Šta je novo?

[CASE] Tt Armor+

OCz

Slavan
VIP član
Učlanjen(a)
25.11.2007
Poruke
4,362
Poena
439
Odlucih se da napisem par reci o ovom kucistu, naime, mislim da bi ovaj mali review mogao da pomogne nekima koji su mozda u dilemi za ovo kuciste.
Inace, bice i par stvari i iskustva koje inace ja licno nisam vidjao po drugim review-ovima na internetu.

Pa da pocnemo :)

Pre svega da rascistimo koji je model u pitanju.
Postoje 4 modela kucista :

VH6000SWA (S-ilver W-indow A-luminum ) - ~11kg kuciste.
VH6000BWS (B-black W-indow S-teel ) - ~ 17kg kuciste.

Znaci crni je od celika a srebrni je od aluminijuma, to su glavne i jedine razlike.

Sa pre-installed vodenim,
VH600LBWS
VH600LSWA
( Sve isto L=Liquid )

Kuciste koje cemo videti je VH6000BWS.

Prvi utisci, pravo iz kutije





Dimenzije kucista su 600x245x625
Sto se tice celog pakovanja ( kutija+kuciste idt ) ono iznosi oko ~22kg.
Medjutim, nije toliko tesko za preneti ili poneti posto ima udubljenja na kutiji koja omogucavaju lako nosenje.

Konkretno ovaj model kao sto je vec spomenuto je od celika i jeste malo nezgodniji za prenosenje, oni koji cesto pomeraju kuciste ili ga prenose mogu da vide ovo kao zamerku.

Kao sto se vidi sa gornje slike, na samom vrhu kucista je i mala "fiokica" dovoljna za 5-6 cd/dvd-a ( onih pljosnatih :D ) ili nesto slicno tome.

Inace, takodje treba pomenuti i to da je farba kucista i ta plastika takva da se otisci prstiju vide i potrebno je cesto brisati kuciste od otisaka ako se pipa.


Unutrasnjost kucista




Pre svega,
Napred : 140mm blue LED fan.
Pozadi : 120mm obican fan.
Sa strane : 230mm blue LED fan.

I prednji i zadnji fan imaju dobar CFM i oba su poprilicno tiha, skoro silent.
Doduse ne bi mogao isto reci i za 230mm fan sa strane, on izgleda radi na 5v i tu je silent ali ne baca prakticno uopste vazduh.
Kada ga stavim na fan controller ( 5v i 12v ) na 12v se oseti da baca onako.."solidno" ali se i cuje malo glasnije, te ga i drzim na 5v.

Zamerka za sve fanove je ta sto se kace na 4molex ( a ne 3 pin ) a fan sa strane je 2pin.

Gornje slike govore dosta, te ne treba tu mnogo ni pricati, jedino sto se moze spomeniti je da na dnu vidimo 2xHDD cage koji se mogu izvaditi i zameniti sa 120mm ili 140mm fanovima.

Takodje napred, stoje jedan veliki HDD kavez koji se moze izvaditi i on prima 5 HDD-a.



Inace, instalacija 5.25'' bay-a i HDD-a je "toolless".

MoBo tray se vadi, a napajanje stoji na "sinama" koje se mogu pomerati u zavisnosti od duzine napajanja ( P.S sfrafovi na napajanju nisi ni potrebni, ovo drzi napajanje super )


 
Poslednja izmena:
Monitranje i problemi tokom njega

Sklapanje svega je trajalo ~8h.
Naisao sam na dosta problema te mi je to oduzimalo dosta vremena.

Pa da vidimo na sta sve mozemo naici.

Prva velika zamerka


Gornji fan se ne moze namestiti osim ako se ne skine ceo gornji deo kucista.
Zasto ??

Evo zasto,






Jednostavno srafovi se ne mogu staviti sa unutrasnje strane kucista jer je tu odma ta "mrezica" koje se vidi sa prve slike.

Skidanje gornjeg dela nije tesko samo treba otvoriti oci i pogledati sta se treba da se odsrafi ( ispod gornje fioke i sa unutrasnjeg dela kucista ispod napajanja su srafovi ) i onda se ceo deo povuce ka napred.
Tako se inace skidaju i "vratanca" na kucistu.


Druga manja zamerka


Druga zamerka je ta sto "drzac za fan" koji se dobije i predvidjen je da stoji iza HDD kaveza je ustvari totalno beskorisno smece.

