Šta je novo?

Rage

Pricao sam s ljudima koji posjeduju sve tri platforme, i svi kazu da ce nabaviti PC Rage verziju.
Pa naravno da ce nabaviti PC verziju jer je se ona najvise isplati ;)
Ko jos daje pare na multiplatform naslove kada moze besplatno da ih isproba na PC-u...
Cinjenica je da ce se igra daleko vise prodati na konzolama + sto je Karmak rekao da je igra dizajnirana za dzojpad...
 
Pa naravno da ce nabaviti PC verziju jer je se ona najvise isplati ;)
Ko jos daje pare na multiplatform naslove kada moze besplatno da ih isproba na PC-u...
Cinjenica je da ce se igra daleko vise prodati na konzolama + sto je Karmak rekao da je igra dizajnirana za dzojpad...

Posto vidim da ljudi jednostavno vole druge pogresno shvacati, doduse to nije nista novo, moram ti reci da ti ljudi kupuju igre za PC ;) Imaju sve platforme i jake racunare.

A ovo o prodaji cemo tek vidjeti. Mada realno je za ocekivati bolju prodaju na konzolama. D4 bi vec trebao biti druga prica?
 
Pa naravno da ce nabaviti PC verziju jer je se ona najvise isplati ;)
Ko jos daje pare na multiplatform naslove kada moze besplatno da ih isproba na PC-u...


Ima nas koji kupujemo igre za PC i konzole.Ta prica da na PC vlada samo piraterija postaje dosadna.:)
 
Poslednja izmena:
[YOUTUBE]<object width="560" height="340"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/XdYtSU1Zu-4&hl=en&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/XdYtSU1Zu-4&hl=en&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="560" height="340"></embed></object>[/YOUTUBE]
 
Ah, 60 fps at its best :D
Izgleda ok ali ne znam zasto sam mislio da je RAGE samo placeholder za neko buduce ime!!!
 
Čuj ga, 'izgleda ok'. Krmak je genije, ne smemo da mu sudimo, mozemo samo da ga ne razumemo:Klanjanje:D...Ja bih se licno otimao za ovaj engine da sam tamo neki developer i tako to, majku mu božiju, i u selu i u gradu...
 
Ovo je za jedan Open World engine impresivna grafika. Ne moze se porediti ni sa Killzone-om (od koga vec sad bolje izgleda iako je drugacija igra u pitanju) a ni sa Crysisom (koji ne radi na konzolama). Lepo je to sto je Crytek prikazao GI u zatvorenom prostoru ali oni to isto treba da pokazu kroz flyby demo kroz gusto rastinje kao sto je bilo za Crysis (uz prikaz rezolucije i fpsa).

Off:

Ja i dalje tvrdim da Crytek ne moze napraviti igru koja izgleda slicno Crysisu i da radi na bar 30fps na danasnjim konzolama. To da je moguce uraditi sigurno bi Epic bio prvi jer su oni znaju vise o hardweru koji se nalazi u konzolama i kako ga najefikasnije iskoristiti. UE3 ne izgleda losije od CryEngine2 zato sto Epic nije sposoban da napravi igru sa takvom grafikom vec jednostavno zato sto to ne moze da radi na aktuelnim konzolama.
 
Poslednja izmena:
Ma fin je engine, ali steta sto zbog konzola moraju da stede. Nadam se da ce da se malo vise otvore za dinamicno osetljenje na pc-u... E da, ne znam bre sto vise hvale toliko tog Karmaka, jeste on radio nesto revolucionarno ali mozda 90-ih. Mnogi timovi su ga sad pretekli i trebalo bi da cuti i zestoko se potrudi da bi neke od njih prestigao, a ne da i svaku tehnologiju koju smisli, da ne daj boze kazem ukrade, velica kao da je nesto bez cega ne moze da se zivi.


G@W, preteravas, ali opet to je tvoje misljenje. Crytek je i dalje tata za grafiku, a to sto drugi misle da mogu bolje i u pocetku pokazuju CGI a ne realtime je njihov problem. I to sto na kraju ispadnu isprozivani zbog tako necega nije razlog da se kaze da mogu bolje i umeju bolje samo zato sto su nekad bili majstori svog zanata. Lepo se kaze da se na staroj slavi kratko zivi.
 
Što se tiče pucnjave ovo me podseća na Doom3 i to prilično...

Čak i način na koji se ovi mutanti kreću i padaju mrtvi me podseća malo recimo načinu na koji su se kretali impovi... tu su opet i nekakvi paukčići... hmm... teško je biti originalan izgleda... Dok opet ova scena sa šerifom asocira na S.T.A.L.K.E.R. i to ponajviše zato što glas šerifa podseća (ako nije i isti) na glas Sidorovicha, a i nudi posao baš ko i ovaj. lol ;)

Ali moram da priznam da je ambijent u igri više nego detaljan i fino prošaran što je super... ;)
 
oni koji kažu da ne izgleda ništa posebno, uzmite u obzir da je ova igra tzv. sandbox tipa i kao takva nema konkurenciju. Plus je svaka tekstura unikatna! Znate li o čemu se ovde radi?
 
