednjeg OC-a (625mhz gpu) je oko 35%. Kasnije cu probati UT i jaci OC, sada nemam vremena.

Orijentacije radi, 1280x1024 default test mi je omerio skoro 8000 poena, 79xx nesto tako.

Extra, bacam se na probu :wave:
 
Ovako :)
Drajver -ok, u krizi daje 2fpsa vise (1280*1024 standardan test gpu bench) -Vista x64

3Dmark Vantage, sa ukljucenim physx:
Vantage02.jpg

Nurien (1024 rezolucija, ne znam da li moze da se podesi vise):
Nurien 01.jpg

I onaj demo sa fluidima, fino radi takodje.Sve u svemu, fino...
Probacu kasnije i GRAW2, valjda cu konacno uspeti da ga nateram da radi sa hw fizikom.
 
Ovaj nurien zaista extra izgleda, samo me interesuje jel to moralo biti bas gigabajt veliko majke mu?! Inače na 8800gts 512 minimalan fps 26 :wave:
 
^Poteraj ponovo, kod mene je sad min 32 :D

GRAW2 radi!...pravio sam gresku sto nisam skinuo 1.5 patch za igru.Moze se skinuti odavle.
Fizika na extreme u meniju igre, i framerate je vise nego dobar.Partikli, destruktivni materijali, svega imade :p
 
Mass Effect i dalje pravi problema, mozda treba patch/....
 
Meni GRAW 2 v1.05 puca sa FW 177.83 i Physx 8.08.01 uz gresku:

Crash in application version: 30899.3048

Unhandled exception - -529697949



C STACK:
kernel32 (???) : RaiseException
graw2 (???) : ???
graw2 (???) : ???

Renderer: threaded
Physics : threaded
 
^meni za divno cudo sljaka ok...takvo pucanje sam imao davno i secam ga se dobro :p a UBI-jevi forumi su zatrpani tim crash logovima.

Ko zna do cega je...ja tipujem na "narodne lekove", kao i za Mass Effect.Pogotovo sad kad je u jednacinu ubaceno i ovo sa fizikom...
GRAW2 koji sad vozim je original i vista x64.Mada nisam puno igrao, a to crashovanje bi se moglo javiti kasnije u toku igre.Ova igra mi je bas kidala zivce svojevremeno.
 
Poslednja izmena:
See, you do not need a power-house of a graphics card to deal with the PhysX calculations. Say you have an older GeForce 9600 GT or 8600 GT lying around and you upgraded towards a GeForce GTX 260 (or whatever). Then can you use your 9600 GT (or even 8600 GT) as a Physx unit and the GTX 260 for graphics.

E svaka im cast za ovo. Revolucija :)
 
^meni za divno cudo sljaka ok...takvo pucanje sam imao davno i secam ga se dobro :p a UBI-jevi forumi su zatrpani tim crash logovima.

Ko zna do cega je...ja tipujem na "narodne lekove", kao i za Mass Effect.Pogotovo sad kad je u jednacinu ubaceno i ovo sa fizikom...
GRAW2 koji sad vozim je original i vista x64.Mada nisam puno igrao, a to crashovanje bi se moglo javiti kasnije u toku igre.Ova igra mi je bas kidala zivce svojevremeno.

AGEIA mapa radi odlicno, ali mi u SP u prvoj misiji puca samo kada dodjem na odredjeno mesto, a do leka nije sigurno jer nije ni potreban.
 
ovo pwnuje, razlika se stvarno primeti, a ako ja lazhem 550 poena vishe u 3d marku ne lazhe :)
 
Ocajni MKZBenchmark 1280x1024 ; average fps = 75

Ocekivao sam cudo od fizike u onih 950 mb-a, a ispao je shit nevidjeni. Kod svih ovih demoa jedino me nervira fizika materijala (tkanine), koja izgleda kao da je od tankog silikona ili gume.
 
Ma da, ovo je smehotresno. Mada, ako uspeju da se dogovore sa nekim ozbiljnim timom koji ima volje da se potrudi oko implementacije, bice to dobro. Sve zasada vidjeno izgleda kao copy/paste default preset.
 