Naime, to treba da se zasrafi na plocu ali, rupe se i ne poklapaju u pravoj liniji i nigde nisam nasao odgovarajuce srafove za to..

Tako da to :



Odpada

A upada moja metoda stavljanja fana direktno iza HDD kaveza :D



Fanovi na dnu se montiraju uz pomoc vec dobijenih 8 dugackih srafova i matica kao sa slika.




Treci mali problem - do-mod :)


Ukoliko imate neki fan controll-er ( koji su obicno kratki )
"stipaljkice" na kucistu nece ih uhvatiti i moracete da stavite srafove a stipaljkice skinete ili ih obrnete ili sta god.

 
Finish i jos par napomena


Izmedju napajanja i fana ima dovoljno mesta kao i vrha kucista, te ce stati fan iako imate ToughPower od 1.5Kw.

Ima ukupno 6 rupa za creva ( vodenjaci ) pozadi desno od napajanja x2.
Ispod zadnjeg fana x2 i na dnu kucista na kraju x2.

Poslednja 4 5.25'' bay-a su fiksirana i ne mogu se skinuti.

Da dodam i ono sto sam trebao na samom pocetku da kazem.

Uz kuciste se dobija :

1. Gomila svih potrebnih srafova za plocu, fanove idt..
2. Kljuc za stranicu
3. Fancy napelnica :D
4. Crpica za brisanje ( kao za naocare )
5. Gomila "alata" za cable management - svaka cast za ovo Tt, veoma korisno
6. 5.25'' fiokica - stavlja se ko DVD/CD i neko moze da je smatra korisnom, ja je nisam stavljao
7. Ono za drzanje fana + 50 takvih gluposti za koje ni ne znam napamet :d

Par slicica kucista :)









Za sam kraj neki moj zakljucak je da je kuciste poprilicno kvalitetno, mozda malo ona fiokica na vrhu deluje pod rukom "cheap" ali nije toliko za zamerku.
Konkretno ovaj model je dosta tezak kad je napunjen i nije ga bas lako prenositi.
Ventovi koji dolaze sa kucistem su poprilicno dobri ako zaboravimo na to da se kace preko 4molex ( ako nekome smeta tako - meni smeta )
Izuzev znaci 23cm fana koji ima los CFM.
"stock" hladnjenje nije bucno, mada kada sve potrpate unutra moze biti malo bucnije jer je kuciste provetreno sa svih strana, te mozda cemo malo da zrtvujemo koji db vise za hladjenje.

P.S nisam puno davio sa time koliko ima 5.25'' bay-a, slotova idt idt, jer to mozete naci na google a i videti sa samih slika za 5sec, vec sam se usesredio vise na iskustvo sa kucistem.

Inace, kuciste je ~135e sto i nije toliko strasno kada se pogleda sta se dobije a ipak je u pitanju i full tower kuciste.
Doduse treba i napomenuti da je izgleda crni model i najeftiniji, dok je srebrni vec ~150e



Pa to bi bilo to, ako ima nekih pitanja, ili da vas nesto interesuje a nisam spomenuo, samarajte :) :p
 

Prilozi

  • SP_A1264.jpg
    SP_A1264.jpg
    69 KB · Pregleda: 170
  • SP_A1260.jpg
    SP_A1260.jpg
    110.2 KB · Pregleda: 167
  • SP_A1254.jpg
    SP_A1254.jpg
    120.5 KB · Pregleda: 165
  • SP_A1259.jpg
    SP_A1259.jpg
    135.2 KB · Pregleda: 180
Poslednja izmena:
extra ;) ovo je kucishte koje cu da uzmem 100% odustajem od lian li-a :) e sada si me nalozio da ga uzmem a taman sam reshio da ne uzimam kucishte u skorije vreme :)

edit: zashto si stavio gornji vent da ti uduvava vazduh tj da ti vraca vruc vazduh trebao si da stavish da izbacuje poshto je vruc vazduh lakshi i ide na gore dok je hladan dole ali sada je kasno ne verujem da cesh opet da skidash gornju masku :)
 
Poslednja izmena:
Da, dobro zapazanje :) pa namerno sam ga okrenuo da duva na dole, jer taj Xilence ima dosta dobar CFM i baca vazduh tacno na RAM i superiska :D
Inace, fan koji se dobije uz kuciste ( pozadi ) njega sam stavio iza 5.25' bay-a i on baca vazduh skorz preko memorije sve do CPU kulera, tu cu da vidim da stavim jos jedan fan, i kad je tako nema toplog vazduha uopste da se penje, a memorija je ko spricer :p
 

Prilozi

  • SP_A1278.jpg
    SP_A1278.jpg
    92.3 KB · Pregleda: 120
Kakvo je stanje sa filterima za prashinu?
Sto se tog 23cm venta tice, mozda i nema losh protok jer iako se pod rukom cini da ne duva neshto posebno, velika povrshina ipak daje veliki protok.Recimo, Antec BigBoy 20cm na 400RPM ima protok od preko 80CFM shto dodje kao dve dobre 12ice sa 40ak CFM, a znatno je tishi.
E da, 135e uopshte nije mnogo za ovo kucishte.:)
 
ja bi ipak osmislio drugo reshenje za mem a gornji kuler bi stavio da izvlachi :) inache prvih 130eura kojih se dograbim otici ce na ovo kucishte :)
 
Cestitam na izboru :) Imao sam TT Armor srebrni, ukucani mi uvek pribrajaju za njegovu prodaju. Mogu ti reci da je provetravanje mnogo bolje nego kod ovog mog nasminkanog Stackera :trust: ne dopusti sebi da se pokajes :d
:wave:
 
Poslednja izmena:
Svaka čast za detaljan review.
Mogu reći da se ovaj PLUS baš dosta razlikuje od standardnog Armora i to ima svoje prednosti ali i mane, koliko mogu da vidim.
 
Da, dosta se u strukturi razlikuje od starog Armor-a, tu je tih 10 slota na kucistu, tray za plocu, rupe za kablove, HDD-ovi nisu vise gore kod napajnja pa da blokiraju fan od napajanja idt..
Ima tih nekih par mana, kao sto je ta instalacija gornjeg fana sto me je zaista iznenadilo, ali sve u svemu kuciste jako lepo uradjeno.

Kakvo je stanje sa filterima za prashinu?

Mislis na kucistu ? jedini filteri na kucistu su napred preko 5.25 bay-a kao i kod starog Armor-a
 
Fina kanta komshija, fina.:d
Kakav je cable menadzment, jer cesh morati neshto da bushish ili ima nekih rupa vec napravljenih?
 
Kejbl menadzment sam vec i spomenuo/pohvalio, ima na mobo tray-u vec izbusene rupe, tj. pravougaonici :d
Imas bas na poslednjoj slici u trecem postu kako izgleda, a sramota me da bacim sliku sta je iza :D
 
Kuciste je ekstra i lepo dizajnirano i funkcionalno a i cena nije astronomska moglo bise reci da je bas povoljna. Ja kad sam ga prvi put video mislio sam da bez 200 jura ne moze da prodje.

P.S. Doro odradjen review nema sta svaka cast i da te sluzi dobro barem do sledeceg armora ++ ili kako god ga budu nazvali.:p
 
Neke prednosti jednog i drugog modela koje primećujem:

Armor+
- cool design,
- bolji cable management,
- 10 PCI slotova,
- bolji side panel window,
- bottom fan-ovi.

Armor
- HDD cage se može montirati na više mesta,
- potpuna sloboda pri montiranju uređaja u svih 11 5,25" slotova,
- 2 fan-a ma zadnjoj strani za izbacivanje toplog vazduha iz kućišta,
- mogućnost montiranja vodenog hlađenja drugog proizvođača (ili DIY) u kućištu (vidi sliku mog kućišta u attachmentu, faktički sam napravio LCS verziju ali sa mnogo ozbiljnijim komponentama).

Generalne stvari koje nerviraju kod oba modela:
- molex fan-ovi (totalni bullshit ako imash fan controlere - a obojica ih imamo),
- 25cm fan koji ne služi apsolutno ničemu (a u staroj verzili može da zasmeta nekim visokim CPU coolerima).

Stvari koje su OK kod oba modela:
- pravi full tower,
- spreman za externi watercooling,
- filteri za prašinu vrlo dobro rade posao,
- mobo tray izvadljiva.

Da nema Armor leptir vrata sa prednje strane, Thermaltake je mogao da nazove i drugačije ovaj novi + model. Dosta se razikuje od prethodnika i isključivo od pojedinca zavisi kojem modelu se privoleti.
Nesumljivo, lepo i korisno kućište koje ima unpređeni sistem vazušnog hlađenja.
 

