Šta je novo?

Rage

^+1

Ova najava mnooogo podseca na Fallout3...
 
I mozemo da pretpostavimo da ce ovo biti veci Fallout 3 od Fallouta 3 :)
Meni se trejler dopada i deluje vrlo obecavajuce :)
 
Samo neka je vise igara kao Fallout 3 : Truly Epic game :eyebrows:
 
Hi-Res shotovi.

bjhp93.jpg

t7lag1.jpg

3313ak9.jpg

64i7f6.jpg

2dturh1.jpg

im2hrt.jpg


Neke tehnikalije: http://s09.idav.ucdavis.edu/talks/05-JP_id_Tech_5_Challenges.pdf
 
Malo su im ove stene previše ćoškaste za moj ukus... al dobro... Inače fino izgleda igra! ;)
 
Malo su im ove stene previše ćoškaste za moj ukus... al dobro... Inače fino izgleda igra! ;)

Pa da, ali tako manje poligona zahteva :D . Inače veoma, veoma dobro izgleda...a i bez obzira na grafiku očekujem odličnu igru. ;)
 
Mamma Mia... kolike teksture. Sad ih bar niko neće smarati sa pričom o burićima...:D
 
JC je odradio 99% posla. A sto se tice same igre, ona fora sa pronalazenjem nacrta za oruzja i za prevozna sredstva, i mogucnost da na osnovu njih i delova napravis unikat stvari. Brrrrr... Fenomenalno. Rage rules
 
Iako se na slikama vidi kompromis napravljen zbog hardverskih ogranicenja konzola (manjak poligona, nesto mutnije teksture u odnosu na Crysis) igra izgleda stvarno impresivno. Tek mi je sad postalo jasno sta Megatexturing u stvari predstavlja (na slikama uopste nema ponavljanja tekstura :zgran:). Ovo je ogroman napredak, ne toliko po pitanju eye-candy-ja vec u tehnoloskom smislu.

Eh da je Oblivionu ovakav engine...
 
[YOUTUBE]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/YB0JzR81SPE&hl=en&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/YB0JzR81SPE&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]<object width="560" height="340"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/JGjIZc7lytg&hl=en&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/JGjIZc7lytg&hl=en&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="560" height="340"></embed></object>[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]<object width="560" height="340"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/N_Ge-35Ld70&hl=en&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/N_Ge-35Ld70&hl=en&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="560" height="340"></embed></object>[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
Aaaj :)
 
Poslednja izmena:
Zanimljiv mi je deo kad prica o implementaciji dinamickog osvetljenja, tj kad kaze u fazonu "krastavac, vrcemo se korak unazad u odnosu na Doom3" :p krastavac, sta ces, mora se...:D
 
On je bar iskren. Treba omoguciti tih 60 frejmova. Mada tuzno je to.
 
Interesantno je da se zalio na PS3. Izgleda da je zaista teshko pisati igre za isti...
 
Interesantno je da se zalio na PS3. Izgleda da je zaista teshko pisati igre za isti...

Mora biti tesko jer se arhitektura PS 3 i Cella dosta razlikuje od PC-a i Xbox360.
Verovatno zato sto nije do sad radi engine za PS, mislim da moze da trazi savet nekog first party Sony studija za savet, npr GG ili Naghty Dog.
Evo npr Batam fenomenalno izgleda i na PC i PS3.
Mada Rage je igra na otvorenom, sto je velik skok za Id, koji je do sad radio engine za zatvorene prostore. Mislim da sad Carmak oce svima da dokaze da zna da napravi engine i igru na otvorenom sa ogromnim mapama. Mozda ga je Crytek prozvao. :D
 
On je bar iskren. Treba omoguciti tih 60 frejmova. Mada tuzno je to.

Ne brini, možda će da uradi specijalnu verziju za one koji imaju GTX295, da im omogući next gen osvetljenje u odnosu na Crysis u Rage-u, ali će raditi u 1280x1024 sa 22 fps :D
 
Ne brini, možda će da uradi specijalnu verziju za one koji imaju GTX295, da im omogući next gen osvetljenje u odnosu na Crysis u Rage-u, ali će raditi u 1280x1024 sa 22 fps :D

Samo se ti zezaj, ali to bi bila prava stvar. Steta je ogranicavati onako tehnoloski napredan engine samo da bi mogao da radi na 3 godine starom hardware-u. Kad samo pomislim kako bi Rage izgledao da nisu pravljeni kompromisi dodje mi da odem kod ortaka koji ima PS3 i zafrljacim je u zid (dobro je pa ne cita Benchforum :D).
 