Poslednja izmena:
Primetih ne malo poboljsanje u hand of god od nekih 8FPSa dok u ostalim igrama nisam proveravao da li ima mogucjih poboljasanja fpsa<ovo vazi za 177.79 BETA i PhysX 8.07.18,skidam sada ove nove drivere pa cju da vidim kako cje se sad ponasati,mada kapiram da je cje biti isto,sve u svemu ja zadovoljan:D
 
Lista igara sa Physx podrskom:
Adrenalin 2: Rush Hour
Age of Empires III
Age of Empires III: The WarChiefs
Alpha Prime
Auto Assault
Backbreaker
B.A.S.E. Jumping
Bet on Soldier: Blackout Saigon
Bet on Soldier: Blood of Sahara
Bet on Soldier: Blood Sport
Beowulf: The Game
Bladestorm: The Hundred Years' War
Captain Blood
Cellfactor: Combat Training
Cellfactor: Revolution
City of Villains
Crazy Machines 2
Cryostasis: Sleep of Reason
Dark Physics
Desert Diner
Dragonshard
Dusk 12
Empire Above All
Empire Earth III
Entropia Universe
Fallen Earth
Fury
Gears Of War
Gluk'Oza: Action
GooBall
Gothic 3
Gunship Apocalypse
Heavy Rain
Hero's Journey
Hour of Victory
Huxley (video game)
Infernal
Inhabited island: Prisoner of Power
Joint Task Force
Kuma\WAR
Magic ball 3 Mass Effect
Medal of Honor: Airborne
Metro 2033
Mobile Suit Gundam: Crossfire
Monster Madness: Battle for Suburbia
Monster Truck Maniax
Nights: Journey of Dreams
Myst Online: Uru Live
Nurien
Open Fire
Paragraph 78
Pirates of the Burning Sea
PT Boats: Knights of the Sea
Rail Simulator
Red Steel
Rise Of Nations: Rise Of Legends
Robert Ludlum's The Bourne Conspiracy
Roboblitz
Sacred 2
Sherlock Holmes: The Awakened
Showdown: Scorpion
Silverfall
Sovereign Symphony
Sonic and the Secret Rings
Speedball 2
Stoked Rider: Alaska Alien
Switchball
Tension
The Hunt
The Stalin Subway
Tom Clancy's Ghost Recon Advanced Warfighter
Tom Clancy's Ghost Recon Advanced Warfighter 2
Tom Clancy's Rainbow Six Vegas
Tom Clancy's Splinter Cell: Double Agent
Tortuga: Two Treasures
Two Worlds
Ultra Tubes
Unreal Tournament 3
Unreal Tournament 3: Extreme Physics Mod
Warfare
Warmonger: Operation Downtown Destruction
W.E.L.L. Online
Winterheart's Guild
WorldShift
 
Poslednja izmena:
dosta igara sa spiska tek treba da izadje, sto je sjajno ! Mozda bi cak i GRAW2 vredelo ponovo sada izvrteti. Jel igrao neko onaj Warmonger ? Jel cemu to ? (uzimajuci u obzir da je dzabe)
 
dosta igara sa spiska tek treba da izadje, sto je sjajno ! Mozda bi cak i GRAW2 vredelo ponovo sada izvrteti. Jel igrao neko onaj Warmonger ? Jel cemu to ? (uzimajuci u obzir da je dzabe)

probao ja... CRAP... jest fizika se vidi ali je igra bas losa
 
dosta igara sa spiska tek treba da izadje, sto je sjajno ! Mozda bi cak i GRAW2 vredelo ponovo sada izvrteti. Jel igrao neko onaj Warmonger ? Jel cemu to ? (uzimajuci u obzir da je dzabe)

Igra je vise tehnoloski demo, a i fizika nije nista spektakularno. Nesto nalik maksimalno uproscenom UT-u (par komada oruzja, crveni i plavi tim). Fizika je implementirana samo na pojedinim zgradama i to je stvarno dobro odradjeno (ispaljivanjem granate na zid razletece se stotinak "crvenih kockica" ostavljajuci samo rupu i armaturu). Igranje sa botovima je dosadno, ali mislim da bi multi bio dobar, pa ako je neko raspolozan nek se javi na pm...:)
 
Poslednja izmena:
Ma igra smara za medalju ali ima par lepih ideja. NAjjace je sto staklo na kolima nemos ni bazukom razneti a auto leti tamo vamo :D U svakom slucaju tehnologija od koje ce biti nesto izgleda. Meni je tu najbolje ono lelujanje suknjica na zemskama :banana:
 
ne znam da li sam chitao pravu stvar, ali u jednom članku je rečeno da nVidijim Physics za razliku od originalne Ageia kartice značajno više cijedi snagu procesora, i da na tome počiva odredjeni uspjeh...
 
^Bilo vec price o tome...The Inq.Ako je tacno da ti komp u idle stanju oduzima 20% procesorske snage, onda je i to tacno :d
 
cuveni The Inq:D i njihove istine
 
Nazad
Vrh Dno