Prilozi

  • inside.jpg
    inside.jpg
    177.6 KB · Pregleda: 148
Da, tacno ovo si lepo napisao :)

Kuciste je ekstra i lepo dizajnirano i funkcionalno a i cena nije astronomska moglo bise reci da je bas povoljna. Ja kad sam ga prvi put video mislio sam da bez 200 jura ne moze da prodje.

P.S. Doro odradjen review nema sta svaka cast i da te sluzi dobro barem do sledeceg armora ++ ili kako god ga budu nazvali.:p

Hvala, a ima da sluzi lepo Boga mi ,)
 
lepo odradjeno stari.sve pohvale za trud i funu kupovinu.poz
 
Poslednja izmena:
Za koji dan ako Bog da eto i jedno kod mene u posedu :)
 
Izgleda se polovina nas namerila na Thermaltake Armor+ :)
Dobar kratak i jasan Review,za svaku pohvalu.Sto se tice Armor+ kucista, extra je unapredjeno u odnosu na Armor,tako da su mogli opusteno drugo ime da mu daju.Meni se najvise svidja slide m.board tray i fancy new look.:);) Zavidim ti ,moram i ja jedan za sebe.
 
Par pitanja u vezi Armora+. :)

- Da li fanovi imaju kontrolu obrtaja na neki nacin?
- Dobijaju li se mozda neke 5,25 to 3,25 mreze za front? I koliko? Posto bi meni otprilike dve trebale.
- Da li je moguce okrenuti veliki fan da izbacuje vazduh? I da li se on cuje?
- Cuju li se hardovi? I koje su im temp. kod vas?
- Onaj fan gore sto je na slici OCz-a, crveno crni, u visini CPUa a sto gura vazduh ka njemu, jel on ima slot ili je pricvrscen na drugi nacin?

Jos samo da je napajanje dole ih. :) To je to, zahvaljujem na odgovorima ako ih bude. :D
 
1.Kao sto rekoh, fanovi koji dolaze se kace na 4molex, znaci ne ovako nema kontrole nikakve ali su tihi :)

2.Kakve mreze ? napred imas 11x 5.25'' od toga zadnja 4 ne mozes skinuti jer su tu HDD-i, znaci poslenja 4 nisi removable.
A preko svakog 5.25'' imas "mrezicu" i filter.

3.Moze se skinuti i okrenuti ( inace on se kaci preko 2pin ) i radi na 5v, na 12v mozes ga staviti ako nesto izmodujes ali se onda cuje protok vazduha koji se stvara o tu "mrezicu" sa strane tj. otvor - a sam motor fana nije bucan.

4.Moji ne :) a temp jednog mog WD-a je isla cak i do 36c sa prednjim LED fanom koji dolazi, te sam ja napred stavio fan koji inace ide pozadi ( a ovo tek kasnije, posto je taj fan ovde na review-u isped 5.25'' sto je tvoje sl. pitanje ) i temp. je onda bila max 33-34c po najvecim vrucinama do sada.

5.To je inace fan koji dolazi pozadi na kucistu ko sto sam gore rekao, i ja sam ga stavio tako sto sam ga pricvrstio o onaj "regulator" gde kacis neonke i stoji rock solid.
Tu inace mozes da nabacis 2x12mm bez problema ( mozda 14-tice staju i knap ali nisam probao, treba izmeriti ) - znaci sam ga nekako prikacis.
 
Ok, hvala. ;)

Evo jos jedno pitanje, kako je pricvrscen plexy za stranu, ima li potencijala za lako skidanje? :D
 
Pokushavam da primetim neku vecu razliku izmedju armor+ 6001bws i 6000bws ali mi neshto ne ide? :p
 
Nisam ni znao da ima Armor+ mx,danas sam ga video za nesto preko 6500 Din,a izgleda mnogo lepse nego stari armor junior,sada moram da menjam cm590.
 

Prilozi

  • Thermaltake_ArmorPlus_MX.jpg
    Thermaltake_ArmorPlus_MX.jpg
    55.1 KB · Pregleda: 134
Poslednja izmena:
Ovaj gore pomenuti je dobar ako je 6500din....
TT armor ,veoma lep mada ... Vredi li dati 130 e za kucste ....tu nije ni napajanje...Jeste on lep sve to stoji...

uhh sad sam video Thermaltake Armor+ for ESA (VH6001BWS)~~150e***???
/cry
 
Jeste 6.5k din samo sto MX nije full tower.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno