Šta je novo?

Rage

[YOUTUBE]<object width="560" height="340"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/Un71DhFqH7Q&hl=en&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/Un71DhFqH7Q&hl=en&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="560" height="340"></embed></object>[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
Rage: Back to Basics
How id takes the FPS genre back to its roots.

rage-20090813004135780-000.jpg
 
Poslednja izmena:
Ma sve je cool, ali JPG nebo ...

Pa to je najlogičnije i najpraktičnije rešenje kojem se najčešće pribegava u velikoj većini igara još uvek i to iz čisto praktičnih razloga. Šta će ti volumetrični oblaci osim ako ti nije cilj da napraviš neke besne zalaske sunca i sa zracima koji se rasipaju kroz oblake, a čak i za ovo ti u suštini ne trebaju volumetrični oblaci već bi bila dovoljna najobičnija tekstura sa alfa kanalom. Mislim ok je to kao koncept ali nije baš praktično a i nema nešto preke potrebe za takvim manevrima obzirom da se verovatno ništa ne odigrava u vazduhu.

Zapravo osim Crysis-a ja ne nešto ne mogu da se setim niti jedne druge igre koja koristi ovaj trik... A i u Crysisu nisu baš bili neophodni volumetrični oblaci. Ono iskakanje iz aviona napočetku igre je moglo da se odradi sa propadanjem kroz oblake i to bi bilo praktično i jedino mesto gde bi se to čudo pametno iskoristilo. Za sve ostalo je dovoljan običan sky box sa nalepljenom teksturom. A kad smo kod ovog fazona, ovde će to verujem biti ok, jer su teksture poprilično glomazne u gabaritu, pa se mogu odraditi fine animacije i morfinzi. Uzgred, ako misliš da se na filmu primera radi tipa recimo AVATAR i sl. koriste volumetrični oblaci za panoramske kadrove, onda se grdno varaš... Isti je fazon ko i ovde, samo nalepljena sličica i ništa više, doduše verovatno jako precizno i fino odrađena! Mislim to napucavanje sa nekim mrsnim trikovima tipa smena dana i noći ili pomenuti volumetrični oblaci i tome sl. je čisto tupljenje da bi se nakokalo što više toga za specifikaciju endžina jer isti mora da se proda, a recimo neke stvari mogu da se odrade i na drugi jeftiniji način koji bi itekako uštekao resurse i ne bi ništa manje efektno izgledao, samo... Ne bih sad o tome...
 
Poslednja izmena:
Ma, sve je to prakticno nepotrebno ...

[YOUTUBE]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/tzWWCB5ZmlI&hl=en&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/tzWWCB5ZmlI&hl=en&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/YOUTUBE]

... iz cisto prakticnih razloga :D
 
Poslednja izmena:
ako neces pucati u neke letece objekte, nije presudno da nebo bude kao u krizi... mislim ko josh pamti kakvo je nebo u bilo kojoj FP igri, u fazonu "jaoj igra je bila totalno bzvz ali sto je nebo bilo nestvarnooooo', mislim da je to detalj na koji se 99% igracha navikne posle 10 min igranja i nema nikakvog uticaja na sam gejmplej... bitnije je valjda da ID izbaci nesto konretno i dobro po pitanju igrivosti
 
Morali su jos nesto da "iseku" zarad 60fps, pored pre-baked/staticnog osvetljenja, modela (nekih) koji su maltene na nivou D3, na osnovu onoga sto smo dosad videli. Mada, to ce se jos polirati do izlaska. Igru "vade" fantasticno detaljna okruzenja i naravno to sto radi u 60fps, sto je ogroman podvig sam po sebi.
Engine bi btw savrseno legao nekom open-world RPG-u, mozda bi Bethesda trebala to da iskoristi. Ovako treba da izgleda post-apoc svet, jesi cuo Falloute 3? :p

Bice zanimljivo videti kakva ce verzija/e izaci za PC, da li ce biti "lojalni" nekada "svojoj" PC publici, i izbaciti neku "super platinum" verziju, kao sto je JC spominjao da bi zauzimala skoro 60GB, sa uber-res MT, na recimo jednom 50GB BD-u i da igra pojede jedno 50-100GB za instalaciju. To bi bio pravi "show-off" za tehnologiju koju imaju. pogotovo ako gameplay bude dobar. Sve zavisi koliko budu imali vremena/sredstava.
 