Da se igre prodaju na PC kao na konzolama,sigurno bi ulozili vise truda u PC verziju.
 
Samo se ti zezaj, ali to bi bila prava stvar. Steta je ogranicavati onako tehnoloski napredan engine samo da bi mogao da radi na 3 godine starom hardware-u. Kad samo pomislim kako bi Rage izgledao da nisu pravljeni kompromisi dodje mi da odem kod ortaka koji ima PS3 i zafrljacim je u zid (dobro je pa ne cita Benchforum :D).

Pa lepo bi to bilo za 0.02% populacije. Ali gde je tu isplativost? Da pravi igru za starca, mene i još par frikova koji se drogiraju tech demoima? Pusti tu priču. Kad čitava generacija računara uznapreduje, to će biti prava stvar. Igre se i dalje prave za Radeon 3650 i GeForce 8600, odnosno konzole i tako će i biti ubuduće. To što mi sa jačom karticom možemo sve to da pokrenemo u XHD rezoluciji je samo ta mala prednost, a zapravo, u većoj rezoluciji možeš lakše da vidiš trikove i aproksimacije u real-time 3D grafici.
 
Ne brini, možda će da uradi specijalnu verziju za one koji imaju GTX295, da im omogući next gen osvetljenje u odnosu na Crysis u Rage-u, ali će raditi u 1280x1024 sa 22 fps :D

S njihove strane to bi bilo vise nego fer jer zbog podrske PC igraca su tu gdje jesu. To se vidjelo i ovih zadnjih nekoliko godina, tj. od D3 pa na ovamo kada su im igre bile ok, ali definitivno ne u rangu nekih ostalih naslova. No bez obzira na to, odlicno su se prodale.

Da se igre prodaju na PC kao na konzolama,sigurno bi ulozili vise truda u PC verziju.

Postoji jedno vrlo jednostavno objasnjenje, ali mi se ne da ici u off topic :)
 
Evo ja cu. :D

Developeri nisu presli na konzole vec izdavaci koji bi danas otisli prodavali vrece krompira kada bi mogli na tome bolje zaraditi. Medju developerima postoji veliki broj ambicioznih i kreativnih ljudi koji bi rado napravili nesto svoje, ali nisu u mogucnosti.

Jesam pogodio? :)
 
Poslednja izmena:
To stoji, ali ima jos nesto :)

Evo recimo primjer: da je jos uvijek neimenovani izdavac Rage igre odlucio odgoditi verziju za PC, prica o slabijoj prodaji na PC-u bi imala smisla jer bi mnogi vec odigrali tu igru na konzolama. Ovako ce oni koji imaju vise platformi radije kupiti PC verziju jer bolje izgleda.

E sad jedan sugavi M$ to radi namjerno jer im je cilj da ljudi sto vise kupuju verziju za XBOX. To su javno izjavili u slucaju Mass Effect.
 
To stoji, ali ima jos nesto :)

Evo recimo primjer: da je jos uvijek neimenovani izdavac Rage igre odlucio odgoditi verziju za PC, prica o slabijoj prodaji na PC-u bi imala smisla jer bi mnogi vec odigrali tu igru na konzolama. Ovako ce oni koji imaju vise platformi radije kupiti PC verziju jer bolje izgleda.

E sad jedan sugavi M$ to radi namjerno jer im je cilj da ljudi sto vise kupuju verziju za XBOX. To su javno izjavili u slucaju Mass Effect.

Kako onda objasnjavas veliku razliku u prodaji CoD 4 za PC/konzole.Cinjenica je da vecina nece da se mlati sa igrama na PC,nazalost.:)
 
Poslednja izmena:
Izdavac za Rage ce biti EA, koliko se secam.
 
Kako onda objasnjavas veliku razliku u prodaji CoD 4 za PC/konzole.Cinjenica je da vecina nece da se mlati sa igrama na PC,nazalost.:)

Isto tako ja mogu tebe pitati kako objasnjavas 6.5 mil prodanih HL2 kopija vecinom za PC, odnosno negdje oko 8.6 mil ukljucujuci i Steam distribuciju? Naime niko ne ubraja Steam i Direct2Drive.

Pricao sam s ljudima koji posjeduju sve tri platforme, i svi kazu da ce nabaviti PC Rage verziju. Ovdje je u pitanju id Software a ne Infinity Ward, sto je dovoljan razlog za mnoge da nabave PC verziju.
S druge strane stoji cinjenica da sa ovom igrom Id pokusava probiti svoj engine na trziste konzola, sto znaci vise prodanih kopija.
 
Nazad
Vrh Dno