Šta je novo?

Rage

I dunno, meni je skroz...prosek. Od coskastih ramena do tog nedefinisanog specular-a. Ovaj mi izgleda zivlje, iako je iz 2004. ... cisto da ne potezem krizu:D

1j4zo.jpg
 
Model je iz jednog dela(najverovatnije) na koji je dodata normal mapa napravljena od hi poly verzije tog karaktera. Malo mi je trash sto bas toliko ekonomisu sa polycount-om... krastavac

E da to se i meni ne svidja, previse su mi stene zatupaste, (ko u Blade of Darkness :d), pa se zbog toga teskture nekako cudno razvlace i lome na pojedinim mestima. A sto se tice koze, tu nema opravdanja jer su mogli bas malo i da ga zaznoje mestimicno... :D Sad opet, ako cemo posteno pije ovo vodu, ali... :S:

Mislim sta reci, ali stvarno nikakav problem da se to izvede kroz specular mape, samo od ovakvih decijih bolesti pate sve igre bez izuzetka... Nikad mi nece biti jasno sto ne odrade ovakve stvari kako treba po igrama... Da sam im ja neki supervizor tamo, vracao bi za ovo bez pardona svakoga, taman sve i da mi na teksturiranju radi Hans Holbajn Mladji glavom i bradom... :smoke:

[EDIT]

Nex bolje potegni Krizu, ovaj ti je lik skroz fail. Nemoj da preterujes bre, ovo izgleda dosta slabije....
 
Poslednja izmena:
Ma ajde za oči, ali odelo i koža su okupani jednim, istim šejderom. Pa i u Far Cry 1 smo imali različite šejdere na košulji i koži... doduše, FC1 je definisao plastelin-look (Rambo u svetu plastelina :D), ali opet, ovaj lik iz Rage-a na onom shotu gore izgleda stvarno kao da su ga pravili od zemlje...
 
[EDIT]

Nex bolje potegni Krizu, ovaj ti je lik skroz fail. Nemoj da preterujes bre, ovo izgleda dosta slabije....

Izgleda dosta slabije, ali ne izgleda dosta dosta dosta slabije. A i ovaj čičica, znaš, ćale nesrećni, to ti je jedna igra koja pristojno izgleda, a radi provereno na Radeonu 9600 i to u 720p rezoluciji... Da, Radeon 9600 (ne Pro). Rage će ipak tražiti jedno osam generacija noviji hardver, tako da... Ne, nije to sve nešto *mnogo* napredovalo. U poslednje vreme, Crysis je bio najveći leap napred, pre njega Doom i Far Cry (u isto vreme), a pre toga, ja mislim prvi Unreal... Ovo sada sve nekako stagnira.
 
Izgleda dosta slabije, ali ne izgleda dosta dosta dosta slabije.

Pa izgleda dovoljno slabije, a sto su svi delovi na modelu ujednaceno matirani, ko sto rekoh pojma nemam! Verujem da ovaj model svakako koristi specularnu teksturu, a ako je ima onda stvarno nema razloga da se neke partije ne odvoje.

U poslednje vreme, Crysis je bio najveći leap napred, pre njega Doom i Far Cry (u isto vreme), a pre toga, ja mislim prvi Unreal... Ovo sada sve nekako stagnira.

Pa znas sta, ja ga cenim da i nije bas toliki problem odredjenim razvojnim timovima kao sto su id ili Epic da nabudze stvari. Poenta je da to uskladis kvalitetno i da ti to radi kako treba u datom trenutku, znaci potrebno ti je da imas hardware koji ce to moci kvalitetno da isprati. Ovo sto je Crytek uradio iz tog aspekta gledano je totalni promasaj, ali cenim da su oni racunali na to da ce sve doci brzo na svoje mesto za koju godinu, obzirom da se graficke kartice biflaju malte ne preko noci! I tu su, moze se reci delimicno bili u pravu... Pri tom kad ovo kazem, ne zelim da umanjim vrednost samog endzina koji je svakako odlicno napravljen!

Do Krize je praksa bila da svaka next gen igra mora da radi kvalitetno na kompjuterima koji se mogu svrstati u srednju klasu! Cryengine 2 je to promenio i postavio je nove standarde, koji kazu ako ce se igrati onda kupi zadnju rec tehnike... Meni se licno to bas i ne svidja da budem iskren jer se ne isplati bacati pare zbog video igre koju mozes zavrsiti za dva dana...

A sto se same igre tice to stoji ko planina da Kriza predstavlja drastican iskorak napred u tom vizuelnom delu u zadnjih par godina! Ne znam ko je glavni dasa tamo u Cryteku za ovaj programerski deo posla, al ocigledno je da imaju tamo neke jako pametne i talentovane ljude! Ali bezobzira na ovo, ja realno ocekujem da ce id-tech 5 biti jedna jako solidna mashinica za rad i svakako konkuretna Crytekovom endzinu... Nista revolucionarno, ali opet vise nego OK.
 
Dodao bih u listu igara koje su izlazile u poslednje vreme josh i Assassin's Creed, Mass Effect i poslednji COD - iako mozda ne izgledaju tako dobro kao Kriza, imaju veoma dobru grafiku i animaciju.

Skoro svaki savremeni engine moze da pokaze mnogo poligona i highres texture sa gomilom shadera. Ono shto se vidi iz shotova Rage-a je isto ono shto se videlo i ranije - dizajneri koji rade u id su zveri (prave zaista odlichne modele, texure su bile vrhunske josh u Quake3), ali imaju probleme sa shaderima i kolichinom poligona koje mogu da daju na likove shto je realno bedak... Slichan sluchaj je sa Blizzardom - odlichan dizajn, odlichni modeli, odlichna animacija, ali dzaba sve to kad je svet napravljen od 10K poligona.
 
Poslednja izmena:
Hehehe. Secam se jednog intervjua pred izlazak doom-a 3 kada je JC govorio kako je sa njihovim, tada, novim engine-om moguce postici dovoljan broj poligona za kvalitetan gaming dozivljaj i da je , sto se tice polycounta, prica oko razvoja tog segmenta gaming engine-a za njega zavrsena. Izgleda je zaista bio ozbiljan:d
 
Hehehe. Secam se jednog intervjua pred izlazak doom-a 3 kada je JC govorio kako je sa njihovim, tada, novim engine-om moguce postici dovoljan broj poligona za kvalitetan gaming dozivljaj i da je , sto se tice polycounta, prica oko razvoja tog segmenta gaming engine-a za njega zavrsena. Izgleda je zaista bio ozbiljan:d

Ja se secam kako je pricao da je za Doom 3 potrebna 64-bitna paleta boja kako bi se postiglo ono sto je on zamislio. :D
 
ocigledno da id zna sta njihov engine moze (lol) i to su najbolje moguce upoterbili sa konzolama prvenstveno u vidu sto se tice zahtevnosti (sto se tice gejmpleja ne mogu da ocenim jos uvek)... ali skidam kapu za dizajn i ideju, deluje zaista odlichno samo mi je muka kada na videu vidim fps sa kretanjem kao po pravoj liniji (podseca na prvog woflenstaina :d ) i mehanickim menjanjem pogleda uz pomoc dzojpeda... bljak bre jebte kao da smo se vratili 15 godina unazad)
 
Hahah a i medju ostalim laureatima ima teskih bisera:D
 
Evo jos jedne identicne video prezentacije: E3 2010 Stage Demo: Rage

Jbt cika Tim se bas trudi da uvek i svuda zvuci isto kao i to da uvek odigra sve isto... :p

Btw, sada se vidi jasno da se neprijatelji uvek sapwn-uju na istom mestu i na isti nacin, znaci klasika Doom 3 trigger... U cemu se ogleda ovde dinamika kod neprijatelja o kojoj toliko trube ja jos uvek jasno ne vidim...

Err... a inace dajem ovj link ovde jer je na Game Spotu slika drasticno bolja, pa se izmedju ostalog mogu videti mnogo bolje detalji na teksturama, kao i to da je recimo voda ipak animirana, heh... da ne verujes, ali ziva istina! :D
 
Poslednja izmena:
pa dobro ono sto je najupadljivije je da kada ga nanishanis da opalish on skochi na zid i krene an tebe... da li je to sve nemam pojma.... a prichaju o razlichitosti AIa kod svake grupacije koje ces sretati u toku igre... svaka druga frakcija ce se ponasati po nekom svom stilu bla bla bla
 
Pa ako tako gledas na stvari onda je i Doom 3 bio dinamican skroz... ;) Caco demon ili lost souls su mogli da te dovate i nadju na bilo kom nivou u okviru mape i u bilo kojoj cevi i tome sl. za ostale neprijatelje to ne vazi jer prosto nisu bili animirani na ovaj nacin i nije bilo napravljeno za njih recimo da mogu da ispenju merdevine i tome sl. A da su i ovo imali verujem da bi sve to vrlo slicno funkcionisalo bas kao i ovde u Rage-u. Dakle dinamicko ponasanje neprijatelja koliko ja vidim ce se ovde svesti na pre svega drasticno raznovrsniju ili razlicitu karakternu animaciju u kombinaciji sa ovim promenama pravaca i skakutanjima gore dole, sto je u principu ok, samo bojim se da ce ljudi danas ocekivati svakako vise od toga. Dinamika za mene podrazumeva pre svega uvek malo drugacije spawn-ovanje protivnika (to je osnovno) tako da je uvek drugacije kada dodjes na neku lokaciju, kao i varijabilni ai u kombinaciji sa reagovanjem neprijatelja i njegovim iskustvom (mislim na experience). Sad jeste da je ovo shuter a ne FRP, ali opet cenim da bi stvari trebale da budu bas ovako koncipirane...

Da znam, ovo trazi da se sedne i da se matematika odradi lepo i precizno, al cenim da bi im ovo vredelo vise nego svi efekti skupa koje su nagomilali u ovom endzinu... heh! :D

BTW, ovo isto vazi i za Crysis... (tako mi efekata po igrama :eyebrows:)
 
Poslednja izmena:
doom 3 je bio ono sto se po imenu moglo naslutiti nastavak doom2, to sam ocekivao to sam i dobio i bio je dobar

ovde sam dizajn izgleda odlicno, napucavanje ne mozemo reci kakvo je kada je demonstrirano sa dzojpedom :|


ono sto me raduje da developeri/izdavaci vise ne trpaju rpg uz svaku igru jer su nekako shvatili da je to kontraproduktivno (u smisli ljudima se ne igra fps rpg koliko samo fps - woohooo :D ) ... tako su lepo izbacili iz ME2 rpg a vidim ni ovde se ne spominje sto je lepo, mozda se rpg vrati svojim korenima
 
Id da pravi RPG!? Make it simple G!!!
 
Ne to se nece desiti sigurno, ali nije nemoguce da ce u skorijoj buducnosti posegnuti i oni za nekim rpg elementima, a to bi mogli biti upravo oni koje sam pomenuo gore kada sam govorio o Ai. Jednostavno radi se o tome da se sa svakim novim naslovom stvari barem malo dodatno usloznjavaju... Zato ovo i kazem...

A sto se tice toga da su izmislimi FPS setih se upravo jendne igre koja je par godina starija od prvog Doom-a, a i naravno nije je izradio id. Bilo je tu jos nekih slicnih ali sam pozaboravljao imena... Heh, stari se polako... :d

Corporation (video game)

Corporation video - Amiga

Eeee... kad se setim samo kako smo se przili na ovooo... :beat:
 
Poslednja izmena:
Nego naleteo sam na jako zanimljiv Rage koncept art, pa cenim da nije ni to lose zakaciti ovde, dok nam ne nabace jos po koji video. Interesantno je videti koliko se odredjene lokacije razlikuju u atmosferi i koloru pre svega.

Pa, cika Tim jednu stvar ocito nije morao da failuje posebno... Umetnici koji rade za id stvarno su vrhunski! :p




Uzgred ako je suditi po ovim slikama, ovo stu su nam pokazali do sada je otprilike jedno veliko "Nista"!
 
Poslednja izmena:
Nazalost cesto od tih slika ne bude nista u igri :(
 
Nazalost cesto od tih slika ne bude nista u igri :(

Pa ne bih se tu bas slozio s tobom do kraja. Istina je da je to bila praksa pre jedno 7-8 godina, jer tada prosto nije bilo tehnickih mogucnosti da se sve napravi, medjutim ako si malo pazljivije recimo pratio koncept art za FC2 ili za Crysis ili recimo Mass Effect 2 mogao si onda da primetis da je sve sto je prikazano na kraju bilo i napravljeno... Mozda je nesto sitno otpalo jer toga uvek bude iz raznoraznih razloga ali vecina stvari je bila izvedena... A posto se ovde ovoga puta radi o open world igri cenim da zvuci sasvim logicno ovakav jedan koncept... Naravno, nista ne mora da znaci pa ni ovo sto sam nabacio, ali nekako imam utisak da sve ovo skupa ostaje ovaj put...
 
Poslednja izmena:
I ja se nadam da ce ovo sa concept art-a biti kreirano kao nivo. Mada su mi neki od zakacenih c.art-ova daleko od prikazanog (verovatno prvog) nivoa po konceptu. Kao da se ne desava radnja samo u pustinji (?)
 
Igra izlazi 15. septembra sledece godine, a na QuakeCon-u je paralelno prezentovan demo na svim platformama. PC verzija ima primetno ostrije teksture, a demo je radio u 60 frejmova na sva tri ekrana.

Karmak je mali deo igre, kako kaze, za samo dve nedelje portovao na iPhone 4, sto je i prikazao uzivo na bini. Pored iPhone, mozemo da ocekujemo i iPad verziju. :)
 
Igra izlazi 15. septembra sledece godine, a na QuakeCon-u je paralelno prezentovan demo na svim platformama. PC verzija ima primetno ostrije teksture, a demo je radio u 60 frejmova na sva tri ekrana.

Karmak je mali deo igre, kako kaze, za samo dve nedelje portovao na iPhone 4, sto je i prikazao uzivo na bini. Pored iPhone, mozemo da ocekujemo i iPad verziju. :)

Portovao sta? Rage na Iphone?:trust:
 
Nazad
Vrh Dno