Poslednja izmena:
Sta znaci to "radice u 60 fps"?! Da li je to nesto vezano za konzole, posto mi nije jasno kako ce da radi u 60fps na svim kompjuterima, starijim ili nekim losijim konfiguracijama...?!?!
 
Poslednja izmena:
Volumetricni oblaci imaju smisla ako radis simulaciju letjelica, ili ako ti se igra zove Supermen. Volumetricni dim/magla vec ima smisla. Nebo u Krizi izgleda bez veze, i naravno jede frame.

Carmack nije nikada napravio igru za koju treba cekati hardver dvije godine da bi je igrao na maks. detaljima. Rage na ovim fotkama izgleda prosjecno dobro. Zato ce i raditi na 60 frejmova.

Prica o 60 frejmova je vezana uz konzole. Takvu grafiku PC mora tjerati najmanje duplo brze.
 
Carmack nije nikada napravio igru za koju treba cekati hardver dvije godine da bi je igrao na maks. detaljima. Rage na ovim fotkama izgleda prosjecno dobro. Zato ce i raditi na 60 frejmova.

Koliko se secam svaka ID igra koja je izasla bila je zahtevna za prosecnog korisnika da bi je terao na MAX detaljima. A ovo i ne mora da bude zahtevno, cim ovako izgleda i naravno radi na konzolama.
 
Samo vi procenjujte zahtevnost po tome "čim ovako izgleda i radi na konzolama"...Ne kapiram čemu ta nagađanja, opet treba da se pojavi neki GTA4 ili šta već koji će na sve to da se sarkastično nasmeje :)

Inače, meni Rage na ovim šotkama izgleda...loše. Ko zna, možda sam picajzla, ali imam takav utisak.
 
Samo vi procenjujte zahtevnost po tome "čim ovako izgleda i radi na konzolama"...Ne kapiram čemu ta nagađanja, opet treba da se pojavi neki GTA4 ili šta već koji će na sve to da se sarkastično nasmeje :)

Inače, meni Rage na ovim šotkama izgleda...loše. Ko zna, možda sam picajzla, ali imam takav utisak.
1. Word
2. Picajzla si :)

Ne izgleda lose, ali definitivno nije ni medju biserima...mada ne volim da sudim dok ne probam igru.
 
Poslednja izmena:
Vec neko vreme je bolje suditi o izgledu igara u pokretu, screenshotovi sve manje govore...
 
Poslednja izmena:
Koliko se secam svaka ID igra koja je izasla bila je zahtevna za prosecnog korisnika da bi je terao na MAX detaljima. A ovo i ne mora da bude zahtevno, cim ovako izgleda i naravno radi na konzolama.

D3 recimo uopce nije bio pretjerano zahtjevan za graficke iz tog doba. Na NV40 generaciji je odlicno radio.

Ja govorim o grafici na ovim fotkama. Nema tu govora o nekoj zahtjevnosti ako grafika ostane ovakva. Jedino ako je optimiziraju kao sto su ovi GTA4, ali sumnjam da ce se to desiti.
 
Rage Being Published By Bethesda

ZeniMax Media -- parent company of id Software -- announced that it has picked up the publishing rights for RAGE, the action game currently in development at id Software (creators of Doom 3).

RAGE will be published by Bethesda Softworks, another ZeniMax subsidiary. As a result, Electronic Arts Inc. will not be involved in the sales and marketing of RAGE.

They note: "The ongoing development of RAGE is unaffected by this development."
 
Igra je pomerena za sledecu godinu, a novi screenovi su...meh, bedne teksture i manjak poligona. Tech 5 polako gazi vreme, a jos nije ni debitovao.
rage2010bfg03.jpg


rage2010bfg07.jpg


rage2010bfg10.jpg


rage2010bfg12.jpg


ragejuly2009_24.jpg
 
Pa, ovo je sandbox igra pravljena da radi u 60 FPS-a na konzolama. 60 FPS igre na konzolama su retkost, a sandbox igre na konzolama koje rade u 60 FPS-a ne postoje (barem ja ne znam ni za jednu).
 
Kako ih je zayebo Gearbox :smash:

Da sam na Karmakovom mestu ja bih otkazao igru i nastavio da sređujem endžin za sledeću generaciju konzola.
 
Sto, ovo je bas pametan predlog :D

Ubilo se! ,) Preterano mnogo ljudi ovde meri igre po tome kakva je grafika pre svega kada je FPS u pitanju, a pri tom zaboravljaju da je ovo (verovatno i nadam se) zbilja pravi open world shooter kakav recimo Crysis i Stalker nisu niti ce ikada biti! Dakle ako je ovo ono sto ja mislim da jeste, onda ce ovaj naslov biti prilicno neuporediv sa svim dosadasnjim igrama ovog tipa i to pre svega zbog svog koncepta, tj. moci ce da se uporedjuje sa Fallout-om 3 ili Borderlands-om (u najboljem slucaju) za koji je ocigledno vec sada jasno da se ne mogu meriti sa Rage-om kada su dizajn i grafika u pitanju, premda i to nije bas adekvatno poredjenje jer Rage po svemu sudeci nece biti RPG igra!

Sto se tice poligona to mi ne smeta sve dok je karakterna animacija brilijantno odradjena, znaci zbog sirine za koju se nadam i da je barem jedno 5 puta veca od onoga sto je ponudio poslednji Stalker, racunam je logicno da broj poligona mora biti i nesto manji, plus tu su i konzole u igri koje itekako kvare kompletnu ideju jer sam naprimer vec negde procitao ranije da je citavo jedno poglavlje izbaceno za sve platforme zbog tupavog X-Box-a koji ima svoje limite! Ali ono sto ce mi definitivno zasmetati su ove muljave teksture za koje zbilja ocekujem da u finishu izgledaju barem duplo bolje od ovoga, obzirom na sve ono sto je receno i obecano kada je id-tech 5 u pitanju! Cak bih rekao da su oni prvi shotovi koji su bili obajvljeni za Rage imali bolje teksture od ovih sada i to barem duplo!

Takodje mislim da od ovoga naslova treba ocekivati pre svega dobar gameplay i zanimljivu pricu zacinjenu dobrim dijalozima, a za ostalo cemo tek videti... :D

Uzgred, iskreno se nadam da se sa ovom igrom nece destiti ono sto se recimo desilo sa Doom-om 3, gde je gomila interesantnih ideja kao i modela otpala u finisu zbog optimizacije i ko zna jos cega... Steta sto nije i ovaj put procurela neka beta, cisto poredjenja radi... A ovi shotovi, sad se setih su verovatno sa konzole, i ako me pamcenje dobro sluzi, negde je takodje pisalo da ce X-Box imati mutne teksture zbog svojeg ogranicenja...
 
Poslednja izmena:
Vidi ovako, čak i ako zanemarimo činjenicu da igra fura isti fazon kao Borderlands, čak i ako zažmurimo na jedno oko i kažemo da je grafika super (bolja od Borderlandsa jeste ali nije epic grafika kakva se očekuje) opet ostaje činjenica da će Gearbox verovatno izdati Borderlands 2 kada se Rage pojavi koji će verovatno imati istu ako ne i bolju grafiku i sigurno će biti bolja igra od prvog dela. Rage verovatno neće imati RPG elemente ali da će imati bolje pucanje od onog krš iz Borderlandsa to baš nisam siguran (id treba da napravi veeliki korak napred da bi napravili modernu pucačinu, ako bude pucanje kao u Doom3 i Wolfensteinu smejaće im se ljudi). Plus što Borderlands ima dosta humora a Rage teško da će imati tu komponentu (biće kao neki horor ali meni idove igre odavno nisu strašne tako da iz mog ugla gledano bolje da ne smaraju sa tim). Ne kažem da je Borderlands vrh igra, meni je bila ok cela ideja, humor (mada je u najavama sve to delovalo kvalitetnije) a i falš RPG me nije smarao. Pucanje je jedina stvarno loša stavka. Problem je što sam ja siguran da Rage neće biti ništa bolji od Borderlandsa a izaćiće dve godine kasnije.

Da se razumemo, ja imam PS3 ali multiplatformske pucačine na konzolama (osim Battlefielda) imaju krš napucavanje.
 
Pa po nome sto se moze videti iz ovih press videa pucnjava ce izgledati taman kao u Doom-u 3, na tvoju zalost! Znaci nista od fazona tipa: aim down the sight! Cenim da si verovatno na to ciljao. id koliko vidim ne haje bas puno za te inovacije, oni guraju svoj tzv. arkadni fazon koji su izmislili i koji godinama furaju, znaci nikakve simulacije i nekakav autenticno realistican pristup ih ne zanima i to je to, pa ko voli nek izvoli... Do sada je to prolazilo kako treba, a koliko vidim svi reporteri koji su imali prilike da vide demo su poneli vise nego dobre impresije o ovoj igri...

Ja kazem, aj da im verujemo na rec...

E da u medjuvremenu sam nasao to sto sam procitao ranije:

John Carmack went on to note that the game was originally going to feature several wastelands, but the limitations of the 360's DVD's required the developer to cut them down to two. These changes were made for all versions of the game. He also stated that the game might be a " little blurry" in parts for the Xbox 360 because of the compression.
 
Poslednja izmena:
Blah... Ovo izgleda smeshno posle Crysis-a i kompanije. Kapiram da ce biti odlichna animacija i da ce se truditi da likovi izgledaju maximalno dobro, ali texture i modeli su soo 2006...
 
Blah... Ovo izgleda smeshno posle Crysis-a i kompanije. Kapiram da ce biti odlichna animacija i da ce se truditi da likovi izgledaju maximalno dobro, ali texture i modeli su soo 2006...

Kao sto rekoh, te slike su najverovatnije 360ca... Procitaj gore tekst koji sam okacio...
 
Fazon je sto ce igra izgledati skoro identicno na sve 3 platforme. PC ce verovatno imati vise mogucnosti za post processing i sigurno ce moci visu rezoluciju, AA i AF da izvuce, ali ce ovo ostalo izgledati identicno.

Razlika izmedju RAGE-a na PS3/360 i PC-u ce biti mnogo manja od npr. Crysisa 2.
Zasto? Zato sto Crysis 2 gura stvari oko kojih se konzole uzasno muce... Pa, onda imamo nedostatak AA-a, AF-a, nizak framerate, tearing itd. Generalno, igre koje guraju efekte i zrtvuju IQ na konzolama procvetaju na PC-u, dok ce RAGE imati drasticno uniformniji prikaz na svim platformama, jer gura IQ i fps, a ne shadere.
 
U tome i jeste poenta a ne u nabudzenoj grafici! To ovde retko ko kapira koliko mi se cini!

Ja sam i ranije pisao o tome ovde, kada se COD MW2 pojavio. COD takodje nije imao nista od bolesno napredne grafike, ali zato mu animacija przi i to je da se ne lazemo sama sustina FPS-a. Sta ce mi bolesno usminkana pucacina koju ne mogu da igram osim ako ne puknem brat bratu jedno 500E na dojacavanje mashine da bih opet imao mozda nekih pristojnih 30tak i kusur frejmova u igri! :smoke:

Igranje FPS-a treba da bude uzivanje a ne mrcvarenje mashine i sopstvenih zivaca! ;)
 
Nije mi jasno. Sto za PC verziju ne bi ubacili bar nesto vece texture. To ne bi trebalo da je neki problem sem sto treba vise mesta na dvd-ovima za iste. Jedino ako ce da stekare na diskovima:) Takodje mislim da bi imali veeelike koristi od teselacije, ali to verovatno iziskuje jos kesa i vremena za razvoj....
 
U tome i jeste poenta a ne u nabudzenoj grafici! To ovde retko ko kapira koliko mi se cini!

Ja sam i ranije pisao o tome ovde, kada se COD MW2 pojavio. COD takodje nije imao nista od bolesno napredne grafike, ali zato mu animacija przi i to je da se ne lazemo sama sustina FPS-a. Sta ce mi bolesno usminkana pucacina koju ne mogu da igram osim ako ne puknem brat bratu jedno 500E na dojacavanje mashine da bih opet imao mozda nekih pristojnih 30tak i kusur frejmova u igri! :smoke:

Igranje FPS-a treba da bude uzivanje a ne mrcvarenje mashine i sopstvenih zivaca! ;)

Vlado, samo spustis detalje :)
 
ne daj boze da igra ima bilo kakve veze sa falloutom 3, ni po kom pitanju ako vec setting podseca malo (dobro vise je mad max fazon)


koja je poenta open world igre ako nije rpg?open world shooter ? wtf? ides pucas ubijas i sta onda? pa ides pucas ubijas ponovo samo vise ne znas gde zbog cega i zasto

open world soccer ? open world rts? precenjeno baljezganje PR-a... cemu velika otvorena prostranstva ako su dosadna i stalno se ponavljaju (a sigurno ce tako biti jer je prosto nije moguce u danasnje vreme da se angazuje toliki kapaciteti level dizajnera i ostalih)

a i realno dosadilo je pucanje aaa naslova na kvazi realizam, hocemo malo vise zabave i zanimljivih originalnih momenata.... igre nisu film, ono sto zaboravljaju developeri, producenti ko li vec

ja hocu da verujem da ce ovo biti dobra igra
 
Nazad
Vrh Dno