O neponavljanju manjih textura :D

I za ocekivati je Doom 3 na otvorenom prostoru. Nego kada je Carmack bio originalan :)
 
Jos malo slika...

ri5kpt.jpg

j15ag2.jpg

14jcd2d.jpg

bfjcbs.jpg

HD trejler: http://www.gamersyde.com/news_new_trailer_of_rage-8361_en.html
 
Poslednja izmena:
Nesto imam osecaj da ce ova igra izgledati mnogo bolje uzivo nego na ovim slikama (za promenu). Poslednji trejler izlgeda daleko bolje nego screenshoti.
 
Pa i shotovi su jako impresivni!
 

Prilozi

  • rage__15_.jpg
    rage__15_.jpg
    113 KB · Pregleda: 145
  • rage__28_.jpg
    rage__28_.jpg
    92.3 KB · Pregleda: 154
  • rage__33_.jpg
    rage__33_.jpg
    71.1 KB · Pregleda: 151
  • rage__11_.jpg
    rage__11_.jpg
    92 KB · Pregleda: 129
  • rage__19_.jpg
    rage__19_.jpg
    99.8 KB · Pregleda: 158
Poslednja izmena:
The demo (played on a PC with an Xbox 360 controller) immediately showed the graphical detail of Rage using the new id Tech 5 engine. The game looks incredible with highly detailed character models, realistic lighting, and terrific art and character design. It's certainly several steps up from id's Doom III engine technology (now known as id Tech 4).Animations on the character were almost spooky in their realism; we had to remind ourselves this wasn't CGI but a live game demo.


First impressions of Rage gameplay
 
The game looks incredible with highly detailed character models, realistic lighting, and terrific art and character design.

Bas je detaljno i nevjerovatno?
 

Prilozi

  • rage__10_.jpg
    rage__10_.jpg
    72.3 KB · Pregleda: 239
Ma klasika sa hype-ovanjem, jeste dobro, ali ovde izgleda niko i ne obraca paznju da Crysis star 2 godine izgleda bolje nego ovo.
 
Hm. Da su dodali bar jedan turbosmooth ovim karakterima sve bi izgledalo daleko bolje:)

Deluje mi jako siromasno sto se polycount-a tice.
 
Hm. Da su dodali bar jedan turbosmooth ovim karakterima sve bi izgledalo daleko bolje:)

Deluje mi jako siromasno sto se polycount-a tice.

Nisu dodali turbo smooth ali su zato dodali focus na kameri... Travke u prvom planu izgledaju mutnije od istih koje se vide negde na 5-6 metara, tako mi se čini...

Polycount je očigledno redukovan zbog konzola, premda je ovo open world igra tako da se i to računa...
 
Nisu dodali turbo smooth ali su zato dodali focus na kameri... Travke u prvom planu izgledaju mutnije od istih koje se vide negde na 5-6 metara, tako mi se čini...

Polycount je očigledno redukovan zbog konzola, premda je ovo open world igra tako da se i to računa...

Ja sve vreme govorim o tome... igru ne treba porediti sa Crysis-om, koji i ne može (da izgleda kao na PC na very high) onakav da radi na konzolama, nego sa GTAIV ili Red Faction! A drugo, ono su verovatno neki medium shotovi, sigurno će biti moguće nagruvati detalje na jakom PC-ju!
 
Iako su texture jako dobre, 3D svet ima malo poligona... Nadam se da ce PC-ju da bude bolje, ali chisto sumnjam - to ce im biti mnogo posla. Da imaju bolje modele vec bi ih pokazali.
 
Poslednja izmena:
I meni se čini da nema toliko poligona na sceni tj na određenim karakterima koliko bih voleo da vidim (i koliko bi moglo da je igra i posebno pravljena za PC). Eh šta ćeš...konzole vladaju :crash:
Što kaze zerbah da imaju nešto bolje verovatno bi već pokazali...al ajde da sačekamo kako to sve izgleda na našim monitorima.
 
Nekoliko novih slika...

303crdc.jpg

25pledw.jpg

ve3mys.jpg

2sbvmuv.jpg
 
Ma sve je cool, ali JPG nebo ...

Quake II rulez! :D

Sećam se da je Quake I imao neko pokretno nebo (dve teksture, jedna base i druga sa alfa kanalom, rezolucije 400 x 300 u tga formatu), pa onda Quake II nije imao nebo nego statičnu sliku. Quake III je opet imao nebo kao Quake I, samo su teksture malo veće rezolucije ... Ako preskočimo Doom III koji nije imao nebo :D, znamo da je sad valjda opet red na statičnu sliku, kao u Quake II. Jedan korak napred, jedan nazad...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno